Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A nagyim agyhalott, miért nem ér véget a szenvedése? fórum

A nagyim agyhalott, miért nem ér véget a szenvedése? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
65. unom (válaszként erre: 63. - Epervirág)
2019. ápr. 28. 12:46
Akkor a doktornő mondta rosszul, ez a félreértés oka.
2019. ápr. 28. 12:44

Ertem. Akkor tartom amit mondtam.

Sok sikert.

63. epervirág (válaszként erre: 56. - Kovacskat1223)
2019. ápr. 28. 12:44
Ez nem agyhalottnak hivják amit a mamád csinál.Hanem kómának,de mint egèszsègügyis ezt tudnod kènne.
62. kovacskat1223 (válaszként erre: 60. - F0b99b27d1)
2019. ápr. 28. 12:43
Nem, de én nem egészségügyben helyezkedtem el, hanem idősek otthonában. Attól még Okj 55-bizonyítványom van.
61. f4e7e8321e (válaszként erre: 52. - Kovacskat1223)
2019. ápr. 28. 12:43

Sajnálom, amit most átéltek mindannyian! Bárhogy van is, ne hibáztassátok magatokat, Ő sem tenné!

Inkább próbáljatok tényleg minden követ megmozgatni, ha más nem, borítékot tenni a kezelőorvosa zsebébe (tapasztalat sajnos, hogy néha az kell, hogy rászánjanak az emberre 10 percet). Kérdezzétek meg, mikor lenne 10 perce, majd jöhet a boríték. Aztán mikor ráér a doki, előre összeszedett kérdéseket tegyetek fel, mert ilyenkor az ember nagyon ideges és a felét elfelejti annak, amit akart.

Távol áll tőlem, hogy hiú ábrándokkal bíztassalak, de mamád még elég fiatal, és láthatóan küzd a teste.

Én biztosan beszélnék hozzá, és bíznék a csodában, nem ő lenne az első, aki kómából ébred.

Mondj el neki mindent, és hogy még szükségetek van rá!

2019. ápr. 28. 12:41
Akkor te szoc.gondozo vagy nem apolo. A ketto nem ugyan az.
59. epervirág (válaszként erre: 58. - Kovacskat1223)
2019. ápr. 28. 12:40
Ezen mit akarsz magyarázni èn nem vagyok egèszsègügyis,de egyèrtemű ha magátol lèlegzik,köhög akkor nem agyhalott.
2019. ápr. 28. 12:37
Ezt magyaráztam, hogy kijelenti a doktornő hogy, agyhalott közben meg magától lélegzik, köhög, keringése van. De mást nem mond, bánom, hogy feltettem mert igazi magyar rosszindulatú mentalitás vall itt egyes válaszadókra.
57. kovacskat1223 (válaszként erre: 53. - Papája)
2019. ápr. 28. 12:35
Mire legyek tájékozott? Szerinted én orvosnak tanultam, és tudnom kell ezeket? Az, hogy valaki agyhalottnak legyen nyilvánítva több tagú bizottság dönti el úgy és teljesen minden funkció megszűnik. Én szerinted ezt kell, hogy tudjam? Azért jó, hogy nem műtenem nem kell tudni..
56. kovacskat1223 (válaszként erre: 50. - Epervirág)
2019. ápr. 28. 12:31
Figyelj, utoljára mondom el. Nem én állapítottam meg hogy agyhalott, felfogod? Olvasd már el amit írok, le írtam, hogy az intenzíven az orvos mondta, hogy nem teljesen agyhalott mivel az alapvető funkciók vannak, légzés, keringés, köhögés. Aztán mióta itt van a dokinőcske azt mondja a néni teljesen agyhalott, így mondta. Épp ezt írtam, ha agyhalott miért van önálló légzés, keringés, köhögés? Az, hogy a szeme nyitva volt mondták hogy nem tudatos, ezt is lr írtam!
55. horex (válaszként erre: 45. - F0b99b27d1)
2019. ápr. 28. 12:31

Tehát szerinted kamu a történet, csak unatkozásbol nyitotta a kérdező

Visszafogtam magam most erősen!


Nyilván nem agyhalott ha bizonyos funkciói működnek. Lehet kómában, akár éber kómában is

Idős agyhalottat már tolják is kifelé, a fiatalt meg szervdonornak másfelé

54. f0b99b27d1 (válaszként erre: 50. - Epervirág)
2019. ápr. 28. 12:30
Tudom, fura ezert is.
2019. ápr. 28. 12:28

...hát igen, nem akartam túl durva lenni, de most mát le merem én is írni, hogy nem stimmel.

Még egy OKJ-s ápoló is tájékozottabb, mint a kérdező.

Szégyen lenne az ápolói szakmára, ha ilyenek dolgoznának a kórházakban. Egy ápoló mellesleg előbb kap felvilágosítást a hozzátartozója állapotáról, mint más. Felvilágosítást meg mindenkinek adnak, néha még, akkor is ha nem kérdezzük. Anyukám amikor daganatos lett, azt mondta nekem a kezelő orvosa, most szokták megkérdezni mennyi van még hátra. Azt válaszoltam, hogy nem akarom tudni, mert szeretnék reménykedni. Mégis megmondta. Sajnos pontosan...

52. kovacskat1223 (válaszként erre: 47. - Epervirág)
2019. ápr. 28. 12:28

Gondolkozz már ésszerűen, 5 hete fekszik az édesanyád, nagymamád, a kórházban, mint az agyhalott. Segíteni nem tudsz rajta, a nővérek nem tekintik már embernek. Túl sok mindent nem tesznek vele, azért mindennap van valami ott vele, látjuk, hogy milyen körülmények között van. Elég rosszindulatúak vagytok őszintén szólva, Ápoló vagyok, nem orvos. És nem egészségügyben vagyok hanem szociális Demensek otthonában. Rengeteg kiszáradással találkoztam, ha nem tudtuk intézményi keretek között pótolni a folyadékot orvos által kórházban infúziót kapott majd jobban lett. Mi hívtunk orvost,ha nem tekinti indokoltnak csak az otthoni folyadék pótlást akkor erőszakkal vigyem, hová? A sürgősségire? Vagy mégis mit kelett volna tennem azon kívül, hogy amíg bele vagyunk pótoljuk az elveszett folyadékot, mikor el jöttünk gondoljátok a férje nem folytatta helyettünk? Dehogynem. Azért álljatok már le, a dobálózással. Biztos, hogy nem a kiszáradás miatt állt meg a szíve, mivel a veséi működnek, egészségesek. El képzelhető, hogy strokeot kaphatott, de ha vizsgálták is, nekünk nem mondanak semmit. Egyébként ha már így írjátok, hogy a másik hozzátartozó is nővér, gondolhatnátok,hogy nem a világ minden kórházi osztályának betegségeihez ért. Ő pl belgyógyászon dolgozik évek óta. Azért ne gondoljátok, hogy ha valaki ápoló a Sebészeten pl akkor a neurológián vagy az intenzíven mindent tudna, igazából fogalma sem lenne csak az általános dolgokról amit tanítottak az iskolában stb. Teljesen el megy az eszem miket írtatok.


5 hét alatt a teljesen egészséges mindig mosolygó Családtagunkat látjuk a legrosszabb állapotban. Szerintetek kinek jó látvány? Látni ahogy 5 hete ugyan abban a helyzetben fekszik? Hogy nem tehetsz érte semmit? Azt gondoljátok azért mert valaki valahol ápoló majd az orvos szemében több lesz? Szerintetek nem járunk a nyakukba? Hiába ha csak annyit mondanak, hogy nem tudnak semmit mondani? Teljesen nagy tévedésben vannak itt egyesek. Azért indítottam a fórumot ha esetleg valaki ismert ilyen helyzetben lévő családot vagy tapasztalta milyen ha valami agyhalott lesz tud valamit mondani arról, ami nekünk teljesen ismeretlen.

51. horex (válaszként erre: 40. - Kovacskat1223)
2019. ápr. 28. 12:25

Nyugi! Ne rágd magad, senki nem láthat előre semmit. Ilyen az élet

Anyám, vagy 30 éve, tüdővizenyő, kórház, lecsapolták, jobban lett. Aztán megint víz, megint csapolás, bejött a demencia, éjjel haza akart jönni, combnyaktörés, megműtötték

Aztán csak vegetáció és nyögés ha hozzértek tisztába tenni

Én is csak álltam az ágyánál és nem tudtam mit mondani neki, pedig kellett volna valamit

Kimondani hogy szeretem és köszönöm az életen át való nevelést, törődést

Nem ment!

Nem tudja senki mennyit hallanak, értenek ebböl


Aztán beszéltem az orvosával és mondtam, húzzák ki a csöveket/infúziót azok csak hosszabbitják a szenvedését

Nem tudom mit csináltak, másnap reggel kaptam az értesitést a halálárol

50. epervirág (válaszként erre: 48. - F0b99b27d1)
2019. ápr. 28. 12:20
Csak gondolj bele tubus van a torkában,de nincs gèpeken,tehát nem lèlegeztetik egy agyhalott nem lèlegzik magátol.
49. epervirág (válaszként erre: 45. - F0b99b27d1)
2019. ápr. 28. 12:16
Szerintem ez nagyon nem stimmel a törtènet.Aki agyhalott az egy percre sem nyitja ki a szemèt főleg nem tud önnáloan lèlegezni.Láttam az agyhalálrol dokumentum filmet annak már csak a szive vert.nem tudott önbáloan lèlegezni.ahogy levettèk a lélegeztetöröl pár perc múlva a szíve is megállt.
48. f0b99b27d1 (válaszként erre: 47. - Epervirág)
2019. ápr. 28. 12:14
Az első ami szemet szúrt nekem az volt amit most írtál. Elég fura dolgok ezek. Fura az egész történet.
2019. ápr. 28. 12:12
Mèg annyit,hogy nekem maga forum kèrdès is fura.Mièrt nem èr vèget a szenvedèse.Mièrt ez a cèl,hogy minnèl elöbb meghaljon?Ugy kellett volna feltenni a kèrdèst szerintem,hogy van esetleg esèly a gyogyulásra.Bocsi ezt a kèrdezönek irtam meg nektek is,hogy nem tartjátok èrdekesnek?
46. f0b99b27d1 (válaszként erre: 45. - F0b99b27d1)
2019. ápr. 28. 12:12
sebből*
45. f0b99b27d1 (válaszként erre: 44. - Epervirág)
2019. ápr. 28. 12:11
Számomra ez a történet több seből vérzik. Ha valóban ápoló a kérdező, akkor nem szeretném, ha valamikor is ilyen ápoló gondoskodna rólam, vagy a családtagaimról.
2019. ápr. 28. 12:08
Nekem azèrt az egèsz fura.4 napig hányt,hasmenèse volt a mamának kiment az orvis,de nem utalta korházba tehát szakmai hibát vètet.Az,hogy a kèrdező egèszsèg ügyis az egy dolog,de mivel ő csak hozzátartozó mentőt tudot volna hívni.Igazat adok nektek,hogy làtnia kellett volna a kèrdezőnek ez az ő felelötlensège is volt,de ki tudja,higy ha mama előbb korházba kerül nem törtènt volna ez mivel valami szervi baja lehetett már akkor is.
43. papája (válaszként erre: 40. - Kovacskat1223)
2019. ápr. 28. 12:02
Legalább ne írtad volna, hogy ápoló vagy, meg a másik lánya is. Ne haragudj, de van még mit tanulnod...
42. Channa* (válaszként erre: 40. - Kovacskat1223)
2019. ápr. 28. 11:39

Ápoló vagy!?

És itt kérdezgetsz?

Nem bántásból, de most ledöbbentem!


Az én tesómnak "csak" kórházi fertőzése van, és közöm nincs az egészségügyhöz, de ha olyat látok rajta, vagy olyat mond, ami szerintem kérdéses, akkor bizony addig megyek, amíg választ nem kapok. Sokszor nem kapok választ, de minden esetben utána olvasok a neten.


Kiszáradással nekem még nem volt kapcsolatom, de így laikusként is tudom, hogy a folyadék pótlása nagyon fontos már akkor is, amikor hasmenése van az embernek vagy hány, hiszen ilyenkor nagy a folyadékveszteség.


Neked, mint szakmabelinek meg jobban kellene ezt tudnod...


És a többi kérdésedre is jobban kell ismerni a válaszokat. Mi itt maximum el tudjuk mondani a mi tapasztalásunkat, de nem hiszem, hogy lenne benne sok szakmaiság...

2019. ápr. 28. 10:52
Ha ápoló vagy, akkor hogy nem vetted észre hogy nagy a baj? Miért nem hívtál ügyeletes orvost akkor amikor a háziorvos nem csinált semmit? Pontosan a doki se tudja megmondani hogy hány napja van. Ameddig a szíve vér addig él.
40. kovacskat1223 (válaszként erre: 34. - AppIe)
2019. ápr. 28. 10:44

Nen tudom olvastad e, de írtam, hogy még gyerek tápszert is vittünk neki,bekevertük itattuk . Én is ápoló vagyok és a másik lánya is. Kancsó víz, tea, gyümölcslé. Nem vagyunk hülyék tudjuk ho, hogy ha magától nem iszik infúzióra kell kötni. Bíztunk az orvosban, azt mondta nincs indoka hogy be küldje mentővel. Az üveges szeme is a kiszáradástól van és a gyengeség is. 4 napig hányt teljesen érthető.


Egyébként nem azt várjuk hogy azt mondják meg hány nap múlva hal meg, hanem küldtek tenyésztéstől kezdve mindent vizsgálatra de semmiről nem mondanak semmit, hogy lehetett e stroke akár, valamiért csak el vitték a stroke osztályra is egy hétig ott feküdt. A gége metszést is utolsó pillanatban mondták hogy ma meg fogják ejteni..


Csak mindenki tehetetlen, rágja magát, hibáztatjuk magunkat is. Miért nem vettük komolyan, erőszakoskodhattunk hol a kórházi elhelyezésért és ha ott ilyen éri talán 1 perc alatt újra élesztik

39. kisj
2019. ápr. 28. 07:41

Nagyon sajnálom.

25 perc az újraélesztésig az nagyon sok.

Az, hogy önállóan lélegzik, működik a veséje stb. semmit nem jelent, csak azt, hogy az agytörzs még él és az alapvető funkciókat ellátja.

A kórházi orvosokat kár hibáztatni, hiszen ők elmondták, hogy "agyhalott".

Tudom, ezt a hozzátartozók sehogy sem tudják "realizálni". Apámnál is megmondták az orvosok, de fel sem fogtuk, mert nem akartuk felfogni.

38. AppIe
2019. ápr. 28. 00:59

Amugy (gondolom), nem teljes agyhalalrol van szo, ha onalloan lelegzik, csak olyan merteku karosodasrol, amit hetkoznapi nyelven ennek neveznek. Viszont a vese az idegektol fuggetlen visszakapcsolasban is mukodik. A sziv viszont az a szert, ami a maskent halott testben, testbol eltavolitva legtovabb mukodik (emlekeim szerint), szoval nyilvan nemi visszakapcsolassal, az is ertheto.

Nekiallnek guglizni, biztos gyorsan ennel szakszerubb magyarazatat is kapnek, ezek csak valami osemlekek foszlanyai egy hosszu nap utan.

2019. ápr. 28. 00:44

Igazad van, nem lehet tudni semmit.

Azt mondják errefelé, nem a koros megy, hanem a soros. És ez bizony igaz.

36. AppIe (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2019. ápr. 28. 00:36

En nem mondok itt barkit hibasnak, lehet, hogyha epp nem szarad ki is eppugy meghal szegeny ugyanakkor, vagy csak par nap mulva vagy ki tudja...

Ha a kozvetlen hozzatartozok este kilenckor nem lattak veszesnek, a haziorvos miert utalta volna korhazba korabban?


De en azt sem ertem, mi ertelme itt utanamenni az atyauristenig. Kozoltek, hogy agyhalott, nincs mit tenni. Mit mondjon meg az orvos? Nem jos, nem isten. Feltamasztani nem tudja, meg nem olheti. Ha mond valaki egy szamot, hany nap van hatra, attol jobb lesz? Lesz ki hibaztatni megint, ah tobb azer, ha kevesebb, azert. Vagy kezdjek el elve boncolni, hogy pontosan megallapitsak (mar ha ez lehetseges), mi okozta a vesztet. Es majd ha a vizsgalodas kozben hal meg, akkor meg azert lehet pattogni, nem.

Vege, ennyi... Varni kell, mert a rendszer ezt teszi lehetove.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook