Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A média, a fogyókúra, a light cola és az aszpartam tették tönkre az életem! fórum

A média, a fogyókúra, a light cola és az aszpartam tették tönkre az életem! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
184. e3e5c810b9 (válaszként erre: 182. - Youlcsi)
2009. jún. 11. 09:46
Valóban nem tudom, hogy mi ez a betegség, de az értem hogy mit jelent az, hogy a média, a fogyókúra, a light cola és az azpartam tette tönkre az életem! Úgy gondolom, hogy a betegségei ennek a meszűkült gondolkodásmódnak az eredményei. Ezeket nyílván már csak szakember segíthet, de a gondolkodásmódján ő is megpróbálhat változtatni. Ha úgy tekint a ligh cola-ra mint az élete nagy ellenségére, akkor szerintem ebben az esetben igenis ő a hibás. Ez beteges gondolkodás, amin ha nem megy a változtatás egyedül, akkor szakemberhez kell fordulni, de az biztos, hogy amíg ezen a felfogáson nem változtat, addig a betegségeit csak tünetileg tudják kezelni az orvosok.
2009. jún. 11. 09:32
Elszomorító, hogy egyesek gondolkodásuk egyszerűségének ilyen fokáról tesznek tanúbizonyságot:-(
182. youlcsi (válaszként erre: 179. - E3e5c810b9)
2009. jún. 11. 09:24

"Ha majd rájösz, hogy ez mind a Te hibád, akkor majd elkezdhetsz gyógyulni."

még mindig nem olvastok elég figyelmesen. vagy pedig nem tudjátok, miről van szó.

camy IBD-s, ami igencsak korlátok közé szorítja az embert, és ezzel jár ez a hozzáállás. higgyétek el, kicsúszik az ember lába alól a talaj, amikor pl hetekig szimbiózisban él a lakás legkisebb helyiségével.

nem tisztem védeni camyt, mert nem ismerem, de azt tudom, hogy mivel áll szemben :(

2009. jún. 11. 09:20

Az elején már szóltam hozzá, de ahogy olvaslak benneteket eszembe jutott valami.

Lánykoromban nekem is voltak rosszulléteim.

Szinte minden reggel pánikroham tört rám, ha nem dőltem le azon nyomban elájultam.

Akkor még nem volt light cola, aszpargám, stb., a médiában sem szólt semmi arról, hogy akkor vagyunk csak jók, ha vékonyak és nagymellűek vagyunk.

Tehát a rosszulléteimet nem lehetett erre fogni. A szüleim egyszer ott voltak, amikor elájultam, így el kellett mennem orvoshoz. Semmit nem állapítottak meg. Akkor még a pánik betegséget sem ismerték.

Én gondolom, hogy a hormonváltozás kicsit megviseli a szervezetünket, lehet, hogy a fórum nyitónak is ilyen problémája van.

Nekem is vannak fóbiáim is, de ezeket meg kell tanulni kezelni, vagy kerülni.

Van, aki képes segítség nélkül összeszedni magát, de van, aki nem.

Az önbizalom egészséges szintre hozatalát nem tudom, hogy lehet megoldani, nekem ilyen gondom sosem volt.

180. lilura (válaszként erre: 178. - 7bccfbb08d)
2009. jún. 11. 09:11

Ha bunkó hangnemet szerettem volna megütni, ment volna az is, bár 22 évesen már néha tudom kontrollálni magam-ez is a korral jár:D.


Nem csipem ha valaki sajnáltatja magát, mert mindenre van megoldás. Az embernek a nyakánál fogva kell kirángatni magát a szarból. Meggyőzödésem, hogy aki unatkozik az tud ennyit foglalkozni magával. Élni kell.

2009. jún. 11. 09:11

Hát nem olvasom most el az összes hozzászólást, és lehet, hogy amit most fogok írni, az kemény lesz, és talán lelketlennek fog tűnni.

Szóval szerintem könnyű ezt a médiára fogni. Ez nem a média hibája, hanem csakis a Tiéd! Meg a szüleidé természetesen. Ez is a betegséged súlyosságát mutatja, hogy másra hárítod a felelőséget. Ha majd rájösz, hogy ez mind a Te hibád, akkor majd elkezdhetsz gyógyulni. Addig, amíg úgy gondolod, hogy más erők nagyobb hatással vannak rád, mint Te magad, addig ne várj javulást az állapotodban. Nem tudom vannak-e egyáltalán szüleid, de ha igen, akkor ők is jól el..szták. Rájuk sem támaszkodhatsz, mint kiderült, hiszen ha ott voltak veled, akkor nem sülyedtél volna ilyen mélyre. Lelkileg nem voltak veled, az biztos. Ez alapján, másra tényleg nem számíthatsz, csakis magadra.

A médiában sok szörnyűséget sugáronak. Ahhoz, hogy tudj szelektálni, hogy mi megszívlelendő és mi nem, fel kell nőni, kell hogy legyen egy bizonyos szintű intelligenciád. Ezért nem nézetnek a kicsi gyerekekkel tv-t, ezért van a korhatárkorlátozás a filmeknél. Érdekes, gyilkosságot is lehet látni a médiában, még sem lettél gyilkos. Ha megfelelő műsorokat nézel, akkor meg kiegyensúlyozott ember lennél?

Előszöris magadban kell rendet rakni, és ne nézz tv-t, ha nem vagy hozzá elég érett.

Sok sikert a gyógyulásodhoz! Remélem rájösz, hogy milyen erős is tud lenni az ember, ha akar, és mennyire jó érzés tudni, hogy te irányítod az életed! Hidd el, boldogabb leszel.

178. 7bccfbb08d (válaszként erre: 177. - Lilura)
2009. jún. 11. 08:49

Nos, míg végigmazsoláztam a "cikket", bennem is egy efféle hozzászólás fogalmazódott meg, sőt... (Én kissé keményebb hangnemben vetettem volna oda mindezt, de inkább hagyjuk-heves vérmérsékletem sértően bunkó tud lenni.)

Csak annyit tehát, hogy veled értek egyet, nem pedig egy ilyen...


Lényeg a lényeg:

Akinek agya van az önmaga gyeplőjét is kézbe tudja venni!

Szánalmas, szerencsétlenkedés amit művel az illető. Önsajnáltatás helyett tessék a dolgok elejébe menni és hajrá.


Nyílván sz.ar, de mindenkinek vannak problémái-azt ne is említsem, hogy küszködtem én is a (többek közt-) kamaszkor eme csapdájával, (ja, és nekem is voltak rohamaim-talán ettől, vagy ettől teljesen függetlenül, ki tudja-estem össze nem egyszer, mostak már fel mindenhonnan, mert elkapott valami iszonytató viszolygás, ecetera, ecetera) de nini, az egészet befejeztem, 'legyőztem' cirka pár hónap alatt! Túl vagyok minden rosszon.

(Pedig ha nagyon akarnánk, még mindig rámerőltethetjük a 'kamasz'-jelzőt: nem vagyok még 20 sem...)

Hogy hogy ment? Ésszel él az ember, drága!

Erről ennyit.

177. lilura
2009. jún. 11. 08:24

Én is pont egyidős vagyok a cikk irójával, iszom light colát, használok aszpartamot, mégis köszönöm szépen jól vagyok.


Ez a leányzó inkább lelkibeteg, mint testi, bár ez is lehet ugyanúgy súlyos. Hiába produkál testi tüneteket, ha az elméje nincs teljesen rendben hiába kúrálja külsőleg magát.


Valószínüleg a kapcsolata sem lehet teljesen kielégítő, mert annak elégnek kellene lennie ahhoz, hogy kievickéljen a válságból-illetve nem is engedte volna, hogy ilyen mélyre sülyedjen.


Egy gyenge személyiség irta a cikket, akinek barátokra, segítségre van szüksége. Ezt nem feltétlen itt kapja majd meg.

176. Gligi
2009. jún. 11. 06:15

Háááát...nem meglepetés amit olvastam a cikkben, mert több lány él ezzel az életfelfogással mint gondolnánk!


Amit nem értek:

MIÉRT GONDOLJÁK A LÁNYOK, HOGY A "JÓ NŐSÉG" CSAK A KINÉZETEN MÚLIK?



Kivülről nézve hiába vékony vagy tökéletes alkatú, nagymellű, frissen kozmetikázott stb. valaki HA belülről nézve unalmas, tájékozatlan, kötözködő és elégedetlen, görcsös és mindezeket külsejével leplezve megjátszóssá válik.


Nagyon sok lánynál tapasztaltam ezt, de fiúknál is van ilyen csak náluk kevesebb! Mikor tásaságban vannak azt gondolod, hogy hűűűha, de ha már nincs ott a közönség akkor más emberek! (nem is kicsit!)

175. j357
2009. jún. 10. 22:49
nem a mediat kene hibaztatnod, a media nem tehet arrol, hogy mindent magadra veszel...nem a media kenyszerit a fogyokurakra, mindenki maga dont hogyan eli az eletet...raadasul a media nemcsak a fogyokurakrol szol...
2009. jún. 10. 22:39
Jó éjt mindenkinek. Jó volt veletek kicsit elvitázgatni a témáról!
173. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 171. - 2d5a00656a)
2009. jún. 10. 22:24
jó éjszakát! :)
2009. jún. 10. 22:23
igen valos, mert egyedul ezt nem is fogja tudni megoldani!ha igazi segélykiáltás lenne, már vagy a barátja vagy a családja látná és segitene...ahogy elnézem ez nem tortént meg...az a baj, hogy azt hiszi a média meg társai tették tonkre, holott sajátmaga, és nem kap semmilyen segitséget
171. 2d5a00656a (válaszként erre: 169. - 5a5c6c6a02)
2009. jún. 10. 22:21

Igen ebben teljesen igazad van:)

Ne folytassuk továáb,én személy szerint alcizok egyet:)Jó éjt neketek,akikkel vitáztunk,de nem veszekedtünk:)

170. 2d5a00656a (válaszként erre: 168. - 5a5c6c6a02)
2009. jún. 10. 22:19

Igen ,figyelemfelkeltés!!Úgy hívják segélykérés!!

Valóban a hipohonderek vetítik kimagukra az olvasottbetegséget,de ez ettől még számára valós gond!

2009. jún. 10. 22:19
amugy szerintem mi jol kifejtjuk ezt a témát 6 oldalon keresztul :D remek,jo lenne ha az illeto is itt lenne
2009. jún. 10. 22:16
hipochondernek hivják ezt a betegséget!szerintem valahol hallot rola egyszer, utána nézett és beképzelte magának, csak ugy nem szokta kiirni az ember az adatlapjára, hogy light colat iszom! figyelemfelkeltés
167. badonyimariaeva (válaszként erre: 156. - 2d5a00656a)
2009. jún. 10. 22:14

Igen!

Szerintem Ő is olvasott róla bővebben és beképzeli az egészet!

Saját magamról tudom,hogy ha valamit észreveszek magamon és már túl is reagálom.

Kár,hogy a cikk írója nincs itt,akkor többet tudnánk az érzelmeiről,problémáiról.

166. 2d5a00656a (válaszként erre: 165. - 5a5c6c6a02)
2009. jún. 10. 22:10
:)
2009. jún. 10. 22:10

ismerek olyat aki napi egy litert megiszik ebbol a remek italbol...

nem véletlenul alakít ki fuggoseget...

164. 2d5a00656a (válaszként erre: 163. - 5a5c6c6a02)
2009. jún. 10. 22:09
Ez nem ember ,hanem mennyiségfüggő:)
2009. jún. 10. 22:05
nagyon sokan isznak Light colát, szerintem ez emberfuggo is, génes stb
162. a4cf17146e (válaszként erre: 60. - 2d5a00656a)
2009. jún. 10. 22:02
Aha. Köszi csallánlevél. Miket nem tud az ember. Én spec kizárólag light cola-t fogyasztok, hol mértékkel, hol mértéktelenül, más light-ot nem. Mindenből meg kell találni a középutat.
161. 2d5a00656a (válaszként erre: 159. - Pirosalma)
2009. jún. 10. 22:02
Óh bocsi kiestem az úriasszony szerepemből egy kis pillanatra:)Visszavontam a bránert javítva műpéniszre:)
160. OlíviaAnna (válaszként erre: 51. - 1e8f358d6a)
2009. jún. 10. 21:58
Nem tudom valaki írta-e már, hogy mennyire igazad van? Ha nem, akkor: tök igazad van Regina!
159. Pirosalma (válaszként erre: 70. - 2d5a00656a)
2009. jún. 10. 21:57

Tudom, de mivel fölhoztad, kénytelen voltam reagálni:-)


(Amúgy talán kicsit szolidabban jobb lenne, műbráner nélkül:-)

2009. jún. 10. 21:57

Az aszpartamfogyasztás tünetei:

fejfájás, hányinger, hasi fájdalmak, kiütések, fáradtság, alvás-zavar, látás-, hallás-zavar, izgágaság, depresszió, mellkasi bántalmak (szív zavarok, légzési nehézségek), memória-zavar...Jelentések vannak az elhízásra is, amit egy agyi stimulációs folyamat vált ki, tehát az aszpartám, mint reklámozott karcsúsítószer, nemhogy nem az, de pont az ellenkezõjére késztet.

2009. jún. 10. 21:54
már elolvastam, és mit kéne leszurni belole
2009. jún. 10. 21:53
Aszprtam mellékhatásra gondolsz???
2009. jún. 10. 21:50

Olvastam a cikket és olvastam,camy0520 adatlapját.

Olvastam az aszpartamról és össze is állt a kép!

Olvassátok el az adatlapját!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook