Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kisfiam néha bekancsalít a bal szemével, ma voltunk dokinál és le kell takarni a szemeit azaz 1naponta jobb 3naponta bal szemét? fórum

3 éves kisfiam néha bekancsalít a bal szemével, ma voltunk dokinál és le kell takarni a szemeit azaz 1naponta jobb 3naponta bal szemét? (beszélgetős fórum)


23. Késői Kismami (válaszként erre: 21. - Lencsy)
2012. szept. 4. 21:44

Kedves Lencsy!

Érdekelne a doktornő neve, esetleg elérhetősége ha azt is tudod.

1 éves kislányommal fél éves kora óta járunk a gyerekkórházba a szemészetre kancsalsága miatt, október elején kap majd szemüveget is, eddig csak ragasztgattuk a szemeit felváltva, mert szegénykém mindkettőre kancsalít. Mi Pusztai Ágota doktornőhöz járunk nekem őt ajánlották sokan de azért szívesen megnézetném még valakivel mielőtt elkezdi hordani a szemüveget. Előre is köszönöm a segítséget!

2012. máj. 31. 09:05
Sziasztok!Nagyon édes a Kisfiam a szemtakaróban, hála a hugicájának( ikertesónak) örömmel hordja a szemtakarókat, ma reggel a hugi választott a kisfiúnak egy sárkányos szemtapaszt :) Azt mondta rá a hugi, hogy szép kalóz, nagyon büszke vagyok mindkettőjükre :))) Mindenkinek köszönöm a segítségét!
21. Lencsy (válaszként erre: 1. - Emilia 0240)
2012. máj. 30. 14:30

Szia !

Ahogy látom többen is írták neked ...a jó vagy jobb szemet kell takarni, hogy a rossz szemet használja ! A szemüveg letakarása nem jó módszer , mert oldalt kikukucskál és az már "csalás" :) A húgom is szemtapaszos kisgyerek volt anno , de akkoriban még itt nálunk csak nagyon rossz minőségű szemtapaszt lehetett kapni ami kikezdte a bőrét . A szüleink Németországból hozatták neki a jó minőségű tapaszt . ( ezt csak mellékesen jegyeztem meg ) .. Ugyan a mai napig is szemüveges de a kancsalsága pár éven belül megoldódott ! Van Pécsett egy nagyon jó szemész doktornő ..igaz már idős de a mai napig Baranyában a legjobb ..én őt tudnám javasolni !

20. Emilia 0240 (válaszként erre: 19. - KuntaKinta)
2012. máj. 30. 11:21
Igen valóban ez a megfelelő hozzá állás :)!De aranyos lehet, én is így fogok hozzá állni, majd azt mondom neki igazi kisfiús lesz (mi meg kisfiúsat rendeltünk a patikában) és akkor semmi baj nem lesz belőlle, egyszerűen csak féltem, persze én ezt nem fogom neki kimutatni :)
2012. máj. 30. 10:54
Fel kell építeni a gyerek lelkét. Ha Te félted, Te szánni valónak találod, azt ő is megérzi és akkor majd gúnyolni fogják, mert ő is bizonytalan lesz. Én úgy ragasztottam fel első nap a kislányom szemére (direkt csillámos csoda-cuki rózsaszín tapaszokat vettem), hogy "ide nézz, milyen csini leszel, menjünk, nézzük meg a tükörben, jajjj, de csodás blablabla" A gyerek másfél évesen illegette magát a tükör előtt, vigyorgott és azóta is bárki megkérdezi tőle, hogy mi van a szemecskéjével (szomorú szánakozó hangsúllyal) az én kicsi lányom halál büszkén, vigyorogva mondja, hogy "csini-csini vagyok" :-))
2012. máj. 30. 09:28
Köszi!Igen, ezt írta fel neki. Későbbiekben lehet majd olyat, hogy a szemcsijére tapasztom(az talán jobb megoldás, pláne, hogy szeptemberben kezdi az ovit, nagyon féletem, olyan érzékeny kisfiú, remélem nem gunyolják majd emiatt :(..)?
17. csukottszemmel (válaszként erre: 16. - Emilia 0240)
2012. máj. 30. 09:13
ortopéd szemtapasz, Ortopad junior (ezt írta fel, gondolom). A szemüveg alól, felül, oldalt még azért beszűrődik a fény és zavaró lehet, ha a szemüvegre rakod.
2012. máj. 30. 09:05
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy hogyan jobb tapasztani a szemet: A szemüveget tapasszam le vagy használjak ortopéd szemtapaszt (ezt írta fel az orvos)?
15. Emilia 0240 (válaszként erre: 14. - Csukottszemmel)
2012. máj. 30. 09:04
Hát ez jó.Akkor én sem értem miért vártunk idáig...Hihetetlen!Egy kontár orvos miatt nem javult a kisfiam szeme :((( igen, persze, hogy érdekel melyik szemklinikára jártok. Akkor majd írd meg priviben.Előre is köszönöm!
2012. máj. 30. 00:05

gyermekemnek fél éves kora óta tapasztom naponta 3-4 órát (többet minek? és van egy pihenőnap is - amit persze nem mindig tartok be:) ) és látványosan javult úgy, hogy a húsz fokos (szinte teljesen beforduló) kancsalságból lecsökkent 7-10 fokra - persze szemüvegben, de szemüveg nélkül is vagány. A gyermek szeme egészen kicsi korban javul a legtöbbet, majd ovis korban stagnál és 10 éves korban van egy jelentős ugrás megint, amikor növekedésnek indul - ezt minden orvosnak tudnia kéne, s a gyermeken már bőven fél éves kora előtt látszik, hogy kancsalítani fog - nó, ezért nem értem, az orvos minek várt 3 évig.

Ha érdekel, kihez viszem a SzemKlinikán, privátban megírom.

13. Emilia 0240 (válaszként erre: 12. - Csukottszemmel)
2012. máj. 29. 23:08
Köszönöm, meglátjuk majd hogy bírja, de azt hiszem megfogadom a tanácsod, így elsőre tényleg sok lesz az a 6 óra...
12. csukottszemmel (válaszként erre: 8. - Emilia 0240)
2012. máj. 29. 18:36

Jaj.

Az ilyen kontár orvosok... akik reménykednek.

A Szemészeti Klinikára kell menni...ott jól végzik a dolgukat.


Egyébként hat óra szemragasztás nagyon sok. A délelőtti és délutáni 3-3 óra tán szembarátabb.

11. csukottszemmel (válaszként erre: 7. - KuntaKinta)
2012. máj. 29. 18:34
nó, mi ebben a vicces?
10. Emilia 0240 (válaszként erre: 9. - Tavasz007)
2012. máj. 29. 17:33
Pont ma olvastam egy cikket, hogy végeztek egy kutatást amiben felnőttek vettek részt 20 órán át viselték a szemtapaszt a beteg szemükön és közben elfoglalták magukat(olvasás, internetezés..stb) és jelentős javulást értek el ezzel( aztán ki tudja hogy tényleg így volt -e vagy csak ámítás...). A kisfiamnak min. napi 6 órát kell takarni a szemeit, remélem használ valamit :)
2012. máj. 29. 17:23
szegeny! en is kancsalitok denha mar, biztos az oregseg, de nem takarhatom le 35 evesen?
2012. máj. 29. 17:22
Dehogynem! 1 éves korától szemüveges,fél éves korától kancsalított néha a bal szemével, ráadásul távollátó, idáig azért nem ragasztottuk le a szemeit, meret reménykedett benne az orvos hogy a szemüveg rendbe hozza(az elején segített is, de aztán kb. fél éve mintha megint kancsalított volna)...de talán így jobb is lesz, remélem hamar megszokja a 'szemtapaszt' hogy felnőtt korára teljesen kinőlje a kancsalságot és talán a szemüveget is :)
7. KuntaKinta (válaszként erre: 6. - Csukottszemmel)
2012. máj. 29. 17:20
Vevődött?? :-D
2012. máj. 29. 17:17

Tessék csak szorgalmatosan takarni azt a szemet, ami "jó", hogy a kancsal edződjön.

(és miért csak 3 évesen? Előbb nem vevődött észre rajta?)

2012. máj. 29. 16:58
Szerintem is így van, de holnap megyek a kisfiam szemtapaszáért majd megkérdezem a patikust, pénteken meg az orvost.
2012. máj. 29. 16:56
A héten már csak pénteken rendel, csak akkor tudom megkérdezni.
2012. máj. 29. 16:56
Elméletben a nem kancsalító szemet kell takarni, hogy a kancsalító szem erősödjön a használattól. Mi 1 hete ragasztjuk a lányom szemét, csak a jót kell, a kancsalítót nem is.
2012. máj. 29. 16:56

Erre laikus nem tud válaszolni.

Miért nem kérdezed az orvost? Talán még el is magyarázná, meg is indokolná miért így kell csinálni.

2012. máj. 29. 16:49
Sziasztok. Az a problémám, hogy a gyermekem szemüveges és le kell takarni a szemecskéit.Viszont teljesen összezavarodtam, mert elvileg a jobbat kell 1x a bal(ami bekancsalít) szemét 3x. De azt hittem ez fordítva van...pedig a bal szeme a rossz.Félreértettük volna az orvost? Köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook