Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A fiam másfél éves elmúlt és nem beszél. Mit tegyek? fórum

A fiam másfél éves elmúlt és nem beszél. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. márc. 8. 10:39
Szia, nem ismerlek, nem tudom milyen aközeg a gyerköcöd körül, de van egy ismerősöm, annak más 3 és féléves a gyereke és csak most kezd szavakat mondani, de az sem nagyon érhető. Egyébként teljesen értelmes kislány csak anyuka annyit beszél, hogy nem engedi szóhoz jutni a kicsit. Amikor meg nem beszél, akkor oda ülteti a videó elé azt nézeti a Lolka és Bolkát. Na abból nem sokat tanul a gyerek. Az én kislányom már másfélévesen választékosan, érthetően beszélt, de már az első naptól kezdve úgy beszéltem, hozzá, mint egy felnőtthöz. Ha kérdeztem, mindig vártam, hogy mit reagál. Aztán egyszer csak valóban jött válasz. Ha valamivel foglalkoztunk többször elismételtem a tárgyak nevét, hogy rögzüljön. Máskor meg kikérdeztem, ez mi, az mi? Úgy mint egy nyelvtanfolyamon. Csak most az anyanyelvet kell megtanulni. Ne add fel! Tanítsd!
60. 03755e6896 (válaszként erre: 59. - Direne)
2008. márc. 8. 10:06

Azóta mi is két és fél évesek lettünk,de nem sok minden változott.Alap szavakat tisztán és szépen mond:apa,anya,papa,mama,kaka,béka,róka=kóka,kuka,tik-tak.ENNYI.

Amúgy értelmes és mindent megért,és be sem áll a szája,de halandzsa nyelven beszél,semmit nem tudsz kivenni a szavaiból.Én is bízom,hogy majd az oviban ősszel megtanul.Kicsit el vagyok keseredve....

59. direne
2008. márc. 7. 23:00

Kislányom két és fél éves és most kezdett el beszélni.:-)

Nagyfiam is későn kezdett el, kb. ugyanekkor - ma az egyik legválasztékosabban beszélő gyerek az oviban.

2007. nov. 18. 12:58

Ne hari, de ismered azt a viccet, hogy a srác már 14 éves, és nem beszél? Egy reggel az anyja tojásrántottát készt neki. A fiú megszólal: ez a tojásrántotta leégett. Mindenki elájul, körbeállják, kérdezgetik, hogy te tudsz beszélni? A fiú: persze, hogy tudok. Akkor eddig miért nem beszéltél? Fiú: Eddig nem volt leégve a rántotta.

Bocs,bocs,bocs:)))

2007. nov. 18. 11:04

Várj még egy kicsit és ne izgulj. Ha ideges vagy a kicsire is átragad. Inkább te menj el a gyermekorvoshoz és kérdezd meg tőle mit tegyél, hiszen ő ismeri a kicsit, míg mi, nem. Gondolom, még egyke. mesélj neki sokat. Egy történet. Apám nagy súllyal született egészségesen. Volt vagy 3 éves de kérdésre nem válaszolt, természetesen érteni értett. Aztán az egyik ebéd alkalmával megszólalt: Édesanyám ez a leves sótalan! -majd kiejtette mindenki e kanalát a kezéből. _és miért nem szóltál eddig? -Mert mindig finom volt.

Nos ez anekdotikus, de valóban megtörtént...

56. LoLiNa (válaszként erre: 55. - Gabi0630)
2007. nov. 18. 04:50

csináljon akkor az anyuka!! mi is igí voltunk! hiába kértem, hogy lépjünk az ügyben, szekemberrel.. majd az ovodába megindul... eljött az ovoda.. várjuk meg az első évet.. sehol semmi változás! 5 éves mult a nagyfiam, 2x jártunk kiscsoportot, most középsős.. és nem igen beszél! :( mond már azért pár szót, de ez budli :(

iskolába se mehetünk majd időben..

2007. nov. 17. 21:01
Egyik ismerősöm gyereke 25 hós, és nem beszél, de mindent ért. Nem csinál belőle ügyet a doki se.
54. évi75
2007. nov. 17. 19:50
az enyém 20 hónapos és ö sem beszél, megérteti magát, de egy kukkot sem mond. amugy nagyon okos, mert mindig tudja miröl van szó, szól ha kér valamit, vagyis jelzi. azt mondják, még nem vagyunk lemaradva semmiröl. majd egyszercsak le sem tudjuk állítani.-remélem, azért én is aggódok egy kicsit, mert a nagyobbik ennyi idösen már rendesen beszélt.
2007. okt. 28. 18:54
Nem múlta idejét, hogy beszéljen. Ne izgulj.
2007. okt. 28. 17:26
Ne Izgulj,majd amikor akar majd megszólal!Még nincs túl sok mondandója!Viccen kívül.Ismertem olyan gyermeket aki 3 éves koráig egy szót sem mondott!Most meg nem lehet lelőni sem!
2007. okt. 8. 08:37
A lányom már majdnem kettő volt mikor elkezdet beszélni egyik napról a másikra.Ha két éves koráig se kezd el keres fel egy logopédust.De biztos,hogy elkezd beszélni.
2007. okt. 7. 16:18
Ne izgulj,majd fog beszélni.Az én fiam se beszélt de mindent megértett és tudott.Amikor 2 éves lett,folyékonyan és nem is pöszén,elkezdett beszélni.A 16 hónappal idősebb nővére már 1 évesen beszélt,selypítve.Nem egyformák a gyerekek.
2007. okt. 7. 14:39
Az én fiam a két éves születésnapján 14 szót tudott./ Onnan tudom,hogy számoltam/ ebben benne volt a szia, baba,mama,apa,stb.Aztán két hónap múlva egyik napról a másikra folyékonyan elkzdett beszélni.Azóta sem hagyja abba.Most 11 éves,és az ellenörője az állandó beszélgetések miatti szaktanárival van tele.Úgyhogy ne aggódj,még nincs elkésve.
2007. okt. 7. 09:40
Sziasztok! Már két éves,és mondja hogy anya,papa cica,pipi.És halandzsa nyelven,be nem áll a szája.
2007. okt. 7. 08:30
Semmit. Én 2.5 voltam amikor megszólaltam.
2007. okt. 6. 23:28
Ne aggódj, meg fog tanulni beszélni, hamarabb mint az én fiam!!
2007. szept. 14. 11:30
A LÁNYOM 16 HÓNAPOS ÉS BE NEM ÁLL A SZÁJA!2-3 HÓNAPJA NÉZI A TELETUBBIES MESÉT ODA VAN ÉRTE,TALÁN AZÓTA EREDT MEG A NYELVE!A NAGYOBBIK LÁNYOM IS ÍGY VOLT ANNO.
44. dee7182d35 (válaszként erre: 43. - Eva7)
2007. szept. 11. 17:12
Azért írtam a végére,hogy nem biztos,hogy a cumitól van!Vagy azt a részt nem olvastad?
43. eva7 (válaszként erre: 40. - Dee7182d35)
2007. szept. 11. 17:05
Ez hülyeség!!!Az enyém 1 éves 1hónapos,ha mondani akar valamit,kiveszi a cumit,elmondja és visszarakja...
42. eva7
2007. szept. 11. 17:04
Majd lesz olyan is amikor azt kivánod,csak egy kicsit maradjon már csendben...
2007. szept. 11. 16:30
Az én fiam most másfél éves. Szókincse még nem igazán van. De napról napra egyre több mindennek mondja az első szótagját. Egyáltalán nem vagyok elkeseredve, mert a hümmgetésével mindent eltud magyarázni. És ha a hümmgetését veszem alapul, akkor majd ha elkedz beszélni nem fogom tudni lelőni.:)
40. dee7182d35 (válaszként erre: 35. - 18bf66547d)
2007. szept. 11. 15:28
Szerintem valamilyen szinten biztos gátolja a cumi a beszédfejlődést.Egy barátnémmel 2 nap különbséggel szültük a lányokat,most 2,5 évesek.Az enyém történeteket mesél érthetően,(nem csak én értem)az övé kb 20 szót használ.De soha nem lesz biztos,hogy a cumi miatt.
2007. szept. 11. 15:28
Semmit! az én kissebbik fiam most 2és fél éves,kb egy hónapja kezdett beszélni,de mindent megértett előtte is,és kész aktiviti volt,mert elmutogatta amit akart.Elenben a nagyobbik fiam 14 hónaposan már szinte mindent beszélt.Türelem!!!
2007. szept. 11. 15:25
Semmit!Nincs elkésve!
2007. júl. 22. 16:47

Nem vagyunk egyformák!

Előbb,-utóbb megtanul beszélni.

36. mongi (válaszként erre: 35. - 18bf66547d)
2007. júl. 21. 22:39
Azért csak gagyog még valamit az Ö-n kívül,nem?
2007. júl. 20. 13:25

Sziasztok!

Szerintetek gátolhatja a gyerkőc beszédkészségét az állandó cumizás? Az unokaöcsikém (19 hónapos)állandóan cumizik, éjjel-nappal mindig. Nem is beszél nagyon, csak mutogat és közben nyög(ö..ö..). Ha nincs a cumi a szájában, akkor sem mond semmit, akkor is csak mutogat és nyög. Szintetek ez normális?

34. dogiz
2007. jún. 4. 16:03

Szia! épp egy új kérdést akartam én is feltenni, mikor rátaláltam erre és rájöttem teljesen felesleges, mert a választ megkaptam a hozzászólásokból.

A tesóm kisfia 2 éves volt márciusban, mindent elmagyaráz mutogat, állandóan motyog az ő nyelvén, mindenkinek van neve. Pl. a fiam a keresztapja zongorázik, akkor ő "pa-pa-pa, bam-bam" ez az ő nyelvén. De mi megértjük ezért szerintem nem is strapálja magát. Vagy a tesója Viki "Bzs" fogalmam nincs ezt hogy tudja kiejteni, de soha nem téveszti el.

2007. máj. 25. 14:20
Ha semmire nem reagál vidd orvoshoz, egyébként másfél évesen még nem kell neki túl sokat beszélni.Megfog tanulni és akkor abba sem hagyja.
2007. máj. 16. 23:11

Az án fiam is csak az apa,papa,vau-vau-t mondta 1,5 évesen!

22 hónaposan mondta ki tisztán,hogy anya,el is érzékenyültem rendesen :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook