Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A BIBLIA a mai ember szemével nézve fórum

A BIBLIA a mai ember szemével nézve (beszélgetős fórum)


38. szulim (válaszként erre: 33. - 8fc8629034)
2007. júl. 30. 08:56
ne téveszd össze az egyházat az igével,mert nem mindenben egyezik meg.
37. ec63a7fc29 (válaszként erre: 35. - Ager-62)
2007. júl. 30. 06:18

Én a Bibliából olyan dolgokat tanultam, ami a mindennapjaimban változtatott meg. Az emberek egészen másmilyennek ismertek 20-30 éve, mint amilyenné a Biblia tett. Főleg az Újszövetség szavait ha betartva él az ember, saját magának tesz jót. Már nincs amiért haragudni tudnék.

Megtanultam a feltételek nélküli szeretet szerint élni, ha kell féken tartani a nyelvemet, s egészen más - jobb ember lettem tőle. Nekem ez az iránytűm. Mert bevált. Ennek nincs köze egyetlen egyházhoz sem. Sőt! nem is vagyok tagja egyiknek sem! Az ószövetségi történetekből is sokat tanultam, s naponta tanulok is. Szeretem más nyelven is olvasni, főleg angolul. Mivel az angol nyelvnek más a szerkezete, többet mond az igeidőkkel mint a magyar, más szempontokat is meglátok. Egy időben az volt a szótáram. Mert érdekelt. Így ha van kérdésed, szívesen válaszolok. Vagy együtt keressük meg a választ.

Ez egy olyan topic akar lenni, ahol beszélgethetünk bármiről, úgyis a Bibliánál lyukadunk majd ki.:))

36. evavica (válaszként erre: 35. - Ager-62)
2007. júl. 30. 03:29

Kedves Agnes!Biztos vagyok benne, hogy megfogod talalni a valaszt a Bibliabol a kerdeseidre. Abban benne van a mult, a jelen es a jovo is.

En is ugy vagyok vele, hogy nem akarom elmulasztani amik benne vannak. En elhiszem, es igyekszem a bibliai normak szerint elni. Nemgondolnam hogy ez miatt valamibol is kimaradnek. Nekem igy teljes az eletem, es orulnek ha minel tobb ember felismerne hogy megeri Istent valasztani. Neked is szivbol kivanom hogy talald meg Ot!

2007. júl. 29. 19:38
Helóztok!De mivan akkor ha igaz ami a bibliában van?Én is elkezdtem olvasni,mert az emberek sokat beszélnek róla és Istenről.Mit mondjak megdöbbentő dolgok vannak benne.Már gyerek koromban valahogy nem tudtam elfogadni az evolúciót és hoppá itt a teremtés.Ez valahogy bejött.Meg magyarázta a tyuk és tojás dolgot.A másik dolog,sok olyan pl.őserdei közösséget láttam a tv-ben akik szinte még egymással sem érintkeztek,vagy nagy távolságban éltek egymástól és mégis mindenhol,minden közösségnek van valami féle Istene.Azt a következtetést vontam le hogy kell lenn valaminek.Én is szivesen olvasgattam valami mást,de ha igaz ami a Bibliában van akkor nem szeretném azt elmulasztani.
34. ec63a7fc29 (válaszként erre: 33. - 8fc8629034)
2007. júl. 29. 08:56

Drága Fehércica!

Itt nincs szó egyetlen egyházról, vagy egyházi gyakorlatról sem. Csak arról, hogy mi van a Bibliában, szó szerint, s neked-nekem mi a véleményünk arról. Itt nincsenek papok és hasonlók. Van egy könyv, amit sokan olvasnak, s erről beszélgetünk. Szívesen olvasnám a véleményedet a leírt Igékről.

(Ige= a Bibliában leírt 1-1 mondat.)

2007. júl. 29. 08:52
Senkit nem szeretnék megbántani de inkább mást olvasgatnék szivesebben mint a Bibliát. Nem mondanám hogy annyira jó dolog lenne. Az egész egyházasdi is szerintem vicc.
32. szulim
2007. júl. 29. 07:19
A BIBLIA,amit kb.2000 éve megirtak magában hordozza a jelent és a jövőt!vannak jelek,amik benne vannak,csak ebben a zavaros világban nem vesszük észre!!Árvizek,földrengések,pusztitó járványok,betegségek,ezek mind-mind meg vannak irva,csak látni kell a sorok között és nem csak olvasni!!ha van kedvetek akkor olvassátok,érdekes:))))
2007. júl. 29. 06:51
Jó kértdés.
2007. júl. 29. 06:49
Én azt nem értem, hogy a Biblia a világ minden országában azonos. De hogy lehet azonos mindenhol? Valaki csak megalkotta Nem??? Le kellett írni, el kellett terjeszteni. Hogy is van ez?
2007. júl. 27. 07:02

Szrobcsek, ha Biblia és netközelben vagy, folytatnád a kérdéseket?


Én ezzel a topic-kal valószínűleg csak szombat-vasárnap tudok majd foglalkozni.

28. evavica (válaszként erre: 27. - Ac1096844d)
2007. júl. 25. 18:57
Ennek orulok, Isten a boldog emberekkel egyutt orul. :-)
2007. júl. 25. 18:55
Jaj de boldog vagyok:-)
26. evavica (válaszként erre: 25. - Ac1096844d)
2007. júl. 25. 18:53
Amen!! :-)
2007. júl. 25. 18:52

DICSŐSÉG AZ ÚRNAK!

VÉGRE!!!!!!!!!

Köszönöm:-)

2007. júl. 25. 18:46

Erdekes dolog az ember teremtese , meg a Vilag teremtese. Vegulis Isten millio angyalt teremtett, es teremt is barmikor, meg mennyei lenyeket, de az ember megis ugymond olyan "pozicioban van, amire olyan utalasok is vannak a Bibliaban hogy az angyalok sem ertik, es vagyakoznak megerteni. Sot en kicsit ugy ertelmezem hogy irigyek az emberre, de ez persze csak emberi szohasznalat, mivel a Mennyben nincs irigyseg. :-)

Szoval igen, ehez hit kell, es az emberi elme felfogokepessege keves ahhoz hogy felfogja az idotlenseget.

Visszaterve meg az ember kerdeshez, azert van az ember mas pozicioban, mert Krisztus altal meg lett valtva, tehat amelyik ember elfogadja, es elhiszi a megvaltast, azt Isten elsosorban a gyermekenek es nem a teremtmenyenek tekinti.

Mivel Isten egy inteligens Isten, felkinalni mindenkinek felkinalja a kegyelmet, de raeroltetni senkire nem fogja. Ezert is teremtette szabad akarattal, hogy az ember maga dontse el hogy mit kezd az eletevel, hogyan eli le az eletet. Es itt most nem akarok esetleges vitaba bocsatkozni azokkal akik azt mondjak, hogy jo, de akkor miert van a sok szenvedes, artatlanul szenvedo stb... Erre a Biblia egyertelmu valasza : a bun kovetkezmenye a halal. Es a bun Adammal es Evaval jott be a Vilagba.

Na, lehet kicsit ebbe is meg abba is belekaptam, de a lenyeg az hogy lettunk, elnunk kell, es egyszer el is kell mennunk, tehat a foldi 60, max. 90 evunk nem sok az orokkevalosaghoz kepest, tehat nekem nem mindegy hogy hol fogom eltolteni.

2007. júl. 25. 18:07

:-) Ezek tök jó kérdések:-)

Én személy szerint a biblia kijelentésére támaszkodhatom alázattal, és aszerint Isten öröktől fogva van (természetfeletti, ezért nem tudjuk értelmezni azt, hogy időtlen).

Az Ő elmondása szerint a tyúk előbb volt:-)

Hogy miért lett a föld, konkrétan nem említi direktben, csak következtetni lehet.

Ahogy mi is családra vágyunk, Isten is azért teremtette az embert, hogy megoszthassa vele a szeretetét.

22. 18235c4fc5 (válaszként erre: 21. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 25. 09:20

Nekem kicsit a tyúk vagy tojás dilemmára emlékeztet a dolog. Isten volt előbb, vagy a Föld/világegyetem?

Érdekes a felvetésed nagyon.

21. ec63a7fc29 (válaszként erre: 20. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 25. 07:57
Természetesen én sem tudom a választ, csak érdekel a véleményetek.
2007. júl. 25. 07:57

Az eddigi igékhez írom a kérdést:

Szerintetek miért lett készítve a föld? Milyen célból? Ki(k) hozta(k) létre? Mikor?

2007. júl. 23. 20:00

"Annak ellenére, hogy a Bibliát több, mint ezer éven át írták, mégis páratlan folyamatosságot mutat fel.

A Bibliát mintegy 45 különböző származású és hivatású szerző, több mint 1500 éven át írta.

Köztük van a magas képzettségű Mózes, a hadvezér Józsué, a miniszterelnök Dániel, a főpohárnok Nehémiás, a király Dávid, a pásztor Ámos, a halász Péter, a vámszedő Máté, az orvos Lukács, és a sátor-ponyva készítő Pál.

A biblia egyes részei olykor szokatlan helyen keletkeztek, pl. pusztában (Mózes), börtönben (Jeremiás), palotában (Dániel), utazás közben (Lukács), vagy száműzetésben (János), és a szerzők minden elképzelhető kedélyállapotában, öröm és szeretet, félelem és szorongás, gond és kétségbeesés állapotában.

Annak ellenére, hogy keletkezési ideje- egyetlen más műnél elő nem forduló- mintegy 60 nemzedéket ölel át, továbbá, hogy szerzői a legkülönbözőbb társadalmi rétegekből kerültek ki, a Biblia tematikája mégis finoman összehangolt egységet képez.

Szerzői a témák százait kiemelkedően feltűnő harmóniában és folyamatosságban tárgyalják. Ilyen hosszú időszak során élt, ennyire eltérő személyiségű emberektől, amikor ilyen széles tématartományt dolgoznak fel, a tapasztalat szerint nem várható egységes mű, ha csak nem Isten munkálkodik általuk.

Kiváltképp figyelemre méltó az, ahogyan az Istenről, és az emberrel kapcsolatos üdvtervéről szóló tanítás vörös fonálként húzódik végig az egész (!) Biblián." Werner Gitt

18. 18235c4fc5 (válaszként erre: 17. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 23. 08:34
Biztos túl gyakorlatiasan nézem a dolgokat...:)
17. ec63a7fc29 (válaszként erre: 16. - 18235c4fc5)
2007. júl. 23. 08:23
Mert egy egészen más időgondolkodásban van.
16. 18235c4fc5 (válaszként erre: 13. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 23. 07:15

"De tanulhatunk tőle: tervezés, határozottság, gyors megvalósítás, gyönyörködés."


Pont mint egy lelkes feltaláló. :)


A gyönyörködéssel kapcsolatban: és látta Isten, hogy ez jó. Most már bocsánat, de azonnal hogy mondhatja rá, hogy az jó? Idővel derül ki bármiről, hogy hasznos-e, jó-e. Legfeljebb azért mondta rá, hogy jó, mert neki tetszik. Mint amikor egy művész alkot, és elégedett a művével. Igen ám, de a világ az nem egy festmény, ami majd később ott lóg valakinek a falán...

15. 18235c4fc5 (válaszként erre: 14. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 23. 07:10
Igen, ez a legfontosabb kérdés.
14. ec63a7fc29 (válaszként erre: 12. - 18235c4fc5)
2007. júl. 23. 06:18
S honnét van az, aki ezt tette?
2007. júl. 23. 06:18

Ma maradnék az eddig leírt Igéknél:


Honnan jött ez a nevezzük Istennek -ez az intelligencia, aki csak gondol egyet, s teremtődnek nagy dolgok. Ilyenkor hangyának érzem magam a világegyetemhez képest...


De tanulhatunk tőle: tervezés, határozottság, gyors megvalósítás, gyönyörködés.

2007. júl. 22. 09:30

"Legyenek világító testek az égbolton, hogy elválasszák a nappalt az éjszakától"


Egyszer már elválasztotta ő a sötétet a világostól, akkor...???


"Megalkotta Isten a két nagy világító testet, hogy uralkodjék nappal, a kisebbik világító testet, hogy uralkodjék éjszaka; meg a csillagokat."


Mi a helyzet a többi bolygóval?

Mi volt a célja a csillagokkal?

2007. júl. 22. 09:27

Amit az 1Mózes1:3-ban világosságnak mond, az nem a nappal, mert azt már utána teremti (csinálja).

Nekem úgy tűnik, Ő meglenne mindezek nélkül is, nekünk, embereknek teszi alkalmassá a földet.

Először életfeltételeket biztosít, s majd az utolsó lépésben teremti meg az embert.

Nálam ez úgy jön le, hogy nem látok kísérletezgetést. Mintha azok a magok, amikből majd növények lesznek, már előre el lettek volna készítve...A technológia megvolt, csak végre kellett hajtani. Egy nap alatt. Vajon ki ez, akit mi Istennek nevezünk, aki teremt egy világot nekünk? De miért? Azt a kérdést már fel sem teszem, hogy hogyan? Erre mondják a hívők, hogy hinni kell benne. De mindennek kell, hogy legyen fizikai valósága is.


Ma már tudjuk, hogy kezdetben volt 1 nagy földdarab, ami később szétszakadt darabokra, s mi ezeket a darabokat nevezzük földrészeknek.

Egyre jobban azt érzékelem, hogy ehhez egy magasabb, legalább a 4. dimenzióban mozgás kell, hogy a 3. dimenzióban ilyen változtatásokat tudjon valaki csinálni.


(Mint ahogy a kétdimenziós füzetlapon tudunk a 3. dimenzióban körzővel, vonalzóval szerkeszteni, s az eredmény is a 2 dimenzióban látható. Így lehetünk mi a 3 dimenziónkkal, amiben élünk. De kell, hogy legyen minimum 1-gyel magasabb dimenzió, amiből ezeket a változtatásokat megoldották.)


Nektek mi erről a véleményetek?

2007. júl. 22. 09:16

Mivel ma vasárnap van, egy nagyobb adagon is gondolkodhatunk:

1Mózes1:

9Aztán ezt mondta Isten:Gyűljenek össze az ég alatt levő vizek egy helyre, hogy láthatóvá váljék a száraz.És úgy történt.10Azután elnevezte Isten a szárazat földnek, az összegyűlt vizeket pedig tengernek nevezte. És látta Isten, hogy ez jó.

11Azután ezt mondta Isten:Növesszen a föld növényeket:füvet, amely magvakat hoz, gyümölcsfát, amely fajtájának megfelelő gyümölcsöt terem, amelyben magva lesz a földön. És úgy történt.12Hajtott tehát a föld növényeket, füvet, amely fajtájának megfelelő magvakat hoz, és gyümölcstermő fát, amelynek ugyancsak fajtájának megfelelő magva van. És látta Isten, hogy ez jó.13 Így lett este, és lett reggel: harmadik nap.

14 Azután ezt mondta Isten: Legyenek világító testek az égbolton, hogy elválasszák a nappalt az éjszakától és meghatározó jelei legyenek az ünnepeknek, a napoknak és az esztendőknek.15 Legyenek ezek világító testek az égbolton, hogy világítsanak a földre. És úgy történt.16 Megalkotta Isten a két nagy világító testet, hogy uralkodjék nappal, a kisebbik világító testet, hogy uralkodjék éjszaka; meg a csillagokat. 17Az égboltra helyezte őket Isten, hogy világítsanak a földre.18 és uralkodjanak nappal meg éjszaka, és elválasszák a világosságot a sötétségtől. És látta Isten, hogy ez jó.19 Így lett este és lett reggel: negyedik nap.

2007. júl. 21. 08:05

Tulajdonképpen, ha most találnánk egy életre alkalmas bolygót, hogyan tennénk élhetővé? Először is kellene a közelben egy NAP. Nem túl közel, nem túl messze. Melegítsen, világítson, de ne perzseljen. Vagyunk-e mi ennek a technikának a birtokában? Talán még nem, de elméleteink már vannak hozzá. S fantasztikus filmjeink is.:))

Nézzük, hogyan történt a 2. teremtéses nap:

Legyen -- ebben a szóban benne van az ötlet, a tervezés, a "próbáljuk ki", minden. Rutinra vall. Azt sugallja nekem, nem egy első kísérletezgetésről van szó, hanem tudja, ha engedélyt ad erre, az meg is fog valósulni. Manapság már erre is vannak tudományos ötletek, hogyan, mivel lehetne ezt létrehozni. S mindezt egyetlen nap alatt. Ezek szerint meg lehet tenni.

Mivel a Biblia minden kor emberének íródott, nem magyarázgatja mivel, hogyan... Csak azt, hogy így volt és kész.

Engem egyre jobban érdekel, ki ez a tervező-végrehajtó Istennek nevezett valaki. (...és még mi mindent akar véghezvinni.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook