Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A munkaviszony megszűnik, de a munka marad?! fórum

A munkaviszony megszűnik, de a munka marad?! (beszélgetős fórum)

29. féknyom (válaszként erre: 28. - Csicsy22)
2010. dec. 9. 13:45
Sok sikert, drukkolok, szia!
2010. dec. 9. 13:43

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!


Igyekszem majd kihozni ebből a helyzetből a lehető legtöbbet.

Közben néztem/nézem a váltási lehetőségeket....nem túl biztatóak.

27. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 18. - Csicsy22)
2010. dec. 7. 16:28
Csak addig engedd, hogy kihasználjanak, amíg neked is megéri!
26. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 5. - Csicsy22)
2010. dec. 7. 16:26

Ha nincs egy használható minimum középfokú angolnyelv-tudásod, akkor mindenképpen egy intenzív tanfolyamot vállalj inkább be. Az jó lezs a diplomádhoz és ami még fontosabb a későbbi munkavállalásodat is megkönnyíti valamennyire.


20-30 ezer forint pluszért ne veszítsd el az álláskeresési idődet vagy a nyelvtanulási lehetőségedet!

25. virgilius (válaszként erre: 21. - Csicsy22)
2010. dec. 7. 16:23
Hát ez bőven szabálytalan elvben. Nem félnek az ellenőrzéstől? Ráadásul ez egy közhivatal vagy mi...
24. virgilius (válaszként erre: 14. - Csicsy22)
2010. dec. 7. 16:21
Én másfél éve vagyok munkanélküli, már semmilyen ellátást nem kapok, de azt mondták, tanfolyamról ne is álmodjak. :S
23. virgilius (válaszként erre: 13. - Castellina)
2010. dec. 7. 16:20
Milyen igazad van!!!
22. csicsy22 (válaszként erre: 20. - 3da8f53e4a)
2010. dec. 7. 15:47

Az a probléma, hogy amikor idejöttem akkor ment nyugdíjba az egyik illető...de az ő munkahelyét le is építették...és azóta is hangoztatják, hogy még így is sokan vannak...meg így nincs pénz...én ezt tudom, meg elhiszem (ezért is maradtam itt közcélúsként,nem azért mert ez volt az álmom)

Félre ne érts, szeretek itt dolgozni, de a fizum mindig is bántott (ezért tanultam?)


Tudom, hogy szeretnék, hogy maradjak, de én már nagyon úgy érzem, hogy sokat vártam arra a beígért állásra.


A jegyző már nem igazán foglalkozik a dolgokkal, dobbantani akar minél hamarabb. A polgármesterünk

pedig a mostani választás óta van itt.

21. csicsy22 (válaszként erre: 13. - Castellina)
2010. dec. 7. 15:39

Itt már előttem egyszer valakinek volt ilyen megoldás...nem én lennék az első eset. (az említett személy konyhás, és már azóta közalkalmazott lett)


Nálunk pl. a temető gondnokságot is megbízási jogviszonyban látják el, és mellette munkanélküli az illető.

2010. dec. 7. 15:35

Szia Csicsy!


Én is örnkormányzatéknál dolgozom és sajna a mi kc-s lányaink is megszünnek dec.31-én :(

Nagyon hiányoznak majd (nem főiskolások!)mert nagyon klassz és ügyes csajok.

Nem tudom mi lesz velünk januárban nélkülük, de szerintem ki fog találni valami megoldást...a Munkaügyi Kp.

Én is felvetettem, hogy nem lehetne-e velük megbízást kötni - de normális szerződés keretében - az ilyen kipótolom és gyere akkor is ha már mindenki szabin van... ezt a fajta munka stílust nem szeretem és nem is mennék bele.

Próbáljon az önkormányzat (jegyzővel beszélj mindenképp!!) plusz főt bővíteni, mert egy főiskolást azért nem szoktak csak úgy" elengedni! Pláne ha eddig jó munkaerő, megbízható volt.

Jegyző vagy polg.mester: beszélj velük!

...vagy esetleg egy közalkalmazotti gaz.vez. állás?

19. 388b941089 (válaszként erre: 13. - Castellina)
2010. dec. 7. 15:22
igen...pontosan....szóval marad a feketemunka...
18. csicsy22 (válaszként erre: 17. - Féknyom)
2010. dec. 7. 15:18

Igen, ezen vagyok én is kiakadva.


Azt hiszem bizonyítottam már párszor a 2 és fél év alatt, hogy lehet rám számítani.


Sokszor emlegettem is otthon, hogy inkább sepregetném az utcát én is a többi közcélússal, mert azok 4-kor leteszik a seprűt, és övék a világ.

Én meg hányszor hazavittem a munkát, ültem itt ügyeletben (olyankor nem számított, hogy nem vagyok köztisztviselő, csak a díjazásnál), és ugye pénzzel dolgozom....nem is kell említeni a felelősséget.

17. féknyom (válaszként erre: 16. - Csicsy22)
2010. dec. 7. 15:10
Ja az mas, erre akad egy par fal allas. En nem vallalnam el semmikepp, 30ezerert fel sem kelnek. Gusztustalan ajanlat!(szerintem)
16. csicsy22 (válaszként erre: 15. - Féknyom)
2010. dec. 7. 15:06

Ez egy falusi önk. mindenki ismer mindenkit, nem hiszem, hogy ilyen aljasok lennének.


Pont ezért furcsállom ezt az egész, mit gondoltak, hogy én majd tapsikolni fogok örömömben???

2010. dec. 7. 15:00
Lehet nem lenne semmi megbizasi szerzödes, Te dolgoznal gyakorlatilag, valaki -aki tan azt sem tudja hol az önkormanyzat- meg megkapna azt a 100 nettobol 30, azaz 70-et.
14. csicsy22 (válaszként erre: 12. - Virgilius)
2010. dec. 7. 14:55

Én annak idején tanfolyammal kerültem ide.

1 év munkanélküliség után még akár műkörömépítő tanfolyamra is mentem volna, annyira el voltam keseredve.

De szerencsére hamarabb indult az ECDL (már volt OKJ-s számítógépes papírom),de már annyira mindegy volt, hogy mi csak menjek valahova.

Elvégeztem, és ami meglepetés volt, h a munkaügyi a tanfolyam elvégzése után 8 hónapig támogatott. (90%-ban)

Így kerültem ide az önkormányzathoz, akkor még adminisztrátorként...ezután jött a már említett nyugdíjazás, és én más munkát végzek azóta....és átkerültem a közcélús kategóriába (természeteden a fizetésen jócskán lecsökkent.)

Amíg a tanfolyam után voltam, a fizuval is meg voltam elégedve...

2010. dec. 7. 14:50

szerintem a megbízási jogviszony és a munkanélküli segély ne fér össze..


a megbízási jogviszony egy munka elvállalása, méha nem munkaviszony keretében, a munkanélküli segélyt pedig azért adják, mert nincs munkád..

de így lesz..

12. virgilius (válaszként erre: 10. - Csicsy22)
2010. dec. 7. 14:45

Próbálj meg alkudozni velük, legyen a megbízás minimum 50 ezer ft per hó, akkor is rengeteget spórolnak veled (járulékok, köztisztviselői bér). Vagy tényleg dolgozz 4 órában.

Tanfolyam: hát... nem elkeseríteni akarlak, de nekem semmiféle tanfolyamot nem tudtak ajánlani a munkaügyiben (diplomás részleg).

11. Bun Csilla (válaszként erre: 10. - Csicsy22)
2010. dec. 7. 14:43
Ez jó ötlet!
2010. dec. 7. 14:43

Még arra gondoltam, hogy ha elvállalom a megbízásit, úgy csinálnám, hogy -ha már egyszer úgyis munkanélküli lennék, elvégeznék ott egy tanfolyamot (az angolt szeretném már egy ideje)


tehát jönnék dolgozni (de akkor ne már 8 órában, hanem vagy 6) és délután engedjenek el a tanfolyamra....csakhogy még nem tudom mikor indul, ha indul-e az angol. (Holnap felhívom a munkaügyit, bár tudom, hogy még most tervezik, hogy jövőre mit fognak indítani...minden csak szervezés alatt van)

9. csicsy22 (válaszként erre: 7. - 388b941089)
2010. dec. 7. 14:38

Kapom a munkanélküli segélyt (nem tudom pontosan mennyi lesz, tegyük fel: 40 ezer.)

a mostani bérem : 70 ezer

tehát a megbízás összege: 30 ezer


Igen, bonyolult, bennem is még most ér végig a dolog...

2010. dec. 7. 14:36
Mivel a mai világban nehéz elhelyezkedni, szerintem vállald el. Remélhetőleg utána megkapod a várva- várt állást! Ha mégse működik, bármikor eljöhetsz hisz nincs szerződésed.
7. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Csicsy22)
2010. dec. 7. 14:33

jajj... hát ez így elég bonyi :D


gondolom megbízási szerződést kötne veled az önkormányzat...vagy pontosan milyen jogviszony keretében szeretne továbbfoglalkoztatni téged? gondolom spórolás céljából nem fognak közszolgálati jogviszonyt létesíteni veled...


tehát: megkapod a munkanélküli segélyt és kapsz mellette megbízási díjat, melyek összege egyenlő lenne a mostani pénzeddel? vagy feketén gondolták? jajj hát ez bonyi... nem igazán tiszta ez így nekem :((

2010. dec. 7. 14:27
Nagyon megértelek. :( Talán azt kéne megpróbálnod, hogy legalább ne "kiegészítsék" az álláskeresésidet, elvégre ahhoz nekik semmi közük, a járulékokat megspórolhatják, ha megbízással kifizetik a rendes béredet. 20-30 ezer ft-tal ne szúrják már ki a szemed napi 8 óra munkáért... És azt is kalkuláld bele, hogy az álláskeresési 3 hónapig még egész normális összeg, de utána már csak fele annyi, és fél év után meg csak 20 e ft körüli segély. Aláírod a 20-30 ezer ft-ot nekik egy évre, aztán két szék közt a pad alá esel. próbálj meg kiállni magadért, olyat úgysem találnak, aki 20 ezer ft-os megbízásért elvégzi ezt a munkát, ne engedd, hogy tisztára hülyének nézzenek... Komolyan, nem is értem, egy önkormányzat hogy csinálhat ilyet. Úgy viselkednek, mintha legalábbis saját zsebből kéne fizetniük a béredet.
2010. dec. 7. 14:19

A munkával eddig nem volt gond, és mivel eddig azt hallgattam, hogy nem aggódjak, hogy megszűnik a munkaviszonyom, szükség van rám, valamit ki fognak találni (eddig hosszabbították a szerződést, már vagy 3-szor)


-> nem is keresgéltem úgy igazán állást...csak olyan szinten nézelődtem, hogy azt, amit én csinálok más önkormányzatnál köztisztviselőként csinálják.

Már ezen is jól felhúztam magam, mikor megláttam, de beletörődtem, mert a suli miatt meg kell a havi fix ...(költségtérítés)ráadásul még most ősszel kezdtem, (ráadásul a beígért állás miatt, hiszen amellett szépen meg tudnám csinálni)


és, ha most nem vállalom, akkor vagy várok egy tanfolyamot a munkaügyin keresztül (angol), vagy felköltözöm abba a városba, ahol a sulit csinálom...tehát albérlet, plusz költségek.


Nem igazán van megtakarításom...1-2 hónapot kihúznék, de utána még akár a suli is veszélybe kerülne...azt meg nem szeretném feladni.


eléggé kétségbe vagyok esve

2010. dec. 7. 14:04
A tb-nyugdíjidő ketyeg az éppenséggel álláskeresési mellett is. De akkor sem igazságos ez így, ne hagyd, hogy ennyire kihasználjanak! Ha csak így ígérgetnek, később sem fognak mást tenni szerintem. tapasztalatból mondom. :((( Egyébként a munka jó, szereted? Más van kilátásban? Anyagilag bírnád, ha csak az álláskeresésit kapnád egy darabig?
3. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Csicsy22)
2010. dec. 7. 14:02

Nekem ez úgy hagzik,hogy fizetnek neked 20-30 ezret ,se tébét se nyugdíjat nem,mert azt ugye az állam fizetné utánad a tb-d segély mellett...

Komolyan mondom ekkora disznókat!!


Én elvből nem vállalnnám el,vagy ha nagyon muszáj megmondanám ,hogy elvállalod így ,de fizessenek ki teljes fizetéssel.

Így is megspórolják rajtad a árulékokat.

2010. dec. 7. 13:57
Én ezt úgy fogadnám el,hogy elmész munkanélkülire ami kb 4-5 hónap.De te ugyan úgy kapnád a fizudat (feketén) így ők megspórolják a bejelentés költségeit.
2010. dec. 7. 13:53

Sziasztok!


Én önkormányzatnál dolgozom közcélúsként, szakmunkás minimálbérét. Irodán vagyok és olyan munkát csinálok, amit előttem köztisztviselői munkakörben végeztek 100 feletti nettóért. . . Ő nyugdíjba ment, a helyét megszüntették, engem meg átraktak.

Főiskolám van és számítógépes végzettségem, emiatt is joker ember vagyok, de a besorolásom miatt, ugye mindenki a főnököm, épphogy a takarító nem....


Ráadásul tegnap jött ez ötlet a főnökségtől, hogy mivel hó végén lejár a szerződésem (már nem vagyok támogatható), de szükség van rám. Ezt úgy oldanák meg, hogy én elmegyek munkanélküli segélyre, de közben ugyanúgy járnék napi 8 órában dolgozni(mintha mi sem történt volna), és a segélyt ők kiegészítenék megbízási díjként a mostani (min.) fizumra.


Az én értelmezésem szerint tehát:

A munkanélküli segélyt (2, 5 év után)akkor is kapom, ha egész hónapban ki sem teszem otthonról a lábam.

A segély és a fizum közötti különbözet 20- max 30 ezer Ft.

Tehát én mostantól azért a 20-30 ezerért fogok napi 8 órában dolgozni (ismétlem az elődöm 100 fölött kapott) úgy, hogy még az időm sem telik???


A történethez hozzátartozik, hogy amióta elkezdtem itt dolgozni, kecsegtettek egy közalkalmazotti állással, ami nekem szakmám is lenne (tökéletes szakmai gyakorlat lenne...)

Csakhogy előtte még felújítják az épületet....pályázat útján. Szép lassacskán eljutottunk oda, 2,5 év elteltével, hogy már talán sínen van a pályázat, és nyáron elkezdik a felújítást.Így a várható munka még barátok között is 1 év múlva jöhetne szóba.(teljes felújítás)


Közben elkezdtem a 2. diplomámat (teljesen már területen, azzal úgy érzem több lehetőségem lesz) csinálni levelezőn, és örülök (???) hogy van munkahelyem.


Légyszi segítsetek?! Jól értem a helyzetet?????

Ezen rágódok már, mióta meghallottam, és lehet, hogy már beleképzelek dolgokat...de én ezt nagy kics*szésnek érzem.

Már a beígért állás reménye sem segít.


Ugyanakkor ha nem megyek bele ezekbe a feltételekbe, jön a bizonytalanság.


Ti mit tennétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook