Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Igaz, hogy ha lázas a gyerek akkor nem szabad tejterméket etetni vele, mert attól még jobban felszökik a láza? fórum

Igaz, hogy ha lázas a gyerek akkor nem szabad tejterméket etetni vele, mert attól még jobban felszökik a láza? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jún. 4. 06:38
Nem, csak akkor nem szabad, ha vírusos hányása vagy hasmenése van,mert a vírus imádja a tejterméket ,fokozva a problémát. A fiam 5 éves reggel-este kakaó, még lázas betegen is kap, semmi probléma, de ha vírus akkor tilos!
32. Gligi
2009. jún. 4. 06:26

Én úgy tudom, hogy

ha gyerek, ha felnőtt akkor nem szabad tejet fogyasztani, ha valamilyen gyógyszert vett be, mert bontja a hatásfokát.

De nagyon érdekelne, hogy ez e az igazság !?

31. supin
2008. máj. 13. 07:44
Szerintem azért sem mert sok gyógyszert nem is lehet vele bevenni.A gyógyszer felszivódását akadályozza.
2008. máj. 13. 07:36
Nem szabad, mert a magas hő kicsaphatja a szervezetében a fehérjét...Nekem ezzel indokolta anno a védőnéni.
2008. máj. 11. 12:24
nekem is mindég azt mondja a párom hogy ilyenkor ne adjak tejet a fiamnak.én megfogadon a tanácsát,mert állatorvosi technikumot végzett és igy tanultak az emberekröl is.
2008. ápr. 17. 19:48
Én nem hallotam róla azért mert lázas nem ihatna tejt vagy kakaót a lényeg a folyadék bevitelen van!
27. Pirosalma (válaszként erre: 26. - Drnéni)
2008. ápr. 16. 20:20

Szia, Drnéni!


Dr. Túry Ferenc y-nal írja a nevét:-)

2008. ápr. 16. 20:05
A savanyított tejtermékek gátolják a penicillin típusú antibiotikumok felszívódását, azonfelül hasmenéses gyereknél az esetleges kóröközó baktériumoknak (általában vírus okozza) táplálékot biztosít a tej. Ezért nem érdemes ilyenkor adni. Egyébként a legtöbb gyerek ilyenkor nem is kívánja, ha mégis, nagy baja nem lesz tőle (legalábbis Túri prof. szerint).
2008. ápr. 16. 16:37

Ja azt elfelejtettem, hogy persze amig szopik a baba, addig az anyatej mehet, mert az MÁS.

Csak ha az anya lázas, akkor nem kéne a babának adni...,de ha mind a 2, akkor együtt gyógyulnak :-)

2008. ápr. 16. 16:35

Nem szabad, sőt...

Sokszor hallottam, hogy reggel a gyógyszert is tejjel adták be, vagy vették be. Hát ez nem jó, mert szinte semlegesíti a gyógyszer hatását.

Ilyenkor nagyon sok folyadékot, olyat amit a gyerek szeret, még ha valami lötyi is, csak hogy igyon. Tejtermékeket míg lázas addig kerülni kell.

2008. febr. 14. 07:48

Úgy tudom, hogy azért nem szabad tejet ill. tejtermék félét adni a betegnek, mert negatívan befolyásolja az antibiotikumok és lázcsillapítók hatását.

Ez anyatejre nem vonatkozik, de tápszernél már jobb 1-2 óra szünetet tartani a gyógyszer bevétele és az etetés közt.

22. direne
2008. febr. 14. 00:19

Grétusnak igaza van, engem is itattak anno betegen tehéntejjel, és sugárban hánytam ki.

Ha a gyerek beteg, egyből diétáztatom, és ezt a tünemény doktornénink is helyesli.Egy kezemen meg tudom számolni, hogy a két gyerekem hányszor hányt összesen.

A tej, mint élet erő egészség szlogen lassan nagyon lassan, de kezd lejárni.

És ez különösen igaz a mai dobozos műtejekre.

21. supin
2007. nov. 7. 12:55
Ínkább az ,hogy tej adaléka hatástalanit egyes gyógyszereket
2007. nov. 7. 12:49
Azt mondta ma a dokinéni, hogy nyugodtan lehet a gyerekeknek ilyenkor is tejcsit adni. Semmi baja nem lesz tőle.
2007. nov. 7. 11:04
Nem azért nem lehet tejeset adni mert jobban felmegy a láza, hanem azért mert amint megissza a láztól megsavanyodik benne és kihányja! Az, hogy az anyatejre hogyan reagál nem tudom. Én a tehéntejre értem ezt a reakciót.
2007. okt. 8. 17:13
a mi dokink is többször mondta már, h 38 felett nem szabad tejet adni, de az én lánykám amúgy se nagyon issza :DD Így igazából mindig elfelejtem miért is nem szabad de van valami "rendes" magyarázata
2007. szept. 26. 09:53

Hali. Az én fiaim 5 évesek múltak tavasszal, éves koruk óta reggel este 3dl kakaót isznak. Még nem volt gondunk ha lázas betegek voltak, de az orvosunk se mondta hogy ne igyuk. 39° felett még nemis nagyon voltak

Nem tom mi az igazaság.

16. DODICA
2007. szept. 26. 09:00

Nem ajánlom, hogy próbáljátok ki, mert bizony jobban felmegy a láza a kicsinek. :((


Ha kicsit visszaolvastok, már leírták, miért igaz.

2007. szept. 26. 07:36
Egyszerűen nem igaz.
2007. szept. 25. 21:05
Hát én még ilyen hülyeséget az életbe nem hallottam!! :-o Nálunk ilyen probléma nincs is, mert sztem ez nem is igaz.
13. Hacika (válaszként erre: 4. - Srrse)
2007. aug. 16. 17:21
Nekem az orvosunk azt szokta mondani amikor a fiam lázas(13hós)hogy sokszor keveset szopiztassam.
12. janita
2007. jún. 12. 19:22
Meleg tejet biztosan nem szabad.Az én lányom 5,5 éves a meleg tejtől belázasodik.
11. mongi
2007. máj. 7. 13:45
Tehát,akkor nem szabad tápszert sem adni?
2007. máj. 7. 10:06
A tejes termékek fokozzák a baktériumok szaporodását,ezért nem szabad náthás gyereknek pl.tejet adni.
2007. máj. 7. 09:58
Szerintem ez így nem igaz.Azért kell csökkenteni a tej(tápszer, tehéntej)fogyasztását,mert azt nehezebben tudja megemészteni, és a legyengült szervezetnek még azzal is meg kell küzdeni.Én , ha a kicsikém lázas volt akkor inkább csak teát, vagy vizet adtam neki.Volt amikor adtam tejcsit és azt jól ki is hányta.
8. 'szti (válaszként erre: 8. - Juniperus)
2006. szept. 26. 16:53

az ázsiaiak enzimjei mások, mint az európaiaké

speciális változatok alakulnak ki, mivel ott nem elterjedt a tehéntej

de szívesen veszem ha ellátsz infóval még :-))

7. 'szti (válaszként erre: 6. - Juniperus)
2006. szept. 26. 12:18
Én úgy tudom, hogy az enzim termelődése csak akkor szűnik meg, ha a gyerek nem kap tejterméket. Viszonylag rövid idő elég hozzá, ha jól emlékszem 1 hónap, vagy még kevesebb.
6. ksmoni (válaszként erre: 4. - Srrse)
2006. szept. 6. 00:32
Az anyatej megengedett,hiszen teljesen más az összetétele,mint az állati eredetű fehérjének.Sőt,segíti az immunrendszert.
2006. szept. 5. 23:08
ezt én is igy tudom.
2006. szept. 5. 22:07
S akkor ha gyerek lazas akkor nem hagyom szopilni sem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook