Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A média, a fogyókúra, a light cola és az aszpartam tették tönkre az életem! fórum

A média, a fogyókúra, a light cola és az aszpartam tették tönkre az életem! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
274. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 268. - Camy0520)
2009. jún. 18. 09:56
nem kell megsértődni, mert az emberek leírták a véleményüket. ha nem bírod elviselni azt, hogy másoknak mi volt a véleményük akkor tényleg kár volt leírni...Rendben van, hogy az már jo jel ha felismered azt, hogy problémád van, de megincsak gáz ha nem kérsz segítséget, ergo 1:1! ugyanott vagy ahol a part szakadt! nem vagyunk orvosok itt a forumon, mi csak tanácsokat tudunk adni, vagy esetleg valaki drasztikusabban mondja el a véleményet,mert lehet h az ember attol kap a fejéhez, hogy basszus lehet, hogy igaza van! De TE azt vártad, hogy megoldjunk helyetted egy problémát, mert félsz szembenézni a ténnyel, hogy beteg van és sajnáltatod magad, ahelyett, hogy itt irogatnál, már rég tullennél egy pár vizsgálaton, és lehet, hogy valami bogyit kapnál az egészre!nem megsértodni kell, hanem elgondolkodni, hogy ki lehet a hibás az egészért. Nem a média, nem a fogyokura, nem a light cola és nem az aszpartam, hanem egyedül TE! Hat tényleg szobahőmérsékletű IQ-val rendelkezel, ha ezeknek mind bedőltél, főleg a médiának, aminek a 70%-a Photoshop és kamu! már ne haragudj, de kezded szerintem egy pár embernél kiverni a biztosítékot!
273. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 263. - Camy0520)
2009. jún. 18. 09:46
nem látom azt a képet, csak a napszemuvegeset vagy mnilyet! tedd fel légyszi mégegyszer, koszi
272. csacs
2009. jún. 18. 00:37

A fogyás is logika és tudomány

ha tudjuk hogy a szervezet mindenképpen először az izomzatot fogyassza el ha energiára van szüksége, és nem zsírt éget, világossá válik hogy semmilyen konvencionális fogyókúrával nem lehet célt érni, és a fogyókúrás szerek is csak arra jók hogy az ember pénztárcáját és egészségét teljesen feleslegesen tönkretegyék.

A logika azt mondja, ha lefogyom az izomzatomat, ugyanolyan életvitel mellett egy fogyókúra után csak hízni fogok, hiszen kevesebb izomzattal kevesebb energiát égetek.

Tehát az elsődleges cél úgy fogyni, hogy az izomzat megmaradjon.

(Élsportoló vagyok, csak tudom)

Ez pedig csak úgy lehetséges ha megfelelő mennyiségű fehérjét viszek be(csirkemell túró tojásfehérje stb legalább 1/2 kg naponta) szénhidrát is kell(csak főtt rízs) és vitaminok(kevés zöldség) és mivel só nélkül eszem, a sót kálisóval kell helyettesíteni, mert az nem köti a vizet.

Valamit mozogni kell, de nem kell túlzásba vinni.

lényeg hogy nem szabad éhezni.

kb ennyi

csacs

271. camy0520 (válaszként erre: 267. - AK21)
2009. jún. 17. 23:36
Köszönöm válaszod :D különösen tetszett, hogy ilyen lényegretörően és határozottan leírtad a véleményed. Igen igyekszem kikerülni ebből az egészből, csak sajnos nehéz, és egyedül-önerőből szeretném ezt végigcsinálni, mert évek óta egyedül küszködöm ezzel az egésszel (már megszoktam). Valahogy nem tudok beszélni róla a környezetemben senkinek, nem megy... de akik nem ismernek nekik sokkal könnyebb, példa rá, hogy meg mertem írni a cikket. Ezt nem értem, miért van? A betegségeimről is azért tudok ennyi mindent mert, egyrészt utánuk olvastm, érdekelt (mert nem tudtam mi ez az egész velem, és annyira tudni akartam, hogy ki tudjak jönni belőle), másrészt pedig tanultam pszichológiát. Tudom azt, hogy ha felismerem akkor elvileg tényleg könnyebb az egész, szóval igyekszem.
270. Miss Angel (válaszként erre: 268. - Camy0520)
2009. jún. 17. 23:25

Nem kell megbánnod,hogy megírtad azt a cikket!!

Tekintsd úgy,mint egy terápia első mozzanatát,kiírtad magadból,ami fáj.Értelmes csaj vagy,legyél büszke rá,és legalább most az 1x ne azzal foglalkozz,hogy úristen,most vajon ki mit gondol rólad....

2009. jún. 17. 23:08
Még annyit, hogy a többieknek nagyon szépen köszönöm, hogy kiálltak mellettem!
2009. jún. 17. 22:47
Ezt a hozzászólást, most azoknak írom, akik csak bántottak a hozzászólásaikkal. Én amit a cikkben leírtam az egy felvázolt, összetett TÉNY az életemről, ami évek óta volt és van is velem. Olyanoktól kaptam a bántást, akiknek közel sincs semmi fogalmuk az egészről, és nem tudják mi az hogy probléma (igen most lehet ezt cáfolni, de így igaz). Én nem tudom, mi az hogy probléma?! Hát bármit megtennék, hogy ne legyen ez, mert aki nem tudja, hogy miről is van szó (nem is írtam le mindent a cikkben, a háttereket...) és milyen így élni... így könnyű bírálni a másikat. Őszinténszólva én arra számítottam, hogy csak páran fognak hozzászólni, olyanok akik esetleg hasonló helyzetben vannak mint én, mert csak ők tudják igazán hogy mi ez az egész. Éppen ezért már nagyon megbántam hogy megírtam ezt a cikket (már másnap megbántam, csak sajnos már nem tudtam kitöröltetni, azért az eggyért viszont igenis megérte, hogy pár emberrel összebarátkozhattam). Azokat viszont nem értem akiket úgy nem is érdekel, sem a cikk, sem ez az egész, hogy akkor miért írnak, főleg ha fogalmuk sincs az egészről.
267. AK21
2009. jún. 17. 17:05

Kedves Ifjú Hölgy,

én még soha nem reagáltam semmiféle írásra, ami a klf. portálokon megjelent, de a Te cikked olvasásakor nagyon kiakadtam, és elég sok kérdés felmerült bennem. Az első rögtön az volt, hogy aki ennyire objektíven látja magát, az küzdhet-e ilyen problémákkal.

Nem hiszem, hogy azt, aki olyan intelligens, amilyennek az írásod alapján ítéllek, ilyen mértékben befolyásolhatja a média, - ez a szobahőmérsékletű IQ-val rendelkező lányok sajátossága.

Ha mégis ilyen problémáid vannak, jó tenne mindenekelőtt egy pohár hideg víz, hogy magadhoz térjél, aztán egy jó beszélgetés egy barátnővel. Persze, írtad, hogy nincs, de ez is csak rajtad múlik.

Nem milliók kellenek ahhoz, hogy valaki normális életet élhessen.

Kapcsold ki a TV-t és a rádiót, ne olvasd a bárgyú, sztárocskákról szóló magazinokat, ne hasonlítsd magad azokhoz, akiknek az a feladatuk, hogy napi 24 órában szépek legyenek.

És elárulok Neked valamit: nem attól jó nő egy nő, hogy agyon van plasztikázva. Mások is emlegették már azt a bizonyos kisugárzást. Ennyi a titka. És ez nem kilófüggő.

266. ében11 (válaszként erre: 263. - Camy0520)
2009. jún. 16. 13:44
próbálj meg sokat babázni, és közben elfeledkezel a gondokról, lehet mosolygósabban mész haza!
265. frollo
2009. jún. 16. 13:29
Én egy szép lányt látok, aki nem bízik magában. Ez sajnos kifelé is látszik ám! Saját magamon is észreveszem, ha éppen nem szeretem magam, még a fényképeken is borzasztóan nézek ki... Tehát fel a fejjel, semmi gond nincs veled, csak a kisugárzás kell még :)
264. ében11
2009. jún. 16. 12:21

Nem látok rajta semmi furcsát-csúnyát!

Szépek vagytok a képen!

2009. jún. 16. 12:16
Tettem fel egy mostani képet.
262. 62dca90d90 (válaszként erre: 254. - Camy0520)
2009. jún. 16. 08:24
Tudnám javasolni hogy az önképzavar már szakembert igényel.Keress egyet és ne itt próbálj megoldást találni mert az már nem fog menni ha igaz amit leírtál sürgősen fordulj ORVOSHOZ.Pszichológus vagy egy pszichiáter lehet többet segít mint a gyógyszerek.A rendszeres beszélgetések vagy csoportos terápia sokat javíthat a helyzeteden.De legfőképpen te kellesz hozzá az akaraterőd és a kitartásod.Ne másért önmagadért tedd.Sok sikert.Kívánom sikerüljön visszatérned a rendes útra.
2009. jún. 16. 08:16
De miért csak a média a hibás????És te???????????Miért hiszel el mindent amit a médiában látsz???Mit gondolsz hány lány nő asszony csinálhatná ezt amit te??Ne mást okolj nézz magadba.A tetteinkért csak saját magunk felelünk a döntés és a végrehajtás mindig a miénk.Nem a média tette ezt veled hanem te saját magaddal.Bocs de nem igazán értem az ilyen lányokat.Ha rájöttél hogy önértékelési problémád van miért nem fordultál szakemberhez???Megannyi kérdés válaszolatlanul.
2009. jún. 16. 00:54
azért kiváncsi lennék egy mostani fényképedre!
259. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 257. - Camy0520)
2009. jún. 16. 00:52

Szia! Engem se hat meg a média, de szerintem a szülők nem véletlenül vannak!!!Régen rossz, ha nem tudsz velük megbeszlni dolgokat, főleg egy ilyen jellegű problémát! Szerintem nem is barátok az olyanok, akik nem állnak ki melletted és nem próbálnak meg segíteni!Szerintem azért egy baráti beszélgetés egy kávé mellett szintén jót tenne a lelkednek...van erre egy példám!

Azt tudni kell, hogy nekem a baráti társaságom 95%-a férfi, az egyik barátom a legjobb barátom felhívott egy szép nyári napon, hogy valami baj van, menjek át, hátha tudok segíteni. Átsiettem, megkérdeztem, hogy mi van, ég a ház vagy mi? Azt mondta, hogy reggel felkelt és valamit talált a nemiszervén, hátha tudok segíteni bár nem vagyok orvos, de sok ilyen műsort nézek meg konyvet olvastam. Megmutatta és nem azt néztem, hogy "húúú, mekkora van neki, meg mittomén", hanem, hogy megoldást találjuk ergy problémára.. Mondtam, hogy ha nem mer egyedul elmenni a dokihoz, akkor elkísérem és ennyi...elmentunk adtak rá valami kenocsot és kész, meggyogyult...Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ezek a barátok, ha nekem volt valami ugyanugy jott és segitett, nem az van, hogy nem merem elmondani, mert mit szol, meg kirohog, hanem mivelhogy BARÁT,megbeszéljuk, az osszes tudásunkat osszeszedjuk és ha fontos ez az illeto akkor MINDEN KÖVET megmozgatunk az érdekében!!!!!Lehet, hogy nem jol választottad meg a barátaidat, de azt viszon megtehetnéd, hogy beszélsz a szuleiddel elmondod a problémádat és hidd el, hogy segitenek, találnak megoldást, de ha JÁTSZOD A HATTYÚ HALÁLÁT azzal NEM fog megoldodni SEMMI!!!Sokkal jobban fáj az a szülőnek ha nem beszélsz meg Vele dolgokat ezt hidd el, saját tapasztalatból mondom!Mert az fogja hinni , hogy nem bízol benne, a saját anyukádnak meg apukádnak, ennél nincs rosszabb, főleg ha nem adtak rá okot! Most azt gondolsz errol amit akarsz, én leírtam a véleményemet, de ha neked az jobb, hogy HATTYÚ HALÁLA, ami szerintem ehhez képest amit te művelsz egy komédia akkor csináld, de ha egy kicsit is belegondolsz a dolgokba akkor lehet, hgoy a fejedhez kapsz, hogy milyen buta voltál, hogy eddig huzod halasztod ezt a problémát, főleg ha lehet rá találni megoldást!

258. frollo (válaszként erre: 257. - Camy0520)
2009. jún. 15. 23:54

Persze, nincs ezzel semmi baj :)

Talán mégis jó lenne a szüleiddel is beszélni erről... Engem pl. mindig az anyukám ráncigált vissza a "való világba", ha elkezdtem olyan dolgokat fontosnak tartani, amik nem azok.

Tudom, hogy mennyire el tudja veszíteni az ember az egyensúlyát, de valahogy vissza kellene billenned... Nekem a jógával sikerült ez, de másnál lehet, hogy egy utazás, egy nagy baráti beszélgetés vagy egy olyan dolog hozza ezt meg, ami egyszerűen elvonja a figyelmed erről az egészről. Sajnos ezt neked kell megoldanod, erre neked kell rájönnöd. Remélem, azért találsz itt segítséget! Engem nem igazán befolyásol a média, ezért írtam, hogy nem igazán érzem át a problémát. Drukkolok :)

2009. jún. 15. 22:33
Persze, én tiszteletben tartom mindenki véleményét. Én őszinténszólva azért írtam csak ezt a cikket, mert már az jól esett hogy leírhattam és kiírhattam magamból a dolgokat, de elsősorban azért hogy lehetőségem legyen megismerni olyan embereket akik szintén hasonló helyzetben vannak mint én. Mert csak az tud megérteni. Én senki mástól nem várom azt, hogy értsen meg, csak egyszerűen én ezekről a dolgokról amik vannak velem senkinek nem tudok beszélni a környezetemben... vagyis nem akarok, mert pl; a szüleimet én nem akarom elkeseríteni azzal ami velem van, mert attól sem nekik, sem nekem nem lenne jobb. Azt szerettem volna, hogy itt barátokra találjak... semmi mást.
256. frollo (válaszként erre: 254. - Camy0520)
2009. jún. 15. 21:41
Szerintem senki nem cáfolta, van, aki egyetértett, van, aki nem. Az építő jellegű hozzászólások is lehetnek hasznosak, azt is megköszönhetnéd szerintem, nem csak azt, amik a te véleményed tükrözik. A téma nem igazán érdekel, csak ennyit szerettem volna írni, mert úgy látom, nagyon sokan azt hiszik, aki nem ért velük egyet, az ellenük van. Amúgy remélem, olyan leszel ismét, mint rég, sok sikert!
255. youlcsi (válaszként erre: 254. - Camy0520)
2009. jún. 15. 14:13

camy!

nekem azt mondta az orvos, hogy ne akarjak szándékosan fogyni (pedig volna miből), egy-egy fellángoláskor úgyis repülnek le a kilók.

2009. jún. 15. 13:51
Még annyit a képemmel kapcsolatban ami kint van (azért írom most ezt mert sokak nem értik mért raktam ki és hogy hogy nézek ki rajta), hogy nyilván senki nem rak ki magáról olyan képet ami nem elfogadható, és ez egy nagyon régi kép, abból a korszakomból való amikor boldog és életvidám voltam, és ezért választottam ezt. Mostanit nem tennék ki, és egyáltalán nem úgy nézek ki mint akkor, sokat változtam külsőleg is és belsőleg is. Nem voltam gép közelben eddig. Azoknak köszönöm akik megértenek. Igen akaraterő kell mindenhez, a fogyáshoz... ilyenekhez igen de egy betegséghez? Kérdem én mit tudsz tenni ellene? Ez ellen az egész ellen? És most ne keverjük ide a médiát! Ezt azoktól kérdezem most akik cáfolták a cikket.
2009. jún. 15. 13:25
Sziasztok! Nagyon sok visszajelzést kaptam, privát üzeneteket a cikkel kapcsolatban és nagyon örültem a leveleknek, köszönöm szépen őket. Nem tudtam még válaszolni a levelekre mert nagyon sok van és ma olvastam el először mindegyiket, de érdekel mindegyőtök problémája és felgyógyulása mindennel kapcsolatban. Szóval köszönöm a leveleket, sokat segítettek, és nagyon örültem nekik.
2009. jún. 15. 09:22

Kedves Cikkíró!


Nagyon sajnálom, hogy ebbe a helyzetbe kerültél. Azonban kell, hogy valami más is húzódjon a háttérben, egyéb lelki probléma. Az ember nem jut a TV, újság, plakátok miatt idáig. És valljuk be, szinte valamennyien ezekkel szembesülünk nap mint nap, ehhez jön az, hogy a legtöbben koplalnak, fogyókúráznak is. Lehet, hogy te nagy mennyiségben kerültél kapcsolatba a médiával és beteges fogyókúrát folytattál? Ez is meglehet, ekkor is valamilyen önértékelési, lelki problémád lehet, hogy idáig jutottál. Javaslom, hogy keress fel egy jó pszichológust, ugyanis az nem újdonság, hogy a média a szemetet sugározza felénk, azonban az nem normális, ha egy embert ennyire a befolyása alá képes bírni. Szerencsés gyógyulást!

251. kacsa118 (válaszként erre: 247. - Dbd26552ee)
2009. jún. 14. 06:41
Igazság szerint én még nem próbáltam egyiket sem, mert nem vagyok egy nagy teás, de rengeteg félével találkoztam már! Nem gondolom, hogy ennyi féléből legalább az egyik ne lenne hasznos. Persze magában a tea biztos nem hat, de diétával összefonva valamelyik biztos jó! Nézz el egy nagyobb boltba (bio) és kérdezd az eladókat! Általában nagyon segítőkészek!
250. 673567bc24 (válaszként erre: 249. - 156a5eb9fd)
2009. jún. 13. 14:50
Gratulálok,nagyon ügyi voltál te is!Nekem csak 14 kg sikerült,de most kirobbanó formában vagyok!tartom az 50 kg-ot már 1 éve,és kezdek izmosodni hasnál,combon!:-)
2009. jún. 13. 14:47

Én is kipróbáltam már a Metabolt (3 éve), mindenféle diétát, de nekem a kaják alapjainak a megváltoztatása hozta meg az eredményt. Gyökeresen kell mindent megváltoztatni (élet minden területén) és nem csak felszinesen kezelni a dolgokat.A felszinesség nem vezet jóra, az csak egy pillanatnyi megoldást nyújt!

Remélem tudtam segiten :D

248. 156a5eb9fd (válaszként erre: 243. - Dbd26552ee)
2009. jún. 13. 14:43

Szia,

Tavaly kezdtem 92 kilóról, először 90 napossal, de nekem nem jött be. Igaz fogytam 10 kilót, de visszajött abbol 4 kg. Aztán 86 kilósan beletörődtem. Idén januárban jött egy ujabb ihlet :), életmódot változtattam, egészséges kaják, semmi olajban vagy zsirban sült étel. Sok zöldség, gyümi, semmi vagy nagyon kevés nasi. Semmi cukros hanem csak sovány husok, halak.

Igy sikerült lemennem 82 kilóról 62 re.

És megérkeztünk a jelen napokhoz... mai napig tartom az étkezést, már annyira átálltam ezekre a kajákra, hogy nem tudnék visszatérni a régi egészségtelen étkezésre. (amire rászoktam :D : barna kenyér teljes kiőrlésű, gyümi, zöldség, minden nap eszek paradicsomot pl., nasinak buláta vagy kölesgolyó, sovány husok, nagyon ritkán disznóhús stb stb ami ezekbe a kategóriákba tartoznak) :)

Már fél hónapja kb, hogy nem tartom magam szigorú szabályokhoz, hamegkivánok egy fagyit megeszem, de 1-2 gombocnál többet soha. Tudom hol a határ, a mérték.

Tudom tartani a súlyom. Nem koplalok és nem sanyargatom magam, azt eszem ami jó és kell a szervezetemnek. Ha megkivánok egy szelet tortát megeszem... ekkor fél órával többet sportolok.

Ugy gondolom, hogy megtartani nehéz, de ha tudod hol a határ és fogyás után nem kezdessz mértéktelen evésekbe mert azt mondod, hogy mostmár ugyis szabad hiszen leadtad a kilókat ... akkor nem fogod visszahizni.

HOZZÁÁLLÁS, KITARTÁS, SZEMLÉLET VÁLTOZTATÁS !!!

247. dbd26552ee (válaszként erre: 246. - Kacsa118)
2009. jún. 13. 11:47

Köszönöm a tanácsot, tényleg nagyon aranyos vagy :-)

Megnézem a teát, esetleg van olyan, ami nálad vagy ismerőseidnél bevált?

246. kacsa118 (válaszként erre: 243. - Dbd26552ee)
2009. jún. 13. 06:19
Én is csak azért írtam, hogy vigyázz az adi-val, mert közvetlen környezetemben láttam, mit tehet! Az egyik ismerősömnek, majdnem leállt tőle mindkét veséje, csak a szerencsén múlt, hogy, nem! Úgyhogy óvatosan. Vízhajtónak pl. nagyon jó a zöldtea, vagy igyál valamilyen fogyókúrás teát, ha nagyon nem érzel magadban erőt! Bioboltokban nézz körül, rengeteg féle van!
2009. jún. 12. 22:18
Azért néha, mikor ellibeg mellettem egy divatos, csinos, műkörmös, frissen fodrászozott cicamica 25 centis cipősarokkal, és én végignézek magamon (se műköröm, se cipősarok, se fodrász), akkor pislantok egyet, és "szentisten, hogy nézek én ki", olykor átsuhan rajtam egy kisebbrendűségi érzés... Aztán veszek egy mély levegőt, elgondolkodom, hogy ha így néznék ki, akkor boldogabb lennék? NEM! Meg nem is az én stílusom.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook