Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A C vitamin legújabban felfedezett egészségügyi előnyei fórum

A C vitamin legújabban felfedezett egészségügyi előnyei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A C vitamin legújabban felfedezett egészségügyi előnyei

1 2 3
15. Csipkerózsika (válaszként erre: 11. - F64f0d9a69)
2013. febr. 28. 13:04

Én is épp erről akartam írni. A keresztanyám ezzel a kezeléssel gyógyult méhnyakrák után. A lényege valójában annyi, hogy a rákos sejtek mindaddig veszik fel a nagy dózisban adagolt vitamint, míg szét nem robbannak. És láss csodát: a kemohoz képest nincs semmi mellékhatás.

Most nem kötekedésképp mondom, de a gyógyszeriparnak egyáltalán nem érdeke, hogy a C-vitamin, mint általános, olcsó és széleskörűen hatásos "gyógyszer" a köztudatba bekerüljön. Ezért logikus, hogy ellentétes vélemények jelenjenek meg.

Amúgy a cikk jó, csak épp nem újonnan fedezték fel a C-vitamin jótékony hatásait, lásd Szentgyörgyi Albert munkásságát.

Az adagolást tekintve pedig elég nevetséges a hivatalosan javasolt 60 mg, ami megegyezik egy egy kilós tengerimalac C-vitamin igényével. Ehhez képest testtömegre átszámítva egy átlagos embernek kb. 3-4000 mg lenne szükséges.

14. AlBundy (válaszként erre: 13. - Secret!)
2013. febr. 28. 12:00
Én is igen magas mennyiségben eszem, viszont én így is beteg vagyok egy évben 1x-2x, ez régen is így volt csak a különbség, hogy most már nem dönt le a betegség hanem néhány nap alatt lábon kijárom őket. Nem tudom ez most jó vagy rossz, mert egyébként meg 2 napig voltam beteg nagyon magas lázzal..
13. secret! (válaszként erre: 4. - Katykóca)
2013. febr. 28. 11:55
Tény, hogy én és a párom talán 5-6 éve napi 3 ezer miligramm c-vitamint szedünk, tény hogy 6 éve nem voltunk betegek, egyáltalán. A gyerek születése óta kapja, tény hogy a 15 hónapos gyerekem egyáltalán nem volt beteg. Sok idegeskedést, időt, és fáradtságot, és pénzt takarítunk meg. Emellett heti 5-7 edzés, futás, félmaratonok, stb. 40 évesen nem vagyok fáradt, csak ajánlani tudom, aki pedig az ellenkezőjét állítja, hogy káros, mutasson bizonyítékot rá, ne csak írásokat.
12. Böbusz (válaszként erre: 11. - F64f0d9a69)
2013. febr. 28. 11:31
Ő a házi orvosom... :)
2013. febr. 28. 11:27

[link]

Mándi László belgyógyász szakorvos, családorvos, a Debreceni Orvostudományi Egyetem tutora a felfedezés jelentőségéről szólva az MTI-nek elmondta, hogy az elmúlt évek klinikai eredményeinek köszönhetően az Országos Gyógyszerészeti Intézet már engedélyezte a nagydózisú C-vitamin kezelést a rákgyógyításban

2013. febr. 28. 11:12

Azért ez kemény csapda. C-vatminnal megelőzheted a rákot, de ha rákos vagy akkor nem jó.

Amúgy a kutatások azt mondják, hogy nem konkrétan a rákos sejteket védik hanem a kemoterápiás kezelésben szabad gyökökkel pusztítják a rákos sejteket és ezeket a c-vitamin pusztítja. Tehát közvetetten rontja a kezeléseket.

9. d878fb6317 (válaszként erre: 6. - Castellina)
2013. febr. 28. 10:54

"Watson elméletét azonban érdemes a helyén kezelni, int óvatosságra Bíró Krisztina is: míg csupán elmélet, és nem támasztja alá klinikai vizsgálati eredményekkel"


Tehát elmélet.

2013. febr. 28. 10:48

Ha valaki nem akarja elolvasni a teljes cikket, akkor részlet belőle:

"ha daganat esetén fokozzuk az antioxidánsok bevitelét, nemhogy az ellenük folytatott küzdelmet segítjük elő, hanem a daganatos sejt munkáját, osztódását támogatjuk, azaz a sejthaláltól védjük meg őket"

2013. febr. 28. 10:46

Maga a cikk:

[link]

2013. febr. 28. 10:41

A C vitamin csak akkor segít a rák megelőzésében, ha még nem vagy rákos.

Viszont ha már az vagy, de még nem derült ki, akkor sokat árthat. Ugyanis antioxidáns tartalma miatt védi a ráksejteket az oxidációtól, növekedésében, fenntartásában elősegíti.

Szóval a rákos betegeknek nem segít, hanem árt.

Ezt a nemzetközi rákkutató szimpoziumon tartott nobel díjas kutató előadásában olvastam. Tehát nem internetes baromság.

2013. febr. 28. 10:21
Köszönöm önzetlen segítségét.
2013. febr. 28. 09:30

Napi mekkora dózist javasol??

a cikkben 250 szerpel,de mostanság inkább az 1000 mg-ot hallani napi javaslatnak,sőt ennek többszörösét légúti megbetegedések javítására!

2013. febr. 28. 09:28

"A C-vitamin kivédi az egészséges életmód káros következményeit."


Hogy is van ez? Ha egészségesen élek, annak milyenek a káros következményei?

2013. febr. 28. 09:24

Az a nagy baj, hogy az orvosok jelentős része nem foglalkozik a vitamnok jelentőségéve.

Pl. ha a fogorvosom felhívja a figyelmemet évekkel ezelőtt, hogy nagyobb dózisú c vitamint szedjek, akkor sok évnyi kínzó ínyproblémától megszabadít.

Azt mondta, ha leszedi a fogkövet, majd elmúlik.

Már ott tartottam, hogy 3 havonta jártam fogkőeltávolításra, de nem segített.

Aztán elkeztem szedni a vitaminokat, és láss csodát rendbejött a problémám. Persze nem 60mg c vitamint.

Mindemellett nem vagyok annyira fáradékony, ingerlékeny és beteg se voltam jó ideje.

2013. febr. 28. 09:08
Hogyan befolyásolja a C vitamin szedése a szervezet épülését, a testmozgás hatékonyságát és a fogyást? Mi az összefüggés az C vitamin szedése és a szív és érrendszeri megbetegedéseknek? Cikkemben új, tudományos felfedezéseket mutatok be Önnek a C vitamin jótékony hatásáról! Olvassa szeretettel és éljen egészségesen!

Ugrás a teljes írásra: A C vitamin legújabban felfedezett egészségügyi előnyei
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook