Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A jelnyelvről és használóikról fórum

A jelnyelvről és használóikról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A jelnyelvről és használóikról

2012. nov. 3. 15:51
Jelnyelvet tanulok március 13 óta tanfolyam keretében. Tetszik. A2-2-t tanulom. Kicsit döcögösen megy.Talán sikerül dec.-ra legalább 60 %-ra megtanulnom.
25. Meda (válaszként erre: 24. - Ca6273a8a5)
2010. szept. 19. 16:53
Itt vagy???
24. ca6273a8a5 (válaszként erre: 22. - Ibolya79)
2010. ápr. 2. 15:03
Az otthoni körülmények sokban közrejátszanak abban, ha nem tud az ember megfelelően koncentrálni. Én amióta elkezdtem a jelnyelv tanulását, két mondhatom profi tanárom van, biztos vagyok benne, hogy ők nagyon-nagyon jó tanárok, és nagyon örülök, hogy megismerhettem őket, és így, általuk megkedveltem a jelnyelvet, és "átérezhetem" az ő közvetítésükkel, hogy min mennek keresztül, ha pl. önkormányzatnál, orvosnál, egyéb területen nem tudnak kommunikálni, mert nincs jeltolmács.
23. Meda (válaszként erre: 20. - Ibolya79)
2010. ápr. 1. 09:14

Szia, örülnék ha meg tudnánk érteni egymást, mert szintén nagyothalló vagyok. Még nem képeztem magam jelnyelv oktatói minősítést. Mi kell ehhez, alap, középfokú, felsőfokú vizsga jelnyelvi kommunikációs tanfolyam?


Én nem tanfolamon tanultam meg jelelni drága pénzért, hanem az életben, tehát "loptam". Ismerőseim meg is tanítottak rá. Szájról olvasni remekül tudok.


Vizsgázzak le? Az öreg oktatókkal, főleg a siketekkel sok baj van, bár tisztelet a kivételnek.

22. ibolya79 (válaszként erre: 19. - Ca6273a8a5)
2010. márc. 30. 12:28
Nem veled van a probléma, hanem a tanárral, sajnálom hogy ezt kellett hogy mondjam. Az ő feladata hogy ne legyél fáradt az órán és hogy feldobjon egy kicsit :-)
21. ibolya79 (válaszként erre: 18. - Meda)
2010. márc. 30. 12:27
Én ezt a folyamatot elindítottam, oktatók képzése "másképp", de nem sikerült. Mert az öreg oktatókat nem lehetett meggyőzni, így egyedül csináltam a saját módszeremmel, talán egy társaság úgy fog oktatni ahogy én szeretném, és az nem a szövi lesz :-)
20. ibolya79 (válaszként erre: 17. - Meda)
2010. márc. 30. 12:25

Szia!

Én nem vagyok siket! Nagyothalló, és én teljesen másképp oktatom a jelnyelvet mint a siket oktatók. Én fellázadtam az ő oktatási módszerük ellen, de sajnos nem lehet rájuk hatni, ezért a magam útját járva oktattam.

Mi biztos megértenénk egymást :-))

19. ca6273a8a5 (válaszként erre: 16. - Ibolya79)
2010. márc. 25. 14:56
Nem hinném Ibolya, hogy a tanárral lenne probléma, inkább velem, ha esetleg kicsit fáradtabb vagyok, nem tudok úgy koncentrálni. Nagyon bírom a tanárunkat, és elég szép eredményt értem el anno, az alapfoknál nála.
18. Meda (válaszként erre: 17. - Meda)
2010. márc. 23. 21:04

Még pontosabban: Legyen végre magas színvonalú, érthető jelnyelvi tanfolyam nemcsak értelmes, hanem széles látókörű, nyitott tanárokkal!


Pl.: A siketes "művészi" ragozás nélküli versmondás kataszrófa. Mert a versmondás NEMCSAK siketeknek szól! Hanem nagyothallóknak, hallóknak!


Nem bántani azokat, akik nem tudnak jelelni!

17. Meda (válaszként erre: 16. - Ibolya79)
2010. márc. 23. 20:59

Sziasztok!


Nagyon jól ismerem a Szövit.

Nem vagyok jelnyelvi oktató, de sokakat ismerek közülük.

Ahány tanár, annyiféle tanítás. Követelmény: csak siket lehet az oktató! Jó, rendben, de akkor hogyan lehet megszerettetni egy teljesen ép hallású "hallóval", aki nem ér rá otthonában gyakorolni? Ráadásul titokban járnak tanfolyamra munka után vagy munka előtt, nem merik elmesélni kollégáinak sem....


Perfekt tudok siketekkel kommunikálni, de a tanítási módszer rosszul kidolgozott és téves, szűklátókörű felfogásokat tartalmaz. Aki ezt bírálja, felhördülnek. Mert siket kultúra mint ilyen, NEM LÉTEZIK!

Hol vannak a szellemi termékek? Csak akik lojálisak a Szövi felső vezetésével, maradhatnak békében? Minden társadalmi szervezetbe delegálják "választás" útján ráhatásokkal, komédiákkal, üres szólamokkal.

Hát ebből nem kérek! Legyen végre értelmes jelnyelvi tanfolyam!

Nemcsak siketek vannak a világon....

2010. márc. 23. 19:25

Én használom a jelnyelvet, sőt mondhatom hogy ez a második anyanyelvem. Oktattam is, nagyon szeretem. Érdekes hogy akik tőlem tanultak jelelni, mindenki jól artikulálva beszélt a hallássérült ismerőseimmel. Ez minimum követelmény nálam. Sőt.

Bogyoka6: Középfoknál a tanárt szuperül meg kéne érteni, lehet hogy a tanárral van akkor gond :-(

2010. márc. 23. 12:55
Én mostmár a középfokú szintnél tartok, de még mindig nem mondanám, hogy megértem pl. a tanárt is, néha:)
14. Meda (válaszként erre: 13. - Ca6273a8a5)
2010. márc. 22. 18:21
Tudok jelelni :) semmi ördöngösség nincs benne...
2010. márc. 22. 18:12
Valamelyik nap a buszon volt három fiatal, akik jelelve beszélgettek egymással, próbáltam ellesni egy-két szót, de olyan gyorsan kommunikáltak, hogy csak lestem:)
12. Meda
2010. márc. 21. 20:35

Tegnap takarítottam, ettem, majd elmentem úszni 3 órán át. Jövő héten úszás után már terefere lesz üdítőkkel, kajákkal a közelgő ünnep miatt. Aztán 2 hét múlva újra úszás.

A tegnapi úszás után elsétáltam egy halló úszótárssal, dumáltunk. Nem ismerem, nehéz volt megérteni őt. Nagyon zárt szájjal beszélt. A metrónál szétváltunk és a NH. ált. suliba vettem az irányt, hívtak oda is. Szaladtam. Örültek nekem, majd hazavittek. Jó volt köztük, volt iskolatársak között lenni, különböző életkorúak szerint. Legközelebb szept.ben tali :)

Most már gyártok progikat :) mászkálok ide-oda.

11. Meda
2010. márc. 21. 20:32
Most már én is örülök :)
2010. márc. 19. 20:28
Szia, én is mindennap, és örülök, hogy "összefutottunk".
9. Meda (válaszként erre: 8. - Ca6273a8a5)
2010. márc. 19. 17:50
Köszi, mindennap itt vagyok a hoxán :)
2010. márc. 19. 15:52
Szia, örülök, hogy végre írt valaki ebbe a fórumba. Üdv!
7. Meda
2010. márc. 14. 17:01

Sziasztok, igen, kár, hogy ennyire nem érdeklődnek irántunk. Jó lenne nagyobb forgalmat generálni, érdemes.


Kösz Panni, hogy létrehoztad a fórum témáját.

6. ca6273a8a5 (válaszként erre: 5. - Szoszilvi81)
2009. febr. 6. 13:01
Szia, én több mint egy éve tanulom a jelbeszédet, kicsit döcögősen, de az tény, hogyha az ember nem alkalmazza, akkor egy idő után sokat felejt. Én most kezdő szinten vagyok, de szeretném folytatni a "tanulmányaimat". Üdv.
2009. jan. 7. 17:23

Én saját elhatározásból fizetősen jártam ilyen tanfolyamra. Nagyon érdekes, és szép dolog. Alkalmazni nem volt módom, de őrzöm a tankönyvet, amit kaptam. Sajna a tudásom megkopott, mint minden olyan anyag, amit nem használnak.

Fel nézek a siketekre, nem könnyű boldogulniuk a világban.

2008. okt. 4. 01:13

Engem nagyon érdekel és érint is!!

Édesanyám hallássérült. Speciális iskolába járt, hogy szakmája legyen és megtanulja a jelnyelvet. Mostanában gondolkodtam rajta, hogy én is megtanulnám, rendesen. Bár nagyon jól kommunikálunk de szeretném profi szinten is megtanulni...

2008. szept. 4. 20:21
Nekem is tetszett így előre is dobom :)
2008. jún. 6. 15:39

Nagyon érdekes, volt alkalmam foglalkozni a témával két kiállítás alkalmával is amit a gyakorlatom alatt csináltunk, az ember nem is hinné, hogy milyen érdekes így kommunikálni, és valójában mennyi mindent kell megjegyezni.

Az interaktív kiállításunknak nagyon nagy sikere volt, és nagyon sok embert kezdet el érdekelni a dolog.

De azt sajnaálom, hogy a forum szó szerint SENKI érdeklődését nem keltette fel.:(

2007. júl. 7. 14:29
A jelnyelv a vizuális kódrendszerek egyik legfejlettebb formája, amelyet a siketek használnak. Az 1960-as évek óta a szakemberek már önálló nyelvként kezelik. Bizonyított, hogy a jelnyelvnek is van egy sajátos hangtana, alaktana és mondattana. Általában az adott nyelv nyelvtani sajátosságai jellemzik a jelnyelvet. Szókincse pontos nyelvtani szabályok szerint rendeződik, így annak nyelvjárásai is lehetnek.

Ugrás a teljes írásra: A jelnyelvről és használóikról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook