Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A Lenkei életerő alap vitaminnal kapcsolatos tapasztalatok? fórum

A Lenkei életerő alap vitaminnal kapcsolatos tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
27. Cszsuka (válaszként erre: 26. - 1366d1807f)
2008. febr. 4. 21:51

Hát, ez tényleg tré....

Képzeld, azelőtt a napi vízfogyasztásom max. a leves volt, ha egyáltalán főztem...

Nemhogy vizet, semmilyen folyadékot nem voltam hajlandó magamba pakolni. A gyerekem szoptatás alatt olyan szorulásos volt emiatt, hogy szélcsövet kellett használni. Utólag tudtam meg, ha vizet ittam volna, a gyerekem lehet, hogy nem szenved ennyit.

Ma másfél liter tisztavizet fogyasztok és én is megiszom a kávémat. De már nem kell megszülnöm a székletem!!!

26. 1366d1807f (válaszként erre: 25. - Cszsuka)
2008. febr. 4. 21:26

Hogy nálam akkor a víz mennyisége hogyan alakulna, ha mindenre a legrosszabbat tudom csak válaszolni. Sok kiló, ülőmunka, nem túl jó fizikai állapot...

:)))))

Ásványvizet és gyümölcsteát (nem a fekete tea alapút) szoktam inni. Na és reggel a kávém. Még levest sem nagyon eszem hétközben.


Kíváncsi vagyok, hogy Pirosalma mit javasol.

25. Cszsuka (válaszként erre: 24. - 1366d1807f)
2008. febr. 4. 20:33

Persze, ha vízkőmentes víz lenne, s a C vitamin pl. csipkebogyókivonat. Meg a víz mennyisége attól függ, hány kiló vagy, milyen fizikai állapotban vagy és milyen munkát végzel, stb...

Ásványvízből egyfélét max. 2 hétig javasolnak, kúraszerűen.

Ha megoldható, jöhet a víztisztító. Azt a vizet tuti meg tudod inni, sőt, még kívánod is! Ráadásul kimossa belőled azt, ami miatt esetleg köved akart kialakulni.

24. 1366d1807f (válaszként erre: 23. - Pirosalma)
2008. febr. 4. 18:35

Szia Pirosalma!


Igen, oxalátkövem volt minden esetben. És akkor most mit kéne tennem, hogy egyek is C vitamint, meg ne is legyen kövem?


Jóóó, persze, túúúúdom, sok folyadékot kellene innom, de napi 1 liternél többet nem bííííírok meginni.

23. Pirosalma (válaszként erre: 20. - 1366d1807f)
2008. febr. 4. 15:21

Szia, Edri!


Nem haragszom:-), a szintetikus és a természetes C-vitamin között kémiailag semmi különbség (L-aszkorbinsav). Ennek megfelelően hatásban sem lehet.


A vesekőképződés hajlam kérdése főként, a C-vitamin ugyanis több enzimatikus folyamat során bomolhat le, ennek egyike oxálsavképződéssel jár, ez okozza a vesekövet.

22. 1366d1807f (válaszként erre: 21. - Cszsuka)
2008. febr. 4. 13:53
Köszi...
21. Cszsuka (válaszként erre: 20. - 1366d1807f)
2008. febr. 4. 13:05
Nyugodj meg, igazuk volt!
20. 1366d1807f (válaszként erre: 13. - Pirosalma)
2008. febr. 4. 10:06

Ne, haragudj, nem én találtam ki orvosok mondták (egymástól függetlenül).


Én nem vagyok olyan okos, hogy ilyet kitaláljak.

19. Cszsuka (válaszként erre: 17. - Anbene)
2008. febr. 2. 17:46
Tudásbázis: Mik a tapasztalatok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban?
2008. febr. 2. 11:45

Szia, Anbene!


[link]

17. anbene (válaszként erre: 16. - Pirosalma)
2008. febr. 2. 09:38
Mi annak a topiknak a címe? Köszi.
2008. febr. 1. 17:08

A hosszú távú hatás a legtöbb vitaminnál ismeretlen,ezekről "csak" annyit tudunk, hogy fölösleges ilyen mennyiségben egészségesek számára fogyasztani őket.

Az E-vitaminról is kimutatták, hogy káros tartósan nagy mennyiségben.

A www.pubmed.com adatbázisban fönt van egy-két érdekes tanulmány, de nem érdemes rákeresni, mert rohadt sok van.


És érdekes, a Linus Paulingról szóló cikk, miszerint az ő kísérletei alapján több gramm c-vitamint kellene fogyasztanuk naponta, nem található meg (mármint az ő kísérlete) ebben a tudományos adatbázisban. Na, vajon miért nem. Mert vagy nem volt ilyen, vagy nem felelt meg a tudományos kritériumoknak.

No comment.

Ráadásul több csúsztatás is van benne, a másik lenkeis topikban volt róla szó.

15. Pirosalma (válaszként erre: 2. - Anbene)
2008. febr. 1. 17:03

Akkor felejtsd el!


Egy bizonyos mennyiség nem tud fölszívódni (főként C-vitamin), ez okozza a hasmenést.

14. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Anbene)
2008. febr. 1. 17:03
Szerinted a holnlapra mit írnak?:-)
13. Pirosalma (válaszként erre: 8. - 1366d1807f)
2008. febr. 1. 17:02

Szia!

A szinteikus/nem szint. problémát ne keverjük ide!:-)


A C-vitaminnál tökmindegy.


Vannak kőképző emberek és nem kőképző emberek. A C-vitamin lebontására több lehetőség is van, a kőképzőknél a lebontás sorén sok oxálsav keletkezik, ez okozza a vesekövet.

2008. febr. 1. 15:59

Szai!


Nekem nagyon nicsen jó emlékem a lenkei vitaminokról!

A volt melóhelyemen szedtem, mert ... szóval ha érdekel privibe leírom.


szóval az első pár hét után olyan hányingerem lett , hogy azt hittem babás vagyok.

Ráadásul nagyon rákattantam!

És felszedtem 7kilot!!

És folyamatos vesegörcseim volktak!



Mikor rájöttem, hogy többet árt mint használa lerakás után mélg hónapokig szarul voltam.

És a legváratlanabb pillanatban a korhazba jutottam vese kővel! Majdnem műtöttek!


Megírnám: köszike!

11. 1366d1807f (válaszként erre: 10. - Anbene)
2008. jan. 31. 20:27

Én azt javasolnám, hogy terhesség alatt semmiképpen ne szedjed, mert minden vitaminból lórúgásnyi van benne, nehogy a babának túl sok legyen a jóból.


Inkább más vitaminokat szedjél, amit a patikában javasolnak. Vagy kérdezd meg a dokidat, hogy mit ajánl.

10. anbene (válaszként erre: 6. - Peternicsne)
2008. jan. 31. 15:38
Peternicsne, konkrétumot nem tudsz? Ugyanis nekem többen ajánlották, de rosszat még nem hallottam róla. Viszont érdekelne bővebben.... Köszi!
9. bszsz (válaszként erre: 8. - 1366d1807f)
2008. jan. 31. 15:20
Igen, ezt én is tapasztaltam (mármint jól éreztem magam), amíg szedtem (néhány hét). Csak azóta kaptam néhány fülest, h vigyázzak vele. Tapasztaltam, h betegség idején (megfázás) lórugásként hat, lehet, h elég lenne csak akkor szedni...
8. 1366d1807f (válaszként erre: 4. - Bszsz)
2008. jan. 31. 13:41

Igen, ezt én is hallottam, de csak a múlt héten, hogy csak a szintetikus C vit.-tól lesz vesekő az arra hajlamos egyénekben.


Én azért tudom pontosan, hogy attól, mert 2 éve nyáron voltam hasi UH-on(egyéb ok miatt) és nem volt vesekövem.


Utána ősszel kezdtem el szedni, 3 dobozzal szedtem be összesen. Tavasszal vissza kellett mennem hasi UH kontrollra, és akkor mondja nekem a doki, hogy tudom-e, hogy mindkét vesémben kő van?


Majd leestem az ágyról meglepetésemben. Úgyhogy többet nem szedem.


De az tény, hogy amíg szedtem, nagyon jól éreztem magam.

2008. jan. 31. 13:00
Ne már! Valami ismerős? Mert én amiket olvastam (igaz, a honlapon), az mind pozitív volt. Tudsz valami konkrétumot?
2008. jan. 31. 11:55
Én óvnálak titeket a Lenkei féle termékek fogyasztásától!!Már többen kórházba kerültek miatta!
2008. jan. 31. 11:29
Minden bogyós vitamin mesterséges...
2008. jan. 31. 11:25
Edri, mennyi iideig szedted? Állítólag, ha természetes C vitamint szed az ember, akkor nem lesz veseköve. Ezek szerint a Lenkei cuccok mesterséges úton előállított vitamint tartalmaznak... (?)
2008. jan. 31. 11:18
Nekem a sok C vitamintól vesekövem lett.
2008. jan. 31. 11:18
Főleg azért érdekel, mert 2 hete megy a hasam, mióta szedem. Igen ám, de állapotos vagyok, 7 hetes.
2008. jan. 31. 11:18
A Lenkei életerő alap vitaminnal kapcsolatos tapasztalatok?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook