A hajhullás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1494. zsuko84
2010. máj. 26. 21:34

Én még azon gondolkodtam, hogy nálatok (Hegina, Tigris, Truskawka) pl. nőgyógyászatilag minden rendben van? Azért kérdem, mert a rádióban tegnap volt egy műsor a hajhullásról, ahol bőrgyógyász, pszichologus, meg talán még volt valaki, aki nyilatkozott. Azt mondták, hogy a legújabb kutatások szerint a hajhagymák élettartama tényleg véges, de viszont egy hajhagyma tud másikat termelni. Ehhez az kell, hogy a hajhagyma egészséges legyen. A foltos kopaszodást, és a fejtető kopaszodását mondták a leggyakoribbnak, ami nagyon sokszor a hormon szint nem megfelelő mértéke miatt van.

Ez már nem a rádióban volt, de olvastam, hogy pl. a változó korban a legjellemzőbb a fejtető kopaszodása, ami attól van, hogy az ösztrogén szint hirtelen lecsökken. Sokszor nincs is más tünet, és ezért nem veszik észre a nők a szint csökkenését. Nálatok ez rendben van?

1493. 06b22c62e6 (válaszként erre: 1491. - Tigris1971)
2010. máj. 26. 21:06
nem túl hosszú, váll alá ér egy picivel.. úgyhogy sajnos rohadt sokat kell majd vágni, drasztikus változás lesz biztos. én meg borzalmasan nézhetek ki rövid hajjal.. :) no de mindegy, tényleg kár azon szomorkodni ami már megtörtént.. amúgy éveken keresztül én meg szüleim is folyamatosan keresgéltünk mindenféle megoldást, de mindenhol ugyanazt mondták, hogy nincs semmi bajom. a végén kiderült, hogy lelki gondjaim voltak, amit abszolút elfogadok. csak sajnos az ellen tenni.... hát nem egy rövid folyamat... de amennyi terrort én átéltem. a mezoterápiás kezeléstől minden. pedig nem volt túl kellemes injekciókat kapni a fejembe..
1492. zsuko84 (válaszként erre: 1480. - Hegina)
2010. máj. 26. 20:54

Szia! Én igazából se nem jógázom, se nem agykontrolozok, csak a közvetlen környezetemben láttam már embert, aki jógázni kezdett, meg olyat is aki agykontrolozni. Mind a kettőnek 180 fokos fordulatot vett az élete. Bármi baj történt az életükbe, még, ha csak egy kicsi apróság is, azt akkor is teljes kétségbeesés közepette élték meg. Mondhatni depibe hajlóan. Aztán a jógás ismerősömre is alig ismertem rá, mert tök pozitív lett a gondolkodása, és az agykontrolosnak is. Mondjuk az agykontrolos dolog nekem már kicsit túl sok. Mondhatni túl pozitív. :)

Én nem alkalmazom egyiket se, mert azok szerencsések közé tartozom, akik apróságokon nem rágódnak, a nagy kudarcokon meg hamar túl tudom tenni magam, és gyorsan talpra állok.

1491. Tigris1971 (válaszként erre: 1489. - 06b22c62e6)
2010. máj. 26. 17:56
És no hajvasaló meg vegyi kencék.Milyen hosszú a hajad?Az enyém hajhullás előtt majdnem derékig ért és rettenetesen dús volt,most vállig sem ér és alig van.Ne sírasd nem éri meg nem javít a helyzeten,az a lényeg hogy megmaradjon,megfog nőni.Nekem volt 3 centis,majd pár év múlva hosszú.Ha érzékeny és vékonyszálú ne fesd,max színezd.Ha a hajhagymáid egészségesek,újra megfog nőni,ha vigyázol rá,és nem sokkolod vegyi anyagokkal,csak idő kérdése és türelem.Kitartás!
1490. Tigris1971 (válaszként erre: 1486. - Hegina)
2010. máj. 26. 17:48
Sajnos nálam is ez van.állandóan a netet bújom,és ha találok egy új vizsgálatot,vagy lehetséges okot,ugrok rá.De sajnos már szerintem sincs tovább.Még talán a trichogram vizsgálat van hátra,meg a dermotex atka,bár van olyan érzésem,ez is csak pénzlehúzás.Ha gondolod,leírom mit nézettem eddig,hátha valami kimaradt nálad,és hátha ez a kakukktojás.Történhet csoda!Ami a pozitív gondolkodást illeti,vannak elég komoly problémák a munkahelyemen,régebben még összeomlottam volna,most meg nem igazán érdekel.Úgy döntöttem,nem idegesítem magam.Westiket veszek jövő héten,és tenyészteni fogom őket.Imádom az állatokat.Már a férjem hülyesége sem tud igazán megrengetni.Lehet hogy hülye vagyok meg hiú,kezd semmi sem zavarni,csak maradjon meg a hajam.
2010. máj. 26. 17:34
ja meg hozzáteszem nekem az eredeti hajam azért barna.. szóval nem lenne olyan nagy elütés, ha tényleg befogná egy barna hajfesték:) na, 1 hónap múlva megpróbálom... utána levágatom...:'( akkor nagyon fogok sírni XD de muszáj... addig meg ricinus, ricinus, ricinus:(
2010. máj. 26. 17:32

elírtam..:) bár EZ lenne a legnagyobb vagy egyetlen problémám:)


Tigris köszönöm a választ! :) én csak azt tudom, hogy addig esélyem sincs visszanyernem az egészséges hajamat, amíg ilyen dolgoknak teszem ki... hihetetlen módon töredezik meg minden. kénytelen leszek levágatni. sokat. nagyon sokat. igazából az nem zavar, ha utána mondjuk lesz még vöröses fénye vagy ilyesmi, ha barna alapból, az csúcs, nekem az jó lenne, onnantól én lenöveszteném.

1487. 06b22c62e6 (válaszként erre: 1482. - Hegina)
2010. máj. 26. 17:31

bár ne ez lenne az egyetlen problémám..:P

de erről is azért kell lemondanom, mert már-már alig van hajam, így 19 évesen... szóval igazából én nem mondanám magam szerencsésnek. kb naponta sírom el magam, és elég nehéz..

1486. hegina (válaszként erre: 1485. - Tigris1971)
2010. máj. 26. 17:25

Csak a fejem tetején. :(

Igen, voltam már hormonszempontból is vizsgálva.

Ott is csak megállapították, hogy ebből a szempontból szerintük nem hullhat a hajam...

Keresgéljek tovább...

Csak már sajnos, úgy tűnik nincs tovább... :(

1485. Tigris1971 (válaszként erre: 1482. - Hegina)
2010. máj. 26. 17:15
Megnéztem a képeidet,máshol is ennyire ritka,vagy csak a fejed tetején,ha csak ott,voltál már hormonvizygálaton?
1484. Tigris1971 (válaszként erre: 1482. - Hegina)
2010. máj. 26. 17:11
Ez igaz,na látod lehet,hogy ilyen beköpések kellenek nekem,hogy vigyorogjak.Egyébként nekem múlt év junius elsején hullott ki az első folton a hajam,azóta már én is belevagyok fáradva,hogy folyamatosan ezzel élek,egész életemben nem voltam annyit orvosnál,beleértve 2 szülést is,mint az elmúlt egy évben.Én úgy gondolom a dokik akkor fogják a lelki dologra,ha már nincs több ötletük.Mi egy nagy rejtély vagyunk.
1483. Tigris1971 (válaszként erre: 1481. - 06b22c62e6)
2010. máj. 26. 17:05
A fodrászom valamikor azt mondta,amikor én is kacérkodtam a színezett vörös hajszínem helyett az eredetivel,hogy a vörös szín a legnehezebben eltávolítható hajszín,főleg ha mint nálam,sötétszőkét kellett volna visszahozni.De sötétíteni,barnásítani mindig lehet,nekem ezt ajánlotta.Szerinte a barna hajfesték befogta volna,csak hát hosszú macera lett volna,mire lenőtt volna az eredeti haj.Gondold végig,van e hozzá türelmed,mert befogja a barna,de több hajfestés kell hozzá,hogy a vörös ha egy picit is ne üssön ki alóla.Én a helyedben lehet hogy megkérdeznék egy fodrászt,főleg az első festést illetőleg.Sok sikert!Egyébként a henna hajszínező nem roncsolja a hajat,hanem még erősíti is.
1482. hegina (válaszként erre: 1481. - 06b22c62e6)
2010. máj. 26. 17:01
De jó lenne, ha ez lenne a legnagyobb problémám... :(
2010. máj. 26. 16:46
itt is felteszem a kérdést, hátha valaki tudja, és akkor gyorsabban kapok választ.. hajfestésről lenne szó, tehát akinek ebben van tapasztalata... 1 éve vörösre festem a hajamat, ilyen rézvörösre, aminek azért van egy barna beütése szerintem. a lényeg, hogy barna hajat szeretnék, szeretném az eredeti hajamat, hogy soha többet ne kelljen festeni. akkor le is vágatnám ami töredezik, és nagyon boldog lennék.. ámde... azt hallotam, hogy a vörös hajat nem fogja be egyből a barna.. ez most minden vörös hajra vonatkozik, vagy inkább a sötétebb, intenzívebb vörösre..? az enyém inkább ilyen aranybarna feeling. van esély, hogy ha veszek barna hajfestéket, akkor egyből barna lesz? az nem érdekel, ha lesz egy vöröses színe, de egyszerűen abba akarom hagyni a festést. köszi
1480. hegina (válaszként erre: 1475. - Zsuko84)
2010. máj. 26. 13:06

Szia!

Köszönöm a tanácsot, utána nézek illetve átgondolom ezt a dolgot!

Kitudja! Káromra biztosan nem válna egyik sem... :)

Te jógázol vagy használod ezt az agykontrollt?

1479. hegina (válaszként erre: 1477. - Tigris1971)
2010. máj. 26. 13:02

Szia!

Velem is ugyan ez a helyzet. :(

És én igazából nem is érzem azt, hogy idegesebb lennék mint életem bármely más időszakában.

Minden időszaknak meg voltak a maga bajai, ahogy múlt az egyik gond/probléma jött egy másik...

Nem látom az összefüggést a kettő között, és, hogy miért pont most jött ez elő...

Sajnos erre a problémára semmilyen segítséget nem látok ami megoldás lehetne.

És már egyre kevesebb az energiám is ehhez a hajmizériához, pénzem meg már végképp...

(így majd 1 év küszködés után) :(

Ha van valami pozitív fejleményed akkor feltétlenül írd meg légyszi!

Én is megosztom, ha rájövök a nyugodt hajhullásmentes élet titkára! :)

1478. Tigris1971 (válaszként erre: 1476. - Picilány13)
2010. máj. 26. 10:57
Én a patikában szoktam venni,annyit mérnek ki amennyit akarok,a múltkor 1 litert vettem,kicsit csodálkoztak megkérdezték,hogy mire kell,de minden probléma nélkül kiszolgáltak.Úgy emlékszem,2000 forint volt,bár nem vagyok benne biztos,de nem volt drága az tuti.
1477. Tigris1971 (válaszként erre: 1474. - Hegina)
2010. máj. 26. 10:49
Szia!Nálam is ez a helyzet.Az összes létező vizsgálaton túl vagyok,a doki szerint egészséges vagyok mint a ló,a hajam mégis marékszám hullik.Nekem is azt mondták,hogy lelki eredetű,de hát ezzel nem tudok mit kezdeni.Az életünk folyik a maga útján,a hajunkkal naponta szembesülünk.Én eléggé elvagyok keseredve,valahogy nem megy ez a pozitív gondolkodás,sajna,pedig igyekszem.
1476. Picilány13 (válaszként erre: 1468. - C9b1fd22de)
2010. máj. 26. 10:42
Szia! engem érdekelne a cím :) megadod? és mennyibe kerül a nagyobb kiszerelésű ricinus olaj? :)
1475. zsuko84 (válaszként erre: 1474. - Hegina)
2010. máj. 25. 20:03
Szia! Ha idegi alapú, akkor neked nem ártana jógázni, vagy agykontrollra járni. Ott megtanulhatod, hogy hogy tudd a gondolataidat pozitív irányba terelni.
1474. hegina
2010. máj. 25. 20:00

Sziasztok!

Már minden hajhullással kapcsolatos vizsgálaton átestem, amin csak lehetett...

A doki akihez járok, a legutóbbi találkozásunk alkalmával azt említette, hogy szerinte semmilyen egészségügyi problémát nem lát nálam ami alapján hullhatna a hajam.

Amik voltak kisebb-nagyobb problémák azokat megoldottuk az elmúlt majd 1év során.

Szerinte idegi alapon lehet ez nálam, kizárásos alapon.

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy találkozott-e valaki hasonló diagnózissal???

Nyilván igen!

De azon kívül, hogy próbálok nem agyalni a bajaimon, és igyekszem jó dolgok felé terelni a figyelmem, mit tehetnék még ilyen idegi esetben???

Ti mit tettetek/tesztek ez ügyben, ha nem vagyok egyedül?

2010. máj. 25. 15:12
Csalánsampon
1472. 2a446eeaf0 (válaszként erre: 1471. - Hegina)
2010. máj. 25. 15:10
Hali!Én használtam Orising sampont,de nem igazán használt.Hajgyógyásznál vettem,fél liter volt 6000ft.Ha veszel sok sikert hozzá.
1471. hegina
2010. máj. 25. 12:17

Sziasztok!

Rising vagy O'rising

(nem tudom a pontos elnevezését)hajhullás elleni sampont szeretnék.

Valaki megtudná nekem mondani, hogy Miskolcon hol lehet ezt megtalálni?

És kb. mennyiért?

Itt a neten olvastam már több árat is, ill. eléggé kevés volt az infó is ezzel a konkrét termékkel kapcsolatban.

Vagy csak eddig nem találtam meg az ehhez kapcsolódó konkrét oldalt...

2010. máj. 23. 14:36
én olvasnám de eltüntél:((
1469. sysy66
2010. máj. 23. 11:56
szioka olvassátok el a naplomat talán egy két kérdésere választ kaptok.
2010. máj. 21. 17:02
na hajasbabáim no bizok semmit a véletlenre mivel h elfogyott a ricim igy vettem kapásbol 2üveg 300gr-sat(sajna a legtöbb gytárban csak pici szart adnak!!)aki esetleg óbudai szivesen nyomom a cimet annyit és akkora kiszerelésbe vesz amennyit akar!!!!!!!!ja van fél literes is hehehehe
1467. c9b1fd22de (válaszként erre: 1465. - Sysy66)
2010. máj. 16. 17:26
rolad sincs hajas foto:))
1466. c9b1fd22de (válaszként erre: 1464. - Sysy66)
2010. máj. 16. 17:24
mert én a plasztikan szörfözök elsösorban kinek mi a kompri foto...:))))))))
1465. sysy66 (válaszként erre: 1458. - Cca887cff8)
2010. máj. 16. 17:22
és melyik volt az elso szesz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook