Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A "nagy fogyás" története. Kinek, hogyan sikerült? fórum

A "nagy fogyás" története. Kinek, hogyan sikerült? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
105. 55Judit
2023. febr. 21. 13:21
Most kaptam meg a gyógyteát, nagyon finom illata van. Mindjárt főzök egy adagot.😀
104. Channa* (válaszként erre: 95. - Michelle.r)
2023. febr. 20. 17:28

Szerintem is elég, és van olyan, hogy többet eszek, de a jellemző inkább ez a mennyiség.

Nekem az a gondom, hogy nem szoktam éhes lenni. Sokszor csak azért eszek, mert tudom, hogy kell a működésemhez.


Teljesen jól el vagyok így, a férjem viszont sokszor aggódik, hogy nagyon keveset eszek. Ha meg még fogyok is, akkor rögtön szól, hogy egyek, mert nagyon lefogyok, ha így folytatom.;)


Mindig rossz evő voltam, és nagyon finnyás/válogatós is, de amióta nincs epém és voltam kovidos, azóta már magamat is idegesítem az evésemmel:DDDDDD

103. Channa* (válaszként erre: 84. - Icuska538)
2023. febr. 20. 17:20

Mivel ekkora a méretbeli különbség köztünk, emiatt neked természetesen más az adagod!

Pont emiatt írtam le, hogy milyen magas vagyok és hány kiló;)

Aki olyan kicsi, mint én, és kb. az életmódunk is megegyezik (ülőmunka...), akkor viszont neki elég.


Az úszás nagyon jó, de ha a csontunkra is vigyázni akarunk, akkor mindenképp kell valami olyan aerob mozgás, ami nem vízben történik, ugyan is az úszás közbeni felhajtóerő nem engedi beépülni a kálciumot, és a kálcium beépüléséhez meg kell a mozgás. Nem tudom, hogy igaz e, hiszen nem vagyok tudós, csak olvastam erről.


Egyébként, nekem is mondta már orvos, hogy le kellene fogynom. Akkor néhány kilóval könnyebb voltam. Ki is nevettem:DDDD

102. 55Judit (válaszként erre: 100. - Semleges)
2023. febr. 20. 17:00
Ha ismerném a keverési arányt, biztos megérné összeállítani, mert biztos olcsóbb lenne.
101. 55Judit (válaszként erre: 100. - Semleges)
2023. febr. 20. 16:58
Ez egy keverék tea. Azért nem szívesen írom ki hogy fogyasztó teakeverék, mert reflexből jönni szokott a támadás hogy na egy újabb csodaszer, meg csodaszerek nincsenek és ki így, ki úgy, csak támadva legyen. Pont mintha csodaszert akarnék fogyasztani.
100. semleges (válaszként erre: 99. - 55Judit)
2023. febr. 20. 16:46

Ezt te állitod össze?

Jól hangzik.

99. 55Judit (válaszként erre: 98. - Semleges)
2023. febr. 20. 12:04
Zöld tea, mate tea, fahéj, gyömbér, fodormenta, kapor, koriander mag.
98. semleges (válaszként erre: 90. - 55Judit)
2023. febr. 20. 11:47
Mi van benne?
97. timycat (válaszként erre: 92. - 55Judit)
2023. febr. 20. 11:14

Ez sajnos nem így van. Körülöttem, magamat is beleértve egyre több, egészségesen élő fiatal (50 alatti) küzd olyan krónikus betegségekkel, hogy az orvosok is csak széttárják a karjaikat, hogy hát ez hogy történhetett.


Én is abszolút az egészséges életmód híve voltam, de fájdalmasan be kellett látom hogy vakszerencse az egész.


Amit írsz max. áldozathibáztatásnak jó.

96. michelle.r (válaszként erre: 69. - Csillagszem38)
2023. febr. 20. 11:13

A fórumindító azt kérte, hogy mindenki a saját sikersztoriját mesélje el. Channa leírta az övét.


Nehogy már az ő hibája legyen, ha egy ember ész nélkül azt csinálja, amit valaki leír.


"Fogyás témában nem itt kellene tanácsot kérni, hanem hiteles fórumokon, csoportokban, személyi edzoktol, dietetikusoktol."


Egyetértek, de ahányszor ezt tettem, kivétel nélkül le voltam hurrogva.

95. michelle.r (válaszként erre: 59. - Channa*)
2023. febr. 20. 11:08
Szerintem nem kevés, ami eszel, bár én többet. És szeretem, ha kicsit éhes vagyok, akkor érzem, hogy biztos nem tömtem meg a bendőmet. 🙃
94. michelle.r (válaszként erre: 50. - Csillagszem38)
2023. febr. 20. 11:02
Visszafelé is működik. Ahogy látod, hogy alakul a tested, ahogy kúszik a mérleg nyelve lefelé, minden egyes kiló után úgy érzed, hogy a Gellért hegyet is arrébb tudnád rakni. A lelki békének egy nagyon fontos összetevője, hogy én irányítok, nem egy szelet torta, vagy egy liter Coca Cola.
93. michelle.r (válaszként erre: 46. - Csillagszem38)
2023. febr. 20. 10:53

Pontosan. A falási rohamok egyébként is alább hagynak, amikor nem szénhidrátra alapozza az étkezéseit. Az egyszerű finomított szénhidrátok ugyanolyan addikciót okoznak, mint pl. a nikotik, vagy a tudatmódosító szerek. Éppúgy "le kell jönni" róluk, és az tényleg pokoli, de szerencsére rövid ideig tart.


Volt egy rövid kalandom az Atkins diétával - ami egyébként szintén nagyon hatásos - az első három napban csak azt nem öltem meg, aki nem jött szembe :)

92. 55Judit (válaszként erre: 91. - Michelle.r)
2023. febr. 20. 10:52

Az életmódod legalább 90%-ot nyom a latba.

Aki a szerencsében bízik, nagyot kockáztat. de ha mindent megteszünk magunkért a legjobb tudásunk szerint, legalább bűntudatunk nem lesz ha mégis megbetegszünk. De hátha nem lesz ilyen!😀

91. michelle.r (válaszként erre: 34. - Dézy2022)
2023. febr. 20. 10:46

És ha leírom a sztorimat, követni fogod? Ötvenpár kilós úgy éreztem magam, hogy egy bálna vagyok a 165 centimhez, addig próbálgattam mások sikersztorijait, próbálgattam a csodadiétákat, fogyis xarokat, amíg túl lendültem a 80 kilón.


Aztán amikor úgy gondoltam, hogy elég a sok okoskodásból, az ilyen-olyan rémdiétákból, elkezdtem tanulmányozni a paleót, majd eljutottam a ketogénhez.


Naponta edzem, pilatesezem, minden nap megvan a 10.000 lépésem. Mások még alszanak, amikor én már ébren vagyok, hogy a munkám, a családom és az egyéb dolgaim miatt ez is beleférjen.


Nekem tök mindegy, hányan írják, hogy a reggeli a legfontosabb étkezés, hogy mindenből lehet, csak keveset, hogy majd kihullik a hajam, rommá megy a vesém, nem rájuk hallgatok, hanem a saját szervezetemre, és arra a "gurura", akit kiválasztottam magamnak. Aki orvosi kutatásokat olvas a témában, nem pedig empírikus tapasztalatokra hivatkozik.


A kérdés mindig az, hova akarsz eljutni, és ezért mit vállalsz be. Én lemondtam nagyon sok kedvencről, akkor is elmegyek sétálni, amikor kellemesebb lenne a kanapén henyélni, korán kelek, és 12.00 és 19.00 között eszem. Akkor is, ha mellettem habos kávécskát isznak és a kedvenc tortámat eszik. Mert így döntöttem. 45 éves vagyok, nem akarok 55 kilónál több lenne. Az én koromban ennek már ára van. Az, hogy nem vagyok beteg, a többség szerint nyilván szerencse, szerintem az életmódom minimum annyit nyom a latban.

90. 55Judit (válaszként erre: 89. - Semleges)
2023. febr. 20. 09:58

Pont így van, és a "csak" a legnehezebb akkor, ha nem egy állandósított életmódváltásban gondolkodunk.


Nekem az életmódváltás jött be. Gyakran iszok gyógyteákat is. Most egy keveréket találtam amiben több féle gyógynövény van ami serkenti az anyagcserét, vízhajtó hatású, zsíroldó és egyebek. Olcsóbb mint az élvezeti teám, azt hiszem le is váltom erre.😀

89. semleges (válaszként erre: 85. - Dézy2022)
2023. febr. 20. 09:51

Figyu!


Egyél kevesebbet bármiből vagy ehetsz többet salátákból, zöldségekből. Ha még mozogsz is az gyorsítja a fogyást.


Ez az egészséges életmód, röviden és tömören.


Csodaszerek? Fogyókúrás gyógyszerek vannak, hamar le is dobod a kilókat, "csak" utána meg kell tartani az elért súlyt.


Sok sikert.

88. 55Judit (válaszként erre: 84. - Icuska538)
2023. febr. 20. 08:03

Szerintem az a célravezető módszer ha nem másokhoz viszonyítjuk magunkat és az igényeinket, hanem saját magunkhoz képest változtatjuk azt amit nem tartunk helyesnek, kis lépésekben. Nem érdemes sokkolni a szervezetet semmivel. Mondhatnám, csapjuk be hogy fel se tűnjön neki! Ha szeretjük kitömni a hasunkat ne mennyiségi változás legyen. Növényi sajtból vagy párolt zöldségből is lehet akkora tányérral enni ami jóllakat. De amennyi energia abban van kidolgozzuk, nem lesz ami raktározódjon belőle. Vagy valami fehérje nagy tál vegyes salátával (hagyma, piros-sárga paprika, jégsaláta, uborka) picit sózva, vagy fokhagymás tejfölös öntettel mennyei. A főtt tojásos salátával nagyon jól lehet lakni.


Próbáld újra, és kicsit másként hogy könnyedén tartható legyen.😀

87. Channa* (válaszként erre: 85. - Dézy2022)
2023. febr. 20. 08:00

Tehát, akkor az nem pálya, hogy kevesebbet eszel.

Te olyan sikertörténeteket akarsz hallani, hogy valaki bekapott egy db bogyót és másnap úgy kelt, hogy sovány volt.


Hát nem, ilyen nincs.

Elmondom neked, hogy a te szemszögedből egyik módszer sem lenne tartós, mert te valóban a fentit szeretnéd hallani, és kéred a csodabogyó nevét, hogy már ma beszedd és holnap karcsún ébredj.


Tehát, bármilyen módszert is választasz, azaz legyen az szétválasztós, bizonyos ételek elhagyása, bizonyos étkezések kihagyása, stb., ha csak x ideig csinálod, majd visszatérsz a kőművesbrigád adaghoz, akkor bizony ismét meg fogsz hízni!


Kihangsúlyozod az alacsony kalóriás étkezést, mert az biztos rossz. Hát nem tudom. Szerinted, ha még mindig feltudom venni a lánykori meglévő ruháimat, akkor olyan rossz?

Mitől is rossza az, ha valaki nem zabálja teli magát?

Azért, mert nincs rosszul, nem hízik el, és tartani tudja a súlyát? Te tényleg azt gondolod, hogy ez kínlódás?


Próbáld ki bármelyik módszert, de úgy, hogy néhány hónap múlva ne térj vissza az eredeti életviteledhez és akkor nem fogsz vissza hízni, mind tartós lesz, csak valamelyik tarthatóbb, mint a többi.


Én nem mondom, hogy mindenkinek 1200 kalóriát kell ennie. Nekem elég, és még sokaknak. Lehet, hogy neked kell 2000 kalória is, de mindenképp az a lényeg, hogy csökkents a bevitt kalória mennyiséget és tartsd életed végéig.

Ráadásul azt gondolom, hogy ez a legegyszerűbb módszer a fogyásra, mert csak annyit kell tenni, hogy szépen fokozatosan le kell csökkenteni a kaja mennyiségét és nem kell semmit elhagyni, azaz nincs olyan, hogy de ennék ezt vagy, de nem lehet, mert diétázok, hanem mindent ehetsz, csak kisebb mennyiségben.

És még arról sincs szó, hogy ma 6000 kalóriát eszel és holnaptól már csak 1200-at kell, hiszen a fokozatosság a lényeg.

Ja, és nem drága, nem kell különböző drága ételeket beszerezni, vagy drága csodabogyónak hirdetett cuccokat megvenned, stb.


Azt írod, hogy itt csak olyanok vannak, akik kudarcra vannak ítélve. Igen, én is látom, hogy sokan az elmúlt több év alatt nem tudtak semmi eredményt elérni. Én azt gondolom erről, hogy pont azért, amiért te sem vagy képes erre. Hajszoltok egy bevált módszert, ami nem a kevesebb evés, mert ti úgy akartok lefogyni, hogy közben igen is tele akartok lenni és még mozogni sem akartok különböző okok miatt.

Én tudom, hogy több tízkilós súlyfelesleggel nem tud az ember mozogni.

Én pont a nehézkes mozgás miatt javaslom az étel mennyiségének a csökkentését, és majd amikor már lement a felesleg egy része, akkor lehet mozogni is, mert nem lesz olyan nehéz, mint sok-sok súlyfelesleggel.


Szerinted, elmaradott, közhelyes tippeket adunk itt egymásnak, amiket már tudományosan bizonyítottak, hogy nem működnek.;)

Az én kevés evésem működik. Voltam terhes, szültem és már nem is vagyok tini, és még sosem voltam kövér! Velem is előfordult igen, hogy felkapkodtam néhány kilót, de én ekkor még inkább figyelek a kajám mennyiségére, és mindig lemegy. Az én módszerem működik;) Csak ugye itt sokan azt gondolják, hogy az én étkezésem egészségtelen és tarthatatlan. Pedig nem így van. Ja, és ha nem kezdek el zabálni, akkor végleges is a módszerem.


Ne, nehogy csökkentsd a kajádat! Próbálkozz mással, mert ez rossz! Ha azt tennéd, amit én, akkor nem tudnál kínlódni, hogy megint kudarcba fulladt a próbálkozásod;)


Menj el egy orvoshoz, aki szintén azt fogja mondani, hogy egyél kevesebbet! Mert a kaja mennyiségétől hízunk meg és nem a levegőtől vagy attól, hogy csak gondolunk a kajára.


Sok sikert! Bár előre tudom, hogy ha nem változtatsz a mentalitásodon, akkor sosem fog sikerülni...

86. 55Judit (válaszként erre: 85. - Dézy2022)
2023. febr. 20. 07:50

"Olyan módszert keresek, amivel el lehet indulni a helyes életmód felé és tartható is."

Amennyiben ez érdekel, erre vonatkozó témát kellett volna nyitni. Sajnos a nagy fogyás nem egyenlő az egészséggel.

Én itt is leírtam, máshol is, és tartom is magama ahhoz, hogy tartós fogyást, egészséget, egyedül életmódváltással lehet elérni ha azt érezzük, most valamit nem csinálunk jól. Válétani kell nincs mese. A folyamat hosszú, mert az egész nem úgy történik mint egy lórúgás, hanem kis lépésekkel, akár éveken át. Mint nálam. De szakember biztos jobban ért hozzá mint én, annak segítségével engem simán le lehet körözni. De nekem az én módszerem is megfelel.😀

Kívánom hogy találd meg te is az utadat, és közben ne ítélkezz, mert a saját életedet mérgezed vele.

2023. febr. 20. 05:55

Azt hiszem nagyon rossz helyen tettem fel a kérdésem. Aki már lefogyott, az már nincs itt. Akik pedig itt lent vitatkoznak, azoknak fogalmuk sincs róla, hogyan kell egészségesen csinálni. A napi 1000-1200 kalória biztos nem az.

Olyan módszert keresek, amivel el lehet indulni a helyes életmód felé és tartható is. Van, aki annyit eszik, mint egy kismacska. Na ez tuti nem tartható, vagy ha vhogy mégis, akkor az egész élet egy kínszenvedés. Fogytam már ezzel a módszerrel, nem volt hosszú távon tartható.

Nézegettem a többi fórumot is, de itt csak azok vannak tartósan, akik kudarcra vannak ítélve...

Elmaradott, közhelyes tippeket adtok egymásnak, amik már tudományosan bizonyítottan nem működnek. Tájékozatlanok vagytok.

Megyek is innen, mert én a végleges fogyást akarom véghezvinni és nem akarok én is kudarcra ítélt lenni.

84. Icuska538 (válaszként erre: 76. - 55Judit)
2023. febr. 19. 20:57

Volt egy háziorvosom mindig cseszegetett hogy fogyni, fogyni. Úszni! Na volt hogy fogytam de úszni, sz nem lezt. Mondta nem kell kenyeret venni, úgy értettem enni... Volt neki egy duci ismerőse segitett lefogyni neki, azt mondta egy hónapban egyszer teleeheti magát.Na nem jó ötlet. A kevés után, tele gyomor voltam olyan beteg hogy ihaj. Na de most már modern tematika szetint fogyunk.

A nagy termethez annyit 🤭én 20cmvel magasabban, cca 35 kilóval többel Chana adagján szerintem én ki purcannék. Pedig nem vagyok zabálós. Volt mikor vezettem, de megpróbálom. Újra.

83. Icuska538 (válaszként erre: 71. - Channa*)
2023. febr. 19. 20:45
Bírom! 🍀
82. timycat (válaszként erre: 81. - Channa*)
2023. febr. 19. 19:18

Rádpirítani? 😂 Ne viccelj már. Hát ki vagyok én ahhoz.


Csak ezek a nagy általános igazságok...

81. Channa* (válaszként erre: 78. - Timycat)
2023. febr. 19. 19:13

Jaj, bocsánat, nem írtam arról, amikor nem főtt ételt eszek:DDDD


Sosem mondtam, hogy isteni a párizsi, nem is használok ilyen jelzőt. Miért zavar az téged, hogy szeretem a párizsit és a virslit? Nem te eszed ezt a sz@r, mert gondolom a párizsi meg a virsli is nagyon egészségtelen szerinted.

Szeretem a szalonnát, a téliszalámit és a sonkát is. Tepertőt is eszek, kolbászt is és még sok mindent.


És most azt gondolod, hogy rám pirítottál? Mert nem soroltam fel a hideg kajáimat?😁😂😂


Hát nem!


És mielőtt ismét eljátszod a jól értesültet. Igen, szoktam kólát is inni, csokit is, tortát is enni és mindent, amit szeretek.


És Igen, sokszor egyszer eszek naponta. De azt szoktam írni, hogy jellemzően egyszer, de maximum kétszer eszek, háromszor nagyon, de nagyon ritkán.

És akárhányszor eszek egy nap, akkor 1200 kalóriát fogyasztok.

2023. febr. 19. 19:09
Rossz étvágy, sok utazás. A mindennapos főzésben a fiam kedvét keresem, de nem egyforma az izlésünk, a magam kedvéért külön nem főzök, és sokat fogytam. Gondoltam már hogy valamilyen betegség, de nem ez az oka, csak a fekete kávét szeretem, más nem esik jól.
2023. febr. 19. 19:02

Egészséges, nagyon finom, és laktat, tökéletes vacsorának. Mi az? Hát a cukkini sajt:

[link]

Nem rég találtam a receptjét és annyira bevált, hogy már variálom is. A ma sárgarépát is tettem bele. 1 cukkivel és 1 kisebb répával készült, a mennyiség felével jóllaktam. Nekem olyanokat kell enni amivel jóllakok, mert ha nem telít el a kaja, feszült leszek.🤣

78. timycat (válaszként erre: 44. - Channa*)
2023. febr. 19. 18:44

Eddig bőszen hangoztattad a napi egyszeri étkezést. Meg te aztán biztos nem főzöl stbstb. Ja és hogy az isteni párizsi, virsli és hasonló finomságok.


Változnak az idők

77. Csillagszem38 (válaszként erre: 73. - Channa*)
2023. febr. 19. 17:31
Sztem hagyjuk:) El se olvastam már, csak a végét XD megyek folytatom az edzést inkább :D
76. 55Judit (válaszként erre: 67. - Icuska538)
2023. febr. 19. 16:43

Icuska!

Annyi igaz, hogy minél nagyobb egy test, annál többet kíván. Én nem a kitartó munkában hiszek, mert ha elhagyja az embert a lelkesedés, feladja és máris nem tart ki tovább. Egy egészséges életmód kell amit nem olyan nehéz tartani, mert nagyon sok finomságot meg lehet enni. igaz hogy nem lehet vele hirtelen ledobni ami évek alatt felment, de ne is ez legyen a cél! Én arra figyelek hogy olyasmit rakjak a számba, ami az egészségemet szolgálja. De ettől függetlenül legalább 2 havonta lángost sütök, és jól beeszek belőle. Ennyi nem fog megártani mint az se, ha valaki az egészséges tápláűlkozás mellett karácsonykor arra a 3 napra elengedi magát. Kicsit én is. De ettől tiszták és rugalmasak maradnak az ereim, nem lesz vérnyomásproblémám és nem lesz tartósan magas a cukrom.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook