Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A cickafarkfű (a teát annak is előnyös fogyasztani, aki teherbe szeretne esni) fórum

A cickafarkfű (a teát annak is előnyös fogyasztani, aki teherbe szeretne esni) (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
85. SzSzV
2009. okt. 31. 19:12

Még iszom azóta is, de úgy néz ki hogy már kezd elmúlni!:)

Kikaparnak mintha abortuszod lenne de nem a baba miatt hanem egészségügyi okok miatt, engem pl. azért mert olyan sokáig volt meg! De ilyet szoktak vetélés után is csinálni ha szükség van rá!

Neked még azóta is megvan?

84. Trapp
2009. okt. 30. 10:16

Sztem. te most hagyd! :)


Ha utána hónapokig nem jön meg, tarts 1 kúrát.


H érted azt, h egészségügyi KAPARÁS? O.o

83. SzSzV (válaszként erre: 82. - Trapp)
2009. okt. 29. 17:21

Én is csak a teát ittam de azt is csak hétfő délután óta, erre tegnap délután megjött de tegnap még csak lightos volt de ma már beerősödött!Én azért nem szeretném hogy olyan sokáig meglegyen egyfolytában, én se örülnék neki de a párom se!:)

A gyógyszer szedés előtt volt már meg nekem 3 hétig egy huzamba és egészségügyi kaparás lett a vége!

Szerinted akkor én is igyam most 6 hétig vagy azért tartsak szünetet?

82. Trapp
2009. okt. 29. 14:56

Jujj, de jó! :)

Én is csak a teát ittam, 1x vettem ülőfürdöt, de az nem hiszem h olyan sokat számít! '1' :P


Nekem 4 hét után hatott, de 2 hétig MÉG ittam... És már 2 hete h folyamatosan erős a menstruációm... :/


Nagyon nem zavar, 1x csak elmúlik... :D Legalább letisztulok.


Nem tudom, mióta is iszod? Lehet abba kellene hagynod... Max még 1 hétig igyad aztán, doszta...


Azt mondják, 1 kúra (6 hét) kb. 1 életre rendbe rakja a hormonháztartásodat. Hát én addig ittam :D

81. SzSzV
2009. okt. 28. 19:02

Sziasztok!

Ma végre megjött a mensim:) bár csak lightosan van meg de van:)

Nem tudom hogy a tea hatott e ilyen hamar vagy alapból megjött volna már!

80. SzSzV (válaszként erre: 79. - Trapp)
2009. okt. 27. 20:20

Szia!

Ha nem is állítaná be de legalább meg lenne tőle nekem már az is elég lenne! De így már jobb hogy olyannal beszélgetek akinek bejött, erőt adsz nekem ezzel!

Te csak ittad a teát vagy mást is csináltál?

Mióta van meg a mensid?

Én úgy gondoltam hogy csak iszom, aztán majd meglátjuk!

Nem filtereset vettem, bár én nem nagyon tudom mi a különbség a filteres és a sima között!

79. Trapp
2009. okt. 26. 21:40

Szió!


Hát gondolok Rád, 1 cipőben járunk.


Hogy nekem megjött tőle az tuti! De h beállítja-e :D? Ez a növény elviekben rendezi a méhet belülről!

Nekem nagyon erős a mensim, azóta is megvan, de én csak örülök neki! :P


Ülő fürdőt is vehetsz, 100 gramm szükséges hozzá. Vagy nem tudom hogy állsz a beöntéssel, de ezzel a teával csinálhatod, az is segít.

De sztem egyenlőre elég, ha csak iszod!


Ui.: Remélem nem filtereset vettél!

78. SzSzV
2009. okt. 26. 21:06

Sziasztok!

Én 3 évig szedtem fogamzásgátlót, most augusztusban szedtem be az utolsó adagot, utána persze megjött de azóta semmi, már 2 kimaradt és elégé para vagyok! Tegnap itt olvastam egy másik fórumon, vettem is, ma már ittam is délután, de holnaptól reggel éhgyomorra fogom inni! Kíváncsi vagyok az eredményre mert nekem előtte se volt szabályos a menstruációm!

77. Trapp
2009. okt. 24. 14:00

4hét-nyi cickafarkfű tea fogyasztást követően meg lett az eredmény :)

1 év után újra van mensi.

Reggelente, üres gyomorra 1 csésze - 2,5 dl - cickafarkfű tea. Ez a gyógyír :)

76. Trapp
2009. szept. 25. 11:59

Sziasztok!

Nekem kemény menstruációs problémáim vannak :S

20 éves vagyok, 1, 5 évig szedtem fogamzásgátlót, de miután abba hagytam nem jött meg a mensim. Ennek októberben lesz 1 éve.

Voltam rákszűrésen, negatív lett. A nőgyógyász írt fel gyógyszert, amit 1 alkalommal bevettem - ettől megjött (nyár elején), aztán 2 hét késéssel ismét volt 1 gyengébb a következő hónapban.

Azóta semmi. Én sem szeretném h hormonokkal tömjenek, nem vagyok gyógyszer párti - nem mérgezem magam.

1 gyógynövény könyvben kerestem gyógyírt hormonzavarra, a cickafarkfű tűnt a legalkalmasabbnak. Ott azt ajánlja a hölgy, h reggelente üres gyomorra fogyasszunk 1 csészével. BIO boltban vásároltam (nem filteres), és 2 hete iszom.


Vélemény? Azért elégé para h ilyen sokáig nem jön meg :(

2009. máj. 18. 11:08

Sziasztok!

Én cickafark cseppeket szedtem már egy ideje, de mikor elfogyott, gondoltam kipróbálom a teát (mert babát szeretnénk, s azt olvastam ez segíthet). Az első csésze után már pecsételő vérzést észleltem (kb. a ciklus közepén). Köze van ennek a teához? Vagy mitől lehetett? A dokim azt mondta lehet, vagy a peteérés miatt. De ilyen még sosem volt! Kicsit kétségbe vagyok esve! Akinek van valami ötlete, írjon! Köszi

2009. máj. 9. 21:29
oks akkor valamit nem jól tudtam:((sajnálom
73. 10d89b51ea (válaszként erre: 72. - F53c22bae8)
2009. máj. 9. 21:21
ezt nem értem angyalka:) ciszta meg ciszta között kb. annyi a különbség, hogy van sima ciszta meg csokiciszta/ endometriozis/ nekem 2007-ben ez volt.most csak sima mezei cisztám van:)
2009. máj. 9. 21:15

"A növény ösztrogén aktivitású, a női hormonhoz hasonló anyagot tartalmaz, javítja a sárgatesthormon termelését. De csak egészséges életmód mellett tartja harmóniában a hormonrendszert. Minden szempontból a lehető legkedvezőbben befolyásolja a női medence szerveit. "


Nekem a cisztám sárgatestet termelt, és mivel arra hat ezért nem tettem jót!Viszont olyan ciszta is van, ami nem termel hormont.Ezért kérdeztem milyen a cisztád!

2009. máj. 9. 21:08
Sziasztok lányok! nemrég derült ki, hogy a 2 tüszőmből az egyik ciszta lett./ lombik stimut emiatt nem tudtuk elkezdeni:( 2 napja iszom a cickafarkfű-teát. szerintetek eltünteti a cisztát, nem zavarja be a hormonokat?
70. Andili
2008. szept. 25. 17:21

Gyógyászat

Külsőleg

Fogíny-, szem- és általában gyulladásokra öblögető és borogatószer. A cickafarkolajjal gyulladást megszüntető kenőcsök készülnek. Az azulénes kenőcs a gyulladást nem folytja el, hanem a lefolyását gyorsítja.


Belsőleg

A cickafarkfű tea étvágyjavító, emésztést serkentő, görcsoldó, epe- és májműködést elősegítő, menstruációs zavarokat megszüntető, húgyszervi és légzőszervi bántalmakat gyógyító, vérnyomáscsökkentő. Viszértágulás, gyomor- és bélhurut, valamint prosztatabántalmak ellen is ajánljuk.


[szerkesztés]Konyha

69. sóvágó (válaszként erre: 68. - Szilvi86)
2008. szept. 4. 11:25
Ezt a teát max. 3 hónapig lehet kúraszerűen inni, aztán szünetet kell tartani. Felfázásra is nagyszerű, ekkor ülőfürdőt kell alkalmazni. Csak ajánlani tudom!
2008. szept. 3. 20:54
sziasztok,En is olvastam mar erröl a tearól,es fogyasztom is mar egy par hete,nagyon jo eszre lehet venni a valtozast!Nekem petefeszek cisztam van es ugy hallottam,h. arra is jo.Van akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata??Meddig lehet inni,kuraszerüen kell alkalmazni?
2008. szept. 3. 20:48
hello
66. sóvágó (válaszként erre: 65. - Moni342)
2008. júl. 30. 17:19
Én is így ittam, citromlével és mézzel, tudtommal csak cukrot nem szabad beletenni! Nekem nagyon jó volt!
2008. júl. 30. 08:45

Sziasztok!

Ha ízesítem elveszíti a hatását?

Én anélkül nem tudom meginni, még így is öklendezem tőle. 2dl-be rakok egy kanál citromlevelet, és egy kanál mézet.

64. sóvágó (válaszként erre: 61. - Szaffi76)
2008. márc. 13. 08:55
Az első három hónapba nem , de aztán a palástfűt ajánlják!
63. komolyka (válaszként erre: 61. - Szaffi76)
2008. márc. 11. 12:12

Szia!

Én terhesen óvatos lennék a cickafark teával, mivel az ösztrogénhez hasonló anyag van benne.

2008. márc. 11. 12:04
A CICKAFARKFŰ TEÁ MIDENKI IHATJA, SŐT AJÁNLOTT IS!
2008. febr. 22. 14:33
Sziasztok! en meg csak most regisztraltam! kerdeznem hogy en terhes vagyok kb 1honapos en ihatom a cickafakteat? nem art a picinek?
60. sóvágó (válaszként erre: 59. - E004ab8014)
2008. febr. 21. 15:57
Én reggeli előtt fél órával ittam 2dl-t, és vacsora előtt fél órával szintén 2dl-t.
59. e004ab8014 (válaszként erre: 58. - Sóvágó)
2008. febr. 21. 15:55

Oké, köszi! Úgyis pont most van meg. :)

És mennyit kell inni? Napi 1 csésze? Kettő?

58. sóvágó (válaszként erre: 56. - E004ab8014)
2008. febr. 21. 13:55
Szerintem a mensi utáni naptól két hétig kell inni, aztán szünet. Én most csinálom, merem ajánlani!
2008. febr. 21. 13:31

Sziasztok!!


Én a családi hagyományt viszem tovább azzal ,hogy a teát használom pl. felfázásra vagy ha össze szedtem valamit ha uszodába voltam .( csak a kiss fertőzésekre próbáltam ,nagyobb gondokra nem tudom)Fürdő vízbe kell bele önteni egy nagy fazék teát szupi.Inni nem nagyon használtam de bizti nagyon jó olvastam róla !

2008. febr. 21. 13:20

Egyik barátnőmnek a petefészkeiben sok apró ciszta volt. Nem PCO-s, de ezek előjöttek neki. Elkezdett cickafarkfű-kapszulát szedni, és pár hónap alatt eltűntek a ciszták. Úgyhogy a tabletta is jó.

Nekem a rendszertelen vérzésemre kéne, de most elbizonytalandotam, hogy mikor is kéne fogyasztani...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook