Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A Lenkei életerő alap vitaminnal kapcsolatos tapasztalatok? fórum

A Lenkei életerő alap vitaminnal kapcsolatos tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
57. 1366d1807f (válaszként erre: 56. - Pirosalma)
2008. jún. 15. 23:08

Én egyáltalán nem pártolom a megadózist, sőt!

De azért ha a C vitaminból indulok ki, akkor szerintem a többi vitaminnál, ásványi anyagnál is meg lehetne kérdőjelezni az RDA valódiságát, vagy érvényességét.

Vagy abban a korban még elég volt a 60 mg? Csak a környezeti ártalmak meg egyebek miatt van szükségünk többre?

Szerintem ez csak hisztériakeltés, nem gondolod?

56. Pirosalma (válaszként erre: 55. - 1366d1807f)
2008. jún. 15. 21:14

Szia, Edri!


Mindaddig, amíg szakirodalmi hivatkozást nem tudnak fölmutatni a megadózispártolók - márpedig eddig még nem történt meg -, addig nem lehet, nem szabad ezeket komolyan venni.


Ma már a legtöbb szakember egyetért abban, hogy megtérülő befektetés a napi 200-500 mg-os C-vitamin-bevitel.

55. 1366d1807f (válaszként erre: 54. - Moncsa78)
2008. jún. 15. 21:08

Ez így nem teljesen igaz. Az RDA azt a minimális mennyiséget jelöli, ami arra szolgál, hogy éppen ne legyél beteg.


A II. világháborúban Hitler kikísérleteztette, hogy mennyi az a minimális C vitamin szükséglet, hogy ne kapjanak skorbutot a lágerlakók. Na, ez 60 mg. Mai napig ez az RDA értéke a C vitaminnak.


Nem hiszem, hogy ép ésszel valaki csak annyi C vitamint akarna magához venni, amitől még nem kap skorbutot.


Megjegyzem, hogy lehet már kapni 500mg-os és 1000mg-os C vitamin szopogató tablettát. Akkor ez hogy van?

2008. jún. 14. 19:34
Ma láttam a tvben hogy egykicsit tul sok minden van benne...sokszorosa a megengedettnek(mellékhatásokat okoznak)
2008. jún. 11. 15:48
A kegyelemdöfés: [link]
52. bebar
2008. febr. 16. 22:00

Üdv.!


Szerintetek ez a cucc jó magas vérnyomásra is?

51. Cszsuka (válaszként erre: 50. - Pirosalma)
2008. febr. 7. 17:03
Hát, pedig sokszor úgy látszik.....:) :(
50. Pirosalma (válaszként erre: 49. - Cszsuka)
2008. febr. 6. 20:44
Nem erről van szó, te is tudod.
49. Cszsuka (válaszként erre: 47. - Pirosalma)
2008. febr. 6. 18:56
Óh mindentudó Padisah, igazán irigylem tudásod határtalanságát....
48. Cszsuka (válaszként erre: 46. - Pirosalma)
2008. febr. 6. 18:55

Arról meg én nem tehetek, hogy az újításokban már az elektronika is szerepel. Én a mágneses megoldásokról írtam, melyek Dr. Klaus Kronenberg és prof. Oláh György nevéhez fűződnek, de itt említik Leonardo da Vincit is:


www.kfki.hu/fszemle/archivum/fsz9412/kem9412html


és:

www.okoprodtuktsy.hu/Vizkezeles/altalanos/cikk1.html

Ráadásul használjuk is ezeket az eszközöket és rengeteg jó tulajdonságuk van.

47. Pirosalma (válaszként erre: 45. - Cszsuka)
2008. febr. 6. 15:24
Arról nem én tehetek, hogy téves dolgokat írnak sokszor.
46. Pirosalma (válaszként erre: 44. - Cszsuka)
2008. febr. 6. 15:24

Szia!


Ha nincs megfelelően kontrollált kettősvak vizsgálat, akkor az olyan, mintha nem is létezne a dolog, nincs bizonyítva. Azzal semmire nem megyünk, hogy így vagy úgy bizonyított, mert ilyet bárki írhat, aki reklámozza, az is.


Pontos diagnózis (vesekő, hólyagkő, epekő stb.) nélkül nem lehet semmit mondani gyakorlatilag. És az sem fair, hogy beadod a cuccot jó nagy mennyiségben, és akkor a tubuláris/hólyagűri nyomás viszi ki a követ. Hinni szabad, ettől még nem lesz igaz.


Rákerestem az interneten a mágneses vízkőtelenítésre, több sebből vérzik az elmélet (ionkristályok, ionok alacsony diamágneses szuszceptibilitása, nem permanens mágneses mező, enantiomer polimorfia, hogy csak a leglényegesebbeket említsem), és helyenként magának is ellentmond (néhol mágneses mezőt írnak, másutt elektromágnesest, és bár a kettő összefügg, mégis nagyon különbözik).


Ha ismernéd a természet törvényeit nem csak a reklámokból, akkor értenéd, miről beszélek.

45. Cszsuka (válaszként erre: 41. - Pirosalma)
2008. febr. 5. 20:26
Neked még ezen a portálon szerintem nemigen tudott senki olyat mondani vagy mutatni, esetleg olyanra hivatkozni, amibe ne kötöttél volna bele. Igaz, túl dogmatikus vagy, de ilyenek is kellenek, hogy előre haladhasson a fejlődés. (Úgy, mint Lucifer a Paradicsomban)....:)
44. Cszsuka (válaszként erre: 35. - Pirosalma)
2008. febr. 5. 20:24

Na jó, bocs, tehát: A mágnesesen kezelt vízben az oldott mészkő (szóval vízkő) egy úgynevezett spontán kristályképződésen megy át és belőle aragonit kristály képződik, amely ebben a formában többé nem képes megtapadni. Ivóvizet kancsóban kezelve vagy ökomagon átöntve a szervezet számára rendkívül hasznos víz nyerhető, amely tapasztalatok szerint segít vese- és epekőpanaszok enyhítésében és fogkő eltávolításában.

Nem érdekelnek az ellenérveid, ez ugyanis valóban működik! Kipróbáltam és rajtam kívül még sokan használják a környezetemben. Nem mindig az számít mit tanultál, a természet törvénye az úr.

43. 1366d1807f (válaszként erre: 36. - Pirosalma)
2008. febr. 5. 15:20

Szia Pirosalma!


nem keresték meg az okot nálam idáig, pedig soxor volt már kövem, 2x műtöttek is, a többi spontán ment el.


Hol lehet ilyen vizsgálatot kérni, nem tudod véletlenül?

42. Pirosalma (válaszként erre: 41. - Pirosalma)
2008. febr. 5. 14:39

Értelemszerűen a csipkebogyós dolog kivétel, meg még vannak ilyen vegyületek táplálékkiegészítők formájában, de a legtöbb nincs.


Ezért kell egészségesen táplálkozni:-)

41. Pirosalma (válaszként erre: 39. - Cszsuka)
2008. febr. 5. 14:36

Szia!


Megvan nekem is a könyv, de nem büszkélkedem vele inkább.


"Mindkettő kémiai elemzése azonos lehet, a természetes vitaminokban mégis több rejlik, mert a természet anyagai gazdagabbak." - ez pl. üres fecsegés. Ha kémiailag azonos, akkor nincs miről beszélni. Ha meg a kísérőanyagok hatásáról beszélünk, az nem ide tartozik.


"A csipkebogyóból származó C-vitamin-készítmény az egész C-vitamin-komplexet, a bioflavonoidokat is tartalmazza..." - ez igaz, de a C-vitamin az C-vitamin (lásd: feljebb). Nem támogatom én sem a vitamintabletták szedését megfelelő táplálkozás nélkül, mert a tablettákban sok vegyület nincs benne, azt csak természetes forrásból lehet bevinni. Ez persze az alap kérdésen nem változtat.


Az enzimeket amúgy gyakorlatilag teljes mértékben megemészted.


A szerző ezen művét nem tudom jó szívvel ajánlani (az, hogy nem rekámoz direkt módon, nem jelent semmit).

2008. febr. 5. 14:27
Hát szerintem állandóan szedni nem jó, mert túl nagy adag. Ha az ember vegyesen táplálkozik, nem beszélve az ásványvizekről,nesquik kakaóról,gyümölcslevekről, margarinokról és a többi termékről ami már mind dúsitva van vitaminokkal,feleslegesen sok vitamin kerül a szervezetbe.Ismerősöm szedi kb.1 éve, de az utóbbi időben teljesen lefogyott.
39. Cszsuka (válaszként erre: 38. - Pirosalma)
2008. febr. 5. 13:17

Válaszként idézek Dr. Earl Mindell: Vitaminbiblia c. könyvéből:

"Bár sok vitamint szintetizálni lehet, a legtöbbjét mégis természetes anyagokból állítják elő. Például: (...)A C-vitamin leginkább a csipkebogyóból vonható ki. (....)Sokszor kérdezik tőlem, hogy van-e különbség a szintetikus és a természetes vitaminok között.(...)Bár a szintetikus vitaminok és ásványi anyagok kielégítő eredményeket adnak, a természetes vitaminok minden szinten kedvezőbb hatásúak. Mindkettő kémiai elemzése azonos lehet, a természetes vitaminokban mégis több rejlik, mert a természet anyagai gazdagabbak.

A szintetikus C-vitamin egyszerűen aszkorbinsav és semmi más. A csipkebogyóból származó C-vitamin-készítmény az egész C-vitamin-komplexet, a bioflavonoidokat is tartalmazza, amik a C-vitamint hatásosabbá teszik.(....) A csipkebogyó-C-vitamin bioflavonoidokat és különböző enzimeket tartalmaz, amelyek elősegítik a C-vitamin felszívódását.

A legtöbb C-vitamin a csipkebogyóban képződik, ez az egyik leggazdagabb természetes forrása."


Mielőtt bárki megkérdezné: nem reklámozza egyik vitamincéget sem. Ha ő hazudik, akkor én is, meg azok is, akiktől ugyanezeket hallom.

38. Pirosalma (válaszként erre: 25. - Cszsuka)
2008. febr. 5. 10:11
A csipkebogyókivonatban C-vitaminnak ugyanúgy L-aszkorbinsav van, nem mész többre vele.
37. Pirosalma (válaszként erre: 24. - 1366d1807f)
2008. febr. 5. 10:10
Ja, és többet kellene innod...
36. Pirosalma (válaszként erre: 24. - 1366d1807f)
2008. febr. 5. 10:09

Szia, Edri!


Megkeresték az okot (túl sok Ca ürül a vizelettel - hormonális, étrendi ok -, túl sok oxálsav suívódik föl - bélrendszeri megbetegedés, hiperabszorpció, vagyis túl nagy felszívódás)?


Ha érdekel, olvasgass ebbe bele: [link]

Canahari és Szilaj Szőrmók párbeszédében van erről szó (a 220-as hozzászólástól kezdődően).

35. Pirosalma (válaszként erre: 29. - Cszsuka)
2008. febr. 5. 09:52

A kémiába nem nagyon belemenve: a vízmolekulák nem rendeződnek át.


Vízhajtó és/vagy kőoldó (pH-alapú, komplexképző) hatása lehet.

34. 1366d1807f (válaszként erre: 33. - Cszsuka)
2008. febr. 5. 09:38
Aha, köszi
33. Cszsuka (válaszként erre: 31. - 1366d1807f)
2008. febr. 5. 05:05
Bioboltban 3000 Ft körül van az ára. Én sok embertől hallottam, hogy nagyon jó. De nem az 1000 Ft-ost kell megvenni, az csak utánzat.
32. Cszsuka (válaszként erre: 30. - 1366d1807f)
2008. febr. 5. 05:04
Ja, bocs.....:D
31. 1366d1807f (válaszként erre: 29. - Cszsuka)
2008. febr. 4. 22:06

Ez az ökomag tuti jó?

És hol lehet kapni és mennyiért?

30. 1366d1807f (válaszként erre: 29. - Cszsuka)
2008. febr. 4. 22:05

Jaj, nem, a vízlökés az az, amikor 10 percen belül megiszol másfél liter folyadékot. Az ad egy lökést a vesének.


Nekem így ment el egyszer 71-ben a kövem egy csomó homokkal együtt (a kórházban a doki addig állt az ágyamnál, míg megittam!!)

29. Cszsuka (válaszként erre: 28. - 1366d1807f)
2008. febr. 4. 21:57
Az mi? Én csak az ökomagos vizet ismerem. Beleteszed a vízbe, hagyod egy éjszakát és azt iszod. Átrendezi a vízmolekulákat, úgy viselkedik a víz, mintha lágy lenne, s ha még nem nagy a köved, segít tőle megszabadulni....
28. 1366d1807f (válaszként erre: 27. - Cszsuka)
2008. febr. 4. 21:54

A székletemmel hála a jó égnek sose volt bajom. Reggel kávé, cigi, és irány a WC.


Én is csak újabban iszom többet (na, azt az 1 litert), mióta tudom, hogy megint van 2 kövem.


Jó lenne vízlökést csinálni, csak ahhoz el kéne szánni magam.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook