Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyermekem már iskolás - tapasztalatok, tanácsok fórum

A gyermekem már iskolás - tapasztalatok, tanácsok (beszélgetős fórum)


35. Hobitka (válaszként erre: 29. - Daroki)
2008. jún. 27. 22:51
Az én lánykám is résztvett már néhány ovis rajzpályázaton. Már van három oklevele, amit büszkén mutogat mindenkinek.:-)) Én csak annyit láttam, hogy szépen rajzol. Az óvónéni hívta fel rá a figyelmemet, hogy olyan módon ábrázol dolgokat, ami nem az ő korosztályára jellemző. És ajánlott egy képzőművész tanárt, hogy vigyem el hozzá. De én nem akarom. Épp elég feladat vár még rá mostanában. Majd ha nagyobb lesz, és ő is akarja és látom, hogy bírja a tanulás mellett. Addig csak rajzolgasson, amennyit ő akar.
34. daroki (válaszként erre: 28. - Hobitka)
2008. jún. 27. 22:50
Igen,amennyire én megtapasztaltam nem olyan megterhelő a tagozat már első osztályban sem.Legalábbis nálunk.Nálunk is csak 1-2 rajzóra plusz volt,most felsőbe sem olyan vészes,sőt.A mai napig nagyobb hangsúlyt fektetnek a tanulásra,a rajz csak ezután következik.
33. c6b27363e5 (válaszként erre: 28. - Hobitka)
2008. jún. 27. 22:49

itt nálunk nagyon erös az énekzenei

csak jo képeségü okosgyereket érdemes be iratni

2008. jún. 27. 22:48
Én nem szeretem az iskolaotthonosat:(de csak az van....
31. daroki (válaszként erre: 26. - Ccd9bb7d17)
2008. jún. 27. 22:48
:D
30. daroki (válaszként erre: 25. - C6b27363e5)
2008. jún. 27. 22:47
Akkor ez a sulis dolog már pikk-pakk menni fog neked:D
29. daroki (válaszként erre: 24. - Hobitka)
2008. jún. 27. 22:46

A kisebbik fiam focis osztályba került.De végülis az első évben kiszállt a csapatból,mondván szigorú a tanár,durvák a csapattársak,stb...Aztán másodikban megint akart menni,aztán egy idő után megint jött,hogy mégsem,de már nem engedtem neki.Nem akartam,hogy ezt szokja meg,hogy belekezd vmibe és egy kis "nemtetszése" van és feladja.


A rajztagozatos osztály nagyon szupi.Nagyfiam már rengeteg(szinte minden rajzversenyen elindul)volt már első,volt már tizenakárhányadik,de sosem szomorodik el,imád rajzolni:)Én meg büszke vagyok rá amikor szól a tanárnője,hogy a rajzait kiküldték Japánba vagy vhol kiállították,meg amikor hozza az oklevelet,mert első,második,harmadik,stb...lett:)

28. Hobitka (válaszként erre: 27. - C6b27363e5)
2008. jún. 27. 22:46
A zeneiskola nem kötelező. Csak plusz egy énekóra van hetente. Nem is ez volt a fő érv, hanem a tanárnéni személye. Ha túl sok plusszt jelentett volna a lányomnak én sem ide iratom. De szeret is énekelgetni, kikértem az ő véleményét is.
2008. jún. 27. 22:42

én nem tartom jonak azt hogy 1-töl zeneiskolába agyák agyereket

elöször irni olvasni tanuljon meg aztán mehet tagozatba

26. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 23. - Daroki)
2008. jún. 27. 22:41
:)alulrol kezdtem az olvasást és szokásom belekotyogni:)
25. c6b27363e5 (válaszként erre: 18. - Daroki)
2008. jún. 27. 22:41

hát igen

igyis volt mijért mert rengeteg szaköre járt táncolt tásastáncot iletve néptáncot karatézot sakozot volt mindig mijért szaladnom

24. Hobitka (válaszként erre: 20. - Daroki)
2008. jún. 27. 22:41
Én is rjztagozatra szerettem volna iratni, de sajna ebben a suliban nincs ilyen.. Sőt a városban sincs. Pedig imád rajzolni és szerintem rettenetesen ügyes is. De mivel a sporttagozat szóba sem jöhet, mivel anyukájához hasonlóan nem egy sportos alkat, maradt ez. :-) Persze megkérdeztem előtte, hogy ez mennyi plusszt jelent. De csak heti egy énekórával több. Na ennyit még kibírunk. :-) És elmentem mind a két tanítónéni órájára, beszélgettem velük és magasan ő volt a szimpibb! Így aztán nem igazán volt kérdéses, hová menjünk.:-))
23. daroki (válaszként erre: 22. - Ccd9bb7d17)
2008. jún. 27. 22:40
Igen,közben kaptam választ is,most már képben vagyok én is:)
2008. jún. 27. 22:40
közben megláttam a választ is:)
21. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 12. - Daroki)
2008. jún. 27. 22:38
Gondolom válogatott gyerkőcök juthattak csak be...
20. daroki (válaszként erre: 17. - Hobitka)
2008. jún. 27. 22:35

Értem.A nagyfiam rajztagozatosba jár,felvételi nem volt.Mondjuk körzeti sulink amibe járnak,így adott is volt,hogy felveszik.

Hát biztos lesz az osztélyban majd kitűnő,meg olyan is,akik sajnos rosszabbul haladnak,de sztem ez minden osztályban így van.Legalábbis tapasztalataim szerint.Nálunk is van kiemelkedően jó tanuló,foglalkoznak is vele a szülők,meg vannak kevésbé jól tanulók,és nekem is az a meglátásom,hogy ezeknek a gyerekeknek a szüleik félvállról veszik a gyerekük teljesítményét.Mind1,hogyan tanul,mit csinál:(

2008. jún. 27. 22:32
De persze nem csak az ilyen családokban...
18. daroki (válaszként erre: 15. - C6b27363e5)
2008. jún. 27. 22:31
Hát ehhez is hozzá kell szokni,minden új helyzet nehéz lehet egy kisgyereknek(sokszor még nekünk felnőtteknek is)de sztem idővel mindenkinek az lesz a természetes,hogy a kicsi ovis,a nagy már sulis,te meg rohanhatsz kétfele:)
17. Hobitka (válaszként erre: 12. - Daroki)
2008. jún. 27. 22:30

Felvételi volt előtte. Persze nem komoly! A hallásukat, ritmusérzéküket nézték és egyszerű matematikai feladatot kellett végezniük. És a tanítónéni dönti el, ki kerül be az osztályba.

Na, ez nagyon nagyképűen hangzik így... De téyn, hogy a tagozatos osztályoknak mindíg jobb az átlaguk. Ráadásul abba asuliba, ahova mi megyünk, felveszik a halmozottan hátrányos helyzetű gyerekeket is. Nem lenézem őket, ne érts félre! De sajnos a tapasztalat az, hoyg sok ilyen családban nem törődnek azzal a szülők, hogy tanul-e a gyerek,vagy sem.

16. daroki (válaszként erre: 14. - C6b27363e5)
2008. jún. 27. 22:29
Az jó,ha sok program van a nyárra:)Végülis a nyáriszünetei ugyanúgy meglesznek mint amikor az ovis szünetek voltak,csak ugye most már azért nem fog annyit játszani,mint eddig.De tényleg ne aggódj,biztosan nagyon jól fogja venni az "akadályokat" és hamar belerázódik az új helyzetbe:)
2008. jún. 27. 22:27
a kisebik fiamnak lesz furcs hogy már nincs ott a teso
2008. jún. 27. 22:26

nekünk a szülöin monták lesz egy kis játék kucko is

meg ha gyerek az alvás igényli le fektetik

de az én gyerekem nem akar aludni

most elég jo nyara van táborbol táborba és szeretnénk nyaralni menni

13. daroki (válaszként erre: 11. - C6b27363e5)
2008. jún. 27. 22:24

Teljesen normális,hogy izgulsz.Az első egy-két hét lesz a szokatlan,aztán olyan természetes lesz minden:)

Amikor elsőbe mentek a fiaim,akkor még nagyon odafigyeltek a tanítónénik arra,hogy ovisokat kaptak,tényleg kell a fokozatosság.Még engedve volt,hogy kimenjenek wc-re az órákon,meg nem harapták le a fejüket,ha fel-fel álltak az óra közepén,ehettek,ihattak is pár falatot,kortyot,szóval sztem ez így nagyon jó a gyerekeknek.

12. daroki (válaszként erre: 10. - Hobitka)
2008. jún. 27. 22:21
Mit értesz az alatt,hogy meg vannak szűrve a gyerekek?
11. c6b27363e5 (válaszként erre: 9. - Daroki)
2008. jún. 27. 22:20
borzasztoan izgulok hogy fogja venni az akadályt az az igaság ez olyan nagy változás a kis életükben
2008. jún. 27. 22:19

Nekem a nagylányom megy az idén elsőbe. Ő is évvesztes, de én sem bánom!!! Nagyon várja már. Nála csak én várom jobban! :-)) Úgy érzem az utolsó hónapokban többet fejlődött visszafelé, mint előre! Az első szülői már megvolt. Teleírtam egy A4-es lapot, mit kell beszerezni. Zenetagozatos osztályba megyünk, mert ott kicsit meg vannak szűrva a gyerekek. Most sokan bunkónak tartanak talán, de nekem fontos, hogy esélye legyen arra, hogy olyan osztályba kerüljön, ahol egymást húzzák előre a gyerekek és nem "ciki" ha valaki tanul.

A tanító nénik nálunk sem járnak ki, de az óvónénik voltak családlátogatáson.

9. daroki (válaszként erre: 8. - C6b27363e5)
2008. jún. 27. 22:15

A kisebbik fiam tanáraival teljes mértékben.Roli kapott még plusz két anyukát:)

A nagyfiam alsós tanáraival is megvoltam elégedve,de a 4.évre csalódtam az ofőben.A napközis tancsival a mai napig szuper a kapcsolatom,imádom:)

8. c6b27363e5 (válaszként erre: 6. - Daroki)
2008. jún. 27. 22:11
s meg vagy vele elégedve ?
7. daroki (válaszként erre: 5. - C6b27363e5)
2008. jún. 26. 20:28
Én olyat is hallottam már,hogy az óvónők is kimennek családlátogatásra.Ilyen nálunk nem volt.Úgy látszik nem egyformán mennek ezek a dolgok.
6. daroki (válaszként erre: 4. - C6b27363e5)
2008. jún. 26. 20:27
Az én gyerköim is ilyen suliba járnak.Illetve a nagy már nem,ő már felsős és nem marad bennt du-ánig.De a kisebbik még igen.Elsőben is azért voltak már leckék,gyakorlások du-ánonként a napköziben,de persze még korántsem annyi,mint mondjuk második osztályban.Szép fokozatosan készítik fel őket a minél több tanulnivalóra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook