Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A bolti vagy a házi tejtermékekben bíztok meg jobban? fórum

A bolti vagy a házi tejtermékekben bíztok meg jobban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. nov. 17. 00:08

Én a sima házi tejet nem tudom meginni, mert nagyon tömény nekem, viszont minden más házi tejterméket (túró, tejföl, sajt) szivesebben fogyasztok, mint a boltit. Édesapám csinálja őket.

A boltban megvett tejtermékek sem higénikusabbak, hisz azokat is házi tejből csinálják! Házi üzemektől veszik a tejet. Szóval mindenfajta esetleges fejési szennyeződés abba is belekerülhet!

2009. nov. 17. 00:08
Nem csak a kutyák és az emberek, de sok más állatfaj is megfertőzödhet a borreliával, ideértve a madarakat és a háziállatokat is. Ezek egy részében nem alakulnak ki tünetek – ilyenek például a macskák és sok vadon élő állat -, mások szintén megbetegedhetnek. Tejelő, fertőzött állatoknál a baktérium bekerülhet a tejbe és emberi fertőzést okozhat, ezért fontos ezeknek az állatoknak a védelme is, illetve a betegség gyanújakor a vérvizsgálat elvégzése. Érvényes a régi figyelmeztetés továbbra is, hogy tejet csak forralva vagy pasztörizálva szabad inni.
12. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - 35491a860f)
2009. nov. 17. 00:07
Én is ezt szoktam mondani: víz folyik a csapból is...
2009. nov. 17. 00:07

A házitejet kötelező (!!!) felforralni, különben 1-2 nap alatt megmegy a hűtőben is!

Dolgoztam anno tejüzemben, hát az se volt sokkal jobb... Egyszer túrót kapartunk. 2 adag volt, mind2 másik fejés, a kettő között fertőtleníteni kellett mindent. Ez azt jelentette, hogy fertőtlenítős vízzel kimostuk a kádakat is, amibe a túrót kapartuk. Öblíteni minek! Az nem számított, hogy a fertőtlenítős víz benne maradt a kád aljában, mert 4en se tudtuk fejreállítani, kitörölni meg tilos, de túró egy pötty se maradhatott az előzőből...

Hát nem tudom... Utána egy ideig nem ettem túrót... :S

2009. nov. 17. 00:02
Én még most kezdem kitapasztalni, hogy itt a házi tejtermékeket illetően kiben lehet leginkább megbízni. 3 hónapja költöztünk ide. Régi lakóhelyünkön csak bolti cuccokat vettem. Ezzel a lyme kórral viszont sikerült Enissa-nak elbizonytalanítania engem, viszont a bolti tejtermékek meg felvizezett vackok, sokszor a sütemények sem sikerülnek úgy, ahogy kellene, mert xar a bolti tejtermék. Vizet meg itthon is tudok inni.
2009. nov. 17. 00:02
Én mostanában fedeztem fel, hogy Sopronban van tejautomata! :D Nagyon finom tejet ad, és olcsó is. Gondolom, a higiénia is rendben lehet, ha pékségekbe is szállítanak... Viszont mivel nekik az utóbbi a fő profil, így csak tej van, más nincs. Viszont csinálok belőle túrót - most is döglődik 1,5 liter a tűzhelyen, holnapra jó is lesz... :P
2009. nov. 17. 00:01

Pasztőrözés az a folyamat, amikor felforralod a tejet, majd lehűtöd, lehetőleg gyorsan. Vitamin nem marad kevesebb, viszont elpusztítasz kórokozókat vele. A tejnek amúgy is a fehérje, és Ca mennyisége az, ami miatt (megoszlanak a vélemények, hogy mennyire) ajánlott a fogyasztása.

Én is a házi tejtermékekre voksolok. Mindenesetre én is szétnéznék vásárlás előtt higiéniai téren a termelőnél, mielőtt megveszem a házi dolgokat!

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 35491a860f)
2009. nov. 17. 00:01

Babának mindig forralva kell adni a tejet.


Azért nem annyira steril ám az. Gondolj bele ha látsz tehenet azok között van sok sz@..-s szőrű is. ahhoz hozzáér aa tehenész ahogy teszi rá a fejőgépet, ki tudja az ő keze mennyire tiszta stb. A tejet én mindig úgy láttam forralják. Tudom , hallottam van aki esküszik a frissen fejt habos langyos tejre. Azt viszont már nagyobbacskáknak adják.

2009. nov. 16. 23:59
En csak hazi tejet,tejfolt hasznalok olyan esetben hasznalok bolti tejet ha veletlenul el fogyott es akarok sutni sutemenyt.Igaz megfigyelem kitol veszem , van egy tejes asszony aki 16 eve az egesz csaladnak hordja a tejet penteken,egy masik asszony csak tejfolt/bivaly/ hozzza szinten penteken,a tejfol ugy nezz ki mint a vaj.
2009. nov. 16. 23:57
Még akkor is sokkal több vitamin marad benne, mint abban, amit a boltban kapsz!!!!
2009. nov. 16. 23:55
Na most elbizonytalanodtam a kemikáliákat és a beleivós kutyákat-macsekokat illetően. Viszont ez egy tehenészet, ahonnan a tejet hordják. Feltételezem róluk, hogy nem azért árulják, mert így akarnak meggazdagodni. Viszont ha felforralom és úgy hűtöm le, az már hasonló eljárás, mint a pasztőrözés, csak mondjuk pasztőrözés után sokkal kevesebb vitamin marad a tejben, nem?
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 35491a860f)
2009. nov. 16. 23:51

Bennem is ez a gondolat többszöt felmerült.


Esküdtem a házira, míg egyszer nem láttam hogyan készítik egyik háznál. A kutyák, macskák beleittak az edénybe amiben a tejet tárolták. Nem sorolom gyomorforgató volt. Nem tudom. Azt is hallottam a nem pasztöröözött tejjel a lyme kórt is meg lehet kapni.

A másik oldalon meg ott van a a sok kemikália.


Amennyiben ismerősöd az illető vagy van rálátásod mennyire tiszták, akkor a házira szavaznék.

2009. nov. 16. 23:49

A gyári tejtermékek is házi tejből készülnek csak nagyon fel vannak higitva vizzel és sok bennük a tartósitószer, úgyhogy szerintem a házi sokkal jobb!

Csak az egy éves gyermekednek mielőtt odaadod a tejet, forrald fel és higisd egy picit vizzel felforralás előtt! 4% feletti a zsirtartalma, ezért hasmenést okozhat, de sokkal egészségesebb, mint a tartósitószeres bolti tejtermékeknek nevezett áruk.

2009. nov. 16. 23:44
Sziasztok! Nemrég fedeztük fel új lakóhelyünkön, hogy van lehetőség házi tej, házi tejföl, házi túró és még házi készítésű sajt vásárlására is. Nagyon megörültünk neki, mert én gyerekként nagyon sok házi tejet ittam, és imádtam, csak jót tudok mondani róla. Amikor legelőször megkóstoltam az itteni házi tejet, mérföldekkel jobb, tartalmasabb ízt éreztem,mint a bolti tejnél. Lehet érezni a házi tejben, hogy ez valóban tej. A tejfölben ugyanígy. A boltinak messze nem ilyen íze van. Kérdés viszont, mernétek adni egy 1 éves gyereknek ház készítésű tejtermékeket? Tudom, hogy 1 éves korig nem ajánlják a dokik és utána is sokak szerint 2-3 éves korig nem kellene erőltetni, de a mi családunkban és a férjemében sincsenek és nem is voltak tejallergiások soha, így ettől a részétől nem félek. Inkább a higiénia aggaszt. Melyik higiénikusabb szerintetek a gyári, ahol sok esetben mérgeznek minket a pálmaolajos tejföllel, vagy házi, ami valódi tej/tejföl/túró, viszont nem vagyunk ott, hogy lássuk mennyire higiénikus az eljárás?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook