Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fiam másfél éves elmúlt és nem beszél. Mit tegyek? fórum

A fiam másfél éves elmúlt és nem beszél. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
31. mongi
2007. máj. 11. 21:14

ANYUKÁK!!!

Az hogy "nem beszél a gyerekem",az mit takar?Azt,hogy egyáltalán semmilyen hangot nem ad ki,vagy csak rendes szavakat nem mond még ki?

30. gzs3
2007. máj. 8. 16:19
Semmit. Ne aggódj, fog beszélni! Eisten 6 éves koráig nem szólt egyetlen szót sem. Amikor felnőtt korában (már túl volt a realitás elmélet kidolgozásán) megkérdezték tőle, mi volt ennek az oka, a következőt válaszolat: Nem volt mondanivalóm. De így volt ezzel Arany János És Mikszáth is.
29. Elviracska (válaszként erre: 26. - Mongi)
2007. máj. 5. 09:40

Szia

Igen ismerös mit irsz ,nekem is igy van sajna ,mert mindig fontosabb dolga van:))

Viszont esténként mikor feküdne le ,mindig beszélgetünk,a lányom is sokat beszél hozza ,és még a mesét is mikor olvassuk ,mondok egy -két szót többször is ,mi könnyebb ,meg mutatom a képeken,igy gondolom ,hogy jobban elsajátitja.

28. mongi (válaszként erre: 27. - Nike)
2007. máj. 4. 09:37
:-D
27. Nike
2007. máj. 4. 07:33

Az én fiam is elég későn, két éves kora után kezdett beszélni, akkor viszont teljesen tisztán. Három évesen az óvodában mutogatták, olyan szókincse volt, mint sok felnőttnek se...


Nagyon vártuk már, hogy megszólaljon. Most nagyon várjuk, hogy néha egy picikét befogja a száját:)))

26. mongi (válaszként erre: 21. - Elviracska)
2007. máj. 3. 21:53
Én sokat beszélek a kisfiamnak,de sosem figyeli közben a számat,mert soha nincs annyi ideje:-)))).Állandóan működik valamit.Remélem ennek ellenére azért kellő időben meg fog tanulni beszélni!
2007. máj. 3. 12:13

Mi az, ami miatt aggódhat egy szülő, ha nem beszél a gyereke?


Valami szervi rendellenesség?

Süket? Nem hall? Tesztelheted egyszerűen. Kicsi korú gyereknél a védőnők is segítenek, kérd a tanácsukat!

2007. máj. 3. 09:41
Beszélj neki sokat, de ezenfelül, szerintem semmit! Mondjuk, ha egyáltalán nem hangoztat semmit, akkor azért nézesd meg orvossal! De, ha gügyög, "halandzsázik", akkor fölösleges idegeskedned! Érthetően az én fiam is 2 éves kora után kezdett beszélni, adig csak szavakat mondott, azt is keveset! Minden gyreke más ütemben fejlődik!
2007. máj. 3. 08:56
Nekem a kislányom két éves már elmúlt mikor még csak egy-egy szót mondott.Aztán egyik napról a másikra kezdet el beszélni,de azóta behozta a lemeradását,ma már gyönyörűen beszél.
2007. máj. 3. 02:21

Kisfiam márciusban múlt két éves. Igaz külföldön élünk, és kicsit ez is visszaveti, de most kezd el szavakat mondani. Van, amit rendesen kimond, van aminek csak az elejét vagy a végét, és van amire olyan szót használ, amit csak ö ért. Nekem is azt mondta a gyerekorvos, hogy 3 éves koráig semmi ok az aggodalomra.

Egyébként én is rengeteget beszélek hozzá, néha cserepesre beszélem a számat. Ha mesét nézünk, én külön mondom neki mindig, hogy mi történik. Olvasok is neki, bár az nem igazán köti le, nem birja kivárni még elolvasok egy oldalt, ö már az oldal felénél lapozni akar.:))

2007. máj. 2. 20:33

Szerintem sincsen ok aggodalomra ,nekem a kislányom két éves kora előtt kezdett beszélni,de a fiam ő már másfél év után motyogni kezdett.Beszélj sokat hozzá,és föleg ugy ,hogy lássa a te szájad mozgását ,ahogy ejted ki a szavakat ,ez nagyon fontos ,ne csak odabeszélj ,és ne lássa a szájad mozdulatait.

Nekem ezt egy logopédus tanácsolta,még a lányomnál.

20. mongi (válaszként erre: 15. - Sello5)
2007. máj. 2. 16:17

Szia!

Szerintem az anyukák nagy része igenis,hogy sokat foglalkozik a gyermekével-akinek meg lenne rá ideje,s mégsem teszi,annak nem kellett volna még gyereket szülnie.Szóval szerintem abszolút gyerekfüggő,hogy ki mikortól kezd el beszélni!

Egyik barátnőm kisfia 3 évesen kezdett csak beszélni,de egyből szinte folyékonyan,s erre megkérdezte tőle az anyukája,hogy eddig miért nem beszélt?Mire a kisfiú:Minek,mikor úgy is megértettél?????

Úgy látszik,már elég rafináltak a mai gyerkőcök.Az én fiam 17 hónapos,ő sem beszél,de nem is számítunk rá 2 éves kora előtt.Teljesen jól megérteti magát,ráadásul a fiúk amúgy is egy kicsit később kezdenek el beszélni,mint a lányok.

2007. máj. 1. 23:01

Nekem is van 2 kisfiam.A nagyobbik oxigénhiányosan született,rá azt mondták szülés után,hogy agykárosodott,idegrendszeri sokkhatás érte szülés közben.Inkubátorban volt 3 napot.Ő 2 és fél éves korában kezdett el beszélni.Egyébként minden mást később csinált,mint a vele egykorúak.Szakemberhez is

sokat jártunk vele,azt mondták ha 3 éves kora után nem kezd el beszélni,akkor van gond.Ma már annyit beszél,hogy néha úgy kell lelőni.A kicsi 2 évesen már mondta a magáét.Én is sokat foglalkoztam velük,mindent elmagyaráztam:mit miért csinálunk.Meséltem,énekeltem nekik.

Ne aggódj,hamarosan a te kisbabád is fog beszélni.A gyerekek nem egyformán fejlődnek,az egyik ezt tudja hamarabb,a másik azt.

2007. máj. 1. 20:50

Először is nyújtsa ki a nyelvét jó hosszan előre. Ha ez nem megy, akkor a nyelv alatt van egy kis hártya, amit szakember (orvos) felvág. Utána pedig meg kell tanítani neki, ami kimaradt.


Ha ez nincs, akkor csak várj. Megoldódik. Sokat kell vele dumcsizni, beszélgetni.

(Első lányom másfél évesen gyönyörűen beszélt. A harmadik 2 évesen kezdett el beszélni.)

Ne izgulj! Ha nincs más dolog a háttérben, okos felnőtt válik majd belőle!

17. 7130b15964 (válaszként erre: 15. - Sello5)
2007. máj. 1. 20:47

Ez egyszerűen nem igaz. Talán fordítva. Ha valakivel keveset foglalkoznak, akkor az lassíthatja a fejlődésben ezen a területen is.


A beszéd, a megszólalás ideje, nem kizárólag a foglalkozás mennyiségének vagy minőségének függvénye.


Vannak olyan gyerekek, akik egészen későn. 3 éves koruk körül kezdenek beszélni (és nem azért, mert nem foglalkoznak eleget velük).


Azért, ha egy kicsi 3 évesen sem beszél, akkor érdemes elvinni különböző vizsgálatokra, ahol meggyőződhetnek a hallószervek épségéről, a kommunikációs képességekről stb. Ha ezekkel minden rendben, akkor csak várni kell türelmesen...

2007. máj. 1. 20:19
Semmit sem tegyél,és ne aggódj.Sokat beszélgessetek vele,és elöbb-utóbb beszélni fog.
15. sello5
2007. máj. 1. 11:30
szerintem minél többet van egy gyerekkel foglalkozva annál elöbb tanulmeg beszélni
2007. ápr. 21. 11:09
nem kell aggodni,azt tapasztaltam, hogy a mai gyerekek kesobb kezdenek el beszelni.3 nagyon jo ismerosomnek a kisgyerekei 2-2 es fel eves koruk utan kezdtek el motyogni.
2007. ápr. 21. 09:09

Enyém se beszél, még mindig. Most 17 hónapos lesz 9-én...

Most arra van szokva, hogy mindenre azt mondja, hogy "putu". Nem tudom, mi az. De minden "putu"...:)

12. Éva
2007. ápr. 20. 20:52
Légy türelmes.A lányom 2éves koráig nem tudott beszélni azóta meg elhellgatni nem tud.Egyébként logópédus is csak 4éves kortól foglalkozik ilyen problémával
2007. márc. 30. 21:49
Az én kisfiam három éves volt, amikor elkezdett beszélni, anyós már aggódott hogy valami baja van. Azóta viszont sokszor úgy kell "lelőni" hogy egy kicsit csendben legyen, úgyhogy nyugi!
10. KIRA7
2007. márc. 28. 18:42

MINDEN GYERMEK MÁS RITMUSBAN FEJLŐDIK.

A MEGKÉSETT BESZÉDFEJLŐDÉSRŐL AKKOR BESZÉLNEK HA A GYERMEK MÉG 3 ÉVES KORÁBAN SEM AKAR BESZÉLNI.SZERINTEM RÁÉRSZ AKKOR AGGÓDNI ÉS ELINDULNI VELE NEV.TAN-BA.OTT LOGÓPÉDUS SEGÍT NEKI.SZERINTEM NEM KELL AGGÓDNI,DE NEM IS KELL MINDENT MEGÉRT4ENI AMIT KÉR.PL:HA NYUJTJA A POHARAT KÖSZÖND MEG NEKI HOGY A KEZEDBE ADTA.HA SÍR MERT NEM KAPOTT BELE SEMMIT,MOND NEKI,HOGY KICSIKÉM HÁT NEM MONDTAD,HOGY MIT KÉRSZ!HA MINDIG REAGÁLSZ A TESTBESZÉDRE AKKOR TÉNYLEG KÉSŐN FOG MEGSZÓLALNI.

2007. márc. 28. 18:31

Ne aggodj,az en keresztfiam 3 evesen kezdett el beszelni es most annyit beszel,hogy "ember legyen a talpan"aki le tudja allitani.

Turelem.

2007. márc. 28. 18:28
Az én fiam másfél éves, de alkalom adtán mond egy szót pl baba és ennyi. Én nem aggódom hiszen a családunkban is van egy kisfiú aki 3 évesen kezdett beszélni folyékonyan:)
2007. márc. 28. 17:39

Nekem 4 gyerekem van.Volt amelyik 1 évesen már mondatokban beszélt,és olyan is aki 2 évesen mondott egy-egy szót.

Ő most 4ésfél éves, és tud olvasni.(ez komoly)

2007. márc. 28. 17:11
Ne aggodj!Az en lanyom(egyik az öt közül),harom evesen!kezdett el beszelni,de akkor aztan folyekonyan mindent.Mar fordultam mindenhova segitsegert,de mindenhol türelemre intettek.Megertett ö mindent es elmutogatta hogy mit szeretne,de nem mondta.Aztan egyszerre mindent.Tehat legyel türelemmel,biztos beszelni fog!
2007. márc. 28. 17:09

Ahogyan Almakompót mondja! Szerény, gyarló, jelentéktelen személyem 4 éves korom körül kezdtem el beszélni. Első szavam (mondatom) az volt, hogy "Menjünk már!" Ez az orvosnál történt, ahová azért vittek el, mert rá akartak jönni, miért nem beszélek. Tűl voltunk a vizsgálaton, csak még tanakodtak valamin szüleim az orvossal.)

Saját gyermekeim( van 3) 2 éves koruk körül kezdtek beszélni.

Nincs semmi baj! :)

Most, nős emberként már jobb is, ha inkább hallgatok!

:))

2007. márc. 28. 17:07
ne aggodj, de ha megnyugtat, hogy ezt szakember mondja, akkor vidd el a keruleti vedonohoz. ha o nem is tud tanacsot adni, akkor tud szakembert ajanlani, ha tenyleg szukseg van ra. de masfel evesen a kisfiad meg egyaltalan nincs lemaradva a korahoz kepest.
2007. márc. 28. 16:54
Nincs ezzel semmi baj.Minden kisgyerek máshogy fejlődik.És biztos van amiben már előre van kortársainál.
2007. márc. 28. 16:45

Ne aggódj! A mi családunkban is van egy kisfiú aki két évesen kezdett el picit beszélni. (baba, papa, nem ...stb. egyszerű szavakat) Most két és fél éves és már rövid értelmes mondatokat mond. A fiúk egyébként is később kezdenek beszélni mint a lányok.

Csak beszélgess hozzá (gondolom eggig is ezt csináltad), ismételgesd el neki azoknak a dolgoknak a nevét amire rácsodálkozik.

Hamarosan megered a nyelve.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook