Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A nagyim agyhalott, miért nem ér véget a szenvedése? fórum

A nagyim agyhalott, miért nem ér véget a szenvedése? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - AppIe)
2019. ápr. 28. 00:21

Nem együtt laknak.

De tény, hogy nem szólalt meg a vészcsengő, csak konstatálták, hogy "kicsit gyenge a kiszáradás miatt".

34. AppIe (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2019. ápr. 28. 00:17

En nem tudom elkepzelni, hogy az orvos nem mondta, hogy a sok folyakot kell inni.

Es nem akarom, hogy a kiiro meg rosszabbul erezze magatt, de ilyen esetben ez kinek nem evidens eleve? Ha meg mar latni, hogy a szarazsagtol gyenge egy idos ember, a rokonaik nem tesznek semmit, akkor uram bocsa, az orvost hibaztatni igazan nem jogos.

33. Guruljka (válaszként erre: 32. - AppIe)
2019. ápr. 28. 00:06
Nem vállalhatja magára, de a jelek szerint nem is mondta.
32. AppIe (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. ápr. 28. 00:03

Ha a kiszaradas nem volt olyan allapotu, hogy infuziora kossek, utanna inni, itatni, diktalni kellett volna bele a vizet, ezt az orvos nem vallalhatja magara.


Nekem amugy 1,5 evet volt elohalott az oreganyam, reszvetem, nagyon meg tudom erteni. Mikor meghalt, boldog voltam, komolyan. Az elvesztesen mar reg tultoltam. Orultem, hogy nincs abban a meltatlan allapotban tartva, ahogy soha-soha-soha nem akart letezni, es a csalad eeltere is rettenetes terhet rott, hogy mindennap menni a korhazba, nyomin bele a gyormorszondan a taplalekot, ujrakotozni a szarosan bekotott seben, meg ahh... borzadaly az egesz. Nyaron szalltak ra a legyek. REttenet, hogy ilyet kegyesseg csimszoval muvelnek emberekkel.

31. Guruljka (válaszként erre: 30. - F0b99b27d1)
2019. ápr. 27. 23:37
Okozhatott bizony.
2019. ápr. 27. 23:22
Mivel nem fogyasztott italt, így kiszáradt, és a kiszáradás okozhatott nála stroke-t, infarktust. Sok minden oka lehet. Kitartást.
29. f0b99b27d1 (válaszként erre: 27. - Channa*)
2019. ápr. 27. 23:14

Sok helyen tényleg ködösítenek, vagy nem is foglalkoznak a hozzátartozók kérdéseivel,kéréseivel, de én addig mennék amíg nem kapok válaszokat a kérdéseimre.

Voltam hasonló helyzetben, néztek a doktorok hülyének, de nem érdekelt, mentem a főorvoshoz, majd az igazgatóhoz, aztán egy betegjogi képviselőhöz, ő pedig érvényesítette a jogaimat, és mindjárt kaptam válaszokat.

Persze ez én vagyok, és megértem ha valakinek nincs annyi energiája, hogy mindenhova futkozzon akkor, amikor a rokona a halálán van. Viszont azt sosem értettem, hogy a doktor miért van, ha nem hallgatja meg a beteg rokonát, és nem ad válaszokat.

28. Channa* (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. ápr. 27. 23:09
Igen, ezt olvastam, de valahogy úgy gondolom, hogy nem ettől lett rosszul. Inkább tippelek egy sztrókra vagy infarktusra...
27. Channa* (válaszként erre: 26. - F0b99b27d1)
2019. ápr. 27. 23:08

Igen, ennek így kellene lennie, de nem így van.

Most pont ilyen helyzetben vagyunk. Senki nem mond semmit, hiába kérdezünk csak ködösítenek, semmi konkrétum. Ha esetleg máshoz megyünk, vagy betegjogi képviselőhöz, akkor meg a beteggel kiszúrnak.


3 évvel ezelőtt egy betegség kapcsán az orvos azt mondta, hogy 80% az esélye az unokaöcsémnek, hogy meggyógyuljon. 11 nap múlva meghalt.


Sok orvos hülyének nézi a beteget és a hozzátartozóit is....

2019. ápr. 27. 23:02
Ne haragudj, de mi az hogy nem tudtok semmit, mert nem mondott a doktor semmit? Ha az egyik doktor nem mondd semmit, akkor megyek a másikhoz, vagy az igazgatóhoz, és kérem a segítségét. Esetleg betegjogi képviselőhöz, mert betegnek illetve hozzátartózójának alapvető joga, hogy tudja milyen állapotban van, milyen kezelést kap,mi várható a betegségével kapcsolatban.
2019. ápr. 27. 22:52
A kiszáradás miatt nem tudom meg állhatott e a szív, mikor ott voltunk vittünk neki tápszert, itatták vele a vizet is. Pulzus vérnyomás rendben volt.
24. kovacskat1223 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2019. ápr. 27. 22:51
Nem tudják vagy nem mondták meg azt sem miért lett rosszul és halt meg. Semmit nem tudunk😣 Miskolc Megyei Kórház egyébként, nem mondanak tényleg semmit
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Channa*)
2019. ápr. 27. 22:38
A háziorvos kiszáradást állapított meg, de nem tett semmit.
2019. ápr. 27. 22:31

Nagyon nehéz bármit is mondani...


Kiderült, hogy mitől lett rosszul és halt meg? Jaj, de rossz ezt leírni is. Az sem biztos, hogy a késői újraélesztés miatt van kómában. Lehet, hogy sztrókot kapott és attól.


A nagymamámon a halála előtt néhány nappal látszott, hogy meg fog halni. Olyan fura lett az arca.


Az orvosok nem fognak semmit mondani. Nem mondhatják, hogy 1 héten belül meg fog halni, hiszen nem tudhatják...


Sok erőt kívánok nektek!

21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Kovacskat1223)
2019. ápr. 27. 22:17
Pedig az se lenne baj, ha sírna.
2019. ápr. 27. 22:06
Anyukám a lánya, nagyon nehezen viseli és az a durva, hogy csak áll a kórházi ágya felett, nyeli a könnyeit de egy árva szó sem jön ki a száján. Lehet ha egyedül lenne, beszélne hozzá, de egyedül nem megy be, nem akar, nehéz neki így látni. Én próbálok beszélni, simogatni.. 😔Mindennap van nála valaki, de sajnos tényleg nem tudunk semmit csak telnek a napok
2019. ápr. 27. 21:14

A leírtak alapján fizikailag nem szenved.


Lehet nedvesíteni az ajkait, letörölni az arcát.

18. f0b99b27d1 (válaszként erre: 17. - Perla del Mar)
2019. ápr. 27. 21:11
Nem mondtam, hogy ártanak vele azzal, ha beszélnek hozzá.
17. Perla del Mar (válaszként erre: 12. - F0b99b27d1)
2019. ápr. 27. 21:03

A spirituális nézet úgy tartja hogy ilyenkor még visszafordulhat a lélek, de ha végleg eldöntötte, hogy menni akar , akkor semmi sem segít.

Azzal , hogy beszélnek hozzá ártani nem ártanak az biztos, főleg, ha érzékeli a beteg , hogy mellette vannak.

16. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Kovacskat1223)
2019. ápr. 27. 20:58

Nagyon sajnálom! Kitartást!

Mindig a remény hal meg utoljára!

Az a legszörnyűbb, hogy a házi orvos hibájából történt , mert nem vette komolyan a tüneteket

!

Sajnos csak bízni és reménykedni tudsz most!

2019. ápr. 27. 19:38

Nagyim egy baleset után lassan leépült, kómába esett.

Az intenzíven látogattuk.

Amikor beléptem hozzá, még csak az ajtóban toporogtam (ott nyeldestem a könnyeimet, erőt gyűjtöttem), az ekg csipogása felgyorsult, gyorsabban vert a szíve. Minden alkalommal, amikor meglátogattam. Én hiszem, hogy érezte, hogy ott vagyok.

Nála sajnos nem merült fel olyan kérdés, hogy hogyan tovább.

14. f0b99b27d1 (válaszként erre: 13. - L.luiselotte)
2019. ápr. 27. 19:14
Akik ilyen rosszban voltak mindenki hitt az orvosnak, és hisz is. Elhiszik amikor azt mondja a doktor, hogy töltsön a beteggel minél több időt, mert az segíthet. Persze az esetek 99,9%-ában már semmi nem segít, de azért a rokonok ott ülnek hosszú órákat, és reménykednek. Majd jön a felismerés, hogy igazából itt már semmi nem segít.
13. l.luiselotte (válaszként erre: 12. - F0b99b27d1)
2019. ápr. 27. 19:09
Köszönöm. Én különben hittem az orvosoknak, mert hinni akartam, azt hittem, hogy tényleg segít. 4 napig alig aludtam, csak ültem anyukám mellett, de ő nem tért magához egy pillanatra sem.
12. f0b99b27d1 (válaszként erre: 8. - L.luiselotte)
2019. ápr. 27. 19:06
Azért javasolják, mert van amikor a szeretet ereje használ. Igaz ritkán, de megesik. Meg hát a remény hal meg utoljára. Sajnálom anyukádat.
11. unom (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
2019. ápr. 27. 19:05

Ilet én sem hallottam, de talán nem is ez a célja.

Hanem az, hogy az utolsó órákat, napokat kevésbé borzasztóvá tegyék.

10. l.luiselotte (válaszként erre: 8. - L.luiselotte)
2019. ápr. 27. 19:02
ezt mindenkinek javasolják, de én még olyan esetet nem hallottam, hogy bárkinek segitett volna.
2019. ápr. 27. 19:01
Szia! Sajnálom :( Majd írd meg mi lesz.. Legyetek mellette,beszéljetek hozzá még ha nem, is hallja,talán megérzi hogy van mellette valaki. Legyetek kicsit erőszakosak,követeljétek az orvostól hogy milyen állapotban van a mamád. hisz jogotok van tudni.. Kitartást és erőt kívánok.. :(
8. l.luiselotte (válaszként erre: 3. - F0b99b27d1)
2019. ápr. 27. 19:00
amikor anyukám kómában volt, nekem is mondták, hogy maradjak vele, beszéljek hozzá, fogjam a kezét. 4 napig ezt betartottam, de sajnos semmit nem ért, nemtért magához a 4-ik napon meghalt.
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2019. ápr. 27. 18:57
Látom, kétszer is ugyanúgy kezdtem a mondatot. Az eset maga megrázó. Én is nem olyan sokára 66 éves leszek.
6. Guruljka (válaszként erre: 1. - Kovacskat1223)
2019. ápr. 27. 18:56
A legborzasztóbb, hogy tényleg nem lehet tudni, van-e tudata.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook