Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A megfelelő folyadékfogyasztás...egy kicsit másként. fórum

A megfelelő folyadékfogyasztás...egy kicsit másként. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A megfelelő folyadékfogyasztás...egy kicsit másként.

1 2 3 4
38. Titánia83 (válaszként erre: 25. - Cibatta)
2010. okt. 14. 23:00
A Tested vízért kiált c. könyvben is hasonló dolgokat írnak le!
37. Titánia83 (válaszként erre: 22. - 088158464e)
2010. okt. 14. 22:59

Na meg "bóti" tejet. Pedig az már csak fehér folyadék, nuku kálciummal. :(


Mondjuk a gyümölcsökkel és zöldségekkel nemtom mi a baj. Egész életünkben ettük a vegyszereket velük. De még mindig egészségesebb, mint a legtöbb hentes áru, vagy gyógyszertári vitamin. :o

36. 088158464e (válaszként erre: 35. - 0716d92a9e)
2010. okt. 14. 22:26
Elég bajod van neked, nem kell még a másikat is védened.:D
2010. okt. 14. 21:55

..................................................

Miért nem lehet erről a témáról nyugodtan beszélgetni??

Annyi baj van a Világban, ne tetézzük veszekedéssel..

Ez egy figyelmeztető cikk, szívbetegeknek..

Ennyi.

34. 088158464e (válaszként erre: 32. - Nanaki)
2010. okt. 14. 21:27
Ú, akkor nem érhetünk fel hozzád, te már voltál szanatóriumban is.:D
33. csilla80 (válaszként erre: 32. - Nanaki)
2010. okt. 14. 21:26

Elolvastam amit irtal,nem is egyszer,es szerintem az nem helyes,hogy a Te betegseged miatt messzemeno kovetkezteteseket vontal le es szinte altalanositottal.


Te tamadtal le engem,azzal,hogy rosszmajuskodom meg poenkodom,holott szandekomban sem allt!!!


Az,hogy Veled mi tortent,azt csak Te tudod es nem is ketelkedem,de ne altalanosits,mert Edesanyam 8 eves koratol halalaig szivbeteg volt,es a vizfogyasztas muszaj volt Neki,sot egy nagybatyamat nemreg mutottek masadikszor a szivevel,es neki sem mondtak,hogy ne igyon.


Az meg,hogy keves folyedek mellett is vizhajtot szedsz,egy into jel,hogy mashol is gondok vannak,ezt a bajt kellene orvosolni,mielott teljesen kiszaradsz.

32. Nanaki
2010. okt. 14. 21:17

Ne kérd ki Magadnak, mert teljesen letámadtál.

Nem helyes amit leírtam? Honnan tudod? Voltál már szívműtét után szanatóriumban sokáig felerősödni, orvosok közt? Esetleg ők hülyék szerinted?

Az egészséges igyon, amennyit akar. Nem olvastad amit írtam, csak láttál egy új cikket.

31. csilla80 (válaszként erre: 27. - Nanaki)
2010. okt. 14. 20:06

Nem poennak szantam!!!


Es nem rosszmajuskodom. Egyszeruen nem helyes amit irtal. Es az en szivem sem egeszseges teljesen. Mindket szulom fiatalon halt meg szivinfarktusban,ugyhogy kikerem magamnak ezt a hangnemet.

30. 088158464e (válaszként erre: 25. - Cibatta)
2010. okt. 14. 15:25
Minél jobban vízhajtózol a szervezeted annál jobban próbálja tartalékolni a vizet...
29. 088158464e (válaszként erre: 24. - Csilla80)
2010. okt. 14. 15:24
:)
28. 088158464e (válaszként erre: 23. - Szeszipuszi)
2010. okt. 14. 15:24

Hát igen, de nem kell hogy ilyesfajta dolgokkal társuljon, mert még önző is vagyok. Azért az alapvető "élni, és élni hagyni" meg van bennem, szóval ha valaki egy deci vizet is iszik egy nap az az ő baja, de akkor meghallgathatja az én álláspontomat is. Örülök, hogy egyesek még tudnak hinni az orvosoknak, habár nem tudom, hogy ez jó dolog e...


Én is remélem, hogy nem szorulok arra, hogy gyógyszerekkel tömjenek a dinkák.:D

27. Nanaki (válaszként erre: 24. - Csilla80)
2010. okt. 14. 14:58

Jók a poénjaid: "szívemből szóltál".

Örülj neki, hogy a Tiéd egészséges. Próbálj meg vele nem "rosszmájú" lenni.

26. Nanaki (válaszként erre: 25. - Cibatta)
2010. okt. 14. 14:55

Igazad van. Valóban valami nagyon nincs rendben nálam.

Nem véletlenül szedték szét-rakták össze a szívemet.

DE, erről szól a cikk.

Nem csak a dinnye, hanem minden kálium tartalmú étel segít a vízhajtásban. A csalántea is alkalmazható vízhajtásra. stb......

Ügyesen megoldottad.

2010. okt. 14. 14:21

Pár éve az apukám teste tele lett vízzel az orvos felírt neki vízhajtót.

Aztán mikor elmesélte akkor mondom neki, hogy a teste tudja mire van szüksége és nem véletlen tartja bent a vizet, valószínű méreganyagok halmozódtak fel.

Épp dinnye szezon volt mondtam neki, hogy egyen dinyét amennyit csak tud és hagyja azt a vízhajtót.

Két hét alatt teljesen rendbejött.

A vízhajtót valószínű még mindig szedné.

Nanaki, ha neked a csökkentett vízivás mellett még minden másnap vízhajtót kell szedned, akkor ott valami nagyon nincs rendben.

Én a neves professzor tanácsai mellett esetleg utána néznék más természetes gyógymódnak is.

Gondolom folyamatosan gyógyszereket szedsz, tehát tele van a tested méreggel.

A vízivást lecsökkentetted, mint tisztító forrást.

Milyen módon méregteleníted a testedet?

24. csilla80 (válaszként erre: 16. - 088158464e)
2010. okt. 14. 14:12

Koszonom neked ezt a hozzaszolast!


Szivembol szoltal!

23. Szeszipuszi (válaszként erre: 22. - 088158464e)
2010. okt. 14. 12:28

Ekkora öntudata is csak egy pasinak lehet...

Sajnos ez nem társul sem toleranciával, sem stílussal. Remélem, idővel majd belátod, hogy nem elég, ha igazad van. Mások véleményét is meg kell hallgatnod - és hallanod. Nem dorongolhatsz valakit a földbe, csak mert más az álláspontja, mint a Tiéd.

Kívánom, hogy sose legyen szükséged egy idióta sarlatán (ha egyáltalán ezt akartad írni...)orvos szakértelmére. Kerüljön el a betegség és a baj. De szelídülj kicsit! Az mindenkinek jobb lesz, meglásd!

22. 088158464e (válaszként erre: 19. - Nanaki)
2010. okt. 14. 10:08

Köszi!:)


Mostanra mindenki megértette, a helyzetet. Jobbulást.:)


De én még mindig nem mennék el kivizsgáltatni magam, hátha valami bajom van. Én az orvosokat idióta sratánoknak tartom, mondjuk azért vannak kivételek. Nem érdeklik őket, hogy meggyogyulsz be, valameliyk meg sem vizsgál, és már írja fel a mérget neked. Ha valami bajod van tőle, akkor kapsz mellé egy másikat stb. Mikor sok esetben helyes táplálkozással, és "életmódváltással" nem hogy tünetmentesíteni leht, hanem meg lehet gyógyulni a betegségből. Csak az a baj, hogy ma már annyira elcsépelt szavak ezek, és nem is azzal van a baj, hanem ma már minden káros, és sok mindenre ragasztják a cimkét, hogy "egészséges". Az embereknek a nagy része azt hiszi, hogy az egészséges táplálkozás at, ha sok gyümölcsöt, meg salátát eszik.:D

2010. okt. 14. 09:51

Kedves Nanaki!


Jobbulást kívánok Neked!


A témában eszembejutott egy nagyon jó könyv: Tested vízért kiált.

Abban sok minden le van írva a vízivásról. Vannak betegségek, amiket pedig pont a minőségi és megfelelő mennyiségű víz ivásával lehet meggyógyítani.


De jó, hogy felhívtad az emberek figyelmét kedves cikk író,hogy van betegség, ahol meg vigyázni kell a vízivással.


Egyébként ha az epe nincs rendben, akkor sajnos az is visszatartást eredményez. (Leginkább azokra az emberekre jellemző, akik "nehezen emésztenek meg dolgokat.)" Én is voltam kivizsgáláson. Nekem azt mondták, hogy igyak epét rendbetevő teákat, meg sok vizet, mozogjak, és akkor nem fogja a szervezetem visszatartani a vizet. De jelzem, én nem vagyok szívbeteg!


További szép napot!

20. Nanaki (válaszként erre: 6. - B47c18c942)
2010. okt. 14. 08:31

Messzemenő következtetés:

Vizsgáltasd ki magad, mert negyven évig nem tudtam, hogy szívbeteg vagyok.

De te élj úgy, ahogy akarsz, a cikk nem Neked szól.

19. Nanaki
2010. okt. 14. 08:27

Köszönöm kedves és kevésbé kedves hozzászólásotokat.

NEM azt írtam, hogy egy egészséges embernek mennyi a folyadékigénye, hanem azt, hogy egy szívbeteg emberé nem biztosan annyi.

A lényeg:

Mielőtt bármilyen nagyobb volumenű változtatást tervezel az életmódodban, vizsgáltasd ki magad!

Ha ez nektek hülyeség, akkor csak kívánni tudom, hogy ne járjatok hasonlóan.

Részletesen leírtam, hogy kiknél nem lehet sokat inni.

Aki egészséges, az igyon, sportoljon, izzadjon.

Aki beteg az tartsa be az orvos utasításait.

Amit leírtam, nem magam találtam ki, hanem egy neves intézményvezető főorvos, aki szívbetegekkel foglalkozik.

Tömés írja:

"Figyelmébe ajánlanám azt a tényt a sok okosnak akik félnek a víztől, hogy az emberi szervezet, normál esetben, átlagosan 100 ml vizet párologtat el óránként, szóval ha csak ezt vesszük figyelembe, akkor is édes kevés a másfél liter."

És jól írja!

NORMÁL estben.

De én a sorstársaimnak szántam ezt a kis írást nem a kötözködőknek.

2010. okt. 14. 07:58
Semmi köze egy beteg ember és egy egészséges ember folyadékigényének egymáshoz!!!!
2010. okt. 14. 06:53
:-))
2010. okt. 14. 05:33

Figyelmébe ajánlanám azt a tényt a sok okosnak aki k félnek a víztől, hogy az emberi szervezet, normál esetben, átlagosan 100 ml vizet párologtat el óránként, szóval ha csak ezt vesszük figyelembe, akkor is édes kevés a másfél liter.


Másik tény, hogy a közléskényszer sem egy jó dolog, aki nem akar inni, az ne igyon, mindenki úgy vágja tönkre magát ahogy akarja. De nem kell másokat, és ezáltal magunkat is átverve, hülyeségeket terjeszteni.

2010. okt. 14. 01:21
itt csak egy valamit nem értek sajnos, a lényeget. valaki segítsen! :( miért nem szabad 1,5liternél többet inni akkor konkrétan?
14. kovaevakiss (válaszként erre: 1. - Nanaki)
2010. okt. 13. 21:25
Köszönöm az írást,, nekem segítettél!
13. kovaevakiss (válaszként erre: 11. - Spiritus)
2010. okt. 13. 21:25
Egyet értek Veled!
2010. okt. 13. 21:02

Nekem az ásványvíz a mindenem :)

Mikor iszom,úgy érzem átmossa a testem,megtisztulok,kiviszi a méreganyagokat.Fogyasztom is rendesen!Azt mondják,az agyunk tudja mikor mennyi folyadékot kell bevinnünk,csak néha összekeverik az éhséggel,és inkább esznek,mint innának.

2010. okt. 13. 20:44
Én sem fogok ettől kevesebbet inni, de nekem ez a cikk nem ezt mondta, hanem azt, hogy ne higyj el mindent amit hallasz a tvben. Semmi sem fekete vagy fehér!!!
10. Gummy (válaszként erre: 1. - Nanaki)
2010. okt. 13. 20:37

Nem valami okos dolgot írtál, az egyszer biztos.

Attól mert te szívműtéten estél át, és neked emiatt nem szabad sokat innod, egy fogyókúrázónak, aki ráadásul sportol, nem elég a 1,5-2 liter.

Ráadásul aki veseköves, annak meg főleg sok folyadékot kellene innia.

9. csilla80 (válaszként erre: 7. - Badonyimariaeva)
2010. okt. 13. 20:29
Igen,es ez is igaz. A tiszta viz a lenyeg.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook