Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hét hetes a macskám. Éjszaka fel szokott kelni és akkor felpörög. Mit tehetnék? fórum

Hét hetes a macskám. Éjszaka fel szokott kelni és akkor felpörög. Mit tehetnék? (beszélgetős fórum)


2020. ápr. 25. 15:58
Ez már csak ilyen macskaszokás, a viselkedését nem fogod tudni befolyásolni. Amit tehetsz, ha nyugodtan szeretnél aludni, hogy nem engeded be a hálószobába éjszakára. (a miénk mondjuk ezt azzal torolta meg, hogy hajnaltól reggelig kaparta az ajtót).
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Df1e1c376c)
2020. ápr. 25. 15:55

Arra az életkorra gondolok, amikor elkezdenek járni tanulni, és magasabb helykre is felmásznak. Emlékszel erre a korodra?

Persze mindig az a vége, hogy megcsinálják.

Az állatkölyök is, és az ember-baba is.

16. df1e1c376c (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2020. ápr. 25. 14:35
Én amire emlékszem izom használatra az az volt, hogy mindig megcsináltam.
15. Guruljka (válaszként erre: 13. - Df1e1c376c)
2020. ápr. 25. 14:17

Szerintem is képtelenség, de azon azért elgondolkodom néha, hogy nincs-e izomlázuk néha.

Persze azt se vizsgálta még senki, hogy az embergyereknek nincs-e izomláza, az intenzívebb baba-korban. Vagy igen?

2020. ápr. 25. 14:00
Amúgy remélem (gondolom) a 2 hét az inditonál töltött idő, nem a macska kora.
13. df1e1c376c (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2020. ápr. 25. 13:58

Én úgy emlékszem, a macskás könyvekben az van, hogy próbáld lefarasztani. Szerintem az képtelenség.

Én kicsuktam őt/őket játszani a lakás többi részére, vagy az udvarra (függően attól, hogy hol laktam). Aztán ha a tombolás le volt tudva, visszajött (ek).

2020. ápr. 25. 13:24

Nálam két kis apróság van, hétfőn töltik be a 7 hetet. Itt születtek, és azt látom, hogy az anyukájuk, habár már nem szoptat, de igencsak neveli őket.

Nagyjából úgy néz ki a napjuk, hogy, ahogy Harley93 írta, ha elkezdek mozogni, akkor jönnek elő az alvóhelyükről, és első a kaja, ami azt jelenti, hogy a nagyok kajájához keverek cicakonzerv kaját és odarakom őket enni.

Aztán jön a játék és a trappolás, majd ha elfáradtak, elmasíroznak az alvóhelyükre.

Az én szobámba nem jönnek be, pedig nincs ajtó. De az anyjuk se jár ide be, csak ha "szól" valamiért.

Az alvóhelyük a fiam szobájában van. Ez azért alakult így, mert a kutya elől ezt a helyiséget tudjuk elzárni, ráadásul nyugodtabb, főleg, ha a fiam munkában van. Szóval ahogy megszülettek, pár nap elteltével ott helyeztük el a nyitott boxot, ami a "babaszobájuk" volt.

Sokat játszanak, de mindig öszebújva alszanak el.

Amelyik cica a fejemre mászik éjjel, az az egyik 8 hónapos ifjonc, szintén itt született. Az mellettem alszik, ha éppen akar.

Kinti-benti az egész csapat, a négy nagy és most a két kicsi.

A kicsik is kimennek, ha a konyhaajtó nyitva van. Még nem tudják használni a bejárót. De az anyamacska akkor kint ügyel rájuk, és még csak az ajtó közelében, a verandán játszanak.


Hamarosan elkezdődik majd a hajnalban trappolás, ahogy kergetik egymást, de ha fel is ébredek rá, majd visszaalszom.

Az én csapatomat elnézve, elég keserves lehet egy cicának egyedül felnőni.


A 8 hónaposnak jelenleg egy kiürült tabletta-fólia a kedvenc játéka. Összehajtogatva adtam oda neki, akárhogy pofozza, nem lapul el, de elgurulni sem tud.

Mindenképp legyen több játéka is a cicádnak. És semmiképpen nem szabad haragudni rá, ő még csak egy kölyök, "baba", és éppen tanulgatja a nagyvilágot, miközben neki magának is nőnie, ügyesednie kell.

11. df1e1c376c (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
2020. ápr. 25. 10:46

Vagy ketten futnak keresztül-kasul rajtad, ahogy kergetik egymást :D

A kis drágák hogy hiányoznak! :(

2020. ápr. 25. 09:50

Ez mindig igy lesz. Nekem 5 éves macskám van, amióta / 4 éve / egyke, menetrndszerűen éjjel 2-3 között kelt,

akkor kaját kér, de a kitett szárazkaja nem jó neki, hanem a tenyeremből kell megetetni, aztán visszafekszik, 4-5 körül újra kelt,kéredzkedik az alomba.


Ha van másik macska, akivel jóban van, akkor nem zaklatja a gazdáját.

2020. ápr. 25. 09:18
A macska ilyen. :D
2020. ápr. 25. 08:55
Rá kell szoktatni, hogy hálószobán kívül aludjon. Ha felébred, nem fog a fejedre ugrani hajnal 3kor :) de ha éhes, úgyis nyervog majd amíg nem adsz neki. Nálunk úgy volt, hogy amíg a hangomat hallotta, tv szólt, vagy mozogtam, nem aludt el ő sem, csak mikor elcsendesedett minden. 6 hetesen került hozzám, most már több mint 1 éves, és lusta nagyon :D
2020. ápr. 25. 08:48
Semmit.A cicák ritkán alszanak mélyen,ők inkább szunyókálnak.hozzá kell szokni,látnak a sötétben és mászkálnak a lakásban.A macska külön világ a kutyához képest.Öntörvényüek,de imádnivalóak.Nekem is van,eleinte nekem is "ijesztő" volt kicsit amikor éjjel arra riadok fel,hogy valaki egészen közelről,világitó szemekkel bámul rám.de ez csak egy hétig volt furcsa,azután aludtam,nem zavart.Télen később kel fel a cicám,de most már hajnali 5-kor fent van.Persze az én cicám benti cicus.
2020. ápr. 25. 08:43
A cicák éjszakai állatok. Tedd ki a hálóból, más helyet kell keresni neki.
2020. ápr. 25. 08:30
1 év múlva mindig aludni fog. Addig kitartás!
2020. ápr. 25. 08:15

Hét hetes? Annak még a mamacica mellett lenne a helye.


Ami az éjszakai ramazurit illeti szokd meg, ők ilyenek.

2020. ápr. 25. 08:04
Szokd meg. Ez már csak ilyen.
2020. ápr. 25. 07:57
táncolj vele
2020. ápr. 25. 07:55
Sokat játszok vele nappal hogy jól lefáradjon. Persze nappal is aludhat de nem olyam sokat hogy éjjel meg többet tudjon. Bent alszik a hálóba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook