Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyerekek egészségtelen táplálkozása fórum

A gyerekek egészségtelen táplálkozása (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
401. lapbarna (válaszként erre: 396. - 9a095cf031)
2016. aug. 28. 15:06

Én biza kíváncsi vagyok, neked milyen végzettségeid vannak?

Orvosi (ez ugye alap), szakvizsga minimum kettő!!!, de inkább három, szociológia, pszichológia (kiemelten a gyermeklélektannal foglalkozva), a mentálhigiénés képzésen elgondolkodhattál, de persze, egyértelmű, hogy az túl könnyű neked. Valamint könnyű kitérőt is tehettél talán az óvodai dajkák okj-s képzésén is.

400. bbe8e56e9e (válaszként erre: 398. - 9a095cf031)
2016. aug. 28. 15:04
Ez egy beszélgetés, amit nem te irányítasz, hanem a közösség, szerintem mindenki leírta a gondolatait! Bocs már ha nem egyezik a tiéddel!
399. 9a095cf031 (válaszként erre: 397. - Channa*)
2016. aug. 28. 15:04

Szerintem az a bicskanyitogató, hogy képtelenek vagytok válaszolni pár feltett kérdésre és még most is neked áll feljebb.

Itt van pár kérdés, elolvasod.

Ha nem rád vonatkozik, lépj tovább.

Ha nem tudsz rá válaszolni, lépj tovább.

Ha nem tapasztalsz ilyet, lépj tovább.


Ha tudsz rá válaszolni, akkor meg arra válaszolj, ami a kérdés.

2016. aug. 28. 15:02
Elég sok helyen elkanyarodott, mert nem bírtok 3 nyamvadt feltett kérdésre válaszolni, aztán csodálkozoto, hogy kétségbe vonom a szövegértelmező képességeteket.
397. Channa* (válaszként erre: 396. - 9a095cf031)
2016. aug. 28. 15:01

Nagyon, de nagyon bicskanyitogató a stílusod.

Te mit tanultál? Mit dolgozol? Mit eszel úgy általában? Vannak betegségeid? Hány éves vagy?


"miért ad valaki már 7-8 hónapos babáknak is ilyet, mikor azok úgyse kérik?

- miért neveli valaki alapvetően úgy a gyereket, hogy rászokatja a napi édességre?

- a szülőknek joga van ahhoz, hogy ilyeneket adjanak nekik és ezzel kialakítsák a későbbi betegségeket?"


Adnak? Honnan tudod? Szerinted mit kellene adni? Miért gondolod azt, hogy ez rendszeres? Ott élsz velük? Vagy csak néhánnyal? Arról miért tehet bárki, illetve, hogy tudna válaszolni, ami a te környezetedben menő? Ha te ilyet kaptál rendszeresen, akkor vond felelősségre a szüleidet. Kérdezd meg azt aki valóban ezt csinálja. Gondolom ő egy ismerősöd, ugye?


Nincs gyereked, így gondolom nem igen nézegeted, hogy mikor mit ehet a gyerek, ugye?


És csak egy észrevétel: neked semmi közöd ahhoz, hogy a szülők mit és miért tesznek. Ha bármi érdekel, akkor kérdezd a családodat, az ottani szokásokról, mert nagy valószínűséggel te is azt a mintát fogod követni, és ha megkérdezed őket, akkor tudni fogod, hogy miért teszed.


Egyébként, neked van valami betegséged a szüleid általi hozzászoktatástól? Kihullottak a fogaid? Elhíztál? Cukorbeteg lettél?

Vagy a rossz táplálkozástól alakult ki ez a mentális problémád, amit itt érzékeltetsz?


És végül: ha neked nem tetszik, ahogy mások csinálják, akkor te csináld máshogy. Ne másokkal foglalkozz, hanem magaddal.

396. 9a095cf031 (válaszként erre: 395. - Bbe8e56e9e)
2016. aug. 28. 14:46

A kérdések ezek voltak:


miért ad valaki már 7-8 hónapos babáknak is ilyet, mikor azok úgyse kérik?

- miért neveli valaki alapvetően úgy a gyereket, hogy rászokatja a napi édességre?

- a szülőknek joga van ahhoz, hogy ilyeneket adjanak nekik és ezzel kialakítsák a későbbi betegségeket?


Lehet, hogy tanulnod kellett volna még gyerekvállalás helyett, és akkor pénzed is lenne rá, hogy ne csak virslit vegyél és a kérdést is tudnád értelmezni. Mert látom, neked ez tizedjére sem megy. TANULNI, TANULNI, TANULNI!


És sértődj meg nyugodtan, de nem tudom, mit várszi, mikor már tizedjére sem a feltett kérdésekre válaszolsz.

2016. aug. 28. 14:42

Mindenki nyugodjon le! Juliska néni a szomszédban 101 éves és világ életében szemét kajákat evett, mert nem telt neki másra! S hat hónaposan már rágta a kolbászt! Jobban mint most, mert akkor volt négy foga! Most csak kettő van! Mit ivott? Arzénes kútvizet! Megette a tyúkszart a földről, és földdel szennyezett répát is rágcsált! Tudod mikor mosta meg a fáról leszedett gyümölcsöt!

Majd 50 év múlva kiderül, melyik oldal csinálta jó! Dédnagyapám soha nem dohányzott és tüdőrákban halt meg! Kínok között szenvedett és még azt sem tudta mi okozta! Apám alkoholista volt, elvitte a májcirrózis! DE legalább jól érezte magát mikor be rúgott! Nem fogja egy két csomag műkaja megölni az embert, nem ettől fog elromlani a világ és megjavulni sem! Azzal lehetne rajta javítani, ha emberségesebbek lennénk, és megpróbálnánk a másik szemszögét is figyelembe venni! De ez sajnos a mai világban nem divat!

394. 3d787b167a (válaszként erre: 393. - Globus)
2016. aug. 28. 14:32

:)))

393. globus (válaszként erre: 303. - 3d787b167a)
2016. aug. 28. 13:48
Ez a LÉNYEG! :) Lehet élni egészségesen, de görcsösen nagyon fárasztó.
392. botond75 (válaszként erre: 387. - Andi6020)
2016. aug. 28. 13:46
Sós mogyoró mazsolával
391. 937a2a883a (válaszként erre: 387. - Andi6020)
2016. aug. 28. 13:43
Én csokit szoktam ropival. :)
390. Channa* (válaszként erre: 387. - Andi6020)
2016. aug. 28. 13:40

Én meg a sportszeletet kiflivel szeretem enni.

Ez is fincsi:D

389. szöszicica32 (válaszként erre: 387. - Andi6020)
2016. aug. 28. 13:30

Azt meg nem. De a wasabis chips nem rossz. Mondjuk lehetne csokidarabos oikoszal.

De martogatosal finom a tacos is

388. botond75 (válaszként erre: 381. - 9a095cf031)
2016. aug. 28. 13:28
Talán kellene nekünk egy ikszelős kérdőívet készíteni. Lezárhatnád hamarabb,és nem lenne vita sem.
387. andi6020 (válaszként erre: 385. - Szöszicica32)
2016. aug. 28. 12:57
Joghurt + chips? Kóstoltad már? Isteni.
2016. aug. 28. 12:52

Ez melyik kérdésre válasz?


Egyébként évek óta nem, bár nem tudom, hogy jön ide. Megint személyeskedünk?

385. szöszicica32 (válaszként erre: 384. - 9a095cf031)
2016. aug. 28. 12:52
De hat az finom! Meg a reteges joghurt is fini csak egyszer az egyik flortben talaltam egy szorszalat. Azota nem veszek olyat de amugy szeretem szinte az osszest. Finom a joghurt. En is eszek muzlivel is magaban is . nasinak.
384. 9a095cf031 (válaszként erre: 382. - Szöszicica32)
2016. aug. 28. 12:32
ÉS ez most melyik kérdésre volt válasz?
383. 937a2a883a (válaszként erre: 381. - 9a095cf031)
2016. aug. 28. 12:23
Akkor a saját kedvedért is írtad ezekszerint.
382. szöszicica32 (válaszként erre: 381. - 9a095cf031)
2016. aug. 28. 12:23

En is szeretem a kremturot!

A sima vanilias a kedvencem de van a bananos az is fini meg a kekszes is.

2016. aug. 28. 12:18

Azok kedvéért, akiknek láthatóan nem sikerült elvégezni a magyar érettségit, a topik kérdése erről szólt:

Rendszeresen adott:

- krémtúrók, joghurtok, chipsek és egyéb adalékos, műanyag, agyoncukrozott édességek, ami egyrészt tök drága, másrészt nyilván tök felesleges napi szinten a szervezetnek

- tartósítószeres, cukrozott italok, kubu, cola és társai, amik szintén egyértelműen károsak és feleslegesek

- parizer, virsli, felvágott, amiről mindeki tudja, hogy megmaradt, földre leesett, romlott bőrkéből ésegyéb húsipari hulladékból készül


Ehhez olyan kérdések jöttek, hogy:

- miért ad valaki már 7-8 hónapos babáknak is ilyet, mikor azok úgyse kérik?

- miért neveli valaki alapvetően úgy a gyereket, hogy rászokatja a napi édességre?

- a szülőknek joga van ahhoz, hogy ilyeneket adjanak nekik és ezzel kialakítsák a későbbi betegségeket?


És amit megemlítettem már a kezdő kérdésben:

- mind tudjuk, hogy minden élelmiszer szennyezett valamilyen szinten (tehát nem kell nekem ezzel érvelni, nem mondtam seho,, hogy csak bio kaját kell venni).

- nem tartom problémának, hogy alkalmanként eszik ilyesmit a gyerek, attól semmi baja nem lesz (tehát felesleges volt nekiállni személyeskedni, hogy jajj de sz*r lesz a gyerekemnek, mert sose ehet majd ilyesmit, hisz nem ezt mondtam)

- általánosan, mindenki által elismert egészséges (pl. zöldség) és általánosan egészségtelen (pl chips, üdítőitalok) dolgokról beszéltem (szóval, nem értem, miiért jött valaki pörkölttel, liszttel és társaival, mikor nem is ezeket vitattam).


Eredmény:

- kb. 4-5 embernek sikerült értelmeznie a kérdés és válaszolni rá

- szülők tucatja, aki magára ismert és megsértődött, nyomban felháborodott és egy kérdésre sem válaszolt, csak nekiállt pocskondiázni

- a többség olyan dolgokkal támadt nekem, amiről egyáltalán nem is beszéltem (pl. hogy vegyszerezett a zöldség), mert nem az alapvető élelmiszerekről szólt a kérdés



Kérek mindenkit, aki úgy érzi, hogy szeretne hozzászólni ehhez a témához, olvassa el alaposabban a nyitó hozzászólást és azokra a kérdésekre reagáljon, ne költsön hozzá olyan témákat és dolgokat, amikről nem is volt szó :)

380. Channa*
2016. aug. 28. 09:16

Gondolom a fórumindító maga termeli a zöldséget és gyümölcsöt, illetve tart csirkéket, tyúkokat is, és azok élelmezését is úgy látja el, hogy ő maga megtermeli, mert ugye ha mindezt nem teszi meg akkor bizony annak ellenére, hogy baromi egészségesen táplálkozik saját bevallása szerint, akkor ez az állítása nem lesz igaz.

Attól nem lesz egészséges a táplálkozás, hogy megveszi valaki az agyon permetezett zöldséget és gyümölcsöt, illetve az agyon tápozott/hormon kezelt csirkét, és meg sem említem a tejtermékeket, amit otthon készít el a joghurt készítő gépével a már említett nem túl egészséges tejből. Ja, a gabona....zab, tk liszt. Ezt is remélem ő csinálja magának, és a belőlük készült pékárut, mert ha nem akkor remélem tudja, hogy a tk. lisz tartalmaz finomat is.

Nem attól lesz egészséges egy táplálkozás, hogy nem eszünk krémtúrót, hanem attól, hogy a tejet, amiből elkészítjük olyan állattól kapjuk, ami nem lett hormon kezelve pl.


Csak egy észrevétel: a cukorbetegség nem a cukorevési szokásunktól függ, hanem inkább a hajlamtól és a stressztől.


És a kérdésre a válaszom, hogy miért adok a gyerekemnek párizsit és virsli, illetve üdítőt, teát, stb.

Én azért, mert én is szeretem a párizsit:D Nagyon finom vajas kenyérrel és kovász uborkával vagy paradicsommal. Kenőmájast is ezért eszünk, illetve virslit is. Azaz szeretjük, pont úgy, ahogy a téliszalámit, szalonnát és még sorolhatnám. Én pl. nem szeretem a hamburgert, de a gyerekem igen. És ha belőled indulunk ki, akkor a mi hamburgerünk egészséges, mert itthon készítjük el. Megvesszük a hamburgerhúst és a zsömlét, majd itthon kisütjük a húst és teletesszük a zsömlét rengeteg zöldséggel.


Üdítők és tea: ezeket szintén azért fogyasztjuk, mert szeretjük és vannak kaják, amikhez ezek illenek. Pl. bundás kenyér+tea. Mi már édesítővel isszuk, amiről kiderült, hogy szintén egészségtelen. De akkor most mit tegyünk? Egy meleg nyári napon elfogyasztott ebéd után én szívesen iszok egy pohár kólát, a férjem egy sört, a fiam egy ízesített sört, de ha hiszed, ha nem a többi alkalommal vizet iszunk.


Én főzök itthon a megvásárolt szemetekből, ahogy te mondanád. Mert a csirkét megveszem a hentesnél, és azt elkészítem itthon különböző módon. Mindenki azt eszi, amit főzök. Ez így volt, akkor is, amikor a gyerekem kicsi volt. Ahogy ehetett mást a tápszeren kívül, azt én főztem meg, de azért mindig volt otthon vásárolt bébiétel is, ami nem csak a gyerekemnek, de még nekem is ízlett:D

Attól, hogy időnként veszünk magunknak és a gyerekünknek chipset, csokit, üdítőt, nem jelenti azt, hogy mást nem eszünk, csak ugye az a gond, amit már írtam. Hiába főzzük meg mi a zöldséget, húst, ha azt nem mi termeltük, mert attól, hogy mi főzzük még nem lesz egészséges, sőt! ha nem vagyunk ügyesek, akkor még finom sem lesz.


Menza: valaki említette a menzát, ahol ugyan úgy főznek, ahogy mi otthon, ugyan azokat az alapanyagokat használják, amit mi. Azaz ha tészta van, akkor megveszik valamelyik boltban, stb. A menzával inkább az a gond, hogy nem mindig jó a szakács.


fórumindító! Te mitől étkezel szerinted egészségesen? Mi a bizonyíték arra, hogy hosszútávon egészségesebb az általad favorizált étkezés? Milyen kutatások bizonyítják ezt és vajon a kutatás esetleg kiterjed e egy egész emberöltőre? Vajon végig kísértek több embert az élete során és úgy állítják, hogy ez az étkezés egészségesebb? Azok az embernek, aki úgy étkezik, ahogy szerinted egészséges, valóban egészségesebb?

Szerintem legtöbben még csak olyan öregekkel találkoztunk, akik szalonnán és kenyéren nőttek fel. Ha nem így étkezünk, akkor is megérjük vajon azt a 70-90 évet, amit ők? Vagy ha nem is az élethosszt nézzük, akkor esetleg egészségesebben? Nem lesz derékfájás, lábfájás és társai? Tudsz esetleg példát hozni olyanokról, akik így étkeztek és mondjuk 80 éves?

Azt ugye nem felejtjük el, hogy amikor még nem tudtak úgy feldolgozni élelmiszereket, ahogy most (pl. gabona), akkor sokkal kevesebb volt az átlag életkor....

379. csikil4ny (válaszként erre: 378. - 04424e865e)
2016. aug. 28. 08:13
Épp a vita kedvéért, az egészséges táplálkozással kapcsolatos témára csak azok lennének kíváncsiak, akiket érdekel a téma, így viszont azok is véleményt nyilvánítanak, akik támadva érzik magukat. Nagyon jó reklámfogás (habár értelmetlen)!
2016. aug. 28. 08:08

Egy újabb kérdés, ami alkalmat ad a vitára...

Nem értem én sem azokat a szülőket akik mindenféle ,,műanyagot és szemetet " adnak a gyerekeknek, de azt sem, hogy mire volt jó ezt a provokatív fórumot elindítani.

377. Hoxa
2016. aug. 28. 07:21
Kérek mindenkit, hogy személyeskedés nélkül vitatkozzatok!
376. Bichter1 (válaszként erre: 358. - 9a095cf031)
2016. aug. 28. 06:00

Nem, nem buta. Írtam korábban. Időhiány, pénz hiány, rohanó világban élünk.

Sok a munka, a legtöbb anya fáradt, kimerült hisz munka mellett még otthon várja a család minden tennivalója is.


Bármilyen egészséges" életmód változtatásba is kezd valaki, annak nem kevés az ára. Tudod mennyi egy 1 kg liszt és mennyi 1 kg zabpehely liszt? Vagy mennyi egy doboz kókusz olaj?


Ennek a fórumnak úgy láttam volna értelmét, ha praktikákkal és ötletekkel töltöttük volna meg az egész hsz-t és nem egymás taposására ment volna el az idő.


Ha már a cukros lötty volt mindig a mumus példa. Leírhattad volna, hogy kell egy klassz limonádét vagy házi rostost készíteni mondjuk télvíz idején ... az eltett lekvárokból? hm?

375. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 350. - B598e4912b)
2016. aug. 28. 00:12
:DDD
374. 9a095cf031 (válaszként erre: 373. - Lapbarna)
2016. aug. 27. 21:49
Szerintem te is tudod, hogy ha így nevelem a gyerekem és leírom, ugyanígy mindenki megértődik, aki magára ismer. Nézz szét a neten, van pár ilyen téma, mindenhol kiosztják és leszólják az anyukákat, akik odafigyelnek és dettó ugyanazzal, mint itt, hogy náluk biztos nincs szeretet, gazdagok, ráér és jajjj, de rossz a gyereknek, sanyargatva van, mert nem kap mindennap édességet.
373. lapbarna (válaszként erre: 369. - 9a095cf031)
2016. aug. 27. 21:44

Annyi, hogy szülj egy gyereket, nevelgesd, aztán osztd meg a fórummal, te hogyan táplálod!

Szövegértés: más f.szával verni a csalánt. Ez így érthető?

Olyan közhelyesített, általánosított sztereozípiákat vonultatsz itt fel, hogy egyáltalán nem illik ahhoz a nagytudású renoméhoz, amit magadénak akarsz tudni!

2016. aug. 27. 21:43
Ja, de csak, hogy megnyugodj...tudom milyen az egészséges táplálkozás, meg milyen a kevésbé az. Voltam túlsúlyos, fogytam 35 kilót. Szóval lehet sokkal jobban tisztában vagyok vele, mint te vagy páran, akik írtak. Mégis túlzásnak tartom az írásodat és azt, hogy engem is kapásból letámadtál, hogy szemetet fog enni a gyerekem. Ha zavar, hogy téged is letámadtak, akkor te miért is tetted ezt majdnem mindenkivel?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook