Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A BIBLIA a mai ember szemével nézve fórum

A BIBLIA a mai ember szemével nézve (beszélgetős fórum)


98. 0c97fbb607 (válaszként erre: 93. - 28f16f555c)
2008. ápr. 3. 21:03

Mitől érzed ,hogy halott?

Mitől élő,egy hit?Hogy ugyan azt tudjuk mondani másokkal,hogy mindenben egyetértünk,hogy tudjuk az igéket,az imákat ,a zsoltárokat???

Nem.

A hit akkor élő,ha próbálunk úgy élni ,ahogy jónak látjuk,Isten segedelmével,ez elég ,még akkor is ,ha néha nem úgy sikerül a dolog,mint ahogy az JÓ.

97. 9b7f2ddb31 (válaszként erre: 94. - Ac1096844d)
2008. ápr. 3. 21:03
Így van. Tanulmányoztam.És tetszett...Igazságot látok benne és a szolgákban is..
96. 7084e2e161 (válaszként erre: 87. - 9b7f2ddb31)
2008. ápr. 3. 21:02

Az a baj, én ezt csak azért vitatom, mivel ők kissé "átfordították" a bibliát csakis a könnyebb érthetőség kedvéért, és ezzel számomra megváltozott maga a szöveg, és így (persze lehet hogy csak nekem)az értelmezését is másként látom.

Egyébként tudom mit jelent: "Vagyok aki Vagyok"

95. 9b7f2ddb31 (válaszként erre: 89. - 0c97fbb607)
2008. ápr. 3. 21:02
Az anyatej azért anyatej, mert a gyermek a saját anyja tejét issza,NEM MÁSÉT. a MÁS anya teje az nem anyatej.Ennyi erővel adhatsz tápszert is. Minden anyatejben a saját gyermek számára szükséges dolgok vannak "belekódolva" nem más gyereké.
94. ac1096844d (válaszként erre: 87. - 9b7f2ddb31)
2008. ápr. 3. 21:01

Tanulmányoztad a tanításaikat?


Azt is hiszik, hogy Jézus az nem más, mint Mihály arkangyal...

Egytől egyik betartják, az kétségtelen, de főként a felekezeti tant.

Akik fel merik vállalni, hogy a biblia fényében nem értenek egyet a szervezet értelmezésével, többnyire kirekesztetnek, s "hitehagyottnak" bélyegeztetnek.

Ilyen pedig előfodult már a legkisebbtől egész a vezető testületi tagig, akik többnyire megírták az emlékeiket, élményeiket...érdekes olvasmányok szerintem.

Az kétségtelen hogy rendkívül odaszánt emberek.

93. 28f16f555c (válaszként erre: 85. - 7084e2e161)
2008. ápr. 3. 20:59
A halott hit nem épit hanem rombol-és egyre távolabb tol még a lehetőségétől is, hogy megismerd Istent a maga valójában.
92. 28f16f555c (válaszként erre: 86. - Ac1096844d)
2008. ápr. 3. 20:56

hogy ki beszél kettőnk közül félre-az számomra nem kérdés-sajnos ismét.Tudod felettébb érdekesnek tartom, hogy te ezt irod, amikor elemi dolgokat sértesz meg, amit még egy 4 éves gyerek is tud, de te azt cáfolod.Szép nem mondom.


Ha ismernéd az igét-de nem ismered-akkor pontosan tudnád mit jelent a farizeus.Két urat nem lehet szolgálni.

91. 7084e2e161 (válaszként erre: 88. - 9b7f2ddb31)
2008. ápr. 3. 20:55

Teljesen igazad van, nem mennyországról, hanem az "örök életről" csúsztam le fafejűségem miatt...

(Szerintük)

2008. ápr. 3. 20:55
Ja és Jehova Tanúi elutasítják a vért, de a vérképző gyógyszereket nem!!A saját szervezet újratermeli a vért ehhez elegendő a vérképző gyógyszer, nincs szükség vérre. Pláne másére.A vér mindenkinek a sajátja, mint pl.az újjlenyomat.Mindenkié más és más. Hasonló lehet, de ugyanaz nem..
89. 0c97fbb607 (válaszként erre: 85. - 7084e2e161)
2008. ápr. 3. 20:54

Remekül leírtad a dolgokat,nincs is mit hozzátennem:))



"...a tápszer egy mesterséges anyag, és nem jöhet, mégcsak a közelébe sem az anyatejnek."


(arabve)


:D

88. 9b7f2ddb31 (válaszként erre: 85. - 7084e2e161)
2008. ápr. 3. 20:50
JEHOVA TANÚI SZERINT NINCS MENNYORSZÁG, ÉS NEM ADJÁK FEL...
2008. ápr. 3. 20:48
Beleszólnék.Igaz, hogy nem vagyok vallásos, és nem értek a Bibliához nagyon, de azt tudom, hogy Jehova Tanúi az egyetlen olyan felekezet, amelyhez tartozó emberek, egytől-egyig betartják a Biblia szavait és úgy is élnek ahogy hírdetik...EGYÉBKÉNT TISZTÁBAN VAN VALAKI VELE,HOGY MIT JELENT A JEHOVA NÉV?
86. ac1096844d (válaszként erre: 84. - 28f16f555c)
2008. ápr. 3. 20:48

Az illat, a lelkület csalhatatlan jel.


És ezen a mellébeszélés nem segít.


A farizeus lelkület is a saját szívéből hozza elő kincsnek vélt szösszeneteit.

Az a különbség, hogy meg is van vele elégede...

85. 7084e2e161 (válaszként erre: 69. - HUBERTUS 33)
2008. ápr. 3. 20:45

A Jehova tanúi is csak egy vallás a sok közül, és igazából annak, aki hisz Istenben nem feltétlenül van szüksége vallási hovatartozásra, mert az a szív mélyén van minden emberben.-nem függ semmitől, csak lelkiismeretünk hangjától. Ha néha hallod lelkiismereted hangjait, akkor érzéseidtől vezérelve könnyen mgláthatod a lényeget.

Hozzánk kb. két évig jártak heti egy alkalommal a Jehova tanúi- bibliaismeretet tanítottak-és -csúnya szó, de téríteni akartak, pedig úgy éreztem nincs is rá szükségem, mert én elhiszem a láthatatlant. Mint a szivárványt is, attól függetlenül, hogy megjelenik e vagy nem...És gyakran rossz szájízzel hallgattam, amikor azt mondták, hogy csak ők és csakis ők kerülnek majd a mennyországba, vagy, aki "megtér".

Mondom- Én félem az Istent, és egész családommal erősítjük őt, igaz nem fennhangon, és nem rábeszélve, és nem járunk gyülekezetekbe, sőt, tempolomokba sem, de érezzük és szeretjük őt- hogy van joga felettünk ítélkezni?

Attól, hogy gyülekezeti "tag", vagy "testvér", nem lett rögtön szent is.

Jó sokáig próbálkoztak, aztán végül feladták.

A mi hitünk erősebb, nem lehet csak úgy térítgetni, minden divat szerint, mert ez bizony bennünk van.

De vannak nagy baromságaik, és ezt az egészet végülis azért írtam le, mert arra akartam kilyukadni, csak már elveszítettem a fonalat, hogy a tápszer egy mesterséges anyag, és nem jöhet, mégcsak a közelébe sem az anyatejnek.

Persze nem árt ismerni azt akitől származik, de mégiscsak úgy gondolom, hogy egy csecsemőnek legeslegjobb az anyatej, és arra kell törekedni, hogy azzal legyen táplálva, mivel az természetes.

84. 28f16f555c (válaszként erre: 80. - Ac1096844d)
2008. ápr. 3. 20:37

Ejnye-gondolhattam volna.


Nos te mint "hívő" minek tartod a Bibliát?(csak magadnak válaszold meg)


A Biblia Isten irott beszéde.Ki hogy viszonyul hozzá--úgy viszonyul Istenhez.


A Biblia Isten irott beszéde(igéje)-)Jézus a testé lett ige.


Nos topiktársunk megmutatta-mivel szív bőségéből szól a száj-hogy mennyi köze van Istenhez.Ahogy te is Szrobcsek.

83. Zizisicc (válaszként erre: 82. - Ac1096844d)
2008. ápr. 3. 20:27
:o))
82. ac1096844d (válaszként erre: 81. - Zizisicc)
2008. ápr. 3. 20:25

Én is azt mondom, hogy ajaj...

Mint az illat, úgy árad a lelkület...

És hamarabb érzékelhető, mint a gyümölcs íze...

2008. ápr. 3. 20:23
Ajajj! :o))
2008. ápr. 3. 20:20

Rá se ránts Castellina;)

Az Úr a szíveket vizsgálja.

Az önigazultakra vár pediglen a legnagyobb pofára esés...

79. 28f16f555c (válaszként erre: 77. - Castellina)
2008. ápr. 3. 20:17
ebből is látszik mennyi közöd van Istenhez.
78. ac1096844d (válaszként erre: 77. - Castellina)
2008. ápr. 3. 20:10

Pedig magyarázni kell:)

Ezért van a tanítói hivatal, mint szolgálat:)


Tudod, mint a matekot a suliban:)

Pedig a matek önmagában megál, de a gyermneknek meg kell rágni:)

2008. ápr. 3. 19:52
Engem a bibliával világgá lehet kergetni :)) Pedig hívő katolikus vagyok, de utálom, amikor mindenki magyarázza nekem és mindenki másképpen. És ha már magyarázni kell, akkor ott ette meg a fene! :) Ha valamit tudni akarok, akkor érthetőbb olvasmányokban keresem a választ.:) Sorry, de így van.
76. 200a1d39d3 (válaszként erre: 75. - 200a1d39d3)
2008. ápr. 3. 19:48
Ha félreértettelek,bocsika érte..
2008. ápr. 3. 19:46
Azt nem igazán értettem,hogy miért írtad oda,hogy 11 gyermekes apuka,hisz nem erőszakolta rád senki,hogy vállalj fel ennyi gyermeket...de nem bántani akarlak ezzel a megjegyzésemmel,és nem adtam tanácsot sem,(már ha rám céloztál)ne keverd össze azzal,hogy megírom véleményemet...
2008. ápr. 3. 16:40
az a baj hogy tanácsot én is tudok adni ,csak megcsinálni nehéz.../11 gyermekes apuka/
73. 200a1d39d3 (válaszként erre: 72. - Alfoldi13)
2008. ápr. 3. 08:17
Dehogynem!A törekvésedet látják odafent,és hidd el,nem lesz elefelejtve,hogy jobb,és jobb akarsz lenni!Ez számít,meg hogy szeress mindig,minden körülmények között!Bármit is teszel,ha szeretet nélkül teszed,semmit sem ér,olyan,mintha semmit sem tennél...
2008. ápr. 3. 07:47
bár tudnánk jó lenni,borzasztó nehéz,törekszik az ember,de sose sikerül ,legalább is nekem..
2008. ápr. 3. 07:30
Nagy merészség olyant állítani,hogy egy igaz vallás van,akkor az összes többi ember bűnös?Ez nem így működik,és Istennek a neve is,amire a Tanuk oly nagy gondot fordítanak az eredeti fordításában ezt jelenti:válok,amivé akarok,mert Istent nem lehet egy névbe beskatulyázni,hisz ő a leghatalmasabb erő,és azzá válik,amivé csak akar,ő egy teremtő erő...A Tanuk átírtak bizonyos részeket a Bibliában,hogy az megfeleljen az ő hitnézeteiknek.Ez nem igazán helyes dolog,bár biztos vagyok benne,hogy jót akarnak,de én személy szerint nem szeretem,mikor beállítanak(vannak közte jóbarátaim is)és közlik,hogy elpusztulok a világgal együtt,ha nem keresztelkedem meg az ő vallásukba...mert sajnos ez a lényege annak,amit hírdetnek.Volt,hogy sokszor mellétrafáltak a világ végéről szóló jóslataikkal is,kb.olyan 3 alkalommal,vagy még többször is,ha valóban Isten szelleme nyugodna rajtuk,ezt nem engedné,hogy hamis ígéreteket tegyenek azért,hogy megtartsák híveiket.Ebből is látszik-számomra legalábbis világosan,hogy Isten egyáltalán nem áll egyetlen felekezet mellé sem,és ahogy Jézus is megmondta,egyetlen vallás létezik:a szeretet vallása!Ezzel én nem támadok senkit,de én ezt gondolom,sokkal több van a világon,mint amit elhitet akármelyik vallás,felekezet...nem minden fekete és fehér.A vérrel kapcsolatban az igaz,hogy a teljes transzfúzió veszélyes lehet,ha nem eléggé ellenőrzik azt,de szerencsére vannak alternatív megoldások is,amelyekkel megmenthető egy élet,anélkül,hogy megsértenék önrendelkezési jogát...azt szerintem el kellene fogadni,mert nem tartozik bele a vérátömlesztés kategóriájába.
2008. ápr. 2. 23:56

A vallás az a kereszténység, a Jehova Tanúi egy felekezet a sok közül.

Ha hiszel a bibliában, mint isteni kinyilatkoztatásban, akkor az egyetlen igaz vallás a kereszténység. Nem így gondoltad?

2008. ápr. 2. 23:51

Egyetlen IGAZ!! vallás a Jehova Tanúi!!

Sokat jártam régen én is. A Biblia szavai sorra teljesednek be, ha hisztek ebben ha nem akkor is! Elég csak szétnézni a világban...

Aki esetleg nem hiszi el, kérjen bármelyik tanútól egy Jelenések könyvet olvassa el és maga is rájön hogy ez nem üres prédikáció hanem a tények! Ja , nagyon felháborító, az egyik szavazás, amiben a Jehova Tanúitól akarnák elvenni az újszülött gyereküket! Régen volt egy fórum is ilyenről. Bár én már nem járok, de ennek ellenére sem engedném hogy vért adjanak akár nekem akár a fiamnak! Semmi olyat amivel betegségeket kaphatunk idegen emberektől, gondolok itt a vérre, anyatejre.. a fiamnak sem adtam más tejét, kapott helyette tápszert ami biztonságos! Nem javaslom senkinek, hogy más tejét adja a gyerekének a betegségek a testnedvekkel terjednek!! Sokszor a tápszer többet ér!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook