Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A barátom és köztem 10 év korkülönbség van! Imádjuk egymást már 7 hónapja, de nem merjük elmondani anyunak...Mit tegyünk? fórum

A barátom és köztem 10 év korkülönbség van! Imádjuk egymást már 7 hónapja, de nem merjük elmondani anyunak...Mit tegyünk? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. aug. 8. 18:58
Még nem beszéltünk anyuval,mert anyu élettársa nagyon nem csípi a barátomat és nehogy befolyásolja...de amint adódik alkalom elmondjuk neki,mert már nem bírjuk a titkolózást...:S
30. Szilvóca (válaszként erre: 1. - Boccykaa)
2009. aug. 8. 15:34
Na mi a helyzet?Hogy álltok?
29. Szilva88 (válaszként erre: 1. - Boccykaa)
2009. aug. 8. 15:29

Szia!

Párom és köztem is 10 év van.És ezzel semmi probléma nincs.Nővérem és párja között 16év korkülénbség van,szüleim ezt is elfogadták,pedig amikor megismerkedtek tesóm csak 17volt.

Szerintem mondjátok el anyukádnak,ismerje meg,a srácot és biztos elfogja fogadni.

28. Szilvóca (válaszként erre: 27. - Boccykaa)
2009. aug. 5. 21:55
Nem tudom mit eredményezne,mert nem ismerem az anyukádat,és a gondolkodás módját.Ezt neked kell tudnod.
2009. aug. 5. 21:23

hááát jó tanács... :) de azért sztem ez a véleményes dolog kicsit merész lenne nem???

vagy elgondolgodtatná... :S :-o

2009. aug. 5. 18:28
Mivel alapból terjed a pletyka ill.ebben az esetben nem pletyka,hanem valóság,és anyukád kicsit "naív",vagy régi módi a felfogása,akkor tényleg elhiszi,hogy csak lelki társak vagytok,ha modern felfogású akkor sejtheti ill.láthatja rajtatok,hogy másképp néztek egymásra,esetleg másképp beszéltek egymással,és azért nem szól,mert lehet arra vár,hogy elmond neki,ha nem egyezne bele a dologba,akkor sztem már az első pletyka fellendülésénél közölte volna a pároddal,hogy kívül tágasabb.Nem tudom mi a jó megoldás.Ez azon múlik,hogy anyukád milyen gondolkodású.Meg az is az elmondás mellett szól,hogy kedveli a srácot,de ha régimódi az anyukád akkor nem biztos,hogy jól fog a dologra reagálni.Próbáld meg szerintem egy beszélgetés alkalmával leinformálni,hogy mi a véleménye a 10 év korkülönbségről egy párkapcsolatba,de míg nem derül ki a véleménye nem biztos,hogy el kéne árulnod,hogy rólad ill.rólatok van szó,és lehetőleg a srác ne hallja a beszélgetést.
25. Gerla
2009. aug. 5. 17:04
Egy kicsit sok a 10 év ebben az életkorban,de modern gondolkodású szülők esetében bevállalható az őszinteség,talán.
24. winny
2009. aug. 5. 17:03
Az anyukád megérdemli,hogy nyiltan beszéljetek vele:)
2009. aug. 5. 14:56
köszönöm a segítségedet... :)
22. gesztenyevagyok (válaszként erre: 19. - Boccykaa)
2009. aug. 5. 14:44
Igen! Legyél vele őszinte és kérd a segítségét!!! Ne feledd, hogy ő az édesanyád! Te is leszel egyszer anya, így meg kell értened, hogy ő a legjobbat akarja neked, és ez nem mindig egyezik azzal, ami szerinted neked a legjobb...
2009. aug. 5. 14:39

ez is meglehet... :)

a barátomnak elmondtuk az anyujának...

ő azt mondta,h hülyék vagyunk... :)

de ő elfogadja...mert szeret engem és tudja,hogy rendes lány vagyok...és ha a fia is valóban szeret,akkor ő nem akadályoz meg bennünket...de félek,hogy anyu nem így gondolná... :(

20. cel (válaszként erre: 19. - Boccykaa)
2009. aug. 5. 14:32
Tudod egy szülőnek sem mindig könnyű a helyzete, lehet zavarban van, vagy nem akar "bogarat tenni a fületekbe" ha még is tévedne.
2009. aug. 5. 14:28
:) Hát erre már mi is gondoltunk... de akkor miért nem kérdezett rá még soha??? :O
18. cel (válaszként erre: 16. - Boccykaa)
2009. aug. 5. 14:26

Lelki társak:)) Meglehet anyukád többet sejt mint gondolnátok! Légy édesanyáddal őszinte, kérd a segítségét.

Sok szerencsét mind hármatoknak!

2009. aug. 5. 14:23
köszönöm nektek,hogy próbáltok segíteni...ez sokat jelent nekem... :)
2009. aug. 5. 14:20
Az a helyzet,hogy ő nálunk lakik albérletben... és anyu úgy néz rá mint a fiára és nagyon szereti...attól félünk,hogy elválasztana egymástól...Abban biztosak vagyunk,hogy elküldi máshova laki...ezért bonyolult egy kicsit a helyzet+ a falunkban már mindenki azt beszéli,hogy mi együtt vagyunk,de anyu mindig csak annyit mondd,hogy lelki társak vagyunk... :S
15. cel
2009. aug. 5. 14:12

Ha ennyire félsz édesanyád reagálásától, kezd úgy a bevezetést, hogy leültök egy tea, kávé mellé anyukáddal és megkérdezed tőle, hogy Ő hogyan vélekedik az elmúlt félévről veled kapcsolatban? Iskola, tanulás, szórakozás, stb. Ha édesanyád úgy vélekedik, hogy minden a legnagyobb rendben, akkor nyugodtan elmondhatod, hogy ez részben a barátodnak is köszönhető, ezért, meg ezért .. itt már rátérhetsz majd a korkülönbség okozta problémára is.

Ha édesanyád esetlegesen úgy vélekedik, hogy nincs megelégedve az életviteleddel ezért, vagy azért, akkor hozakodj elő azzal, hogy most van egy komolyabb kapcsolatod, aki idősebb nálad és talán kedvező hatással lehet rád. Kérd meg anyukádat ismerkedjen meg a barátoddal és kérd ki a véleményét (Bocsánat kedves anyuka, véleménye lehet, de a fiatalok érzelmei a döntőek)

Ez csak egy tipp volt, nem azt kérem, hogy vezesd félre anyukádat, de a körítés sokat segíthet. A lányom három év híján kétszer olyan idős mint te vagy, átestem már egy két megpróbáltatáson:)

2009. aug. 5. 14:09
Egy barátnőm 14éves volt mikor összejött egy 30éves pasival, azóta is együtt vannak,mostmár 6 éve,most volt az eljegyzésük és a szülök se nagyon ellenekztek,elfogadták és látták h a srác is normális....
13. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 11. - Fiatal nő)
2009. aug. 5. 14:06
Hány ilyen eset van sajnos. Igazad van, erre nem is gondoltam. Talán saját maga miatt el kellene mondani, így árthat nekik a szülő, ha akar.
2009. aug. 5. 14:04
Bátran ,őszíntén állj anyud elé és mond el! Bisztos nem harapja le a fejed. Ő is volt szerelmes !
11. Fiatal nő (válaszként erre: 10. - 94c02c5bb5)
2009. aug. 5. 14:01
Ez veszélyes játék. Ha meg véletlenül kiderül, akkor nagy botrány lesz. És valahol jogosan. És mivel a leányzó kiskorú, a szülők még képesek és feljelentik a rendőrségen kiskorúval való ... miatt. Azért az durva lenne...
2009. aug. 5. 13:59
Még lesz sok barátod. Ha nem akarjátok megmondani, ne mondd el, nem lesz belőle semmi baj.
2009. aug. 5. 13:57

Köztem meg a párom között 14 év van. A szüleim utálják a helyzetet a mai napig. Pedig már 2 éve együtt vagyunk. Bele kell törődniük... :-P


Amúgy a 16-26 párosítás nekem is kicsit fura, de nem lehetetlen.

8. morkika (válaszként erre: 5. - Morkika)
2009. aug. 5. 13:53

Bocsánat, azt hiszem félreérthetően fogalmaztam. A fura szót egy 15 és 25 éves párra úgy értettem, hogy valóban több aggodalomra adhat okot, de nem feltétlenül kell hogy igy legyen.

Én sok sikert kivánok!

2009. aug. 5. 13:53
Nálunk 14 év a korkülönbség. Anyukámnak a mai napig nem tetszik. Bár nálunk kicsit másabb a helyzet, mert anya mindig a kedves nagy gyerekei miatt rinyál(t). Az én életem, úgy élem, ahogy akarom.
2009. aug. 5. 13:52
Látom, 16 éves vagy...ebben a korban jogos a félelmd, bár nem írtál semmit arról, hogy milyen reakcióra számítasz. Vedd a legrosszabb esetet, és úgy mérlegelj!
2009. aug. 5. 13:51

Szia!


Köztünk is 10 év van. Én egyből megmondtam nekik, hogy ez van. Természetesen volt elhűltek, kicsit furcsán is néztek, de aztán beletörődtek. Mondjuk nem mindegy hogy hány éves vagy... Mert egy 15 25 éves pár tényleg fura. De szerintem egy 20 éves lány és egy 30 éves fiú, vagy e felett már lehet normális.

Szerintem finoman tálald nekik, aztán mutatsd be a srácot. De az sem hülyeség, ha együtt álltok oda és a srác is vállalja. Igy talán jobban elhiszik, hogy komoly a dolog, mintha egyedül lennél. Hiszen elvileg Ő már egy felnőtt férfi.

2009. aug. 5. 13:51

Azt hittem te vagy az idősebb, de aztán megnéztelek, 16 éves vagy, így ő akkor 26.

Mi a gond, nem kedvelik, vagy ismerik a szülők?

2009. aug. 5. 13:50
Miért nem meritek a 10 év miatt?Szerintem az nem sok simán bevállalnám bármikor.Nem a kor számit.
2009. aug. 5. 13:50
A kor az nem indok egy kapcsolatnak. Émn és párom között is vAN 7 év és ráadásul én vagyok az idősebb! Szívesen fogadták és el is fogadták. Nekd a párod és nem nekik!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook