Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A jegygyűrű és a karikagyűrű ugyanaz? fórum

A jegygyűrű és a karikagyűrű ugyanaz? (beszélgetős fórum)


2017. dec. 21. 04:29
P
2017. dec. 4. 05:35
karikagyuru az amit eskuvokor huznak az ember ujjara.
2009. aug. 13. 21:26

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék. Azt tudom, hogy a lány kap egy szép köves eljegyzési gyűrűt, de a fiúnak ilyenkor pecsét gyűrűt szoktak adni? vagyis ha ő is szeretne gyűrűt de nem akarunk még jeggyűrűt venni? a pecsétet a lány szokta venni vagy ez hogy működik? Segítsetek:)!

18. sundance (válaszként erre: 15. - Hidewatch)
2009. ápr. 21. 16:55
Igen 780.000,- guriga volt, ezt onnan tudom, hogy mikor szakítottam vele, elém dobta a számlát. Mondván nézzem meg én milyen fontos vagyok neki. Szerintem nem pénzben kell kifejezni azt, hogy valaki milyen fontos a másik számára. Amikor felbontottuk az eljegyzést, a kísérőgyűrűt is és a karikagyűrűt is visszaadtam neki.
2009. ápr. 21. 16:37
Ja az árát nem tudom mivel akkor kizavart a párom és szerintem sem lett volna jó ha látom valahogy úgy már nem az igazi..nem az ár a lényeg és a mai napig nem tudom mennyibe került és nem is akarom.
2009. ápr. 21. 16:32

Én decemberben lettem menyasszony és úgy volt,hogy elmentünk együtt kinéztük a karikagyűrűket és én azthittem csak szilveszterkor kéri meg a kezem és amikor kiléptünk az ékszerésztől sétáltunk és egyszercsak letérdelt elém és megkérdezte...szóhoz se jutottam csak néztem rá és csak könnyekkel küszködve annyit tudtam kinyögni hogy "igen.persze hogy igen." és egymás nyakába borultunk.:) Szóval szerintem visszatérve az eredeti témához szerintem

a karikagyűrű mindkét fél balkezén szerintem ez így jó :):)

15. hidewatch (válaszként erre: 11. - Sundance)
2009. ápr. 20. 13:22
780.000 egy gyűrűért az rengeteg pénz, majdnem a fél éves fizetésem :) Megdöbbentően sok, nekünk kb. 60 volt a két karikagyűrű (még az is sok szerintem), de ha 780.000 lett volna, lehet, hogy páncélszekrénybe zárnám, és nem horadnám, mert nem merném. Még így is a guta kerülget, ha leveszem a fürdőben, elfelejtem, nincs szemelőtt, és rájövök, hogy nincs az ujjamon :D ilyenkor mindig majdnem infarktust kapok.
14. gubaa
2009. ápr. 20. 13:01
Sundancenak igaza van. Nem az értéke számít, hanem, az, hogy szereted azt, akinek a gyürüjét hordod.
2009. ápr. 20. 13:00

Hát igen, szerintem sem az ára a lényeg, hanem az, hogy szeressétek egymást.

Pár hónapon belül mi is szeretnén eljegyzést, bár a párom nem híve a hosszú jegyességnek!

12. gubaa
2009. ápr. 20. 13:00

Sziasztok.


Németországban élek, itt is változó a "divat" gyürü terén.

Ahol mi lakunk itt többnyire katolikusok vannak, ezért ök azt mondják, hogy házasság után a gyürü jobb kéz ujjára kerül.

A sváboknál meg mivel sok az evangélikus, református, pont fordítva, bal kézen.

De ezt is egyéne válogatja.

Mi jobb oldalon hordjuk, mert nekem ott jobban mutat :))

11. sundance (válaszként erre: 7. - Bszsz)
2009. ápr. 20. 12:56

Nagyon igazad van! Nem a gyűrű ára a lényeg, akár műanyagból készült gyűrűt is az ujjadra húzhat. A lényeg, hogy attól kapd, akit a legjobban szeretsz!

Amikor a vőlegényem megkérte a kezemet, egy platinába foglalt gyémántgyűrűt vett. Mint kiderült később, 780.000,- Ft volt. A karikagyűrűket az eljegyzésre együtt választottuk, ő ragaszkodott a legdrágábbhoz. Nem volt túl sok beleszólásom... Annyit elértem, hogy ne legyen benne kő. Így is több, mint fél millió volt...

Nos, a jobb kezemre már nem került át a gyűrű,

(Hála Istennek!)mert szakítottunk, és felbontottuk az eljegyzést. Nem illettünk össze.

Azóta én megtaláltam a hozzám illő társat. Ha majd ő megkéri a kezemet, remélem valami egyszerű gyűrűvel teszi. Egyeltalán nem az ára számít!

10. Bogoj
2009. ápr. 20. 12:53

szia

mi együtt vettük meg a két karika (mintás, leveles) és a köves kísérőgyűrűt. mi mindkét fajta gyűrűt hordjuk a lánykérés óta.

van, aki a lánykéréstől a bal gyűrűs ujján hordja esküvőig, és ott átkerül a jobbra, de én azt szerettem volna, ha esküvő után is a balon marad.

hallottam valami legendát, hogy a bal gyűrűsujjtól egy közvetlen ér megy a szívhez (vagy igaz vagy nem), de a lényeg, hogy nálunk a bal kézen maradt.

később kiderült, hogy ez technikai okokból is jó, mindketten jobbkezesek vagyunk, és így nem zavar semmifajta cselekvésben a gyűrű...

9. e679c277c9 (válaszként erre: 5. - Sundance)
2009. ápr. 20. 12:52
Én úgy tudom, hogy a kísérőgyűrű elhanyagolható, de ha van azt a pasi állja, de a karikagyűrűt manapság közösen veszik, nem feltétlen csak a pasi.
8. e679c277c9 (válaszként erre: 4. - Kyra_Owens)
2009. ápr. 20. 12:51
De tegyük fel, hogy a pasi is szeretne egy gyűrűt már eljegyzéskor, mert ez is egy jelkép mindkét fél számára... Akkor érdemesebb megvenni a karikagyűrűket, esetleg külön a lánynak egy kísérőgyűrűt, nem???
2009. ápr. 20. 12:47

nekünk már 100E volt a két karikagyűrű ára 2007-ben.

Kísérőgyűrű: ha szeretnél lánykéréskor gyűrűt, nem muszáj drágát választania a leendő vőlegényednek. Egy ismerősöm ezüstből vette meg ezt a gyűrűt, mert akkor még egyetemista volt és nem volt több pénze, de a (mostmár) felesége ugyanolyan büszén hordja a karikagyűrűje mellett, mert szép emléke kötődik hozzá.

2009. ápr. 20. 12:44

Szia!


Én tavaly decemberben kaptam egy gyűrűt, ez amolyan lánykérő gyűrű volt vagy eljegyzési gyűrű (ki hogy hívja). Mi majd csak az esküvőnk előtt fogunk karikagyűrűket venni, és szerintem a nagy napig nem is fogjuk hordani se a bal, sem a jobb kezünkön. :)És hogy mennyibe került passz... meglepetés volt.

5. sundance (válaszként erre: 2. - Hidewatch)
2009. ápr. 20. 12:44
Igen, nálunk is így volt. A vőlegényem titokban vette meg a kísérőgyűrűt, azzal kérte meg a kezem. Mi is együtt választottuk ki a karikagyűrűt, amit a bal kezünkre húztunk. Egyébként a gyűrűk költségét a fiúnak illik állni.
2009. ápr. 20. 12:42
Szerintem a gyűrűn nem szabad spórolni. Nekem fontos, hogy mikor a párom majd megkéri a kezem vegyen egy jegygyűrűt. S persze majd külön az, amit az esküvőn húzunk egymás újára. Annyit nem ér a pénz, hogy ez kimaradjon :)
2009. ápr. 20. 12:41

Szia!

Mi így csináltuk, eljegyzésre ugyan az volt majd esküvőn áthúztuk a jobb kézre. Kísérőm nem volt.

Akkor 2003-ban 55.000.- ft volt a két gyűrű :)

2. hidewatch (válaszként erre: 1. - E679c277c9)
2009. ápr. 20. 12:40
Engem privátban kísérőgyűrűvel kért meg a párom, majd a hivatalos eljegyzésre már kettesben vettünk karikagyűrűket, és a bal kezünkre húztuk fel. Az esküvőn majd elvileg a jobbra kell felhúzni.
2009. ápr. 20. 12:37

Olvastam, hogy az eljegyzési gyűrű = karikagyűrű.

Máshol pedig mást jelent az eljegyzési gyűrű és a karikagyűrű, amit esküvőn húznak fel. Hogy van ez?


Én egyszerű és takarékosság szempontjából úgy vélem, hogy eljegyzéskor megvenni a 2 karikagyűrűt bal kézre felhúzni, esküvő után jobb kézre. Esetleg ha még az anyagiak engedik, akkor a lánynak egy kísérőgyűrű... de ez már elhagyható.


Nektek hogy volt? Mennyit költöttetek erre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook