Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A falusi emberek nagy része miért foglalkozik állandóan másokkal? fórum

A falusi emberek nagy része miért foglalkozik állandóan másokkal? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2021. jan. 21. 18:25
Városiak, munkahelyi közösségek sem különbek. Talán annyit a fausiak mellett, hogy annyira eszmételetlenül nem irigyek és gonoszok, mint a városi pletykások, csak a vélt vagy valós tényeken rágódnak..
93. 04a69e9d5f (válaszként erre: 61. - Cae1442d98)
2021. jan. 21. 14:59
Te, jó ég! Milyen emberek vannak. ..."mindjárt meg fog halni"... ez borzasztó.
92. 04a69e9d5f (válaszként erre: 91. - 2f9443a416)
2021. jan. 21. 14:54

Remélem a nick-nevedet nem azért írtad "Józsibirkának, mert birkának neveztem a falusi pletykás asszonyokat!

Nem szántam sértésnek feléd.

2021. jan. 21. 14:43
Én falusi vagyok és minden rendben van, Úgy ahogy!
90. 04a69e9d5f (válaszként erre: 88. - Globus)
2021. jan. 21. 14:42

Így van! Pedig épp ezeknek az agyatlanoknak csinálják a hülye sorozatokat!

Juj, ez nagyon durva volt! :(

89. 04a69e9d5f (válaszként erre: 84. - Libikóka)
2021. jan. 21. 14:41
Na, ezért nem hiszek a "keresztény embernek", aki csúszik mászik a templomban, utána meg traccsparti, ahogyan írtad! :D
88. globus
2021. jan. 21. 14:38
Kevés a szórakozási lehetőség, téma, hát csinálnak maguknak.
87. 04a69e9d5f (válaszként erre: 82. - Amaunet)
2021. jan. 21. 14:37

Tényleg buták! Sőt ostobák.

Van egy jó közmondás erre, "Másban a szálkát, magadban a gerendát sem veszed észre. Valahogy így szól.

86. 04a69e9d5f (válaszként erre: 83. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 21. 14:36

Jópofa lehetett. Nálunk meg a körorvos volt ilyen, állandóan pletykált, és olyan embereket szerzett maga köré, aki "természetesen" mindenkiről tudtak mindent. :DD

Egyébként az orvos is templomba járó fazon volt. Lehet, nem véletlen!

2021. jan. 21. 14:32

Sziasztok, Kedves Hozzászólók!


Én igazából, csak beírtam a keresőbe, azt a mondatot, hogy "miért pletykálnak az emberek falun"?...és ez az oldal jött fel.



Bocsánat, hogy ezt leírtam, de nagyon a begyemben van ez az egész dolog. Utálom a pletykát és a pletykás embert is. Azért van ez a nagy ellenszenv bennem.

Köszönöm szépen, hogy meghallgattatok, illetve elolvastátok. :) Kívánok mindenkinek, nagyon szép napot!

84. libikóka (válaszként erre: 81. - 04a69e9d5f)
2021. jan. 21. 13:29
Templomba azért IS járnak mert utána traccsparti,mint ahogy a bolt is nagyon jó hely.
83. a97b9a4e4e (válaszként erre: 81. - 04a69e9d5f)
2021. jan. 21. 13:28
Pont ezert mennek szerintem a templomba. Pletykalkodni :D Nalunk volt egy pap regebben, idosebb fazon volt mar, aztan teljesen asszimilálódott a közönségéhez. A hétköznapi életből mondott példabeszédet, épp csak neveket nem rakott hozza a torteneteihez. De igy is sejteni lehetett hogy épp kivel van gondja. :D Nagyon nagy reformer volt az öreg. :D Meg nem aprózta el a dolgait se, Mercivel járt meg sajat sofőrrel. Tudott élni. :D
2021. jan. 21. 13:25
Mert buták és nincs elég mexikói, török, argentin sorozat a tévében, ami lekötné őket.
2021. jan. 21. 13:17

Az biztos, elpusztíthatatlan. :)


Csak egy valamit nem értek!

Ha valaki templomba jár, mert hisz istenben, akkor a templomból kijövet, miért a pletyka a legfontosabb neki és hozzá hasonló birkáknak?

Miféle "keresztény" az ilyen?

2021. jan. 20. 21:57
A pletyka olyan mint a rock örök és elpusztíthatatlan :)
2021. jan. 20. 21:40
Az az ember, aki a pletykát gyártja semmivel sem különb annál, aki elhiszi! :D
2021. jan. 20. 19:40

Trixibell!

Ebben igazad van.


Sajnos az gyenge jellemre vall, aki direkt árt a másiknak.

De nem baj, isten útjai kifürkészhetetlenek.

Vissza fogja kapni. :) :D

2021. jan. 20. 18:28
Nem hinném, hogy különbség lenne ebben falusi és városi emberek között. Van itt is, ott is, ilyen is, meg olyan is.
76. 04a69e9d5f (válaszként erre: 69. - Nyunyu91)
2021. jan. 20. 18:20

..az ilyen embertől mentsen meg az isten mindenkit.

Az én apám második felesége is egy roh.adt pletykafészek, képmutató, aljas ember!

2021. jan. 20. 18:17

...mert, aki mással foglalkozik, addig is a sajátját takargatja, mert olyan ember nincs a földön, aki nem hibázik...vagy nincs vaj a fején.

Tisztelet a kivételnek!

2021. jan. 20. 18:13
Egyetértek.
73. 7ff07191fd (válaszként erre: 1. - Cae1442d98)
2018. jan. 26. 05:15

Saját megítélésem szerint ezt nem csak kis falukban lehet megtapasztalni hanem ugyanúgy a nagyvárosokban is Pl: Budapest.... Csupán a nagyvárosokban nem ismer mindenki mindenkit...

Sokunkat így engem is zavar valamilyen szinten hogy vannak emberek akik fojton azt lesik hogy a másik vagy mások mit csinálnak a privát szférájukban...

Erről csupán egyetlen érzés kering bennem a szánalom...

Azt gondolom hogy ezeknek az embereknek akik másokkal vagy mások életével foglalatoskodnak olyannyira sekélyes az életük hogy csak másokén csorgatják a nyálukat hol irigyen hol sóvárogva hol pedig pletyka alapanyagot kreálnak belőle... Életük írtó sekélyes ami ellen persze semmit sem tesznek mert azért már helyettük nem tesznek mások így másokéba vájkálnak titokban vagy kendőzetlenül :)))

2014. okt. 12. 11:07
Mert falun nincs mas szorakozasuk.
71. ina87
2014. okt. 12. 11:06
mivel kis faluba mindenki mindenkit ismer többnyire igy ez nem meglepö nem is arrol fognak beszélni h mitörtént a nagy városban,viszont aki nagy városbna él ott viszont vannak emberek akik még a szomszédjukat semm ismeri miért mert nem ül kint naphoszat h tudja és a rohano városban nem ez tölti ki az idejét.
2014. okt. 7. 12:23

Azért mert mindenki ismer mindenkit és nem több ezer lakosú mint egy város.

Valaki már csak bosszúból és rosszakarásból is pletykál.

Nálunk elég volt dolgokat elmondani a boltban és másnap már mindenki tudta :)

2014. okt. 7. 12:15
Gondolom azért mert ingerszegény, dögunalmas, befásult környezetben élnek. Nem kell ehhez faluban élni. Exem anyja egy középnagyságú vidéki városban élt és mindig hallgatózott, pletykált, kombinált. Rettenet.
68. 7nev
2014. okt. 7. 12:08
Én mint városi sem értettem a falut sokáig, de valamelyik hozzászóló rátapinthatott a lényegre és felvilágosított "mert olyanok mint egy nagy család". Ennek vannak szép oldalai igen, elismerem. Én most kisvárosban (szinte falu) élek de jobban tetszik a nagyvárosi ahol 6 évet éltem. Kishelyen ott a "M" néni aki egész nap lesaz ablakból mindent ami mozog. Ennyire: meghallotta hogy nincs a macskánk s ezt mondta "3 napja nincs, tudom. Mindig szoktam figyelni ebből és ebből és ebből az irányból..." - MINDENT figyel, tud és pletykál. Gonosz sokszor, de nem rossz szíve mélyén. Én azért szeretem a várost mert ott ÉN válogatom meg hogy van-e türelmem a M. nénire vagy nem. És ha nincs akkor nem szólnak meg a városban, hogy miért nincs. A városban lehet pl. csak amatőrcsillagászokból álló fantasztikus baráti köröm, faluban ez elképzelhetetlen. Megválogatom a barátaimat, mert az egész várost nem ismerhetem és jó érzés az is hogy nem pletykálnak rólam, hogy törődhetek a magam dolgával és a magam érdekeltségi körével anélkül hogy elitélnének és foglalkoznának velem. Békén hagynak így SZABAD(abb) vagyok. A faluban szinte mindekivel muszáj valamilyen szintű kapcsolatot tartani mert kinéznek + lelkiismeret furdalás - ennek vannak előnyei és hátrányai... Szerintem nem igaz hogy a városi ember hideg. Ő csak megválogatja a barátait mert nem lehet a város minden emberének barátja. A barátot szereti, a többi embert is, de sok a dolga, úgysem lehet mindekivel barát...ha nagy tömegben sétálsz hány ember mellett mész el - ők békén hagynak, te is békén hagyod őket (sőt még minden jót is kívánhatsz nekik, hadd legyen az ő napjuk is jó, mindahogy én imádkozom. Szóval ha elmegyek fapofával mellette az nem jelenti azt hogy tőlem felfordulhat). Másrészt a faluban ha valaki édeskedik, köszönget attól még lehet hogy felfodulhatsz tőle. A városi embernek választania KELL a sok ember közül. A falusi nem válogathat, szinte mindekihez közelíteni kell. Ebből fakad a félreértés. Ha a falusi embert a városi "nem választja" első látásra (amíg jobban meg nem ismeri) amaz azt gondolhatja hogy a másik beképzelt és hideg. Ha a városi ember elmegy falura is megindulnak a pletykák, számára ez idegen, rosszul esik, sokkolja. A szabadságát, hogy eddig békén hagyták, sértve érzi (főleg ha egyes "tapintatos" öregasszonyok "finoman" teszik). A dolog lényege a FÉLREÉRTÉS. Mind faluban mind városban vannak jó és rossz emberek, az ember az ember mindenütt.
67. mothertiger (válaszként erre: 66. - Mosolyka1111)
2013. jún. 9. 23:18

Ja, nagyon durva. Még jó, hogy sikerült eljönnünk onnan a családommal. 28 évig laktam ott.

Nagyon sokat tudnék mesélni! :/

66. mosolyka1111 (válaszként erre: 65. - Mothertiger)
2013. jún. 9. 17:54
Nem semmi, komolyan:((
65. mothertiger (válaszként erre: 64. - Mosolyka1111)
2013. jún. 9. 17:33
Nálunk nem csak a "banyák" voltak ilyenek, hanem mindenki. De tényleg mindenki!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook