Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hiperaktív gyermek - Tünetek fórum

A hiperaktív gyermek - Tünetek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A hiperaktív gyermek - Tünetek

1 2
28. 35c81b79eb (válaszként erre: 25. - Ilike26)
2010. jún. 12. 23:05
Az én nagylányom már 6 éves. Most már csak hullámokban jön rá, hogy itt dacol velem kint a nappaliban még este 11-kor, hogy nem hajlandó aludni. Beküldöm-kijön. Pár hónapja volt az utolsó ilyen cirkusz, de egy hónap után lementem a dr-nőhöz, mert a mi gyerekorvosunk homeopátia párti és megkérdeztem mit csináljak, mit ajánl, mert nem bírom sem fizikailag, sem idegileg, sehogy. Ő ajánlotta akkor a Sedatif PC nevű homeopátiás szert. Elvileg nappal is egy kicsit lecsitítja a gyereket, de az én lányom mindig ráevett valamit a bogyókra, úgyhogy nem nagyon vettem észre, viszont alvásnál bevált. Könnyebben elaludt, nem volt cirkusz órákig.
27. ilike26 (válaszként erre: 26. - Barbara67)
2010. jún. 12. 19:17
Megkérdezhetem,hogy mi ez pontosan?
26. barbara67 (válaszként erre: 20. - Ilike26)
2010. jún. 12. 18:08
Nyugat Európában igen elismert az un. Tomatis módszer. Sokáig külföldön éltem és nagyon sok pozitív véleményt hallottam olyan szülőktől akik kipróbálták. Egy teszt elvégzése után dől el, hogy valakinél alkalmazható a módszer vagy nem.Úgy hallottam, hogy rövid ideje már itthon is elérhető a kezelés. B.
25. ilike26 (válaszként erre: 21. - 35c81b79eb)
2010. jún. 12. 14:50
Mennyi idős a te lányod?Az én fiam ugyanezt csinálja az alvással. Volt neked valami ami használt? Nekem eddig semmi.Nagyon fárasztó főleg ennyi év után hogy nem tudja az ember kipihenni magát. :( Még ide a netre is alig tudok felnézni mert egyszerűenn semmi energiám.
24. indián01 (válaszként erre: 22. - 486341e386)
2010. jún. 12. 00:04
Nekem nincs gyerkőcöm, legalábbis ebben az életemben.
2010. jún. 10. 19:26

az én kislányom másfél éves sem volt,amikor napközben már nem lehetett altatni..helyette garázdálkodik..

azt hittem,itt a melegben majd kicsit lelassul,de már reggel 9-kor kiviszem az utcára,szaladgál,ugrál,nekem a nyelvem lóg a melegtől,aztán egész nap folytatja..a helyszín mindegy.a házban is szalad körbe-körbe,jól bírja..

22. 486341e386 (válaszként erre: 19. - Indián01)
2010. jún. 10. 19:23
ha leírod Te is kb miket csinál a gyerkőc,azt megköszönném..
2010. jún. 9. 13:55

Az én nagylányom kb. egyszer aludt egy nap fél órát 4 hónapos korától és minden pici rezzenésre azonnal felkelt, nem aludt vissza. Este 9-kor bevittem aludni 10-20 percig altattam és fél óra múlva már ébren volt, hogy kialudta magát és éjfélig pörgött. Miután elaludt is 4-szer 5ször kelt még éjjel inni. Napközben is mindig mentem vele valahova, mert itthon már nehéz volt lekötni. Nehezen fárad el, nagyon sokat bír. Kb. két és fél éves volt, mikor már csak egyszer kelt éjjel, viszont nem aludt már délután két éves kora óta. Este kilenckor mentem be vele,még mesét olvastam utána aludt.

Most is állandóan kérdezi, hova megyünk(így kel fel reggel), már valamivel könnyebb,de nehéz vele tartani a lépést.

20. ilike26 (válaszként erre: 18. - 35c81b79eb)
2010. jún. 9. 10:30
Szia! Mindennel probálkoztam már és semmi nem segít. Homeopátiás szerekkel is. Most éppen halolaj kapszulát kezdtünk el szedni, igaz még csak 3 napja. Most ebben bizakodunk. Ugy pörög a fiam hogy ilyet nem sokat látni. Kb. ugy müködik a dolog,hogy felmászik az ágy tetejére és megállás nélkül 1,5 órát ugrál ugy hogy egy percre sem áll meg közben nézi a mesét. Sorolhatnám a tüneteket. Most az az új nála ha bemegyünk egy boltba fizetek ő meg elszalad és az uttestről "szedem" össze. :( Nem könnyű. Most oviba nem nagyon akarják felvenni :( Ha valakinek segített valami jó lenne ha megírná. Köszi előre is. Helga0523 neked a lányod kicsinek is ugy viselkedett?
19. indián01 (válaszként erre: 17. - 486341e386)
2010. jún. 8. 23:46
Gyanítom ez ilike26-nak szólt:-)
18. 35c81b79eb (válaszként erre: 13. - Ilike26)
2010. jún. 8. 14:18

Szia! Homeopátiával még nem próbálkoztál? Rendes homeopátiás orvosra gondoltam. Sokan dícsérik, persze az is igaz, hogy nem mindenkinek válik be, de szerintem egy próbát megér. Inkább, mint a nyugtató egy pici gyereknek. Ez egy rendes majdnem két órás vizsgálat, nagyon sok mindent megkérdeznek tőled a terhességről a szülésről. Ez személyre szabott homeopátia.

Én mikor már nagyon fáradt voltam (volt egy olyan időszak,mikor már nem bírtam a nagylányommal, mert este 11-kor is még cirkuszolt, hogy ő nem megy aludni én meg már olyan fáradt voltam,hogy alig éltem, ez ment 1-2 hónapig,nem bírtam tovább)a gyógyszertárban vettem neki homeos tablettát, nekem bevált. De a személyre szabott homeopátián is gondolkodtam már.

17. 486341e386 (válaszként erre: 16. - Indián01)
2010. jún. 7. 09:13
katasztrófa...leírnád-akár priviben is-,hogy miket művel a gyerkőc?persze,csak ha van még energiád leírni..tudom,nem könnyű..és mindezt mennyi idős vizsgálódásután állapították meg?
16. indián01 (válaszként erre: 15. - 486341e386)
2010. jún. 6. 14:33

Persze, hogy nem lehet megállapítani, de ez nem zavarja az illetékeseket.

Már azt tervezgetik, hogy a kismamákat kezdik gyógyszerezgetni mert már a terhesség alatt meg állapítható, hogy melyik gyerkőcből lesz "hiperaktív".

A kész átverés show...

15. 486341e386 (válaszként erre: 13. - Ilike26)
2010. jún. 6. 14:21
hm..ki merték rá mondani,hogy hiperaktív??állítólag iskoláskor alatt nem lehet megállapítani.Ezt ki mondta,hol voltatok?leírnád a Te kisfiad miket csinál?köszi!
14. indián01 (válaszként erre: 13. - Ilike26)
2010. jún. 6. 12:21

Szia vitaminnal próbálkoztál már?

De nem valami patikai vacakkal, hanem normális mennyiséggel?

2010. jún. 5. 21:24
Sziasztok! 3és fél éves kisfiamról 1 hónapja állapították meg,hogy hiperaktív. Elég kemény 3 és fél év van mögöttem. Beleolvastam itt a fórumban ezek a tünetek mintha a fiamat jellemezném. Ha valaki tud a gyógyszeren kívül megoldást örülnék nagyon a segítségnek, mert már nagyon elvagyok fáradva. Előre is köszi!
12. 35c81b79eb (válaszként erre: 6. - Brig9)
2010. márc. 4. 14:40

Szia! Látom régen jártál itt, de ha erre tévednél, engem érdekelne, hogy függ össze a hiperaktivitás a vesével.

Az én nagylányomra is hamar azt mondják, hogy "hiperaktív",mert két percig nem tud megülni egy helyben, hacsak nem ő bogarászik éppen valamivel. Folyamtosan felmászik,bemászik valahova stb.

Születésétől kezdve kb. úgy aludt, ahogy a te kisfiad. 3 éves volt, mikor örültem, hogy már csak 3-szor kell kelnem vele éjjel.

Bár soha nem akartam orvoshoz vinni, pedig volt mikor már nagyon elvoltam keseredve és nagyon fáradt voltam.

11. 486341e386 (válaszként erre: 10. - 3a7a317934)
2010. márc. 4. 14:28

szia!

és mikor kezdtél látni rajta erre utaló jeleket?hány évesen?hat valamit ez a szer?

2010. márc. 3. 13:53
szia a lányom szeptemberbe lessz 7-éves most 2-hete Ritalinal 10mg-vel kezelik azt mondják hiperaktív és figyelemzavaros de gy összetett feladatokba amugy nagyon okos kislány
9. 486341e386 (válaszként erre: 5. - Brig9)
2010. febr. 23. 13:50

szia!


írnál valamit erről a bioenergetikáról?hogy pontosan mit is,és mivel néznek?az én lányom is elég túlmozgékony,ez további negatív dolgokkal is párosul nála.köszi!

8. Brig9 (válaszként erre: 7. - D4a2436008)
2010. febr. 3. 14:58

Akkor érdemes utánanéznetek a hiperaktívításnak és az ott található nevelési tanácsokat beleépíteni a ti nevelési módszeretekbe!


Nem pont úgy, ahogy oda van írva!

Ötletesnek kell lenni!

Mi pl. úgy tanultunk meg számolni a fiammal, hogy mindig segíteni akart!

Pl. megszámoltuk mennyi tojás kell a sütibe

2010. febr. 3. 01:04

Az ocsem kisfia,14 honapos.Nagyon okos a korahoz kepest.Mar kiskoraban is nagyon sokat felkelt ejjel.Most is nappal,ha 1/2 orat alszik,az jo.Este 10-kor meg ugral.Mondtam a sogornomnek,hogy gond lesz vele,mert szuperaktiv.

Kipakolja a konyhaszekrenyt,a W.C-be bedobja a TV taviranyitojat.Ez a kisgyerek soha nem farad el.

2010. febr. 2. 23:12

Az előzőmhöz:

a részleteses leírást arra értettem, hogy szívesen megosztom veletek, hogyan lehet a vese miatt hiperaktív!!!!!

Persze, csak, ha érdekel valakit!!! :)

5. Brig9 (válaszként erre: 4. - Winny)
2010. febr. 2. 23:04

Hát akkor ennek a Lenkei dr.nak kölcsönadnám a fiam két hétre!

Már a hasamban úgy mozgott, hogy a kórházban szívhanvizsgálatkor megéátott bármelyik nővér, már előre útálták, az egészet, mert tudták, az én fiamt soha nem találják meg ugyanazon a helyen!

mikor megszületett, a többi bébi és anyuka aludtak, Ő álandóan órdított!

4 hónapos koráig, ha napközben egyhuzamban aludt fél órát, boldogsá fogott el!

Éjjel pedig felébredt éjfélkor, evett, visszaaludt félkettőkor!

Felébredt 3kor visszaauldt félötkor!

És akkor végre pihentünk az én porontyommal, mert hajlandó volt fél öttől 8ig aludni!!!!

3 éves korág, ha elengedtem a kezét, míg pl. elővettem egy zsepit, már az út közepén volt!

Mindenhonnan olyan sebességgel szökött, hogy eszméletlen! Ráadásul meggondolatlanul, értelmetlenül és kiszámíthatatlanul!

Nálunk sajna kimaradtak ezek a kis séták, játszóterzgetések, meg gyese anyukák pletyizése a kakis pelenkákról! :) :) :)

De megoldottuk!!!

Vettem egy gyerekülést a biciklimre, mert onnan szeret nézelődni és mentünk, bicikliztünk a többi biciklizős anyucival és babucival!

Szeptemberbe kezdte az ovit!

Én szóltam, hogy szökik!

De ovónénik csak mosologtak és ezt mondták:

"Jaj, láttunk mi már szökős gyereket! Tudunk rájuk is vigyázni! Nem lesz semmi baj!"

Mindezt lekicsinylően, mintha én egy túlaggódós anyuka lennék, aki félti tőlük a gyerekét!

Na de miután az oviból is kisprintelt, A KÉT ÓVÓNŐ KÖZÖTT!!!!! Kezdtek hinni nekem!

De mondták, hogy csak azért tudott kidószökni,mert nem számítottak rá!

Na erről beszéltem nekik, hogy vigyázzanak nagyon, mert kiszámíthatatlan!

Azután pár nap múlva megint meglógott!

Hálistennek "óvónéni" utolérte, mielőtt a főútra ért volna! Hála Istennek,a mi ovink előtt van egy kis földes út, aholkevés autó jár! De annak a másik oldala már főút!

Na azóta hisznek nekem az oviban!

Mostanában már nem igazán szökik, de most meg a dührohamokkal küzdünk!

Ha valami nem az ő elképzelése alapján történik,

azonnal, csapkod, földhöz vág mindent, ablakot akarja kitörni!

Ordítozik velem, mint akinek elment az esze!

Ilyenkor bármilyen higgasztási, nevelési praktikával csak rontok a helyzeten!

Van, hogy belemerül a hisztibe rosszulétig!!!!

Mindenen átmegy, nem vesziészre, hogy a lába előtt van valami!

Ha valamit levesz az asztalról plusz egydolog repül, mert kapkodás közben nem veszi észre, mi van még ott!

És még sorolhatnám, de már kezdem úgy érezni, hogy csak szapulom őt, pedg imádom, szeretem ezt a kis okos, értelmes, csodaszép kisfamat!!!!!

És ténylegokos, okosabb a kortársainál!

Másfél évesen mondatokban beszélt!!!!!!!!!!!

Bármiről lehet vele beszélgetni vele, ha éppen ráér!!:) :) :)

Na szóval mindenkinek aki azt mondja, hogy a hiperaktivitás nem betegség vagy nem létezik, kívánok 3as ikrekbe hiperaktív gyereket!!!! :)

Ja, és mi járonk bioenergetikushoz, ahol kiderült,a fiam problémája nem lelki, hanem szervi erdetű! (amúgy az életenergája 109%, nekem, ha szuper napom van akkor 80%)

És nem az agyánál van a probléma, hanem a veséjénél!

Ezen én is meglepődtem!

És van rá megoldás! Én nem is adnék a gyerekemnek nyugtatót, sem semmit, ami a központi idegrendszerre hat!

Még az antibiotikumokat is útálom, nehogy az ilyen.......inkább nem vélekedek ezekről a gyógyszernek nevezett agybutító, életromboló, bambító .....okról!!!

Ha valakit érdekel leírom legközelebb szívesen részletesen, de most már fájnak az újjaim!! :) :)

2009. márc. 26. 14:38

a helyzet kétszemélyes

• a partner határozott és elfogadó

• a szabály kevés és egyértelmű

• számukra új és érdekes a környezet

• egyszerű dolgot kérnek tőlük, és az utasítás világos

• munka közben gyakori és azonnali megerősítést kapnak és a problémát is azonnal visszajelzik a számukra

• kevés kritikát és sok biztatást kapnak

Muszáj volt ezt a részt kiemelnem,hogy érdemben válaszoljak.

Nekem ez a súlypontja a témának.Tulajdonkép minden gyerekkel így kell vagy kellene bánni.

Lenkei dr.könyvében olvastam,hogy a hiperaktívitás nem más mint egy újabb betegség kreálás amit lehet gyógyszerezni.

Ha gyermek nem tudja,hogy a környezetében mik a szabályok nincs viszonyítási pontja,hogy mit szabad és mi az ami nem megengedett.

Csak az utasításra szakit időt a szülő de a dicséretre nem akkor a gyerek csak összecsapja a leckét,munkát és bármit amivel megbízták.

A szülő a hiányosságot észreveszi!De mindig csak azt.Tessék dicsérni folyamatosan.

2008. aug. 29. 09:14

Sziasztok!

Enyémkém 5.-es lesz. Rendes iskolába megy nem magántanuló lesz.

Kötelező olvasmány: Tavaly a Kincskereső kisködmön volt a kötelező olvasmány meg a Tüskevár. (a Tüskevárra már nem jutott idejük, igy nagy örömömre azt nem vették:)) Amikor olvastuk akkor is szenvedett.

Ők már ma mentek iskolába, de csak három orára, órarend, házirend ismertetés ilyenek. MÉg lelkesen ment reggel a kocsiban azt mondta, hogy már kicsit hiányzik az iskola. Kiváncsi leszek, hogy még délután is ezt mondja e.:)

2008. aug. 24. 11:00
Én is az voltam ...40 éve
2006. okt. 10. 15:26
Sajnos manapság egyre többet hallani, hogy ez a gyerek nem hiperaktív, csak egy jó anyai-atyai pofonra lenne szüksége, kár rögtön a hiperaktív jelző mögé bújtatni, bezzeg az én időmben…. Pedig a hiperaktivitás egyre gyakrabban előforduló jelenség. A szülők viszont jóformán semmilyen információval nem rendelkeznek róla, s amennyiben a saját gyerekükről kiderül, hogy hiperaktív, nemigen tudnak szembenézni a problémával. Ha mégis megpróbálják, leginkább csak falakba ütköznek, hatásos segítséget nem sokan tudnak számukra nyújtani. Kritikát annál inkább kapnak. Nem elég, hogy meg kell birkózniuk csemetéjük különcségével, akinek nevelése sokkal nehezebb az átlagos gyerekekéhez képest, előbb-utóbb a társadalom teljes értetlenségével is szembesülnek, kezdve a családi környezettel.
Ez a cikksorozat a hiperaktivitás kiváltó okait hivatott feltárni, s nagy vonalakban bemutatni, milyen is az átlagtól jócskán eltérő, ténylegesen hiperaktív gyermek. Végül megpróbál adni pár tanácsot arra, hogyan lehet a hétköznapi rendkívül kellemetlen helyzetek kialakulását megelőzni, és segíteni a gyermeknek megtalálni helyét az életben.

Ugrás a teljes írásra: A hiperaktív gyermek - Tünetek
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook