Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A baba neve fórum

A baba neve (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
89. titecs (válaszként erre: 78. - Veronika27)
2008. nov. 6. 12:16

Írtad:

"Egyebkent gratulalok, nem kis teljesitmeny a mai vilagban sok gyereket vallalni. "



Nekem 3 gyerekem van, 8,9 és 5 évesek. 19 voltam az első gyerek születésekor.

Nemértem ezeket a hozzászólásokat, nem a bátorítás szól belőlük, inkább a szánalom.

A kedvencen a: "nekem egy kell de annak mindene meglegyen" És ül a gyerek a sok 5-10-20 ezres játékok tetején és sírdogál, pont az nincs meg neki ami legjobban kell:testvér. Pedig a ráköltött sok feleslegért már "egy testvért is kapna"

Hozzátenném hogy aki ennyi gyereket "mer" vállalni, valószínű bírja is anyagilag. Vagy úgy vannak mint mi, ami van az soha nem elég és ezért tenni kell! Igaz ehez olyan férj is kell!

És olyan felfogás, csekély nélkülözés. Pl: nyaralni mi még nem voltunk, de a szeretet amit egy gyerektől kapsz nekem a 3szorosa:)

/képeket a pecónkról tettem fel ha érdekel, balatonparti/-csak hogy legközelebb ne teljesítményezz a mai világban, sokan ésszel fogjuk fel a gyermekvállalást!:))

88. titecs (válaszként erre: 85. - Veronika27)
2008. nov. 6. 12:06

De miért kéne???:)

Én sem adnék a fiamnak ha a környező országokat vesszük fiúnévként Klaus-t, Jürgen-t, A lányomnak sem adnék Gudrun, vagy Ingeborg nevet!!:)))

2008. nov. 2. 21:33
Ha fiúnk lesz a Zétény nevet kapja, ha kislányunk akkor a Zóra nevet:-)
2008. nov. 2. 21:10
Az én kisfiam Tamás Máté.Ha egyszer születik egy kislányom,akkor Ivon lesz a neve.Nagyon várom:-)
85. Veronika27 (válaszként erre: 84. - Titecs)
2008. nov. 2. 21:03

Speciel nem is az amcsikra, angolokra, stb gondoltam, hanem a kornyezo orszagokra. Itt kulfoldon hiaba magyarok, nem magyar keresztnevet adnak a gyerekeiknek. Jo persze, hulyen hangzik magyar vezeteknev kulfoldi keresztnevvel, epp ezert en nem fogok magyar keresztnevet adni a gyerekemnek, mert "kulfoldi" vezetekneve lesz.

Mindket megoldas rohejes.

84. titecs (válaszként erre: 74. - Veronika27)
2008. nov. 2. 19:53

Más nemzetek azért nem adnak magyar nevet gyerekeiknek mert aki valamit is hallott az országról rávágja hogy Bukarest a fővárosunk, de a legtöbbje még azt sem tudja hogy melyik földrészen vagyunk....már ha hallottak magyarországról:) Magyar nevek tekintetében szerinted mennyi a tudásuk?

De csak képzelj el egy Szabó Brooklynt.....:)

Én ezeket a neveket nagyon komolytalannak tartom,

nem az átlagos külföldi eredetűeket!

Ha felnőttként egy River vagy Brooklyn magyarhangzatú vezetéknévvel, átlagos vagy esetleg az alatt lévő kinézettel bemegy egy állásinterjúra, hidd el inkább felvesznek egy Gergőt, Márkot, Esztert vagy bármi egyszerűbb, viselhetőbb névvel rendelkező embert.

Enyém gyerekek:

Hanna Borbála

Áron Barnabás

Zita Titanilla

2008. okt. 26. 22:19

a nagyobbik fiam Márió Viktor, kissebbik

Martin Richard, a kislányom Jázmin Kiara

2008. okt. 26. 22:13

nagyobbik fiam neve :Róbert .

kisebbik pedig a Rico nevet kapta

81. Kocska (válaszként erre: 77. - Birman)
2008. okt. 26. 16:32

Szia!Ajánlom neked az én kereszt nevem, Ildikó,képzeld nincs benne az első 100 legsürübben adott névben és a nevem az egyetlen,amivel még nem volt bajom az életemben:)

Persze,ha nem töröd meg a sort és kislány lesz megint.

Az én babám ha lány lett volna Korina(apa szerint),vagy Hanga lett volna,de valószinű fiam lesz.puxa

2008. okt. 24. 00:26

Még nem bizti hogy terhes vagyok :(

De ha igen és lány lesz akkor Jázmin Maya lesz a második nevet még lehet változtatjuk

Fiú neven még nem gondolkoztam talán Olivér...

2008. okt. 22. 12:23
Lányom :Kornélia,mai napig ritka név,kisfiam :Zalán
78. Veronika27 (válaszként erre: 77. - Birman)
2008. okt. 22. 10:53

Szia! Usd fel az utonevkonyvet, biztos talalsz benne az izleseteknek megfelelot! Vagy akar itt neten is megtalalod a keresztneveket. Van mibol valogatni :)

Egyebkent gratulalok, nem kis teljesitmeny a mai vilagban sok gyereket vallalni.

77. birman
2008. okt. 20. 18:55

Sziasztok!

Három lányom van Anett, Nikolett és Hanna. Most várom a negyedik babánkat 2009.májusára de ötletem sincs a nevével kapcsolatban?!

Gabi

76. fildus
2008. okt. 15. 00:35
Nekem ha fiam lenne krisztián lenne, de mivel lányt mondanak az uh szerint rita ildikó lesz :)
75. tkgabi (válaszként erre: 74. - Veronika27)
2008. okt. 15. 00:28

Ami a kiejtést illeti,fordítva is pontosan olyan nehéz,csak mi megszoktuk,mert nap,mint nap találkozunk idegen nevekkel.

A RIVER miért hangzik szebben,mint a FOLYÓ?Amúgy mi is már bármilyen nevet adhatunk,sőt,minél idegenebb hangzású,annál hamarabb anyakönyvezik...

Más nemzetek azért nem adnak magyar nevet,mert megőrzik a saját,ősi neveiket.

74. Veronika27 (válaszként erre: 73. - Tkgabi)
2008. okt. 5. 22:01
Szerintem igazsagtalan, hogy mas nemzetek olyan nevet is adhatnak, mint mondjuk a River = folyo vagy Brooklyn vagy hasonlok, nekunk meg maradnak a ronda magyar nevek. Na jo, nem mind ronda, de tobbseguk az. Nem hiaba, hogy mas nemzetek nem akarnak a gyerekuknek magyar nevet adni. Nem mellesleg nehez oket kiejteni is nekik.
73. tkgabi
2008. okt. 5. 00:06

Lányom neve:Imola Boróka.Utóbbit használjuk,pedig hangtanilag az Imola nekem jobban tetszik.

Jelentésük a nevek maguk.Nekem ez a normális.

Egyetlen más nemzet sem használ magyar keresztneveket,csak mi szeretjük(általában)az idegen neveket.

2008. szept. 10. 11:49

Kislányom Dorka. 4 évvel ezelőtt még nem volt tucatnév, ma már sajnos az.Ezen kívül versenyben volt még a Nelli és a Gitta is születésekor.

Fiú: Dominik, Kristóf

2008. szept. 10. 11:43
Pici fiam neve Noel Marcell, pocaklakó kislányom pedig a Lívia Rebeka nevet fogja kapni.
2008. szept. 9. 21:59

A kisfiam neve Lénárd. Második nevet is akartunk, de nincs, mert azt hittük, még van 1 hónapunk választani, de aztán mégsem lett.

Lánynév volt sok, végül az Ingrid Alíz lett volna.

2008. szept. 9. 21:13

Ha lanyom lesz, Tiana Lilijana lesz.

Ha fiam, Noel Sebastijan.

Szerintem nevetsegesen hangzik regies tipusu keresztnevhez egy viszonylag ujat rakni. Mondok egy peldat: Kinga Margit, vagy Jozsef Zalan.

Nemde?

68. laguna
2008. aug. 10. 21:00

a nagylányom neve:Regina Zsanett

a kicsi lányom:Ninetta Rita

67. adri25
2008. aug. 10. 20:37
Nekem lánynévben a Jázmin tetszik.
66. szabk
2008. aug. 10. 20:32
Milán tetszik, most hogy olvasom... :-)
2008. aug. 9. 21:27
édes kisfiunk neve:Milán. Nem sokat gondolkodtam rajta :)
2008. júl. 17. 10:28

Lany:Anita, Hanna

Fiu:Albert, Attila

63. szabk
2008. júl. 17. 10:02

nekem még nincs, de sokat tervezgetek... :-)

lány évekig Virág lett volna, azóta változott, most nincs fix.

Lány: Zsófia, Lili, Hanna, Anna, Maja, Luca talán.

Fiú: Ákos (apja után), talán Dávid, Dániel, Ádám.

na, nehéz dolgom lesz ahogy elnézem leírva... :-)

2008. júl. 16. 14:05

Bence, Balázs, Botond, Sára és Réka ilyen sorrendben. Mindegyiknek van második neve is.

Attila, András, Álmos, Margit és Zsuzsanna

2008. máj. 8. 10:38
ä fiam neve Ákos, a kislányom neve Csenge
2008. máj. 5. 11:09
Kisfiam Dani,kislányom Liza.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook