Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A mérlegképes könyvelői végzettség elvégzése (és használása) után milyen további kötelezettségekkel jár? fórum

A mérlegképes könyvelői végzettség elvégzése (és használása) után milyen további kötelezettségekkel jár? (beszélgetős fórum)

1 2
19. nikletty (válaszként erre: 15. - Gagababi)
2010. márc. 13. 21:31

hát, én most ezt olvasom az iskolánál (penta.hu):

..."képzés előfeltétele(i):


* Érettségi bizonyítvány és

* a) pénzügyi-számviteli előképzettség (pl:pénzügyi tanácsadó, pénzügyi ügyintéző, számviteli ügyintéző, banki tanácsadó, biztosítási tanácsadó, okleveles pénzügyi revizor, pénzügyi és számviteli szakellenőr, pénzügyi-számviteli ügyintéző, vállalkozási ügyintéző, banki szakügyintéző, pénzügyi szakügyintéző, számviteli szakügyintéző, vállalkozási szakügyintéző, befektetési tanácsadó,képesített könyvelői, üzleti szakügyintéző) vagy,

* b) közgazdasági, gazdaságtudományi felsőoktatásban/továbbképzésen szerzett oklevél, vagy az oklevél kibocsátásának feltételeként letett záróvizsga."

18. nikletty (válaszként erre: 12. - Gagababi)
2010. márc. 13. 21:29

igen

Pécsi közgáz

hát igen ez érdekes volt, ugyanis ment a hajcihő míg én odajártam, hogy elfogadják-e vagy sem, aztán volt egy időszak hogy igen, de akkor még csak 3. évfolyamos voltam, aztán volt olyan, hogy kell különbözeti vizsga, aztán végére utolsó infom azt volt, hogy már nem adják meg automatikusan.


Viszont nagyon úgy néz ki, hogy ahol lakom elég nagy kereslet van rá, bár hogy gyakorlatot majd honnan szerzek még nem tudom, szerencsére most van állásom, de mielőtt ezt is kerestem, akkor is sokszor botlottam a mérlegképesbe...

Viszont babát tervezünk, és egyre nehezebb ez a munka dolog, főleg majd utána, szóval elgondolkoztam már ezen korábban is, most meg megint, hogy mikor kéne, most még babára várva (legalább nem csak arra gondolok), viszont a pénznek tudnék jobb helyet is, vagy később, mert azt is olvasom van kedvezmény kismamáknak...

17. Gagababi (válaszként erre: 13. - Évi-)
2010. márc. 13. 21:29
miért nincs állásod?
16. SDitti (válaszként erre: 7. - Nikletty)
2010. márc. 13. 21:29
Ha nem tudod elismertetni a diplomádat mérlegképes könyvelőnek (a regisztrációról szóló PM rendeletben benne van - keress rá az államkincstár oldalán), akkor minden vizsgát le kell tenned.
15. Gagababi (válaszként erre: 14. - Nikletty)
2010. márc. 13. 21:28
már jártam a mk-ra, amikor behozták, hogy sima érettségi is elég. Ez kb 10-11 éve volt.
14. nikletty (válaszként erre: 8. - Évi-)
2010. márc. 13. 21:24

szia

de így van, két fél év

viszont most már felső fokú végzettséghez kötik, azt hiszem régen érettségi is elég volt

13. Évi- (válaszként erre: 10. - Gagababi)
2010. márc. 13. 21:18
Én a 3 évest jártam végig és az adótanácsadó tanfolyamot, most pedig nincs állásom. Egy mérlegképes pedig egy év.
12. Gagababi (válaszként erre: 7. - Nikletty)
2010. márc. 13. 21:12
A közgázon végeztél? Ott nem adták meg automatikusan a mérlegképest?
11. Gagababi (válaszként erre: 10. - Gagababi)
2010. márc. 13. 21:10
képesítést akart lenni helyesen.
10. Gagababi (válaszként erre: 8. - Évi-)
2010. márc. 13. 21:09
De, sajnos. Én még anno a képesítetést érettségi után egy két éves kiegészítőn szereztem meg, + két év mérlegképes (de nekem kellett szakmai gyakorlat is hozzá)...de a 80as években meg 3 éves volt a tanfolyam.
9. Gagababi (válaszként erre: 7. - Nikletty)
2010. márc. 13. 21:07
nem tanfolyam, továbbképzés :) erről adnak egy igazolást, hogy ott voltál (két napos)..ennyi.
2010. márc. 13. 21:06
Ne mondjátok, hogy ma egy év alatt mérlegképes bizonyítványt adnak..
2010. márc. 13. 21:05

sziasztok köszi eddig is

akkor a továbbképzés csak egy tanfolyam jellegű valami évente?


és a másik, elkezdtem utána böngészni:

lehet lenne felmentésem egy-két modul alól, lehet csak magát a mérlegképes vizsgát kéne letennem?

alapvetően okleves közgazdász diplomám van, ahogy a tárgyakat itt megnéztem, tiszta ismétlés lenne végig hallgatni, persze biztos mondanának valami újat is... no de van rá módom, hogy ne kelljen végig járni pl egy évet, hanem egy felkészítő? Vagy lehetne valahonnan anyagot szereznem, hogy mi a vizsga anyaga és úgy vizsgára menni?


Köszönöm

6. Kriszti0501 (válaszként erre: 5. - Gagababi)
2010. márc. 13. 21:05
Igen igen én is így gondoltam :)
2010. márc. 13. 21:02
és persze az évenkénti kötelező továbbképzés, hogy a regisztráció ne vesszen el, de ez nem vizsga.
4. Gagababi (válaszként erre: 3. - Kriszti0501)
2010. márc. 13. 20:59
A 3 év gyakorlat tulajdonképpen a pm regisztráláshoz kell, már ha egyáltalán szeretné regisztráltatni magát.
2010. márc. 13. 20:56
Mérlegképes könyvelői képességed a vizsga megszerzése után még 3 év szakmai gyakorlattal lesz érvényes teljesen. Addig még csak egy vizsgával rendelkezed, de nem mondhatod magad mérlegképes könyvelőnek. Amúgy ha meglesz már a vizsgától számított 3 év tapasztalatod, akkor teljes könyvelést várhat el tőled a munkáltató, ami magába foglal mindenféle könyvelést év közben, beszámoló és bevallás készítést is.
2010. márc. 13. 20:54

még egy olyan kérdésem lenne, hogy külön vizsgadíj van, hány vizsga van összesen kb?


remélem tud valaki segíteni

2010. márc. 13. 20:51

Itt arra gondolok, hogy ugye 1 év alatt elvégezhető, és akkor az milyen kötelezettségekkel jár egy cégnél, mit varhatnak az ember nyakára, azon kívül, hogy megcsinálja a munkáját, ill. van valami hogy évente kell valami vizsga, az mi, és milyen hosszú?


Köszönöm előre is a tájékoztatást

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook