Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A baba neve fórum

A baba neve (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
119. Anikó0920 (válaszként erre: 85. - Veronika27)
2011. jún. 3. 10:14

Én most olvastam ezt a hozzászólásod!

Kanadában élünk barátommal és már gondolkodtunk nevekben mi is. Hááát nem egyszerű, ha figyelembe akarunk venni mindent:

1, itt ki tudják mondani

2, passzoljon a magyar vezetéknévhez (ami nem könnyű az ittenieknek, barátomat tel. ügyintézéskor megkérdezték kapcsoljanak-e madarin vagy kantoni tolmácsot)

3, nagyszülők is kitudják mondani

4, és nem utolsó sorban tetszen is


Annyiban sikerült már megegyeznünk, hogy olyan nevet választunk majd, amit otthon is és itt is használnak.

118. Veronnie (válaszként erre: 115. - Verga doro)
2011. jún. 1. 11:11

Jó régi ez a fórum:(

Fontos szempont volt nálunk is, hogy felnő egyszer a gyerek. Így pl. nem lehet Manó stb. Ahhoz viszont ragaszkodtunk, hogy bibliai eredetű legyen. Persze ez nem tetszett a nagyszülőknek. Ekkor találtuk ki, hogy két neve lesz, és azon a nevén hívhatja, amelyik tetszik neki. Ebből a kompromisszumból született Noé Bálint. Sokan azt hiszik, Noel, de nem. Érdekes, a mama is Noénak hívja, pedig ellene volt.

117. fildus
2010. márc. 31. 08:25
kislányom: Rita Ildikó (az Ildikót az én nevem után kapta, amihez az Apukája ragaszkodott), de csak Ritunak hívjuk :-)
2010. márc. 31. 06:29

Nagylány:Nadin-Lotti

Kicsi:Zoé-Lollitta

115. verga doro (válaszként erre: 110. - H.editke)
2010. márc. 30. 21:37

Na igen.Sokan bele sem gondolnak,hogy annak a gyereknek egy életre az lesz a neve.És lehet,hogy amíg kicsi,addig aranyos neki az a név,de ha felnőtt lesz,megöregszik,akkor már nem biztos,h az illető örülni fog neki.

Pl. egyik ismerősöm mesélte,h náluk a szomszéd kislányt Ajándéknak hívják. És mikor öreg lesz,akkor hogy fogják szólítani: Ajándék néni? :D

szegény gyerek

114. cili80
2010. márc. 30. 21:28

Sziasztok!

Fiaim:Krisztián-Mátyás (Matyika)

Botond-Boldizsár(Botika)

Ádám-Marcell(Marcika)

ha pedig lenne lánykánk:Alexandra-Barbara vagy Anna-Gréta lenne:-))

113. Veronika27 (válaszként erre: 112. - Khatif)
2009. jan. 3. 15:29

Na igen, ezt tudom.

De pont éppolyan idétlen, ha magyar vezetéknévhez adnak külföldi hangzású nevet.

112. Khatif (válaszként erre: 74. - Veronika27)
2009. jan. 3. 14:39

Azt nem felejsd el, hogy a legtöbb országban nincs olyan, hogy névnap. Az ok egyszerűen. Bármilyen eredetű nevet adhatsz a gyereknek, nem kell hozzá engedély, csak bemondod és kész. Ilyen körülmények mellett nem lehet a neveket a naptárban számon tartani.


Így születnek az olyan nevek, hogy Busstop stb.


Szerintem nagyon kedves szokás a névnap.


A magyar nevek egyáltalán nem passzolnak a külföldi család nevekhez hangzásban, ahogyan a magyar nyelv sem passzol, hasonlít egyetlen másik nyelvhez sem.


Én imádom a magyar neveket és azt is akartam adni a gyerekeimnek, de a párom holland család nevével borzalmasan hangzik az össze majdnem, arról nem is beszélve, hogy mi se tudják őket mondani.

111. vizike
2008. dec. 28. 10:35
Ha lányunk lessz akkor Nóra, vagy Aliz, ha fiunk születik a nyáron akkor Bence, de az apja csak Benusként emlegeti.
2008. dec. 28. 09:24
Szerintem egy életre meghatározó a gyermeknek adott bév. Sajnos vannak emberek/szülők, akik ebbe nem gondolnak bele, és a gyermeküket megszégyenítő neveket produkálnak saját kényük-kedvük szerint az éppen aktuális divatállapotnak megfelelően. Tudom elég keményen fogalémaztam, de egy emberke jövőjéről van szó. Hol vannak már a rági magyar nevek?
109. Cadence
2008. nov. 16. 15:12
Kislányom Vivien :)
2008. nov. 16. 05:21
Sziasztok az én kisfiam:Bálint.
107. titecs (válaszként erre: 106. - Veronika27)
2008. nov. 13. 15:52

Durva bizony! Egy nyarunkba tellett mire helyrehoztuk az önbecsülését.

Én akiknek több fizut javasolnék és több jogot: Óvodapedagógusok, tanárok, rendőrök, EÜ. dolgozók.

Sokminden helyrejönne, kikerekedne.

Sajna nem véletlen hogy kik lakják a börtönök 85%-át.De ez nem erről szól, és nem akarok fórum háborút indítani!!!:) Isten ments ettől!!!

106. Veronika27 (válaszként erre: 104. - Titecs)
2008. nov. 13. 13:46

Juuuj, ez durva sztori!

Valóban jól tetted, hogy kivetted onnan a gyermeked.

105. kookai
2008. nov. 13. 10:59

Sziasztok!

A kislányom: Lilla Hanga, ha fiam lesz: Bendegúz, ha lányom: Leila, vagy Léda (az anyja után :) )

104. titecs (válaszként erre: 103. - Veronika27)
2008. nov. 13. 10:00

Így van!

Tökéletesen igazad van!!!

Nekem az ofőm egy hihetetlen szigorú tanárnő volt,

fizikát tanított. A definíciókat az osztályterem előtt kérdezte ki, aki nem tudta-igazolatlan óra- nem mehetett be a tanterembe. Még most is tudok párat, Ohm törvényét, és még jó sokat, bár a hasznukat nem veszem, de megtanította. Ez volt a jó!

Hogy szigorú egy tanár, mert törődik a gyerekekkel, sokkal egyszerűbb a "szarom bele" módszer, nem tud a gyerek mosolygok és eggyest adok. Viszont aki hármasnál jobbra érettségizik de mégsem kitűnő nekik elérhető egy tanítóképző főiskola, max végigbugdácsolja, de diploma van a kezében.

Anyukám még az a régivágású tanárnő, szigorú de nagyon szeretik a gyerekek, meghallgatja őket, beveszi őket az ünnepségek, rendezvények szervezésébe. Sok visszajelzést kap "régi" már felnőtt tanítványaitól.

Elsősorban azért vettem ki ebből a suliból a gyerekeim mert a fiamat mindennap megverték a c. gyerekek, mert az apukájuk nyomozó. Nagyon sokszor bementem az ofő-höz aki azt mondta hogy a "kissebbségi gyerekeknek jogaik vannak, nem szólhat" de könyörgöm!!!-az én fiamnak nincs joga hogy nyugodtan járjon iskolába? Nálam betellt a pohár hogy ennyire nem mernek lépni.

Hiszen, most gondolj bele, én nem azt vártam hogy tartsák a vállukat hogy miért nem tud, csak annyit kértem hogy nyugodt legyek ha suliban vannak, hiszen iskolán belül a tanár felelőssége a gyerek testi-lelki egészsége. Ennyi. -ja és ez egy piszkosul gazdag, jóhírű suli volt.

Ezért mondtam csak hogy ismerős legyen ott, tanárbarátnő, takarítónő akárki akihez a gyerkőc tud menni ha gondja van. Mert egyébként sajnos senki nem foglalkozik vele.

103. Veronika27 (válaszként erre: 102. - Titecs)
2008. nov. 12. 18:48

Az én anyukám nem tanárnő, hanem óvónő.

Tudod, nekem az a véleményem, hogy aki tanár és örül, ha túléli, hogy ne szóljanak be neki órán, az ne menjen tanárnak. Mint ahogy írtam, erre születni kell.

Igen, elég ciki, ami mostanában van. Sajnálom a tanárokat, hogy minden fegyelmezési lehetőséget elvettek tőlük. Ez is csak a szülők hibája, mert képtelenek megnevelni a saját gyereküket, csak akkor tudnám, hogy minek szülték őket...

Én 20 éve voltam kisiskolás, és emlékszem, hogy nyugdíjas tanárnénink volt napköziben, és mindenki félt tőle, mert szigort tartott, de cserébe mindenki tudta másnapra a leckét!

102. titecs
2008. nov. 12. 13:15

Sajnos ez a tapasztalatom,pedig 23 éve vagyok "tanárgyerek"

Ahonnét elhoztuk őket, ott Anyukám barátnői tanítottak, régen ott dolgozott.

De ott tudod a kissebbségnek jogai vannak, a többinek nincs joga a tanuláshoz!:(

Ha Anyukád figyel rájuk, terelgeti őket, nap mint nap rájuknéz mint az enyém, így lesz esélye a tiednek is, ha nem, hát "vágódj be"-légy jó barátnő!!!-így talán jut neki egy verseny, jó szó!

A jó tanárnénik már nincsenek, a kezük kötve...Nézz bele a hírekbe, egy egy szigor után tanárverő kissebbség.....ciki.

101. titecs
2008. nov. 12. 12:49

Veronika! Teljesen egy húron pendülünk!!:)

Akkor tudod mi az a "tanárgyerek" ha 5-öst kaptál is az osztálytársaid fújtak rád.

Na én így voltam. Anyukám német töri szakos, ig. helyettes. Nek akartam oda iratni a gyerekeim hogy ezektől megóvjam, de a tanároknak ott sokkal kedvesebb volt a barátnő buta gyereke.

Én most irattam át őket Anyu sulijába szeptembertől mondván hogy ha "mindenkinek van protekciója hát az enyémeknek is legyen"

2 jegyet javítottak, 3-asról 5-ösre....így is mindig tanulunk!!!Minden áldott nap 4-től 8-ig, plusz napközi.

Ennyi!

Hogy ki kinek szól,van e ismerős tanárnőd, figyel-e valaki a gyerekedre a suliban.

Igen Anyukám is borzasztó lelkiismeretes, este 6-ig korepetálja a kissebbséget, de ezzel "kitörölhettem" ha nem oda járnak, vagy éppen nyugdíjjas lenne. Még van 9 éve, így végigviheti a legkiseebbet is a suliban.

Szerinted lelkiismeretes szigorú tanárok a mostani huszonévesek? Őszintén? Szerinted melyik gyerek előbbrehaladásával foglalkoznak?

2 gyerekem keresztanyja tanárnő.....örülnek ha túlélik az órákat beszólások nélkül!

100. Veronika27 (válaszként erre: 99. - Titecs)
2008. nov. 10. 22:22

Az észt "beleverni" nem lehet. Max. magolni tudnak, de attól okosabbak nem lesznek.

A pedagógusokról: nem igaz, amit írtál. Anyukám pedagógus, és a szülők imádták, a mai napig jönnek hozzánk a gyerekek, pedig már nyugdíjas. Aztán ott van a nyelvtanárom, mindenféleképp jó pedagógus. Aztán a barátnőm is az, szívét-lelkét beleadja a munkába.

Van, aki erre született.


A szülő érdeme, hogy milyen lesz a gyerek, mire közösségbe kerül. A többi a pedagógusokon és a szülőkön függ együttesen.

99. titecs
2008. nov. 9. 17:30

" De ha talalsz jo pedagogust, aki felkeszult es szereti a gyerekeket, akkor nem fog meglatszodni rajtuk az "anyahiany". "

Ennyi nem elég! Ha annak a pedagógusnak a barátnője vagy, eggyütt vásároltok be, és eggyütt mentek nyaralni...na akkor odafigyel a Te gyerekedre is! Viszont mivel alulfizetettek sza.nak rá!

De egyébként nem a tanáron múlik, neki tucatmeló...bemegy, leadja az anyagot, hazamegy....bizony ám, hogy a gyerek ezt hogyan adja vissza az rajtad áll! Majd így fogd fel ha sulis lesz, jó tanuló?-a te érdemed! Rossz tanuló?-ez is csak rajtad múlik! A tanár az anyagot adja le nem az észt veri bele, ezért vannak szülei!

98. Veronika27 (válaszként erre: 97. - Titecs)
2008. nov. 6. 21:17

Igen, igazad van, tenyleg meglatszik a gyerekeken, ha sokat foglalkoznak veluk, de tenyleg kevesen engedhetik meg maguknak ezt. De ha talalsz jo pedagogust, aki felkeszult es szereti a gyerekeket, akkor nem fog meglatszodni rajtuk az "anyahiany".

En eddig nem vettem eszre, hogy M.o-on nagyon dobaloznanak az utikoltseg teritessel meg a kajapenzzel. Normalis cegeknel valoban van.

Nem gondolkozunk M.o-ban, azt hiszem ertheto, csak nezz korul, mi van az orszagban. A parom ha kapna munkat, kb. dolgozhatna minimalberert (elado, a kereskedelemben dolgozik), es kb. en sem jarnek jobban kozmetikuskent. Mellesleg a parom nem is beszel magyarul.

Ez itt olyan, mint Ausztria, csak sajnos nem olyan alacsony rezsikkel...

97. titecs (válaszként erre: 96. - Veronika27)
2008. nov. 6. 20:47

"Manapsag kevesen engedhetik meg maguknak, hogy csak az egyik szulo dolgozzon. Mondjuk nem tudom, mekkora a gyet. "



A GYET ugyanakkora mint a GYES. HuszonX ezer forint.Húú, ez a "kevesen engedhetik meg maguknak....." :))Inkább úgy fogalmaznék hogy nem engedhetem meg magamnak ha már 3 gyerekem van hogy nem törődöm velük. Persze törődik a gyerekekkel egy este 6-kor azaeső anyuka, minden tiszteletem az övé!!!-de ez más, meglátszik a gyerekeken ha otthon van az anyukájuk,a természetükben, és a suliban is.


Hát a fix munka az jó!

De nem gondoltatok itt is körülnézni?

Itt is van utiköltségtérítés és kajapénz, de ez a 22 euró??!!:(Nagyon durva!

96. Veronika27 (válaszként erre: 94. - Titecs)
2008. nov. 6. 20:07

Manapsag kevesen engedhetik meg maguknak, hogy csak az egyik szulo dolgozzon. Mondjuk nem tudom, mekkora a gyet.

Itt ugy szamitjak a csaladi potlekot, hogy megnezik mindket szulo fizeteset, meg hogy hanyan elnek belole es az alapjan szamoljak. Peldaul anyosomek kicsit tobbet keresnek, mint a minimalber, es a parom occse kap 22 eurot. Na hat az nem sok penz...

Ugyanakkor azert maradunk, mert a paromnak az itteni viszonylathoz kepest jo a fizetese, meg a munkaszerzodese is fix, tehat kapni fog hitelt. Masreszt szep es elheto az orszag, itt mindenki munkaszerzodesehez jar utikoltseg-es etelterites. Eltekintve a csaladi potlektol, azt hiszem megeri maradni.

2008. nov. 6. 19:50
Kislányom Amina
94. titecs
2008. nov. 6. 19:41

:))Átlagos zsarufizetése van. A családi pótlék?..hát nem ez volt a mérvadó a gyerekeink vállalásánál.

De miből gondolod a férjem jó fizuját?

Olyan érdekes...tegnapelőtt bejött a postás a házba -faluban élünk, ismerem- körülnézett, és "hú, de szép, miből volt rá?" Na most nem azért, de amit szívni lehetett a felújjítással, mi megszívtuk!!:) Hogy a nappali..persze szép lett, Ő ezt is látta, de hogy 15 hónapig míg gyűjtöttünk rá nem volt lelapozva, a függöny is 2 napos, az sem látszik. Sokmindenre vártunk mert nem akartunk gagyit venni, beosztottuk ami volt. De jól sikerült hogy a hitel feléhez nem nyúltunk hozzá. Sokminden mögött azért más is van.


Micsoda?? Felét az otthoninak /itthoninak/ ???

Ilyen is van?

Miért maradtok? Fix munka, vagy mi köt oda? Rokonság?

93. Veronika27 (válaszként erre: 92. - Titecs)
2008. nov. 6. 18:50
Akkor a ferjednek jo fizetese lehet. Mondjuk 3 gyerek utan a csaladi potlek sem elhanyagolhato. Itt, ahol en elek, eleg keveset adnak, joforman felet az otthoninak, de inkabb kevesebbet.
92. titecs
2008. nov. 6. 17:54

Látod mi a hitelt úgy vettük fel hogy az első volt mindháromnak a saját bankszámla amihez még mi sem férhetünk, csak berakunk-itt nincs gond.

Tetőtér eggyiknek, aki esetleg velünkmarad ha akar, és egy üzlet amit akár eladhatnak és elosztják az árát.

De én annyira azt látom hogy hogy "egy és ammak minden"-közben a nyaralás évente 2-3x, a sok fölös cumó, a mellinplantátum, bejárónő...és sok panasz a mai világra, gyereknevelés nehézségeire:)

Amolyan "legyen egy amit félvárról könnyedén bírunk" Van egy jó mondás, nagymamám mondta "ahová Isten báránykát ad, legelőt is ad hozzá" Érdekes hogy ugyanígy éltünk 1 gyerekkel, kettővel, és most is. Csak egy kicsivel több meló amit beléjük fektetünk.Ok. Nincs megállás az biztos, este 10-ig nem unatkozom mellettük, utána teregetés, vasalás, férj:)

De tudod milyen jó mikor 3-an szeretgetik egymást, esténként sakkoznak ..a nyertes játszik a picivel:)-nagyon édesek! Mindhárom folyékonyan beszél németül-persze ez anyukám érdeme aki német tanárnő-de szépen haladnak minden jó dolog felé.

És egy Gyet-ből, plusz a férjem fizujából nézd megvalósítható csak ugye melóval jár.

91. Veronika27 (válaszként erre: 90. - Titecs)
2008. nov. 6. 17:20

Hat tudod, igenis van "mai vilag", mert regen, ahogy kikerultek az emberek az iskolapadbol, mindenkinek volt munkaja, es azt buntettek meg, aki nem dolgozott. Most attanulod a fel eleted, es orulhetsz, ha minimalberert el tudsz helyezkedni, a lakast hitelbol fizetni, mellette rezsi, meg kaja, ruha stb, es vallalj gyereket, ha lehet tobbet.

Nekem igenis egy legyen, de annak meg tudjak adni mindent, es nem a draga dolgokra gondolok, hanem arra, hogy szeretetben, nelkulozesben fel tudjam nevelni es ugy, hogy kiskiratol kezdve tudjak neki felretenni, ha nem is nagy osszeget, de hogy 18 eves kora utan el tudjon indulni az eletben, es ne "kopasz fenekkel" induljon neki az eletnek.

Remelem te is tudod majd ezt biztositani mind3 gyermekednek.

Szivbol kivanom.

90. titecs
2008. nov. 6. 15:13

Hát inkább a méreg szólt belőlem.....:)

Ne harag!!!:)

DE tudos ez a "mai világos" dolog...ez egy kicsit felbas.ta az idegeim. Milyen világban szeretnél sok gyereket? Dédanyám sírja mellett 7 apró kereszt van, a 2-hetestől a 2 évesig...7 apró gyermek?:( A nagymamám testvérének 2 lánya és egy fia volt, mikor a fiú beteg lett, nem etette tovább hogy a lányok túléljenek, Ők túl is éltek.

A fiú 2 héten belül meghalt. Nincs jobb világ, nincs a "mai világ", ez van, és most ilyen borzalmak nincsenek! Hja, igen, vannak puhány szülők, inkább mellplasztika, sielés-nyaralás tunéziána, vgellnes hétvégék.:( MOst más a fontos, az elsődleges-anyu szabadsága és apué.

30 év múlva lennék kíváncsi ezekre a szülőkre mikor már fontosak a gyerekek, unokák.....vajon hányan látogatják őket?-de csak a méreg szól belőlem!!:))))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook