Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mozgásterápia kerekes székbe kényszerült mozgáskorlátozottaknak - Milyen lehetőségek és eszközök merülnek fel a gyógytorna mellett? fórum

Mozgásterápia kerekes székbe kényszerült mozgáskorlátozottaknak - Milyen lehetőségek és eszközök merülnek fel a gyógytorna mellett? (tudásbázis kérdés)

20. inuzama (válaszként erre: 19. - Inuzama)
2010. dec. 21. 11:50
Ha tájékozódni szeretnél a segédeszközök felírási lehetőségeiről, árairól (TB-támogatott és teljes ár),lépj be az OEP nyitóoldalán található SEJK menübe, mindent megtalálsz, ami kellhet.
19. inuzama (válaszként erre: 18. - Inuzama)
2010. dec. 21. 11:42
Ahogy az előttem hozzászóló mondta, vannak különböző ágyak, derékaljak, párnák, melyekbe szintén mágnest raknak, de sztem előtte érdemes kipróbálni a TB-s lehetőséget, és ha beválik a kezelés, csak akkor beruházni ilyenekre (ugyanis nem mindenki érzi hasznosnak vagy jónak ezt a fajta kezelést sem). Akkor is fontos arra figyelni, ha veszel ilyen terméket, hogy bejegyzett "gyógyhatású" készítmény vagy dolog legyen. Sajnos sokak jóhiszeműségét kihasználják kóklerek és bóvlisok, nem szabad ilyenekbe beugrani.
18. inuzama (válaszként erre: 16. - Amacska)
2010. dec. 21. 11:36
Van TB-támogatott mágnesterápiás kezelés, melyet a szakorvosi javaslat után lehet igénybe venni. Ez nálunk egy gyűrű alakú szerkentyű, hasonló, mint az MRI (szintén be kell feküdni), és adott időn keresztül (kb 15 perc) kapja a páciens a kezelést. Szerintem megfelelő kiegészítés a mozgásterápiához. A másik kedvencem az ultrahang kezelés, melyet lehet vízben és szárazon is végezni, szintén spazmusoldó hatása (is) van.
17. 516237cc5c (válaszként erre: 16. - Amacska)
2010. dec. 19. 10:28
Létezik egy ilyen ágy azon csinálják a kezelést de lehet otthon is létezik már mobil is belöle
16. amacska (válaszként erre: 13. - Inuzama)
2010. dec. 19. 09:27
szia,a mágnesterápia alatt mit értesz?
2010. dec. 18. 19:48
Nincs még valakinek valami szuper ötlete???
14. 516237cc5c (válaszként erre: 12. - B2fb29fc0d)
2010. dec. 18. 18:44
Itt segitséget is kaphatsz, de ha jobban érdekel megirom az email cimemet oda irhatsz
13. inuzama (válaszként erre: 1. - B2fb29fc0d)
2010. dec. 18. 18:39
Szia! Nem tudom, hogy konduktorral próbáltatok-e már dolgozni, de nekem nagyon pozitív tapasztalataim vannak velük (gyógytornász vagyok). Vannak olyan segédeszközök, melyek megkönnyíthetik a beteg és az ápolók, családtagok életét is. Nem tudom, hogy mi a beteg alapállapota, de ha nincs fém beültetve, akkor a mágnesterápia is nagyon hasznos lehet izom-ízületi lazítás kiegészítésére.
2010. dec. 18. 18:27

Köszi.Feltétlenül megnézem.

Itt kapok,kaphatok segítséget a mozgásterápiás kérdéseimre is?

2010. dec. 18. 18:21
Nézzetek utánna a Gurulo.hu oldalon
2010. dec. 18. 18:20
Igen ez egy kerekesszék és sport eszköz javitó hálozat
2010. dec. 18. 18:18

Ezt egy kicsit bővebben is kifejthetnéd.Mit takar a név?

Kerekesszéket?

2010. dec. 18. 17:41
Szerintem az is segithet ha felkeresi a beteg a Guruló mühelyhálozatot ott szakértök adnak tanácsot
2010. dec. 18. 09:53

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

Írjatok még!

Mozgatás,mozgáselemek bordásfal mellett,ötletek?

Merev izmok, izületek oldása?

Életkor fiatal felnőtt.

2010. dec. 18. 09:24
ez engem is érdekelne
2010. dec. 18. 08:18

Akár a masszírozás is sokat segíthet, segít az izmok

állapotának fent tartásában hogy ne sorvadjanak .

Meg lehet kiíratni egy évben kétszer a reumatológusnál 15 alkalmas fürdő kezeléseket amit a tb támogat. Ez is jól szinten tart, itt sokfajta kezelés közül választhatsz , fizikoterápia, gyógytorna, masszírozás, tangentor kezelés stb...

Remélem segítettem.

2010. dec. 18. 08:17

Szerintem attól függ, milyen idősen kényszerül valaki kerekesszékbe! Ha egészen pici korában,akkor szomatopedagógus egyéni fejlesztést végezhet...vagy az iskolában biztosítanak foglalkozást...


Ha idősebb korában, akkor is biztos van még segítség a gyógytorna mellett...

2010. dec. 18. 08:01
keress ra a google-n,van egy csomo lehetoseg.:)sok sikert es kitartast!
2010. dec. 18. 06:34
Mit tudunk tenni,milyen mozgásterápiás lehetőségek és eszközök merülnek fel a gyógytorna mellett?
2010. dec. 18. 06:32
Mozgásterápia kerekes székbe kényszerült mozgáskorlátozottaknak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook