Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A mit tehetek hova fordulhatok? fórum

A mit tehetek hova fordulhatok? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. szept. 5. 11:05
Csak kérdés mikor és hogy egyáltalán lesz a jó oldala a gyerkek szempontjából.
32. 09e73425eb (válaszként erre: 31. - Gerna)
2011. szept. 5. 11:04
Ezek szerint hatásos mert változtatni kívánnak:D
31. gerna
2011. szept. 4. 18:27
Az iskolában sosem szerencsés a peticiózás... minden a gyerekeken csapódik le.
30. 09e73425eb (válaszként erre: 28. - 09e73425eb)
2011. szept. 4. 12:29
Ez az iskola egy kistérségi társulás és ök sem tudnak róla a petíciót egy ügyvéd nő írta meg mai szülők írjuk alá kap a kistérségi társulás és az oktatási minisztérium ők az ügyvédnő által kapják kézhez hogy minél hamarabb elinduljon a dolog.
29. zebracsikó (válaszként erre: 28. - 09e73425eb)
2011. szept. 4. 12:25

kinek?


hol laktok?

28. 09e73425eb (válaszként erre: 26. - Zebracsikó)
2011. szept. 4. 12:24
Holnap délután adjul le a petíciótt.
27. 09e73425eb (válaszként erre: 23. - Beatav)
2011. szept. 4. 12:23
Úgy hogy külön csoportokban tanulnak AKI HALAD JÓL TANUL VESZI AZ ANYAGOT ,Aki csak közepes az szintén csak a a tanárnéni annak már segí Aki pedikg 1-2 tanuló annak pedig ad egy bizonyos feladatot amit régebben tanultak és gyakorolja azt.Volt olyan is hogy fejlesztő pedagógiáról magyar vagy matek óráról vitték el a gyerek és mire viissza tért csal annyit mondott a tanárnéni hogy holnapra tanuld meg kisfiam.
26. zebracsikó (válaszként erre: 25. - 09e73425eb)
2011. szept. 4. 12:22
Mondom, írj az oktatási jogok biztosának!!
2011. szept. 4. 12:19

Összevont oszályok létszáma 40 fő vagy a felett van.

Még egy dolog ovodában egy kisfiúval (ovi társa volt a fiamnak.)mindig voltak problémák elküldték hogy vizsgálják meg hogy mehet e normál iskolába -Persze kiderült hogy nem beteg a kisfiú.Anyuka nyalta a igazgató és tanérnéni se....és pénzelte és lám lám felvették .És Még most is ott van abban az osztályban őt nem, vették ki pedig pappirja van neki hogy fejleszteni kell .stb.-Akkor pl ez mi? Ez mind ami 31.e óta történt velünk igazságtalanság.

24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Beatav)
2011. szept. 4. 12:15

ezt én se értettem!

az egész nekem kacifántos, zavaros

23. beatav (válaszként erre: 18. - 09e73425eb)
2011. szept. 4. 12:14
Hogyan lehet az,hogy nem adja le a tananyagot a tanárnéni minden gyereknek,amikor mind bejár suliba?
2011. szept. 4. 12:12

Köszönöm a hozzá szólásokat .Kiegészíteném ne hogy valaki kételkedjen azért írtam lentébb 8 gyereket mert több mint valószínű 2 angol kislány volt az aki nem igen fog ide járni ők pl.-kitűnő tanulók és oklevelet is kaptak az évzárón ők is ebbe az osztályba sorolták mert angolról át álni neki magyarra nehéz de ezt sem értem akkor hogy voltak ők kitűnők?

1Az Oktatásim minisztérium erről a lépésről nem is tudott-(Pedig őket tájékoztatni kellet volna)

2Külön osztállyal senkinek sincs gondja csak a kirekesztéssel.És már ezek is problémákat szülnek

3.Javaslatokat tettünk hogy az elsősöket tegyék át hozzájuk de ebben sem áltak a segítségünkre .Ezt nem tehetik meg ..

4Ha a gyereket kivenném nem engedi el mivel ők megtették ami a gyereknek a tanulásában szüksége van .

5.Alsó és felső tagozat lett össze vonva -Minden osztályból van 1.

6.Külön kélt osztályt indítottak helyette 1-4 ig és 6-8 ig.Összevontan .

7.HA az összes gyereket nézve 2 gyereknek van problémája ebből is csak egy gyerekenk van pappírja hogy külön osztályt kell biztosítani neki de akkor sem küldték olyan iskolába ahol kimondottan ilyen gyerekekkel foglalkoznak .Ez az iskola fogadta és felvette .Az már más dolog hogy nem tudta a tanárnéni lekötni de a dolgozatokat ö is 5 ös re írta meg 1ben, 2 ban mér probémás volt mert a tanárnéni nem akarta tanítani hisz neki nem egyszer hanem 2* kell elmondani.És volt egy pár gyerek akit kiszedett közte az enyémet is és igy oldottál meg megkérdezésünk nélkül .

21. zebracsikó (válaszként erre: 20. - 09e73425eb)
2011. szept. 4. 12:10
Írj az oktatási jogok biztosának, kérj tőle állásfoglalást.
20. 09e73425eb (válaszként erre: 5. - Beatav)
2011. szept. 4. 11:52
Nem épp védve keresztűzbe vannak mert már nem is barát az aki volt.És lenézik őket -.Pl kapcsolatokat hogy tudnak majd teremteni ha így el vannak zárva az a 8 gyerek 1 hónap után megunja egymást.
19. 09e73425eb (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2011. szept. 4. 11:50
Tudom és aláírom pénzügyi gondok miatt összevonták .De az okatatási minisztérium sem tudott róla pedig a valakinek ezt engedélyezni kellet volna ,mint tudtuk meg Péntek délután..De a volt osztálytársak ujjal mutogatnak és kővel dobálják a gyereket mert külön van .Buta gyogyós iskolába jár bukott stb .Szülők is van egy pár aki megjegyzéseket tesz hogy gyerek hülye buta .
18. 09e73425eb (válaszként erre: 1. - Beatav)
2011. szept. 4. 11:45
Idézem:Rendben nagyon jó hogy külön foglalkoznak velük csak ám ők 10 en vannak egy két emeletes épületben mely 8 tantermes. Tehát elzárták őket teljesen a volt ismert gyerekektől akik osztálytársai voltak. Ez a válasza kérdezésem után láthatü eggyetértek sél tudom hogy le van maradva de nem kell elrekeszteni a gyereket mindenki tudta nélül .vagy szerinted ez jogos az oktatási minisztérium nem is tud rólla és kiderült az is hogy a gyerek nem azért marad le mert buta hanem a tanárnéni tavaly ezeknek a gyerekeknek nem adta le a tananyagot .dE KÖVETELNI KÖVETELTE.Matematikát máS tanítja abból év végén 3as lett.Magyar és irodalom 2 es volt de mint kiderült ezek a gyereke csak gyakorolták a tanultakat .Akkor is aza kérdésem miért tehetik meg hogy kirekesztik a gyerekeket a többiektől?
17. encifinci (válaszként erre: 16. - 1da9380ac7)
2011. szept. 3. 21:30
Fele épp a szüleik miatt ilyen mert le sem xarják őket, a másik felének pl nincs lehetősége ilyen iskolára mondjuk mert a legkzelebbi 60km-re van ,ez a sajnálatos rész.
16. 1da9380ac7 (válaszként erre: 15. - Encifinci)
2011. szept. 3. 21:27
Hidd el ők sem tehetnek róla...erről a szülőnek kell gondoskodnia,hogy megfelelő iskolába írasa.
15. encifinci (válaszként erre: 14. - 1da9380ac7)
2011. szept. 3. 21:24
Így van nem nevelni kell hanem tanítani.Amúgy a másik alap probléma hogy némelyik gyerek egyszerűen képtelen viselkedni,szó szerint viselkedészavaros és írtó szépen fogalmazok:),és ők szintén visszavetik a tanulást.
14. 1da9380ac7 (válaszként erre: 11. - Encifinci)
2011. szept. 3. 21:18
Külön tanítás...Valóban,ha megfelelő iskola és megfelelő tanárok is vannak hozzá!Olvastam egy iskola "hívogatójában" NEVELÉSÜK...!Nem nevelni kell őket,ők nem rosszak!TANÍTANI megfelelően és nem úgy kezelni őket mintha valami... nem is tudom én mik lennének!
13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - 1da9380ac7)
2011. szept. 3. 21:15
nem, az enyhéket már inkább integrálják mostanában
12. 1da9380ac7 (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2011. szept. 3. 21:12
Az enyhe fokúaknak is speciális iskolát javasolnak.Valóban,már ahol van!
11. encifinci (válaszként erre: 8. - Beatav)
2011. szept. 3. 20:29
Épp ezért ezeknek a gyerekeknek külön tanítás lenne a lényeg,de az is gáz hogy első évvégére sem tudják felvenni a betűket ha egy osztályban több gyerek nem üti meg a szintet.
10. encifinci (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2011. szept. 3. 20:25
Nekünk a tanár mondta az 50-es iq-t,de lehet ezt valamiylen szinten az is befolyásolja ki hol lakik,itt semmilyen kisegítő iskola nincs ,osztály sem így nem lenne hova pakolni a gyerekeket,
9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Encifinci)
2011. szept. 3. 19:17

Nem.

50-es IQ-val foglalkoztatóba vagy kisegítőiskolába megy a gyermek, középsúlyos értelmi fogyatékos.

Az enyhéket, 75-80-as IQ körül simán a rendes általános iskolába integrálják.


A gyógypedagógiai iskolákban mindig is volt összevont osztály, a főiskolai gyakorlatom alatt magam is tanítottam ilyenben néhány órát. Mivel ilyen iskolákban egy-egy évfolyamon nincs sok gyermek, ezért több évfolyam van összevonva.

8. beatav (válaszként erre: 7. - Encifinci)
2011. szept. 3. 18:45

Összevonták az alsó tagozatot.Valószínüleg nincs annyi gyermek,hogy minden évfolyamnak külön osztályt nyissanak.

:( Nem az IQ a lényeg szerintem.Nem tehetnek a gyermekek arról,ha mondjuk valami végett akadályoztatva vannak a tanulásban(pl. születéskori oxigénhiány,részképesség-kiesés stb.),így arról sem ha a többi nem halad.

2011. szept. 3. 16:46

Én azt nem értem több évfolyamot hogy lehet egy osztáéyban tanítani?

Nekünk azt mondták hogy 50-es iq-val simán rendes osztályokba rajkják a gyerekekt már......mondjuk én kiakadok ezen mert a többi sem halad tőlük.

6. gerna (válaszként erre: 5. - Beatav)
2011. szept. 3. 12:25
Igen, épp az előbb írtam le pár előnyét... néhány nap és lehet hogy a szülő is átlátja.
5. beatav (válaszként erre: 2. - Gerna)
2011. szept. 3. 12:02
Igen.De miért baj ez?Gondolom előny is egy kicsit,hogy külön vannak.Védve egy kicsit a "gyereknyelvektől".
4. gerna (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2011. szept. 3. 11:51
"Levan maradva" : ez sok mindent jelenthet :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook