Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A bolti vagy a házi tejtermékekben bíztok meg jobban? fórum

A bolti vagy a házi tejtermékekben bíztok meg jobban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. 35491a860f (válaszként erre: 43. - Kattyus)
2009. nov. 17. 10:16
mármint forralás nélkül érted, hogy iszod a tejet gyerekkorod óta?
43. kattyus (válaszként erre: 41. - 35491a860f)
2009. nov. 17. 09:48
Gyerekkorom óta iszom így a tejet. 38 éves leszek december 1.-én(ha megérem)
42. kattyus (válaszként erre: 24. - Barbi0508)
2009. nov. 17. 09:44
Nem a helyi állatorvos vizsgálja nálunk sem.
2009. nov. 17. 09:43
Egyébként én megkóstoltam a házi tejet forratlanul is, akkor ez azt jelenti, hogy már temethetem is magam és a családomat? Merthogy ők is belekóstoltak?
40. 35491a860f (válaszként erre: 39. - Kattyus)
2009. nov. 17. 09:42
Bp-re nem vagy a közelébe nem jártok fel tejet eladni?
39. kattyus (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 17. 09:40
Az én apukám fejés előtt mindíg fertőtleníti a kezét. Igaz a tehén lhet szäros, de meg szokták pucolni. Meg a fejőgépbe ez nem igazán potyog bele.
38. 35491a860f (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 17. 09:35
A tesóm meg dolgozott egy időben tejüzembe, ő is ezért nem evett sokáig tejtermékeket, mert látta, hogy "mi folyik ott".
37. 35491a860f (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 17. 09:32
Na, amit ebben a cikkben olvastam tipikus esete annak, hogy halj éhen és szomjan, mert a világon minden fertőzött és mérgező. Miért van az, hogy gyerekkoromban még az akácvirágot is megettük, mert olyan finom édeskés íze volt, vagy a fűszál végét rágcsáltuk unalmunkban, vagy leszedtük a sóskát és úgy ahogy volt mosatlanul rágcsáltuk????? Soha, de soha nem volt semmi bajunk. Sőt...... amíg otton vidéken éltem minden év végén az iskolában igazgatói dícséretet kaptam, mert nem hiányoztam egy napot sem. Azt sem tudtam, hogy az infulenzát eszik-e vagy isszák. 10 évvel ezelőtt felköltöztem a mi drága fővárosunkba, itt mentem férjhez, itt szültem mindkét gyerekemet, és azóta van minden éven valami betegségem, amióta a fővárosban élek. Szerintetek? Én arra gyanakszom egyébként, hogy régen azért nagyon sokminden mivel elérhetőbb áron voltak az alapanyagok is, eredeti recept alapján készültek. MOst viszont a gyors meggazdagodás reményében mindenki hamisít, rombol-tombol és átveri a másikat, szemetet dobnak a piacra étel nevekkel címkézve. Ezért vagyunk megmérgezve, és fertőzve, mert ha eredeti recept és alapanyag alapján készülnének az élelmiszerek kutya bajunk sem lenne.
36. 35491a860f (válaszként erre: 15. - Barbi0508)
2009. nov. 17. 09:25
Köszönöm. Ez megnyugtató. :))))
2009. nov. 17. 09:23
természetessen a házi dolgokat részesítem előnyben...
34. Sylvia81 (válaszként erre: 32. - 2325947e75)
2009. nov. 17. 09:03

Ki mondta, hogy a forralt házitej nem alszik meg? Az szerintem nem házitejet kapott...

Házi túró: tényleg nem jön ki jobban, mint a bolti, bár ugye márkája válogatja az árát, viszont tudom, hogy miből van? Abból a házitejből, amit felforraltam. Sokkal finomabb, abban lehet érezni, hogy tejből van, nem valami ízetlen szrt eszek. Páromnak szoktam belőle sárga túrót csinálni (túró+tojás+cukor). A boltihoz kellett a tojásfehérje is, mert annyira száraz volt, a házihoz nem kell, így is nagyon finom, és elmesélhetetlen az íze... :P Még nekem is, pedig én nem igazán eszem tojást, mert nem szeretem.

A bajom csak annyi a házi túróval, hogy a kiinduló tejmennyiségnek kb. 1/3-a lesz a túró.. :(

33. Sylvia81 (válaszként erre: 26. - Barbi0508)
2009. nov. 17. 08:53

Szerintem aki igényesen tartja a portáját és igényes magára is, az csak igényes terméket ad ki a keze közül...

De aki egy mocskos putriban lakik, na, attól semmi se kéne... És itt nem a szegénységről beszélek, mert az is lehet igényes, aki szegény...

2009. nov. 17. 07:57
Sziasztok, Egyszeru a keplet, a termeloi a legjobb, ezt teljesen (tejesen :-D) biztos, mert a bolti tejbol mar kivontak mindent ami turonak tejfolnek stbnek hasznalhato, felvizezik (netan johet a tejpor vagy melanin...) azert csak egy lotty. Vajon miert all el evekig tetrapack dobozban? Ereztetek mar bennuk a muanyag izt? Viszont! aki elovigyazatos az termeszetesen forralja a hazit (addig kell amig fel nem fut, a sima lobogas nem eleg), nyers tojast meg nem ajanlom senkinek mert nem a Lymetol hanem a hejanal szaros tojas szalmonellajatol kell felni. Megfogod es a kezed is olyan lesz, ezert tanitjak a konyhatechnikat szakacsoknak vagy jobb helyen uvlampazzak csomagolas elott a tojasokat. Tudjatok hogy elnek ezek az allatok? (terdig szban) Ez mar nem haztaji, 1-2 tyukkal vagy 1-2 tehenkevel. Igen ritka az a kishaztaji fejo akinek csak ennyi van, mert ennyiert nem eri meg tartani. Ez mar nem az a falu mint nagyapainknal. Ennel nagyobb letszamnal pedig szaporodnak a bakteriumok, ez termeszetes, el kell fogadni, nehezebb tobb allatot tisztan tartani. Az hogy a forralt tej nem alszik meg hulyeseg, szamtalanszor ettem forralt haztajibol aludtejet :-D, az anyosom pedig forraltbol csinalt turot (bar anyagilag epphogy megeri az ilyen turo sajnos a boltinak hasonlo arban). Ha van elesztod, oltoanyagod, akkor semmi sem lehetetlen... akar a sajt sem, bar mi nem hasznaltunk soha ilyet, anelkul is ment. Aki mar latott haztaji disznovagast tudja hogy anyaink anno mire vigyaztak, mindent forraltak, abaltak foztek sutottek - nem veletlenul. A ferjem katonatarsa dolgozott nagyuzemben, meselt dolgokat, na azota nem eszem vislit, parizsit, majkremet, gyumolcslevet, bolti lekvart (pedig a legjobb markanal dolgozott - meg gyumolcsdarabos is volt, a kedvencem volt sokaig). - Senkinek sem ajanlom ezeket. Pl en otthon mar csinaltam hazi majkremet is :-D. A peldakent emlitett kecske-lyme esetben azert is fertozodtek meg, mert nem volt forralva. Sot ha jol emlekszem a csaladtagok maguk lepodtek meg hogy ezt kell?... Na ennyit errol, ilyeneknek akar a szrt is lenyomhatjak a torkukon, meg ok vannak felhaborodva, pedig az vagy amit megeszel, ez nem bizalom kerdese hanem tudase. Tajekozottabbnak kellett volna lenniuk ha mar haztajit valasztottak. Meg jo hogy nem szegeny kecsketarton vertek le az ugyet - na az igazi magyarorszag lett volna. Mikozben a lottyot nemmondommeg milyen korulmenyek kozott eloallito nagyok megusszak.
31. c1e9612cd3 (válaszként erre: 23. - C33bd8536b)
2009. nov. 17. 01:14

"A pasztörizálás célja a lehetséges fertőző baktériumok kiirtása. A tej akkor pasztörizált, amikor a vegyész nem talál enzimeket a tejben. Az eljárás során a tejet elősször 63 celsius fokra melegítik 30 másodperc alatt, majd 72 fokra 15 másodpercig és 89 fokra 1 másodpercig"



"A pasztörizálás nevét Pasteur francia biológusról kapta, aki ennek az eljárásnak a feltalálója. Azt gondolta, hogy a hő kezelés hatására számos kórokozó elpusztul, ezért fertőzésektől nyújthat védelmet a tej felforralása....Az enzimek 55 C-ra vannak kalibrálva, eddig bírják ki épségben, a pasztörizálás 75 C fok felett történik."


Azt pedig fizikai ismereteinkből tudjuk, hogy minden folyadéknak más és más a forráspontja. Így, a tej sem feltétlenül 100 C fokon forr. Nem lobogva kell forralni, hosszú ideig a tejet, hanem lehet azt látni, hogy mikor éri el azt a pontot, amikopr lassan már eljön az a bizonyos lobogó forrás.

30. Barbi0508 (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 17. 00:41
Jó éjt Neked, is!
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Barbi0508)
2009. nov. 17. 00:40

Nem is akartam, mert a normálisból kell kiindulni, és mint mendenhol vannak a kiskapuk sajnos. Aki akarja megtalálja.


A TV-ben is miket lehetett látni hogyan dolgozták fel az állatokat. U.ezt elmondhatjuk egy étteremről stb.

Igazán nem akrtam senkit megbántani, főleg a sok tisztességes termelőt nekem tényleg csak az volt a célom ezzel a hsz.-al, hogy nézze meg mindenki honnan vásárol.

Pl. én most házi mustot szoktam vásárolni és ki tudja milyen körülmények között préselik? Én bízom az eladóban, remélem nem lesz senkinek semmi baja tőle.

Mindenkinej nyugodt szép éjszakát kívánok! Enissa

2009. nov. 17. 00:38
Ja, és ha látnátok, hogy a S.. gyümölcsleveket is hogy készitik... meg milyen gyümölcsből ...
27. Barbi0508 (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 17. 00:37

Igen, az egyetemen mi is sok hasonló üzembe látogattunk el, ahol a párizsit és társait készitik, fúj...!!!!!

És voltunk húsfeldolgozó üzembe is, ahol a pulyka combok mellett a csontik is sorakoztak a tálcákon!!

Még jó, hogy a család is a házi állattartásra esküszik! :)

26. Barbi0508 (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2009. nov. 17. 00:34
A margarint nem is szeretem! :) Hát igen, vannak kiskapuk, de szerintem a legtöbb ember, aki ilyennel foglalkozik, lelkiismeretesen csinálja, nem akarja megbetegiteni a fél falut! Ezért érdemes megnézni, kitől vásárolunk, esetleg régi vevőktől érdeklődni, akik már régóta hozzájuk járnak!
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Sylvia81)
2009. nov. 17. 00:33

Igazad van a sapka esete :D ....ha van az a baj , ha nincs az...


Nevető arcot tettem, de ez szomorú. Igazából ha látnánk miből készül az élelmiszerünk az asztalunkra sokan nem ennénk azt hiszem csak zöldséget és magunk sütötte kenyeret.

Én már megtettem ezt, én balga egy ismerősöm által bejutottam egy húsfeldolgozóba a vágástól a csomagolásig , nagyon sokáig nem ettem még húst sem.

24. Barbi0508 (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 17. 00:31

Nekünk 3 tehenünk van összesen, mégsem elég csak a falusi orvos véleménye a tejminőségről és az állat egészségi állapotáról, úgyhogy én is tudom mit beszélek! :)

Söt, több ilyen termelőt ismerek, nagyobb állománnyal, akik nem üzemi szinten termelnek.

De szerintem ez ne képezze vita tárgyát! :)

23. c33bd8536b (válaszként erre: 8. - C1e9612cd3)
2009. nov. 17. 00:31
A pasztörözésnél nem forralják fel a tejet, hanem 71 fokon hevítik 15 másodpercig, majd hirtelen 6 fokra hűtik. Így a korokozók elpusztulnak, de a vitaminok nem bomlanak el.
2009. nov. 17. 00:29
Na, jó éjt Nektek!
21. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Barbi0508)
2009. nov. 17. 00:29

Láttunk már karón varjút...

Nemrég szellőztettek meg egy olyat, hogy állítólag anno, mikor kitalálták a margarint, lefizették a vizgálókat, hogy azt modnják, egészséges. Pedig szintén állítólag sokkal többet árt, mint használ és csak vajat szabadna enni...

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Barbi0508)
2009. nov. 17. 00:28
Bocsi én nem a nagyobb telepekre gondoltam, én azokra akik otthon 1-5 db tehenet tartanak. Én itt láttam, tapasztaltam amiről írtam.
19. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 17. 00:27

Ebben is van valami...

Én nem is akarom tudni! Amíg nem leszünk betegek, úgyis mindegy, ha meg megvan a baj, úgyis a tejre fogják. Ha bolti, azért, ha házi, azért...

18. Barbi0508 (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2009. nov. 17. 00:26
Igen, tudom, hogy a pénz mozgatja a világot, csak szerintem egy orvos ilyenhez nem adná a nevét. Nem vállalná a kockázatot, hogy némi pénzért egészségesnek titulál egy beteg állatot, aki több 10-20 embert megbetegithet! Mert akkor Őt veszik elő. És az ilyen telepekre nem a falu állatorvosa megy ki vizsgálódni, hanem az állategészségügy emberei mennek ki!
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Barbi0508)
2009. nov. 17. 00:22

Bocsi nem vitatkozni szeretnék, csak erről az állatorvosi vizsgálatról egyéni véleményem van.

Pénz-pénz-pénz és rögtön jó minden sajnos a pénz sok mindennek a mozgatórugója.

2009. nov. 17. 00:20

[link]


Itt van mit lehet kapni esetleg a házitól, és mit a gyáritól, és maradok megint tudatlan.


Voksom az ismerőstől vásárolt házira teszem le.

-talán- :)

2009. nov. 17. 00:12
Ja és az ilyen házi tejet árusitóknak és akiktől az üzemekbe is viszik a tejet kötelező mindig tejmintát adni. Vizsgálják az állatorvosok a tej minőségét és az állat egészségi állapotát is! Persze, ha legálisan csinálja! De az ilyenek általában úgy csinálják, szóval az ilyen komolyabb betegségek teljesen kizárhatók.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook