Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A keserűségből, fájdalomból tanultam…. fórum

A keserűségből, fájdalomból tanultam…. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A keserűségből, fájdalomból tanultam….

1 2
16. stechner (válaszként erre: 13. - C95c921ae7)
2009. szept. 26. 22:50
Nagyon sok igazságot látsz...
2009. szept. 26. 22:46

Köszönöm a kedves szavakat amiket írtatok.

Ez a történet nem kicsit keserű és nincsen de...

Ez nem egy mondatról szól,hanem egy életről amit sokan meg is értettetek.Én soha nem adnám be intézetbe,hisz Ő szült,neki köszönhetem az életem fizikális létezését.Úgy érzem Apunak is tartozom ezzel ,hisz Ő leélt vele 40 évet csak azért ,mert minket nem akart elhagyni.A Bátyámnál azért nem lakhat,mert Ő kategorikusan kijelentette Apukánk elvesztésekor ,hogy Ő EZZEL AZ EMBERREL NEM TESZI TÖNKRE A CSALÁDJÁT ÉS AZ ÉLETÉT.Viszont én tisztában voltam azzal ,ha nem viselem gondját,hamarosan egy lezüllött valaki lesz belőle és ezt nem engedhettem meg.

Én jelenleg próbálok a legnyugodtabban reagálni menden negatívumra amit kapok Tőle ,márpedig bőven kapok,de ez neki természetes.Lányaim ,Párom általában jobban kibuknak a dolgaitól mint én.Még én kérem a családomtól azt ,hogy fogadják el úgy ahogy van .Próbálkoznak ...de amikor Apa halála után fél évvel egy élettársat hozott haza ,hát akkor nem igen volt mit magyaráznom a gyerekeimnek.(jelenleg 18 és 23 évesek)Akkor már Ők is azt kérdezték tőlem:Anyuci te mi a nyavalyát tisztelsz a Mamában?Ugyanis az volt az "indoka"az élettársnak hogy Apukámat elszidta a világ végére hogy milyen rossz ember volt ,amiből persze egy szó sem igaz.Ezt a Lányaim is tudták ,hisz jól ismerték a Nagypapájukat és nagyon szerették is.Most már ketten keserítik a napjaimat,szinte minden napra juttatva valamit,ami fájhat.

Azért a sorsom adott nekem egy "Anyóst"akinek nem csak a menye vagyok,hanem attól sokkal több,(persze nekem sem csak egy Anyós)és ez egy kicsit pótol,de nem ugyanaz ,mintha csak úgy ok nélkül is odabújhatsz Anyukádhoz.

2009. szept. 26. 22:30
Ezt nem hiszem el.....Egyszerűen képtelen vagyok ezt felfogni..
13. c95c921ae7 (válaszként erre: 8. - Badonyimariaeva)
2009. szept. 26. 22:24
Szerintem pedig ez a történet borzasztó szomorú. Ha megütötte volna néha az édesanyja az nem fájt volna annyira , mint az, hogy érzelmileg elutasítja magától. Ennél rosszabbat egy gyerek nem élhet meg! Semmi(verés, szegénység, betegség)nem tesz tönkre annyira egy gyereket, mintha nem szeretik. És , hogy miért lakhat vele az anyja? Mondjuk, mert a cikkíró felnőtt és kötelességtudó. de leginkább nem ezért. Hanem mert az érzelmi stabilitás, biztonság adja meg azt az önbizalmat, ami miatt a gyerek le tud válni a szülőről. Minél problémásabb ez a kapcsolat, annál problémásabb a leválás. Ez így működik sajnos:(. Én nagyon sajnálom az írót, és kívánom kárpótolja őt az élet valahogy.
12. badonyimariaeva (válaszként erre: 11. - Cyntia)
2009. szept. 26. 21:49

Gondolom neked is lenne mit mesélni.

Szívesen elolvasnám a Te verziódat is ha leírnád ide egy cikkben.

11. Cyntia
2009. szept. 26. 21:29

..engem nem szeretett az anyám.. és én is arról álmodok, hogy egyszer majd megint együtt élünk..

Ez már csak egy ilyen körhinta.. Állítólag én választottam azzal, hogy hozzá születtem.

10. badonyimariaeva (válaszként erre: 9. - Erika1012)
2009. szept. 26. 21:19

Lehet, hogy Te így gondolod, de én nem!

Elolvastam és meg is értettem a történetet, de vannak ettől az életben sokkal nagyobb borzalmak is!

Ha olyan borzalmas lenne, akkor még mindig miért van nála az édesanyja?!

9. erika1012 (válaszként erre: 8. - Badonyimariaeva)
2009. szept. 26. 21:15
Már bocsánat, de én megértem a történet leírójának a keserűségét. Valószínű nem olvastad el tüzetesen a sorokat, mert nem csak az a Bizonyos mondat hangzott el, hanem a nem megnemtörtént anyáknapják, a kihagyott szülői értekezletek, a legjobban szeretett állat lapáttal verése, és még sorolhatnám a történet negatívumait, ami alapján megértem a soha nem szeretett 2.gyerek történetét.
2009. szept. 26. 20:46

Kicsit keserű történet,De....!

Azt írod, hogy soha sem bántott, nem ivott, mert erről semmit sem írsz.

Csak azt az egyet mondta neked, hogy Ő Téged nem akart.

Ez bánt Téged nagyon, ez maradt meg, még mindig a fejedben.

Tudod mindenkinek vannak emlékei a gyerekkorából kinek jó, van akinek még jobb, de olyan is van akinek sokkal rosszabb!

Engem sem akart anyukám, nekem is mondta, de én tudom, hogy engem nagyon szeretett.

Ezért az egy mondatért nem kéne haragudnod rá egy életen át, biztos el volt keseredve azért mondta ezt neked.

Ha ott lakik veletek, nem is olyan rossz anya, mert ha olyan rossz lenne beadtad volna intézetbe, vagy a bátyádnál lakna.

Én így gondolom a leírtak szerint.

2009. szept. 26. 19:10

Én is csodállak téged.

Azt nem árultad el, Te hány éves vagy? S a lányaid mekkorák? Megtudhatjuk? Üdv.:

2009. szept. 26. 17:33
Le a kalappal előtted! De most komolyan. Sokan képesek minden "rosszaságukat" a sanyarú gyerekkorukra fogni, ebből látszik, hogy ez csak satnya mentegetőzés. Példa értékű, hogy Te elhatároztad magadban, más leszel, mint amit láttál. A megbocsátás képessége szintén példa értékű, bár nekem menne ilyen jól, pedig Isten a tanúm, igyekszem.
2009. szept. 26. 17:06

EMBER vagy!!!

Hihetetlen sok szenvedés után a megbocsátást gyakorlod.

Irigyellek.Nagyon tiszteletre méltó amit csinálsz.

2009. szept. 26. 16:16
Tisztelem az ilyen embereket mint te,én nem tudnék vele együtt élni!!! Sok boldogságot! Találd meg amit keresel!
2009. szept. 26. 16:15
Szia!Nagyon sajnálom,hogy ilyen fájdalmas volt a gyerekkorod :(( Minden tiszteletem a Tiéd,hogy mindezek ellenére is gondoskodsz édesanyádról,szereted őt,pedig volt fájdalomban részed tőle.Remélem,hogy egyszer az ő szive is megenyhül,hisz BÜSZKE lehetne arra,hogy ilyen lánya van,mint Te!!!!
2009. szept. 26. 16:14
Ez egyszerűen hihetetlen. Hogy ilyenek vannak. Nagyon sajnálom,hogy ez történt veled. És iszonyatosan becsülendő, hogy ennyi erőd van,hogy te ponthogy mindent meg akarsz adni a gyerekeidnek. Minden jót kívánok neked mostmár az igazi családoddal!
2009. szept. 26. 16:03
A keserű gyermekkor megtanított arra, hogy tudjak megbocsájtani és ezáltal még jobban szeretni. Nálam érvényes a mondás: ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel...
Vannak, akik gonosznak születnek, de ők is emberek.

Ugrás a teljes írásra: A keserűségből, fájdalomból tanultam….
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook