Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A laptopom egyáltalán nem érzékeli az internetet. Miért lehet ez? fórum

A laptopom egyáltalán nem érzékeli az internetet. Miért lehet ez? (tudásbázis kérdés)


16. a78c2ff918 (válaszként erre: 15. - N-drew)
2013. márc. 15. 01:01
Köszi,igazán kedves tőled.Csakhát sajnos...igazából sztem érthetetlenül viselkedik a gépem,szval...Egyenlőre csak hagyom,hogy így legyen,mert úgysem tudok a probléma lényegére jobban rátekinteni,mint így,amit leírtam.Szval...érted...De azért igazán köszi.:)
15. N-drew (válaszként erre: 14. - A78c2ff918)
2013. márc. 14. 18:39
Ha valami gond van, nyugodtan keress meg egy üzenetben, aztán segítek nagyon szívesen.:)
14. a78c2ff918 (válaszként erre: 13. - N-drew)
2013. márc. 14. 12:59

Érdekes...Valamit tuti félrenyomhattam,mert az utolsó emlékem az első chrome letöltéssel az volt,hogy:letöltöttem!:D

Áh...én meg a gépek...:P

Azért még küzdünk(én+agép),mert nem marad úgy az engedélyeztetés(ti.:a windows konfigurálja a netet-vagy mit akar csinálni)Mindig megadom a pipát,mire bekapcsolom,má' megint kikerült onnan.Ja...meg állandóan elakad az indetitás ellenőrzésnél,szval...ahol vki hozzáértő beállította a wifit,ott van netem,ahol nincs (pl.:ciki,de mondjuk otthon),ott meg nincs.Há'me'sötét vagyok hozzá,mint az anyaföld.:)

:(

13. N-drew (válaszként erre: 12. - A78c2ff918)
2013. márc. 14. 08:33
Örülök, hogy sikerült. Egyébként akkor szokott ilyeneket csinálni, mikor valami szűrőt használsz, ami szűri a meglátogatott weboldalakat.
12. a78c2ff918 (válaszként erre: 11. - A78c2ff918)
2013. márc. 14. 00:37
Áh...ezt huszárvágással intéztem el...levettem a chrome-t és újra feltettem...A jóég tudja mi baja volt...:/
2013. márc. 13. 16:34

:)Köszi.Még azért lenne kérdésem...:)

Ha sárga színű a böngésző sáv(chrome),az mit jelent?

Egy csomó mindenben korlátoz.Főleg fb-használatban...Köszi.:)

10. N-drew (válaszként erre: 9. - A78c2ff918)
2013. márc. 13. 15:13

Örülök, hogy sikerült megoldani.

Egyébként típus alapján megtalálhatod a gyártó honlapját, ott elvilegfent van minden alaplapi driver.

Az jó, ha megvan, akár írd ki egy lemezre, vagy pendrive-ra. Ha vinyót kell cserélni, vagy csak újra telepíteni, jó, ha kéznél van, és nem kell kutatni utána a neten.

2013. márc. 12. 13:04

Köszönöm mindenkinek,a driverek hiányoztak.Még hang sem volt,de az nem tűnt fel...:)

Valamit mindig tanul az ember.Most épp vinyót cserélni...:D

2013. márc. 9. 11:35

Huh.Köszönöm a sok tippet.:)

Végig fogunk menni rajtuk és megírom majd,hogy lett-e megoldás és mi.:)

Köszi nagyon.:)

2013. márc. 9. 08:40

Szabadjon hozzátenni,

az Eszközkezelőben vagy "Ismeretlen eszköz" néven vannak jelen a nem telepitett eszközök, vagy ha rosszul, akkor sárga 3szög jel van mellettük

Ha mindez nincs hanem szépen ott vannak az eszközök, hálókártya, wifi


Hálózai kapcsolatoknál-új Hálózat hozzáadása-

, ott beállitod hogy milyen interneted és szolgáltatód van

Ha kábel akkor jellemzően "jelszó nélküli" beállitás és TCP/IP protokol -IP cín automatikus kérése

Wifi-hez nem értek, de ha a driver telepitve van automatikusan keresgél hogy van-e hálózat

6. N-drew (válaszként erre: 1. - A78c2ff918)
2013. márc. 9. 08:30

Nézzétek meg az alaplapi drivereket, hogy minden felkerült-e telepítés során.

Ha beépített wifi van - gondolom az -, akkor eszközkezelőben ellenőrizzétek, hogy fent van-e a drivere. Ha nincs, használjátok hozzá a lemezt, amit a laptophoz kaptatok, ha nincs lemez, akkor neten lehet hozzá találni megfelelő drivert.

A vezetékes nethez pedig szintén eszközkezelőben nézzétek meg, kell-e installálni hozzá a LAN csatlakozót (gyakori probléma), ha nincs, akkor lehet tovább lépni, de általában ez szokott a gond lenni (Egyébként routeren keresztül használjátok a vezetékes netet?).

5. Anthico (válaszként erre: 1. - A78c2ff918)
2013. márc. 9. 08:30
Vezérlőpult/Eszközkezelőben a Hálózati kártyáknál mit látsz? A kis nyilat lenyitva van olyan a listában, ami wireless? Ha nincs, akkor az nem lett telepítve.
4. N-drew (válaszként erre: 3. - Nívea)
2013. márc. 9. 08:22
Vinyó csere esetén nem hiszem, hogy az újratelepítés a gond. Sőt, szerintem teljesen felesleges túlbonyolítani, általában sokkal egyszerűbb a megoldás.
2013. márc. 9. 08:19

Telepítsd újra a Windowst. Ha úgy sem, akkor vidd be egy szervizbe. Ott tuti megcsinálják és még az sem biztos, hogy pénzt kérnek el tőled érte.

Nekem az új netbookom nem érzékelte. Aztán kiderült, hogy be kellett rajta nyomnom a gyorsbillentyűnél egy gombot :DDD (akkor még kezdő voltam a témában). Lehet, hogy nálad is ez a baj. Fn+F... (valamelyik F szám)

2. N-drew (válaszként erre: 1. - A78c2ff918)
2013. márc. 9. 08:18

Milyen OS van a gépen?

Nyilván vinyó csere után installálni kell a wifit.

A LAN-hoz meg nézzétek meg, kell-e telepíteni az ethernetet.

2013. márc. 9. 08:13

Tegnap új vinyót raktunk bele,felküldtük rá a windowst is.De valamiért sem a kábeles,sem a wifis internetet nem érzékeli.Mit rontottunk el?

A vezérlőpult "hálózati kapcsolatok"-ban a kis ikonok nincsenek is ott,tudjátok,ahol lehet adott esetben engedélyezni,vagy tiltani a hálózati kapcsolatot.Mi történhetett?Köszi,ha valaki tudja esetleg.


Ja még annyi,hogy korábban ment rajta az internet gond nélkül,tehát műszakilag oké a gép.Most szúrhattunk el valamit.:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook