Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A cickafarkfű (a teát annak is előnyös fogyasztani, aki teherbe szeretne esni) fórum

A cickafarkfű (a teát annak is előnyös fogyasztani, aki teherbe szeretne esni) (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
25. mongi (válaszként erre: 23. - Ice kuszi)
2007. aug. 14. 14:16
Nem tudom mennyit kell inni belőle,de azt igen,hogy nem szabad korlátlanul fogyasztani,szüneteket is kell tartani.
24. mongi (válaszként erre: 21. - Elizabeth3)
2007. aug. 14. 14:15

Szia!

Én a ginseng teáról hallottam,hogy serkenti az ösztrogen termelődést,a cickafarkfűről azt hallotta,hogy javítja a kismedencei szervek vérellátását.

Látod,nekem is az a problémám,hogy nem is tudom biztosan,hogy van-e peteérésem?

Szerintem vegyél ovulációs tesztet,az tuti kimutatja.Én már próbáltam egyet,de az nem volt egyértelműen pozitív.Jövő hónapban megint veszek.

2007. aug. 14. 11:09

Sziasztok!


Én kb. 6 hónapja iszom a teát, napi 1-2 csészényit. A ciklusom nagyon pontos, előtte is az volt. Babával 2 hónapja próbálkozunk. Az érdekelne, hogy a teherbeesés elősegítéséhez mennyit kell inni kb.? Tudja valaki? Egyéb tipp? Megköszönném!

22. moncus (válaszként erre: 21. - Elizabeth3)
2007. aug. 14. 09:16

Szia Elizatbeth!

A legbiztosabb módszer, ha elkezded mérni a hődet.

A ciklus első felében a hő 3-4 tizedfokkal alacsonyabb, ovulációkor egy picit megemelkedik és tüszőrepedéskor pedig lecsökken, utána jön a ciklus második fele, amikor fentebb megy és ez így marad a mensi napjáig vagy az azt megelőző napig, mert akkor le kell esnie. Ha nem esik le, akkor tuti a terhesség!

Csak hüvelyben, popsiban, vagy szájban mért értékek a mérvadók, minden reggel ébredéskor, azonos időben kell mérni. Előtte még az ágyból sem szabad felkelni. Kicsit bonyolultnak tűnik, de egyáltalán nem az!

2007. aug. 14. 09:07

Sziasztok. Új fórumozó vagyok. A cickafarkfűről már én is sokat olvastam, és én hiszek benne, hogy tényleg jótékony hatása van a teherbeesésre, ezért én ma reggel kezdtem el inni a teát. 24-én leszek termékeny addig biztos fogom inni és utána majd meglátom, hogy mi lesz. Múltkor amikor ittam 2 teát másnapra már feszült a mellem. Azt tudjátok, hogy az ösztrogén termelődését serkenti és ezáltal fejti ki a hatását.

Lenne egy kérdésem: honnan tudja meg egy nő a saját testét figyelve, hogy valóban van-e peteérése vagy sem? Mert ugye, ugyanúgy menstruál csak mondjuk kevesebbet, de abban nincs is termékeny pete és a nő meg csak próbálkozik teherbe esni, de eleve nincs is esélye rá.

20. b9b65d264a (válaszként erre: 19. - Mongi)
2007. aug. 13. 22:07

Szia.

Nekem is a könnyebb teherbeeséshez ajánlották ezt a kapszulát.Holnap fogom elkezdeni szedni,mert a boltba meg kellett rendelni és holnapra hozzák.Egy kedves ismerösöm ajánlotta akinek azt mondták az orvosok,hogy nem lehet gyereke csak lombikkal.Ő szerinte ennek a kapszulának is köszönhetöen terhes lett nemrégen.Én is szeretnék már régota babát és egy probát megér...szerintem.

19. mongi (válaszként erre: 18. - B9b65d264a)
2007. aug. 13. 21:53

Szia!

Én nem ismerem a kapszulát,de neked mire ajánlották,és ki?

Én már próbáltam teázgatni,hátha teherbeesek,de nem sikerült:(

2007. aug. 13. 18:39

Sziasztok.

Nekem kapszulát ajánlottak.Azt ismeri valaki?

17. csacsa
2007. márc. 26. 19:43
Napi hanyszor kell inni?
2007. márc. 26. 19:03
Én felfázásra vettem cickát+medveszőlőlevélteát,bevált napi 2l-t meg kell inni.
15. mimo
2007. márc. 22. 18:56
Én is kiváncsi vagyok valóban lesz e- hatása.Mától elkezdem iszogatni!!!!!!!
2007. márc. 10. 18:47
Idaig en is ugy ismertem csak, hogy menstruacios gorcsokre jo.
13. bebe82
2007. márc. 10. 17:20
Én drogériában vettem, ott is van
12. opál
2007. márc. 10. 17:13
Sziasztok! Ezt a teát gyógynövény szaküzletekben lehet beszerezni? Valaki válaszoljon légyszi!
11. Nusi32
2007. márc. 9. 13:34
A cickafark tea tényleg segíti a teherbeesést. Ha valakinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata ossza meg velem!
2007. febr. 1. 16:23
Sziasztok!Én nagy "teakeverő" vagyok,a párom szerint egy boszorkány,szóval a lényeg,hogy a cickafarkfű a legjobb a görcsökre!Persze lehet még keverni más teákkal is,ha érdekel titeket szívesen leírom!Ülőfűrdőnek is tökéletes ha esetleg nagyon fájna a hasatok!Felforraltok egy nagyobb lábas vizet,tesztek bele teafüvet,(nem kell sok)állni hagyjátok kb 15 percig lefedve,majd leszűritek,és a fűrdővízhez öntitek!Alényeg,hogy ne egy fél kád vízbe öntsétek,inkább csak olyan ülőfürdőként ami éppen a feneketekig ér!A tuti hatás érdekében,kicsit terpesztett lábbal kell benne ülni,azért,hogy bejusson oda,és tisztítsa belülröl is a szervezetet!A legjobb egyébként,ha lavórva ültök,mert ott tutira szét tudjátok tenni a lábatokat,és szabad utat engedni a teának,hogy bejusson a szervezetetekbe!Görcsmentes napot mindenkinek!!
2007. febr. 1. 13:35
* bevált :-)
2007. febr. 1. 13:34
A menstruációt megelőző, illetve kísérő problémákra (görcsölés, fejfájás, stb.) nekem is bevállt.
2007. jan. 8. 10:57
Simán forrald fel a vizet.Tedd bele a teát,majd szürd le.Én úgy tudom izesités nélkül kell inni.
2007. jan. 7. 15:10
sziasztok! mivel a menstruáciom miota abba hagytam a fogamzásgátlót 2 havonta jön meg, azt gondoltam kipóbálom a cick.teát. csak több helyen többfélekpen olvastam, hogy hogyan kell inni. ti hogy szoktátok?
2007. jan. 6. 18:11
nekem 2szer vetélt el anyum.akkor hallotta,hogy ez milyen jó tea. a következő terhességnél elkezdte inni,és van egy öcsém:)
2006. okt. 30. 13:27
Az én menstruációm nem rendszeres. Sajnos, amikor éppen nincs vele gond, nem iszom cickafarkfű teát, csak akkor jut eszembe, ha már heteket késik. Ilyenkor viszont beválik.
2006. okt. 26. 15:17
Én a menstruációs görcsök csillapítására használom.Arra bevált.
2006. okt. 25. 20:00
Én ezt a kúrát egy más cikkben olvasottak alapján kezdtem el, elsősorban PMS tünetek mérséklésére. Kb. három hónapja csinálom, s erre valóban nagyon jó. Egyéb tapasztalatom nincs vele. Nektek?
1. Ekka
2006. okt. 17. 13:45
Számos hatóanyaga igen vonzóvá teszi a cickafarkfüvet a különböző problémákkal küszködő emberek számára. Ezek közül is a leglényegesebb a glikozidos keserűanyaga valamint az illóolaja. De például cserzőanyagai, szerves savjai és gyulladásgátló flavonoidjai miatt is sokan gyűjtik virágát.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook