Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A cickafarkfű (a teát annak is előnyös fogyasztani, aki teherbe szeretne esni) fórum

A cickafarkfű (a teát annak is előnyös fogyasztani, aki teherbe szeretne esni) (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
2008. febr. 17. 11:13
Egyébként az íze pocsék, mint ahogy gondoltam is, de fel*ztam egy kis mézzel.
2008. febr. 17. 11:13
Két napja iszom a teát reggel és este 2-2dl-t, és egyszerűen fantasztikus! Már az első pohár után eltűnt a derékfájdalmam, ami valószínűleg felfázás miatt volt. Még nem vagyok tökéletes, de bízom ebben a teában.
2008. febr. 15. 12:27
Ha olyan jó, akkor az íze biztos pocsék, főleg, hogy nem lehet ízesíteni, de az biztos, hogy kipróbálom! Adok neki vagy három hónapot, vagy nem lehet olyan sokáig egyfolytában inni?
2008. febr. 15. 12:03
Én is csak jókat tudok írni erről a teáról a görcsökre is nagyon jó!
2008. febr. 15. 12:01
Én is babát szeretnék, úgyhogy megpróbálkozom a cickafarkfű teával, rontani biztos nem ront a helyzeten.
50. mongi (válaszként erre: 49. - Quimbi)
2008. febr. 14. 20:11
Nagyon rendszertelen volt a ciklusod?
49. quimbi
2008. febr. 13. 22:09
Sziasztok, én kb. 4 hónappal ezelőtt kezdtem el inni 2 naponta fél liter cickafarkfű teát kb. a ciklusom közepéig, aztán már csak heti 1x a menzesz napjáig és olyan pontos lett a menzeszem, mint az óra-szóval a tea segített. Teherbeesést nem tudom,h.befolyásolja-e?!
2008. jan. 17. 19:48

Szia mindenki

Egy ismerőstől hallottam, hogy ha a cickafarkfű teát palástfű teával keverve iszod megnő a teherbeesés lehetősége.

Most néztem meg a neten, én is holnaptól elkezdem inni...

Majd meglátjuk beválik-e, már nagyon reménykedem benne....

47. Nikice (válaszként erre: 46. - Mongi)
2007. okt. 20. 07:22
Megtörtént, de úgy érzem, eső után köpönyeg. Ezen már nemváltoztat sajnos.
46. mongi (válaszként erre: 44. - Nikice)
2007. okt. 19. 23:48
Inkább keress fel egy másik dokit.
45. Nikice (válaszként erre: 43. - Mongi)
2007. okt. 19. 07:29
Ugyan, nincs miért...
44. Nikice (válaszként erre: 42. - Komolyka)
2007. okt. 19. 07:29
Nem tudom, nem is értem még. Arra gyanakszom, hogy a pco, abból, hogy az orvosom rögtön közölte, hogy ajánl valakit akinek ez szakterülete. Mondd, miért nem látta be ezt az elején???Hogy túl nagy falat vagyok neki? mIért kisérletezgettünk? Persze ott van a természetes szelekció féle magyarázat is, de ezt aztán szóba sem hozta. Korai embrióhalál...nem tudott tovább fejlődni. Ez pedig valószínüleg a pco-nak köszönhető, persze sosem fog kiderülni. Azt mondják, ha fejlődési rendellenesség,akkor azok a vetélések spontán beindulnak legtöbbször. Nem tudom, de szeretném ha ennek vége lenne. Utálok reggel felébredni is...
43. mongi (válaszként erre: 39. - Nikice)
2007. okt. 18. 21:01
Bocsánat,sajnálom!
42. komolyka (válaszként erre: 41. - Nikice)
2007. okt. 18. 11:28

Mi volt a baj? Mikor történt?

Már ha szeretnél beszélni róla...

41. Nikice (válaszként erre: 40. - Komolyka)
2007. okt. 18. 11:06
Látod? Mennyit változik a világ, néhány hozzászólással ezelőtt...felfogni nem tudom.
40. komolyka (válaszként erre: 39. - Nikice)
2007. okt. 18. 08:04
Nikice, nagyon sajnálom!
39. Nikice
2007. okt. 17. 18:17
Pedig nem ajándékoztam el...ennyit a babonáról. Pici babám elment.
38. mongi (válaszként erre: 37. - Nikice)
2007. okt. 16. 21:10
Hűűűűűha!Még csak most olvasom!GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
37. Nikice (válaszként erre: 36. - Mongi)
2007. okt. 13. 07:41
Mongi! Képzeld, kismami vagyok. De azért nem merném egyértelműen a teára fogni, mert mindössze 2 csészével ittam belőle. Gondoltam, hogy elajándékozom, de babonából mégsem. Őrizgetem, és majd kidobom, ha kell, de nehogy az legyen, hogy elajándékozom, és baj történik, és megint mehetek teát venni. Ugyanígy vagyok a betétekkel, egy halom van a táskámban. Inkább hurcibálom feleslegesen! :)
36. mongi
2007. szept. 22. 13:15
Akkor lehet,hogy én is megpróbálom újból.Egyszer már ittam egy hónapig minden nap 1 bögrével,de semmi.Hátha tovább kell!:)
35. ice kuszi (válaszként erre: 34. - Nikice)
2007. szept. 21. 11:39
Köszi szépen! Bizti, hogy neked is összejön hamarosan. Szerintem az én sikeremben része volt a teának is!
34. Nikice
2007. szept. 21. 10:21
Köszönjük, hogy ezt leírtad nekünk, ismét felcsillant a reméyny! Ha még nem mondtam volna, minden jót a babádnak és Neked!
2007. szept. 21. 08:01
Sziasztok! Én idén januárban kezdtem inni a teát, de én nem úgy, hogy csak a ciklus bizonyos napjain, hanem minden nap 1-2 csészével, mert hallottam, hogy mindenféle nőgyógyászati problémára jó, és nekem gyakran voltak különböző gyulladásaim. 2 hónap múlva a kenetem eredménye jobb volt, mint bármikor, életemben először semmiféle gyulladást nem mutatott. Mivel babát akartunk, és úgy olvastam, hogy ezt sem jó néhány hónapnál tovább fogyasztani, a múlt hónapban abbahagytam az ivást, épp a ciklusom 14. napján. Nem tudom, hogy minek köszönhető, ennek, vagy másnak, de 2 hét múlva nem jött meg, és most 5 hetes terhes vagyok az első babámmal! Én mindenhol azt olvasom, hogy az ösztrogéntermelésre van kedvező hatással, és az én példám is ezt mutatja, úgyhogy a ciklus második felében...hát nem tudom milyen hatása van.
32. mongi (válaszként erre: 28. - Ice kuszi)
2007. szept. 20. 22:04

Szia!

Végülis hogyan és mennyi ideig iszogattad a teát?

31. Nikice
2007. szept. 19. 19:30

Sziasztok tapasztalt teafogyasztók! :)

Ma vettem ebből a "csodaszerből", csak az az egy problémám van, hogy mindenhol másként írják mikortól kell inni, és meddig. Itt ugye tisztanaptól 14 napon át, máshol azt olvastam, a várhatómensi előtt 10. naptól amíg megjön, vagy meg kellene, de rendszertelen.Akkor most? Összetett a helyzet, nekem elsősorban baba miatt kellene, de van kismedencei problémám is, és ebből adódoan a ciklusom is kiszámíthatatlan. Illetve, ha közben mégis kismai lennék (ami nem valószínű, de ki tudja), szóval nem ám meghozza a mensit ezesetben is! Vagyis árthat a magzatnak? Olyan tanácstalan vagyok,és nagyon félek. 16 hónapja várunk a csöppségre, ha most azért történne valami, mert "mindent összeiszok", sosem bocsájtanám meg! Aki tud segítsen, köszönöm!!!

30. ice kuszi (válaszként erre: 29. - Lamoni)
2007. aug. 30. 08:03
Ártani biztos, hogy nem árt. Régebben volt olyan, hogy nekem is 7-8 napig tartott, de mióta iszom a teát, ált. 5, de max. 6 nap! Szerintem próbáld úgy inni, ahogy a cikk írja, és 3 hónap után tarts néhány hónap szünetet!
29. lamoni
2007. aug. 29. 21:02

Sziasztok. Nekem az a problémám, hogy túl hosszú ideig van meg a menszim, és közti vérzésem is szokott lenni. Szerintetek ebben az esetben segít a cickafarkfű tea?

Jó lenne valahogy rendezni a ciklusom, mert már nagyon szeretnék én is babát.

2007. aug. 16. 12:14

Sziasztok!


Köszi mindenkinek a hasznos infót! Ezt a ciklust még "végigiszogatom", aztán tartok pár hónap szünetet! Mindenkinek mielőbbi teherbeesést kívánok! (Beleértve magamat is!):-)))

2007. aug. 16. 09:13

Az interneten találtam, olvassátok csak el:


Cickafarkfű - a teherbeesésért



A cickafarkfű -( A teát annak is előnyös fogyasztani, aki teherbe szeretne esni. )


Számos hatóanyaga igen vonzóvá teszi a cickafarkfüvet a különböző problémákkal küszködő emberek számára. Ezek közül is a leglényegesebb a glikozidos keserűanyaga valamint az illóolaja. De például cserzőanyagai, szerves savjai és gyulladásgátló flavonoidjai miatt is sokan gyűjtik virágát.

A cickafarkot gyakran használják vérnyomáscsökkentő teákhoz, de még azok a gyerekek is jól járnak a gyógynövénnyel, akiknek éjjeli bevizelés miatt ajánlják. A visszérproblémákon szintén könnyít, magyar kutatók szerint pedig az asztmásoknak – főként a gyermekeknek – is érdemes kipróbálniuk.


Anyagcserezavarok, emésztőrendszeri bántalmak (pl. bélgörcsök) esetén ugyanúgy hatékony a gyógyfű, még az enyhe, diffúziós vérzéseken is csillapít. Nem hashajtó, mégis serkenti a kiürülési reflex mechanizmusát. Az emésztésre és az étvágyra ugyancsak javító hatással van. A cickafarkfű a vizeletet is hajtja és tisztít, így gyakran találkozni vele reumára illetve meszesedésre fogyasztandó teában.


Külsőleg alkalmazott szeszes kivonata fájdalomcsillapító és izomlazító tulajdonsággal bír. Illóolaja igen előkelő helyen szerepel az aromaterápiában, menstruációs problémák illetve székrekedés esetén hasznát vehetjük, mint nyugtató, gyulladáscsökkentő vagy görcsoldó. Homeopatikus termékeket is készítenek belőle.



A cickafarkfűvel talán a hölgyek járnak a legjobban, bár ez sem helyettesíti az esetleges egészségtelen életmód megváltoztatását. A teája kiegyensúlyozza a hormonháztartást, így rendszerezi a menstruációt.


Ez esetben a tisztulás vége utáni, nem vérző napon kell elkezdeni a gyógytea fogyasztását 14 napig, majd szüneteltetni a következő tisztulásig, és így tovább. Ha erős alhasi fájdalommal küszködik valaki, bátran lehet alkalmazni a gyógynövényt a tisztulás alatt. A teát annak is előnyös fogyasztani, aki teherbe szeretne esni.


A cickafark a férfiak prosztataduzzanatára is kiváló. Egyéb gyógymódokkal kombinálva még a súlyosabb esetekben is enyhít a tüneteken.


A gyógyfű alkalmazását nem tanácsolják fogamzásgátlót szedőknek továbbá azoknak, akik hajlamosak a rosszindulatú daganatok kialakulására, mivel ösztrogénhez hasonló hormonaktivitású vegyület található benne.


Nagyon ritkán a meglehetősen érzékeny embereknél kiütést vagy hasmenést eredményez. Teájának fogyasztását nem ajánlják hosszú távra, ahogy az előírt adagot se szabad túllépni. Áldott állapotban lévő valamint szoptatós anyák is nyugodtan ihatják legfeljebb 1 dl-es adagokban.


A teáját úgy kell elkészíteni, hogy 1 ek. mennyiséget leforrázunk 2 dl vízzel, és negyed óráig ázni hagyjuk, majd leszűrjük. Édesítés nélkül fogyasztandó napi 2-szer 2 dl, 20-30 perccel étkezés előtt.

26. Elizabeth3 (válaszként erre: 23. - Ice kuszi)
2007. aug. 16. 09:03

Szia. Én úgy tudom,hogy a menses utáni első nem vérző napon kell elkezdeni inni, reggel és este 2dl, ami pont egy filterhez (2gr.)való, étkezés előtt fél órával. A filtert negyed óráig kell állni hagyni a vízben, lefedve.

Majd 1 hét szünetet kell tartani.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook