Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A BIBLIA a mai ember szemével nézve fórum

A BIBLIA a mai ember szemével nézve (beszélgetős fórum)


2007. júl. 21. 07:56

Biblia:

1MÓzes1:

6Aztán ezt mondta Isten: Legyen boltozat a vizek között, hogy elválassza egymástól a vizeket.7Megalkotta tehát Isten a boltozatot és elválasztotta a boltozat alatt lévő vizeket a boltozat felett lévő vizektől. És úgy történt.8Azután elnevezte Isten a boltozatot égnek.Így lett este, és lett reggel, második nap.

7. ec63a7fc29 (válaszként erre: 6. - 6f40974ff6)
2007. júl. 21. 07:50

Hamarosan odaugrunk a jelenések könyvéhez is.:)))

( Mert az az én kedvencem is, hiába, abban a korban élünk...)

2007. júl. 20. 10:13
Én szoktam olvasni a Bibliát, főleg az Énekek Énekét, és a Jelenések Könyvét. Az előző szép, az utóbbi érdekes.
2007. júl. 20. 10:11

Sziasztok!


A témával kapcsolatban jutott eszembe 1 nagyszerű könyv, amit mostanában olvastam. Ez Nemere Istvánnak Az előző emberiség című könyve, amelyben magyarázatokat ad a Bibliai történésekre és egyéb vallási, történelmi és régészeti dolgokra. Sok érdekes és meghökkentő dolgot leír és így utólag belegondolva sok igazság lehet a magyarázataiban, amire mi egyszerű olvasók talán sohasem gondoltunk volna. Az bibliai dolgok egész másképp történtek, mint ahogy mi mai emberek gondoljuk. Érdekes, letehetetlen olvasmány. Ajánlom figyelmetekbe! (bocs, ez nem reklám akart lenni)

2007. júl. 20. 07:08

Egy világot megteremteni nem lehetett könnyű, gondolom, gondos tervezést igényelt a dolog. Vagy az "isteni szikra" csodájával van dolgunk? És ha igen, akkor milyen lett volna a világunk egy alapos, megfontolt terv után?

És Isten honnan teremtődött, ha ő alkotott meg mindent?

2007. júl. 20. 06:58

Gondolom nemcsak bennem merül fel, h ki ez, vagy mi ez, amit / akit Istennek nevez a Biblia, aki csak szól egyet, s elválasztódik a világosság a sötétségtől.

De mindenképpen először gondolkodik, mi lenne a jó, aztán értékel: igen, ez jó, ez bejött, aztán nevet ad neki, s van egy klassz, sikeres napja.

S mekkora méretű lehet az, akinek ennyi a teremtés eleje? Belefér ez a mi 3 dimenziónkba?

S hogyan "csinálta" a világosságot? Miért volt rá szükség? Addig nem kellett?


Sejtem, h nem fogok választ kapni a kérdéseimre, de megpróbálom mégis feltenni őket. Semmiképpen nem térítgetni szeretnék (nincs is hova), csak megérteni egy sokak által olvasott könyvet.

2007. júl. 20. 06:51

Kezdjük az elején:

1Mózes1:1Kezdetben megteremtette Isten a mennyet és a földet.2 A föld még kietlen és puszta volt, a mélység fölött sötétség volt, de Isten lelke lebegett a vizek fölött.

3Akkor ezt mondta Isten: Legyen világosság! És lett világosság. 4 Látta Isten, hogy a világosság jó, elválasztotta tehát Isten a világosságot a sötétségtől.5 És elnevezte Isten a világosságot nappalnak, a sötétséget pedig éjszakának nevezte. Így lett este, és lett reggel:első nap.

2007. júl. 20. 06:42

Naponta kiemelek 1-1 rövidebb részt a Bibliából azzal a céllal, hogy mondd el, neked mit mond az a mai napon. Te és én mit értünk alatta. Nem vagyok szakértő, csak a téma és a véleményed érdekel. Ha nincs időm beírni IGÉT, akkor kérlek tedd meg helyettem.


Nem baj, ha vitázunk. A vita az, amikor ütköztetjük a véleményünket. Győzzük meg egymást! De ne veszekedjünk, ha lehet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook