Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A napfény városa, Szeged és környéke fórum

A napfény városa, Szeged és környéke (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
60. mandella (válaszként erre: 58. - Esztici)
2007. febr. 20. 22:33
Ja, és üdv. a klubban! :-)
59. mandella (válaszként erre: 58. - Esztici)
2007. febr. 20. 22:32

Koktélozni én is!!!

Kedvencem a cuba libre. ;-)

Latin estre nem szoktatok véletlenül jönni/menni?

2007. febr. 20. 22:31
Sziasztok! én is ide valósi vagyok. Szerettünk beülni a Bécsibe:-(, mostanába a Teaházba járunk (ami a Konzervatóriummal van szembe) Ja, és imádok koktélozni: Colibri, Zacc kávézó...
57. mandella (válaszként erre: 56. - Cskata)
2007. febr. 20. 22:30

ja, igen, ne haragudj, temészetesen igen, nagyon szeretném!

Hűha. Mikor is találkozhatnánk...

Szombat és vasárnap délelőtt ráérek.

Te mikor?

És akkor viszek egy DVD-t, de milyen legye? Van valami extra kikötés? Mittudom én, sony vagy ilyesmi...?

56. cskata (válaszként erre: 54. - Mandella)
2007. febr. 20. 22:26
ja, egyébként elhalt a dvd-s vonalunk.. akkor írjam Neked..?:)
55. cskata (válaszként erre: 53. - Mandella)
2007. febr. 20. 22:25
:)) nekem is a Port Royal az egyik kedvenc helyem - pláne amióta tavaly februárban elvittek oda egy első randira..;)
54. mandella (válaszként erre: 51. - Cskata)
2007. febr. 20. 22:07

hát, ezeket nem is tudtam. mármint a tulajról. hiába, az üzlet az üzlet.

én is hányok. és az ott dolgozókat is sajnálom.

53. mandella (válaszként erre: 52. - Cskata)
2007. febr. 20. 22:06

szia. azt hiszem, igen. de Szegeden tavly is akkora siker volt, hogy köv. héten is volt...

és a Port Royalban voltam (régen Bounty), klassz volt, de vigyázat, az ital eredeti áron van :-(

52. cskata (válaszként erre: 49. - Mandella)
2007. febr. 20. 22:01
gondolom előre kell / ajánlott asztalt foglaltani..
51. cskata
2007. febr. 20. 22:00

na, én is hallottam múlthéten a Bécsi Kávéház sorsáról - ill. olvastam a delmagyar.hu-n...

komolyan mondom, én rosszul vagyok már a Pharmaivest Kft.-től.. övék a Saspatika, a Sas Gyógynövény, a Dugonics patika.. ezek kb. 1 km2-s körzeten belül a belvárosban.. mi a fenének kell nekik még egy gyógyszertár - pláne, hogy még ott van a Kárász utcán a Kígyó Patika.. ( Bécsitől kb. 2-3 sarokra) totál felesleges..

Arról nem is beszélve, hogy a tulajnak már most Q..a sok pénze van, mivel az országban még máshol is vannak gyógyszertárai + Németországban szintén kb. 2-3...

én hányok ettől az egésztől..:(((

Kár, hogy nem volt kikötve, hogy csak kávézót lehet a Bécsi helyén kialakítani.. vagy max. cukrászdát..;)

50. mandella (válaszként erre: 49. - Mandella)
2007. febr. 20. 16:57
bocs, ez nem reklám akart lenni, csak akartam, hogy tudjátok...
2007. febr. 20. 16:53

FIGYELEM! FEBRUÁR 22-ÉN SZEGEDEN IS TORKOS CSÜTÖRTÖK! LEHET JÓKAT ENNI FÉL ÁRON - A KÖVETKEZŐ HELYEKEN:


Alsóvárosi Paprika Vendéglõ,

Szabad Sajtó utca 33.


Fehértói Halászcsárda és Panzió,

Budapesti út 41.


Fesztivál Étterem,

Dóm tér 1-4.


Holdfény Étterem,

Sóhordó utca 18.


Kárász Csárda,

Klauzál tér 5.


Matusalem étterem és kávézó,

Széchenyi tér 13.


Port Royal Étterem,

Stefánia sétány 4.


Roosevelt téri Halászcsárda,

Roosevelt tér 14.


Szeged Étterem,

Széchenyi tér 9.


Tisza Garden Brasserie,

Maros utca 1.

2007. febr. 20. 16:42

Pedig milyen finom volt ott a forro csoki. Es ugy szerettem a hangulatat.

Abban az orszagban mar tenyleg lassan semmi jo sem marad. Gyogyszertar bezzeg kell, betegitsek csak az embereket, emelkedjenek csak a gyogyszergyarto cegek reszvenyei.

Ezert nem olvasom soha a magyar hireket, mert csak rossz erzest ebresztenek.

2007. febr. 20. 16:32

BOCS, ITT A VALÓDI HÍR!


Gyógyszertár lesz a Bécsi Kávéházból

A belvárosi kávézó február 26-án bezár


A Sas és Dugonics patika tulajdonosa, a Pharmainvest Kft. vásárolta meg a Bécsi kávézó bérleti jogát. A kávézó alkalmazottait szerdán értesítették. A Pharmainvest többletszolgáltatásokat tervez az új gyógyszertárban.


Gyógyszertár lesz a Bécsi kávézóból. Az önkormányzati tulajdonban lévő helyiség bérleti jogát a Sas és a Dugonics patika tulajdonosa, a Pharmainvest Kft. vásárolta meg. A Bécsi ajtaján szerda óta kiírás adja tudtul: február 26-án bezár a kávéház. A vendéglátóhelyet egyébként már jó ideje árulták.

Tukarcsy László, a Pharmainvest vezetője elmondta: jelenleg az engedélyeztetési eljárások zajlanak.


Ahogy a Sas is "kicsit más gyógyszertár", úgy az új patikát is másnak tervezik egy átlagos gyógyszertárhoz képest. Plusz szolgáltatásokat kínálnak majd, de ezekről egyelőre Tukarcsy nem beszélt. Arra a kérdésre, hogy nem válnak-e saját maguk konkurenciájává, így válaszolt: a patikaliberalizáció hatására biztosan más is gondolkozik nyitáson a belvárosban. Szeretnék megelőzni a versenytársakat.

46. mandella (válaszként erre: 45. - Cskata)
2007. febr. 20. 16:26

Ha jók az információim: február 28-án zár be, és helyére a Sas patika kerül.

Én is, mi is szerettük a Bécsi hangulatát. Kár, hogy vége. :(((

45. cskata
2007. jan. 15. 09:06

Szia Saci! BUÉK Neked is!:)

Igen, kicsit valóban haldoklik a topik... miután megtárgyaltuk, hogy szemetes a Tisza part elpárologtak az emberek...:))

De ha már így ismét feljött a fórum, akkor közzétennék egy kérdést:

Hallottatok róla, hogy a Bécsi Kávéházat (Fekete Sas u.) be akarják zárni..???:((

Tud valaki erről vmi konkrétumot? Nekem az az egyik kedvenc kávéházam, nagyon sajnálnám..

44. p.saci
2007. jan. 15. 08:41
Sziasztok! Boldog Új Évet ! Restellem, de most vettem észre ezt topikot, én is szegedi vagyok és igazán örültem, csak az lepett meg, hogy ebben az évben még senki nem járt erre , vagy vége a beírásoknak, pedig lenne miről. Hiszen gyönyörűen süt a nap- hol ha nem nálunka anapfény városában. Iagazán viszont az elszomorít amit ti is írtatok, hogy bizony sok szemét a Tisza parton is ,a Mars térről nem is beszélve főleg reggel. Szégyen ! De szerintem a FEJEKBen kéne előbb takarítani, hogy ne szemeteljenek , tegyék zsebbe, szatyorba, ha nincs közelben szemetes, ha a skandináv országokban kibírják talán mi se halnánk bele. Ezzel együtt imádom városom sos-sok éve úgy együtt az egészet !!
43. gpetra (válaszként erre: 42. - Cskata)
2006. dec. 12. 12:22
Rendben :)
42. cskata (válaszként erre: 41. - Gpetra)
2006. dec. 12. 12:20
:) majd mesélj ha hazaértetek, hogy milyen volt itt!:)))
41. gpetra (válaszként erre: 40. - Cskata)
2006. dec. 12. 12:11

Szia!

Köszönöm a tippeket, majd utána járok, mi, hol, mennyiért :) Mit tegyek, télen van a születésnapja, és mi szeretünk hidegben is jönni-mennyi, ráadásul nagyon régen nem mentünk sehova. Szegedet egyébként én ismerem, illetve voltam már többször is, télen még soha. Éppen itt van az ideje :)

40. cskata (válaszként erre: 39. - Gpetra)
2006. dec. 12. 11:55

Szió!

Tapasztalatom nincsen velük kapcsolatban (mivel szegedi lévén nem szoktam panzióban aludni..:)), de találtam párat a neten - ezeknek a "létezéséről" eddig is tudtam..:))

[link]

[link]

[link]


de érdemes még körülnézned a [link] is, vagy a város weboldalán (ebből legalább 2 is van, ha nem több..:))

[link]

[link]


remélem, jól érzitek majd magatokat - bár azért a város így télvíz idején nem az igazi, tavasszal+nyáron érdemesebb megnézni!:)

39. gpetra
2006. dec. 12. 11:40
Sziasztok! Azért ide írok, mert szeretnék tanácsot kérni. A páromnak januárban lesz a születésnapja, és Szegedre szeretném elvinni másfél napra, utána pedig egy napra Ópusztaszerre. Tudtok javasolni szálláshelyet? Szegeden szeretnénk lakni, lehet panzió és szálloda is. Előre köszönöm :)
38. cskata (válaszként erre: 37. - Zena01)
2006. nov. 23. 12:35

:) köszi - a szegediek nevében!:))

egyébként ha pár éve voltál és már akkor is tetszett, akkor most valószínűleg mégjobban tetszene!

szerencsére rengeteg épületet felújítottak az elmúlt néhány évben, tereket-utcákat tettek rendbe és állítólag ez még folytatódni fog a következő években! ráadásul - szerencsére - már a panel-dzsungelek környékére is elért a felújítási, parkosítási hullám!:) az a környék amerre én lakom nemrég nyert el egy nagy összegű EU-s pályázatot - kíváncsian várom a tavasszal kezdődő munkálatokat!:)

szóval tényleg szép város - és évről-évre szebb lesz!:)))

37. zena01
2006. nov. 23. 09:12
PÁr évvel ezelőtt voltam Szegeden. Tényleg nagyon szép város. Hangulatos. Jól esett sétálni, nézelődni. Külön díjaztam az Anna vízet. Kár, hogy csak ott lehet kapni a boltokban, Pest környékén már nem. Voltam olyan magyar városban, amelyik ronda, szürke, poros és elhanyagolt volt. Ez nagyon szomorú. A szegedieknek csak gratulálni tudok ehhez a szép városhoz.
2006. nov. 20. 20:28

Valóban gyönyörű város Szeged,volt szerecsém néhány évet ott lakni.Azóta nagyon átalakult,kiépült,s még szebb lett.Évente néhány alkalommal el szoktunk utazni,mert lakik ott rokon,de soha nem hagyjuk ki a városnézést.Séta a belvárosban,Széchenyi tér-Kárász utca...Tisza-part.Nagyon hangulatos város.Az épületek szépsége,színessége különösen megfogott.

Legutóbb nyár végén voltunk,akkor Újszegeden néztünk szét.

35. 18235c4fc5 (válaszként erre: 33. - Cskata)
2006. okt. 18. 07:09

Igen, sokan laknak itt, már majdnem teljesen befejezték a munkálatokat. Vannak még kiadott telkek, ahol majd egyszer csak magánházak épülnek a már meglévők mellé.

Ismerősök vannak nálunk is: a harmadik kollégám költözik a napokban ide, de itt lakik a párom néhány barátja, aztán a leendő sógorom testvére, stb.


Bocs, a bő léért, ez nem a lakópark topicja...

34. cskata (válaszként erre: 21. - Veronitas)
2006. okt. 17. 23:39
ennek a szemétszedős-akciónak örülök!:) tényleg meglepően ronda volt már a Tisza-part a sok szeméttől..
33. cskata (válaszként erre: 26. - 18235c4fc5)
2006. okt. 17. 23:37

:)) kezd ez a fórum "Ti is??!-Mi is!!" hangulatot ölteni..:))))

sógornőm anyukája + az egyik kollégámék is a Vadaspark Lakóparkban laknak..:D

32. cskata (válaszként erre: 19. - Veronitas)
2006. okt. 17. 23:35

:)) ez tök jó, tényleg kicsi a világ..:))

én az Innovariantnál dolgozom (nyomda + grafikai stúdió), a Textilgyári úton.

31. veronitas (válaszként erre: 29. - Veronitas)
2006. okt. 17. 21:29
Ja, hétvégén hellye-közzel én is láttam a Főtér című műsort, abban is Szeged volt.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook