Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 28. ciklusnapon érdemes már tesztet csinálni? (Vagyis a nem várt menstruáció első napján) fórum

A 28. ciklusnapon érdemes már tesztet csinálni? (Vagyis a nem várt menstruáció első napján) (tudásbázis kérdés)


143. h.wiki
2011. okt. 10. 21:33
Mi újság csajok?
142. Kriszti0711 (válaszként erre: 137. - Zani)
2011. okt. 9. 19:21
Köszi!:)
141. Kolli1987 (válaszként erre: 140. - H.wiki)
2011. okt. 9. 19:01

Erre én úgy csináltam amíg nem ment le, hogy vettem egy nagy levegőt és megittam. :)

Bár utána volt rossz. De csak egy picit utána de amikor hatott az már jó volt.

140. h.wiki (válaszként erre: 138. - Kolli1987)
2011. okt. 9. 18:42

Na azt tuti nem tudnám meginni! Szerintem azonnal kihánynám! :-()

Így vagyok amúgy a mézzel is(sajna) magában nem tudom enni,csak teában.

139. h.wiki (válaszként erre: 134. - Zani)
2011. okt. 9. 18:40
Köszi,holnap első dolgom lesz,hogy beszerezzem ezeket!
2011. okt. 9. 16:56

Sziasztok!


Én amikor terhes voltam és megfáztam akkor kamillateát ittam.

Szerintem ami még beválna, hogy gőzölögtess, ha folyik az orrod, csak akkor utána egyből be az ágyba és pihenni.

137. zani
2011. okt. 9. 15:30
Jobbulást mindenkinek!
136. Kriszti0711 (válaszként erre: 134. - Zani)
2011. okt. 9. 12:41

Bodzát még nem ittam, de akkor azt is kipróbálom, holnap veszek:)


Olyan aranyos vagy, hogy segítesz nekünk, nagyon szépen köszönjük!:*

135. Kriszti0711 (válaszként erre: 133. - Zani)
2011. okt. 9. 12:39

Én is köszönöm, hogy ennyit segítesz!!!

Hát, bizony van még vele elég dolgom, nem is lenne baj, ha most ez nem jött volna közbe. Nem, nem akartunk ilyen kis korkülönbséget, így sikerült:) Szoptatás mellett és úgy, hogy nekem még 1x sem jött meg szülés óta.

Gondoltam csak egy 10 db-osat iszok meg a c-vitaminból, aztán szerdán úgyis megyek dokihoz és majd ő megmondja, hogy mit szedjek a továbbiakban.

Egyébként én is megfáztam vagy elkaptam páromtól:( Most vettem hársfateát:) Nagyon szeretem annak ellenére, hogy nem vagyok oda a gyógyteákért.

Ja a lányomnak tegnap délután és éjjel láza volt 38,4 ma már szerencsére semmi! Remélem így is marad:)



Mindjárt itt van dec. 16:) Hát, elhiszem, hogy nehéz már közlekedni, meg úgy egyébként is. Első babátok lesz? Szép nevet választottatok!:)

134. zani (válaszként erre: 132. - H.wiki)
2011. okt. 9. 08:42

hőemelkedésed a megfázástól van, gyógyszert semmit ne szedj, főleg ilyen recept nélkül kapható megfázás elleni készítményeket ne.

minél előbb kezd el bodza és hársfa teát inni, tuti csodaszer, napi 3 bögre jó melegen elkortyolva, bátran ízesítsd amivel szereted, de egyébként nagyon finom. nekem múltkor nem volt itthon hársfám így csak magában bodzát ittam, így is 2 nap alatt elmúlt minden bajom. de a legjobb ha mindkettőt teszel a bögrébe és úgy forrázod le.

annyira hatásos, h én mindig ezt iszom, akkor is ha szedhetnék gyógyszert. amúgy a bodza izzasztó hatású, ne lepődj meg ha a fogyasztása után 1 órával jól kimelegszel. néha télen ha fázok akkor is ezzel melegítem fel magam :)

133. zani (válaszként erre: 131. - Kriszti0711)
2011. okt. 9. 08:34

Hú akkor a kislányoddal még tényleg sok dolog van, nem lehet még elmagyarázni neki miért nem veszed fel, meg hát pelenkázás meg ilyenek muszáj emelgetni. direkt ilyen kis korkülönbséget szerettetek volna?

az 1000 mg c vitamin akkor terheli a veséket, ha valaki tartósan (hónapokon keresztül) szedi, de ha 2-3 hétig eszed nem lesz semmi baj.


dec 16-ra vagyok kiírva, úgy volt h csak szept végéig dolgozok, de aki lesz helyettem csak 15-től tud kezdeni ezért kellett még maradnom.de csak úgy dolgozok már h 2 napot megyek amikor tanácsadás van, a többit szabadságolom. én vidékre, 20 km-re járok dolgozni, ezért is macerás, meg a tömegközlekedéstől is ódzkodok mostmár. szerencsére a gondozottak aranyosak, megértik h nem megyek már, ha van valami akkor ők jönnek be hozzám.

Babánk már majdnem biztos h az Emília nevet kapja.

132. h.wiki
2011. okt. 8. 21:22

Zani,köszi a tanácsokat! És kérdeznék újra! Sajna megfáztam kicsit,de még nagyon kezdetleges,kis orrfolyás,torok kaparás. Eddig még nem vészes. És a hőm 37,2. Terhesség alatt amúgy is magasabb,vagy ez most a betegség miatt? Szóval,mivel kúrálhatom magam? Mert ugye gyógyszerekkel nem, így eddig mézes teát iszogatom.

Nekem mennyi magnézium a normális szerinted?


Kriszti! Nyugi,és tényleg pihenj,amennyit csak tudsz! Drukkolok,minden rendben lesz!

131. Kriszti0711 (válaszként erre: 130. - Zani)
2011. okt. 8. 17:56

Jó, akkor szedem a c-vitamint, bár az van írva az 1000 mg-osra, hogy nem tesz jót:S Néha vannak görcsök, de szerencsére nem vészes! Viszont se vér, se barna se semmi nincs és remélem nem is lesz! Igyekszem betartani amit írtál. Általában fekszem akkor is, ha a lányom ébren van (10,5 hónapos), muszáj, mert érzem a hasam hamar. Már alig várom a szerdát és remélem már kisebb lesz a vérömleny!

Örülök, hogy jól vagytok! Mi lesz a neve a Babának? Pihenj azért, mert nem lehet egyszerű a munka már.

Mikorra vagy kiírva?

130. zani
2011. okt. 8. 16:19

ja, akkor neked még csak most alakul a lepényed. csak azért kérdeztem mert van egy ún. elölfekvő lepény annál nem ritka a bevérzés.

a c- vitamin elvileg segíti a vérömleny felszívódását, úgyhogy csak szedjed, de a magnézium nagyon kell, ez a vérömleny utalhat fenyegető vetélésre, nyilván azért is hívtak vissza egy hét múlva. de ha nincs görcs, vérzés vagy barna folyás és betartod amiket írtam akkor nem lesz gond, nyugi. h mennyi idő alatt szívódik fel, nem tudom innen megmondani, változó.

mennyi idős a kislányod?

nálunk minden rendben, jól vagyunk. ilyen apróbb csodákat leszámítva mint amikor a Babám a fejét a gyomromba nyomja, mint ahogyan most... :) a napokban eléggé elfáradtam, sok volt a program. még jövő héten dolgozok aztán végleg maradok itthon.

129. Kriszti0711 (válaszként erre: 128. - Zani)
2011. okt. 8. 12:45

Köszi Zani! Most 10+2 hetes vagyok, szerdán látták és jövőhét szerdán megyek újra dokihoz. Szedem a magnéziumot olyan 900 mg-ot naponta tuti. A lepényt azt sajna nem tudom hol van:( Van jelentősége? Igen, tudom, hogy nem kéne emelgetnem, de a lányomat muszáj, egyedül vagyok vele egész nap. Mennyi idő alatt szívódhat fel? Vagy ez változó? A c-vitamint van értelme szednem nagyobb dózisban? Bocs, hogy ennyit kérdezek, de még nem beszéltem erről se a dokival se a védőnővel, bár felhívtam, hogy mi a helyzet. Ja és még azt kérdezném, hogy ez mitől van mármint a vérömleny?


Neked mi volt a vizsgálaton? Minden rendben? Hogy vagytok?

128. zani
2011. okt. 8. 10:00

Kriszti! nem akarlak én sem megijeszteni, de azért a vérömlenyt tessék komolyan venni. nem tudom hány hetes vagy, de mindenképpen PIHENNI!!! legalább délelőtt és délután egy óra pihi, ez így tartható, nem? ennyi a kislányodnak is kell. :) nem emelgetsz és sok sok magnézium! valószínűleg fel fog szívódni, de azért ne kísértsd a sorsot. mikor látták? mikor mész uh-ra? lepényed hol van?

és igen, a szex felejtős!


h.wiki: neked ha nincs panaszod akkor lehet szex, a babát nem zavarja, de csak kíméletesen. ha van hozzá kedved és energiád. én mivel végighánytam az első trimesztert, nem igazán voltam ráhangolódva. :(

mindenhol azt írják h ilyenkor sokkal többet akar a kismama szexelni, de nem tudom... ez a derékfájás, pocak útban van, meg az is elég bizarr, ha közben rúg egyet a baba... vagy én működök fordítva mint a többiek?? ;)

ja bocs, kiment a fejemből h te még csak alig pár hetes vagy, úgyhogy te ne tornázz, 12. hétig semmiképp, aztán ha orvos engedélyt ad rá akkor lehet.


én csütörtökön voltam dokinál, minden rendben, Babám még mindig medencevégű, de engem nem idegesít, szerintem még ráér, tudom h meg fog fordulni, megbeszéltük :) kicsit izgultam h mekkora de szerencsére korának megfelelőek a méretek. érdekes volt, mert 11 körül mindig annyira katív, gondoltam is h majd az uh-n is bohóckodik, de nagyon kis megszeppent volt.

hétfőn vérvétel.

127. h.wiki
2011. okt. 7. 17:34
Úgy látszik,szédülős napjaim következnek:-) Ma is olyan gyengécskének éreztem magam.
126. h.wiki (válaszként erre: 125. - Kolli1987)
2011. okt. 6. 18:51
;-) Igen-igen...
2011. okt. 6. 14:12

Ha meg nem tudod jól érezni magad olyankor akkor ne csináljátok szerintem. :)

Lehet másogy is kényeztetni egymást. :)

124. h.wiki (válaszként erre: 123. - Kolli1987)
2011. okt. 6. 14:10
Dokival még nem is beszéltem erről,de nem is tudom. A kedvem sem az igazi,de inkább csak azért,mert féltem a picikét!
2011. okt. 6. 13:19
Ha zavartalan a terhességed és a dokid nem tilt el kimondottan a szextől akkor mehet. Az más kérdés, hogy te nem biztos, hogy kívánod. :)
122. Kriszti0711 (válaszként erre: 128. - H.wiki)
2011. okt. 6. 10:45

Köszi!

Hát, szerintem, ha nincs gond nyugodtan mehet a szex:) Nálunk addig tuti nem lesz, míg fel nem szívódik.

121. h.wiki (válaszként erre: 120. - Kriszti0711)
2011. okt. 5. 11:55
Hát igen,megosztott a figyelmed,igaz?!:-) Én megvagyok,derekam fájogat,de nem vészes. Majd írj,hogy mi volt a vizsgálatokon!
2011. okt. 5. 09:03

Sziasztok!

Nem nagyon tudok jönni, a lányom nem engedi:)

Ma voltam laborban, hát frenetikus volt ismét...

1-e megyek EKG-ra aztán 16:15-re UH_ra, nem fogok unatkozni ma az tuti. Az egészben az a legjobb, hogy ez mind 1 helyen van ugye és még mehet vissza 2x:(


Hogy vagytok? Minden oké?

119. h.wiki (válaszként erre: 118. - Zani)
2011. okt. 4. 20:05

Hát talán én is ráveszem magam,hogy megtanuljak varrni.Jó lenne:-)

Hű,de elfáradtam ma... de 22kor lesz a "házon kívül"-ben a gyerekvállalásról egy műsor,azt szeretném megnézni.

118. zani (válaszként erre: 117. - H.wiki)
2011. okt. 4. 15:19

legalábbis próbálkozom... :)

én évekig úgy voltam h szeretnék egy varrógépet, de ha kiderül h nem tudok varrni akkor minek. aztán úgy döntöttem, veszek egyet, nem lehet nagyon nehéz, mert sokan csinálják. és vettem, mondván ha nem megy akkor majd eladom és kész. és kiderült h tényleg nem bonyolult. :) ja autodidakta módon tanultam, nagyjából a kezelési leírásból és internetről.

na nem nagy dolgokat akarok varrni csak pl pelenkatartó, rácsvédő, ezek tök drágák ahhoz képest h mennyiből lehet kihozni. esetleg megpróbálkozom egy hálózsákkal is. azt csak azért mert nem tetszik a bolti kínálat, szinte mind ujjatlan, amelyik meg hoszúujjú az vékony anyagú. érthetetlen. és a téli babák? Brrr...

117. h.wiki (válaszként erre: 116. - Zani)
2011. okt. 4. 14:42

De jó,tudsz varrni? Én úgy szeretnék megtanulni varrógépen,de hát nincs,aki megtanítana!:-(

Ma én is elintéztem a tp-t,most már tényleg "itthon" vagyok!

116. zani
2011. okt. 4. 08:25

én tegnap óta vagyok itthon, de nem találom a helyem... nagyon fura egyelőre.

de majd alakul ez is, mert nemsokára megjönnek a bútorok, és akkor lehet dekorálni a babaszobát.

sok mindent akarok varrni, az jól lefoglal majd :)

115. h.wiki (válaszként erre: 114. - Kolli1987)
2011. okt. 3. 19:14

Hát,ettől én is féltem/félek,mert imádom a munkám! Viszont,úgy gondolom,lesz mivel elfoglalnom magam, vagy majd keresek magamnak elfoglaltságot!:-)

Eddig még nem unatkozom:-)

114. Kolli1987 (válaszként erre: 113. - H.wiki)
2011. okt. 3. 18:31

Tudom de nem is azért írtam. :D

Hogy viseled az otthon létet?

Nekem az viszont gond volt, hogy mivel foglaljam le magam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook