Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A felnőtt pelenkát ki kell iratnom a háziorvossal, vagy csak drogériákban jutok előrébb? fórum

A felnőtt pelenkát ki kell iratnom a háziorvossal, vagy csak drogériákban jutok előrébb? (tudásbázis kérdés)


21. epreke (válaszként erre: 20. - Epreke)
2017. júl. 31. 14:15
jajaj...kicsit belekavarodtam... bocsánat
20. epreke (válaszként erre: 18. - Cikicakk)
2017. júl. 31. 14:15
És még talán annyi, hogy a körzeti orvos is csak úgy írhatja fel, ha előtte szakorvosnál (mi pld urológusnál) jártunk és ő javasolta 2 évre. Kénytelen vagyok keresgélni, picit olcsóbban meg tudjam venni. Egyébként az ápoltunknak (87 éves) csontritkulása, parkinson-kórja és a mellében van egy rosszindulatú daganata van... mellete nem tudja tartani a vizeletet. Gratulálok az ügyes fiadhoz , kívánom neki, hogy sikeres, ügyes lelkiismeretes legyen a szakmájában, találja meg benne az örömöt!!
19. epreke (válaszként erre: 18. - Cikicakk)
2017. júl. 31. 13:53
Szia! Igen tudom, hogy felírja, de az nem tart ki egész hónapra és amit felírhat attól nagyobb nedvszívásút kell vegyünk pluszba... Azért aranyos vagy köszönöm.
2017. júl. 31. 13:22
Ha a körzetorvos indokoltnak látja a pelenka használatát,akkor felírja. Sokkal olcsóbb mint ha csak úgy megvennéd.A fiam jelenleg nyári szüneten van,szakképzett ápoló,de ősztől még a diploma megszerzése miatt még egy évig tanulnia kell,így csak nyári munkát tudott vállalni.A kórházak nem vették fel,mert 3 hónapra nem éri meg nekik,de sikerült házi betegápolást találni neki. Innen tudom,hogy a körzetorvos írja ki a pelenkát.Két idős emberhez jár.Egy nénihez és egy bácsihoz mind a ketten pelenkásak,bár a néninek katétere is van. Most alszik a gyerek,de megfogom kérdezni tőle mennyibe kerül a pelenka ha felírják.
17. epreke
2017. júl. 31. 10:05

Sziasztok!

Esetleg van valakinek eladó, megmaradt, kimaradt Tena Pants Plus 6 cseppes M-es méretű pelenkája?

köszönöm!

16. BayBanya (válaszként erre: 15. - G1977g)
2011. máj. 7. 13:46

Köszi, de sajnos a háziorvossal nem megyek semmire :(

Hónapok óta kérleltem, hogy utalja be öregünket cukorbeállításra, mert nem normális dolog, hogy heti rendszerességgel leesik a cukra 2-3 környékére. A "doktor úr" azt mondta, hogy ebben a korban (86) ez már pedig így szokott lenni.

Hát azért kellett kórházba 'vinni', mert bekómált - 0.2-re esett le a cukra. A "drága doktor úr" azóta sem jelentkezett .... :@

15. g1977g
2011. máj. 4. 18:04
először beszélj a háziorvossal, ő megmondja merre indulj el. anyukám a héten intézte el a mamának, őt neurológushoz kellett vinni, az megadta az ajánlást, és így 2 évig a háziorvos kiírhatja.
14. a14deb9047 (válaszként erre: 11. - BayBanya)
2011. máj. 4. 12:16
Ezt a szituációt nem ismerem.
2011. máj. 4. 11:49
Köszönöm a válaszokat ... most mennem kell ... de este jövök. Még egyszer, és előre is köszi :)
12. Mari20
2011. máj. 4. 11:47

múltkor hallotam, hogy a dm be olcsóbb a felnött ...

mint a gyógyszertári..



a munkahelyi orvos mesélte....

11. BayBanya (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2011. máj. 4. 11:29

És ha nem urológiai a probléma?

úgy értem, ha a gond ott van, hogy nem tud egyedül mozogni. Tehát nem a vizelettartással van a gond, hanem a mozgással.

Akkor is kell urológiai szakvélemény?

10. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - BayBanya)
2011. máj. 4. 11:16

Amennyiben nem tudja tartani a vizeletét, szivárog, (inkontinentia), az urológiai szakorvos véleményezése és javaslata alapján ki lehet váltani a kedvezményes "pelenkát", ez férfi esetében olyan, mint a "Tena Man", nadrágszerű. Általában napi 3 az ajánlás.

A javaslat megkapása után már a háziorvos is kiírhatja.

2011. máj. 4. 11:13

Mindenképpen orvossal írassátok fel, mert úgy sokkal olcsóbb. Mi anno tena-t használtunk a nagyszülőknél, de az "bevált"... nem jó dolgok ezek, de sajnos ritkán lehet szépen elaludni, pedig milyen jó lenne!


Kitartást!

8. BayBanya (válaszként erre: 7. - 2cb2af252b)
2011. máj. 4. 10:58

Köszi ... mi is ... de nem tudunk mit csinálni sajnos :(

Rossz ezt így kimondani, leírni, de tartok tőle, hogy már nem jön haza .... :S :(

2011. máj. 4. 10:57
Sajnálom : (
6. BayBanya (válaszként erre: 5. - 2cb2af252b)
2011. máj. 4. 10:55

így már értem, köszi ...


Amúgy csak előre informálódok, mert - sajnos most kórházban van, végre beállítják a cukrát,(pénteken bekómált, annyira leesett a cukra) mert a háziorvos hosszas kérlelés után sem volt hajlandó beutalni, és ugye a kórházban magasak az ágyak, egyedül nem tud lemászni ... és hát szóval bepisilt, és bepelenkázták.

Azt mondom, ez még talán rendben van ... de folyamatosan gyengül ... és tartok tőle, mire hazajöhet, már nem lesz ereje - meg el is kényelmesedik annyira - hogy kimenjen wc-re :S

Mert amúgy önellátó, maga mocorog, szóval jó karban volt, ahhoz képest,hogy 86 éves .... csak már most a felére esett össze :S :(

2011. máj. 4. 10:52

Ha van közgyógy igazolványa a bácsinak, akkor teljesen ingyenes.

Ha nincs, akkor is sokkal olcsóbb receptre.

4. BayBanya (válaszként erre: 2. - B0ba429c34)
2011. máj. 4. 10:51

és mi van akkor, ha nincs közgyógy igazolvány?

merthogy nincs :S

3. BayBanya (válaszként erre: 2. - B0ba429c34)
2011. máj. 4. 10:49
köszönöm :)
2011. máj. 4. 10:48
ha föliratod receptre akkor jóval olcsóbb a gyógyszertárban. A molicare és a seni a legolcsóbb, a tenáról azt hittem levették a támogatást
2011. máj. 4. 10:46

Sziasztok!

Nem értek a dologhoz, gyermekem sincs még, szóval egyáltalán :S

Úgy néz ki, hogy az eltartott bácsinknak szüksége lesz pelenkára.

Ki kell iratnom a háziorvossal, vagy csak drogériákban jutok előrébb?

Előre is köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook