Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 28. ciklusnapon érdemes már tesztet csinálni? (Vagyis a nem várt menstruáció első napján) fórum

A 28. ciklusnapon érdemes már tesztet csinálni? (Vagyis a nem várt menstruáció első napján) (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
233. h.wiki (válaszként erre: 231. - H.wiki)
2011. nov. 4. 15:21
Most látom a képet! :-) Nagyon szép lett! És ezt te egyedül varrtad?
232. zani
2011. nov. 4. 15:20
a függönyről épp most tettem fel. csak így darabokban tudom mert nem tudok panoráma képet csinálni.
231. h.wiki (válaszként erre: 230. - Zani)
2011. nov. 4. 15:17
Tiszta ügyi vagy! :-) Majd teszel fel képet,ha teljesen kész lesz a babaszoba?
230. zani
2011. nov. 4. 15:15

jól vagyunk, ma töltöttem a 34-et.

kész a függöny is és a hálózsák is, olyan büszke vagyok magamra. már csak a csillár dísze van hátra de a napokban azt is befejezem.

na, tegnap ismét jól vizsgázott a kerámiatalpas vasalóm, ugyanis nem akartam az organzát csak úgy minden nélkül vasalni, ráterítettem hát egy anyagot (nem tudom milyen anyag lehet, olyan vetex szerű) és amint rátettem a vasalót azonnal összeolvadt. gondolhatjátok h nézett ki a vasalótalp, de pár másodperc alatt eltüntettem róla, és aztán natúrban 2-es fokozaton gyönyörűen kivasaltam az organzát.

229. h.wiki (válaszként erre: 228. - Zani)
2011. nov. 3. 17:17

Hát a vasalással én is hadilábon állok, főleg ha függönyről van szó! :-)

Amúgy jól vagytok?

228. zani
2011. nov. 3. 14:41

:)

én jól viseltem volna az óraátállítást, csak az a baj, hogy a kislányom nem tudja, hogy mi itt a külvilágban átállítottuk az órát, az ő napirendje meg ugyanaz maradt, így fél 7 helyett mostmár fél 6-kor ébred és nyújtózkodik a Drágám.

na, megtettem az első lépést: beáztattam a ruhákat. csak ez a fránya vasalás...... :P

ráadásul tegnap kész lettem a függöny varrással is, betettem a mosógépbe, gondolván h majd vizesen szépen kilógja magát, de nem lógta, úgyhogy most még azt is vasalhatom. naná hogy organza !

227. h.wiki (válaszként erre: 226. - Zani)
2011. nov. 2. 17:03

Köszi,én is erre tippeltem. Szerencsére nem görcsölés.

Ja és ma dokik is megnyugtattak efelől. Láttam bébit újra,és hallottam a szívverését is!!! :-)))

CRL: 31 mm

Most ez az óraállítás igen megvisel az alvással kapcsolatban.:-(

226. zani
2011. nov. 2. 09:32

wiki a nyilalló, szurkáló érzés csak kellemetlen nem jelent gondot, nyúlnak, növekednek a szerveid azért van. ha nem görcsös nem kell aggódni. pihenjél, amennyit tudsz. nekem ez nem jelentett gondot az elején mert nem is tudtam fent lenni. :)

most meg ücsörögni nem tudok mert a babám már erősen harcol ellene.

225. h.wiki
2011. nov. 1. 15:06
Ha-hó. Kivel mizujs? Én épp sütök-főzök:-)
224. h.wiki (válaszként erre: 222. - Zani)
2011. okt. 29. 15:18

Köszi az infot. :-) Megkérdeztem volna a védőnőt is, ha jött volna. Csüt.-ön jött, akkor én nem voltam,péntekre igérte, délig vártam, aztán leléptem. Hívjon,ha jönni akar.

Amúgy nem vagyok valami fényesen a napokban. Szerintem a vérnyomásom is sz...kodik, szédelgek kicsit, és odabenn is valami furi(nem tudom elmondani) volt hogy pici szurkálást is éreztem bal oldalon lent. aggódom...

vagy ez netán attól is lehet,hogy a napokban többet idegeskedtem a kelleténél? családban voltak gondok amiatt.

2011. okt. 28. 18:47
Igen, mert én császárral szültem és megérdeklődtem, hogy az itteni doki, vállal-e természetest császár után. Nekem ez most főszempont.
222. zani (válaszként erre: 221. - Kriszti0711)
2011. okt. 28. 14:16

sajnos van ilyen, h megtervezzük a napot, aztán vagy a családok fele nincs otthon, és jóval korábban érkezik a védőnő, vagy több megbeszélnivaló merül fel és akkor meg késik. én ezért nem jelentkeztem be soha sehova, vagy ha mégis akkor csak előtte fél-egy órával. sőt vannak olyan helyek ahova direkt meglepetés szerűen kell érkezni h a valós dolgokat lásd.... persze ez csak falun működik, ahol nincs annyi lehetőség csavarogni a kismamáknak :) plusz belefér az időbe pár nap múlva újra keresni a családot.


Kriszti, te már a szüléssel vagy elfoglalva? én még nem... :)


Influenza: a terhesség alatt a nők immunrendszere alacsonyabb fokozatra áll, h ne tulajdonítsa a benne fejlődő magzatot idegennek és ne dolgozzon ellene. emiatt vagyunk fokozottabban veszélyeztetve a fertőzésekkel szemben. a védőoltás nem jelent veszélyt sem a babára, sem ránk, ezzel szemben terhesség alatt egy lázas betegség elég sok bajt tud okozni.

emellett miután a mienk téli baba lesz, csak úgy tudjuk őt megvédeni az influenzától ha az én véráramomon keresztül ő is megkapja a védettséget, illetve, ha mi védettek vagyunk akkor nem visszük a közelébe a vírust. a többiek meg kint maradnak.


wiki, első trimeszterben kerülünk mindent ezért addig nem javasolt az oltás.

2011. okt. 28. 11:44

Én tavaly megkaptam, aztán utána sokáig taknyos voltam, így nem tudom, hogy mit csináljak. De akkora hülye vagyok! Most voltam a védőnőnél és nem kérdeztem meg:(

Persze mert a szüléssel voltam elfoglalva:D


A védőnők nem nagyon szoktak pontosak lenni, bocs Zani, annyi minden közbe jöhet nekik. Volt, hogy hozzám is majdnem 1 órás késéssel jött.

220. h.wiki
2011. okt. 28. 11:36

Zani,tényleg szép lett a szoba. Ezt akartam is kérdezni, ajánlatos felvenni az influenza elleni oltást? Kriszti te felveszed/felvetted?

Most épp a védőnőt várom,jöhetne már, mert mennék el itthonról.:-(

219. zani
2011. okt. 28. 09:16
köszi :)
2011. okt. 27. 20:17
Zani, tök jó ez a babakocsi:) Én mondjuk most majd testvérkocsit fogok hajkurászni lassan:D
217. Kriszti0711 (válaszként erre: 216. - Zani)
2011. okt. 27. 19:31

Tök szép a szoba:)

Hát, a pasik nagy zsenik:)

216. zani
2011. okt. 27. 18:58

wiki, tudom ezt könnyű mondani, de ne idegeskedj. nem tudom mi áll a háttérben de ez életed legszebb szakasza, semminek ne hagyd h elvegye a jókedvedet!


Kriszti, örülök h minden rendben veletek. Raf pol fenix babakocsit vettünk, nagyon tetszik nekem. férjem úgy dobta össze az egészet néhány perc alatt, mintha már min 8. gyereket várnánk :)

215. zani
2011. okt. 27. 18:53

Uh-n minden rendben van, fejjel a külvilág felé, szerintem kedden fordult be, bár most kicsit aggódok h visszafordul mert éppen nagyon tekereg...

tettem fel egy képet az adatlapomra a kis Hercegnő lakosztályáról.

Jövő héten állok neki a nagymosásnak, ma elhoztuk a ruhákat sógornőmtől.

Megvettük a babakádat is.

ja és megkaptam az influenza elleni oltást is.

eseménydús nap volt.

214. Kriszti0711 (válaszként erre: 213. - H.wiki)
2011. okt. 27. 18:19
Mi a baj? Hát, jót nem tesz az idegeskedés az biztos.
213. h.wiki (válaszként erre: 212. - Kriszti0711)
2011. okt. 27. 15:41
Ez nem a legjobb napom, de kibírom. Picit többet idegeskedtem a kelleténél, rem. nem gond.
2011. okt. 27. 13:28

Köszi Wiki:) Vigyázunk nagyon!

Hogy vagy? Minden oké?


Zani remélem majd mesélsz az UH-ról:)

211. h.wiki (válaszként erre: 210. - Kriszti0711)
2011. okt. 27. 09:18
De jó!!! Gratulálok! Mondtam én, hogy minden rendben lesz! Vigyázzatok magatokra. Most megyek a háziorvoshoz, hosszabbítani a tp-t. puszi
2011. okt. 26. 18:55

Megjöttem, megjöttünk!:)


Köszi a drukkot mindenkinek!

Minden rendben a vérömleny felszívódott!!!

A pici jól van:)

CRL: 62 mm

BPD: 20 mm

NT: 1. 7 mm (normál érték)


A lepény a hátsó falon van, magzatvíz átlagos. Orrcsont látható, négy végtag ábrázolódik, ritmusos szívműködés és gyomorban telődés látható!:)



Jaj én úgy örülök, akkora kő esett le a szívemről mint az Olympos kb:D

209. Kriszti0711 (válaszként erre: 208. - H.wiki)
2011. okt. 26. 14:56

Tervezgess csak:)

Persze, mesélek, lassan mennem kéne készülődni, de a párom még tököl:S

208. h.wiki
2011. okt. 26. 14:32

De jó, már én is tervezgetem fejben a babaszobát, pedig én még igencsak ráérek vele!:-)

Csajok, majd meséltek az uh-ról?

207. Kriszti0711 (válaszként erre: 206. - Zani)
2011. okt. 26. 13:09

Remélem a vérömleny már a múlté:)

Izgultok, igaz? Mennyi minden történik most veletek pár nap alatt, tök izgi:) Milyen babakocsitok lesz?

206. zani
2011. okt. 26. 13:03

ne izgulj, biztos minden rendben lesz. majd írd meg mi van a vérömlennyel.

én most 32 hetes vagyok.

majd teszek fel képet ha bent lesz a kiságy is.a babakocsit is ma hozzák, tele vagyunk izgalommal :)

205. Kriszti0711 (válaszként erre: 204. - Zani)
2011. okt. 26. 12:56

Képet nem csinálsz a szobáról? Szívesen megnézném, ha szabad:)

Hány hetes is vagy most?

Én ma megyek a 12hetes UH-ra, izgulok ám:)

204. zani
2011. okt. 26. 12:53

Előkerültem, csak felforgattuk a házat... szétszedtük a számítógépet, mert abból a szobából lett a királylány-birodalom! :)

tegnap kész lett a szoba, ma pedig várom a futárt h hozza a bútorokat és kész lesz minden, annyira gyönyörű!!!! Imádom, csak ülök a közepén és nézegetem. :)

jól vagyunk, holnap megyünk uh-ra.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook