Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9 hós lányom nem használja a lábait, a doki azt mondta, lehet, izomsorvadása van. Állításnál nem rugózik a lábával. Más tapasztalt ilyet? fórum

9 hós lányom nem használja a lábait, a doki azt mondta, lehet, izomsorvadása van. Állításnál nem rugózik a lábával. Más tapasztalt ilyet? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. jak27
2012. márc. 6. 23:11

Hintázik előre-hátra négykézláb, aminek nagyon örülünk. Köszönöm mindenkinek a támogatást, segítséget.

Itt egy videó a tudományáról:


[link]

46. Gazania (válaszként erre: 45. - Trapiti)
2012. jan. 27. 15:48
Köszi! :)
45. trapiti (válaszként erre: 36. - Gazania)
2012. jan. 27. 14:46

Bocsánat, most vettem észre...

Ha rákeresel, sokmindent találsz róla a neten.

Pl. itt:

[link]

Mi most hozzájuk járunk és komoly munkával ugyan, de nagy eredményeink vannak :)

44. jak27
2012. jan. 26. 21:40
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást, támogatást! Nagyon sokat jelentett ez nekem, és már könnyebb is,és hiszem, hogy nincs igaza a doktornőnek!Mindenkinek jó egészséget, kitartást,és sok örömet kívánok!
43. Gazania (válaszként erre: 42. - Ageeeka)
2012. jan. 25. 11:51

Már 1x voltak fejlődésneurológusnál. :)

Megkésett mozgásfejlődés....

42. ageeeka (válaszként erre: 35. - Gazania)
2012. jan. 25. 11:22
Pontosabban arra gondoltam, hogy vigye magánorvoshoz, mert ott nem kell várni! (ha jól emlékszem azt írta, hogy 1 hónap múlva lesz időpont)
41. Gazania (válaszként erre: 40. - Pipike27)
2012. jan. 25. 10:44

Sajnos annyira nincsenek az orvosok tisztába azzal mit beszélnek.

A mi dokink, amikor mondtam neki a TSMT-t azt sem tudta miről beszélek.

Ahogy a Férjem mondta, a legtöbb doki azt tudja mit kell csinálni influenzánál, bárányhimlőnél, de más területeket ugatni sem ugatják.

Nekem a Gyógytornász mondta, hogy jó hogy említem, hogy a gyerekorvos nem tudja miről beszélek, akkor szervez bemutató órákat gyerekorvosoknak is, tudják miről van szó és hová lehet fodulni.

40. pipike27 (válaszként erre: 3. - Jak27)
2012. jan. 24. 21:03
Még annyi,hogy elég sok orvosnál jártunk ,járunk a amai napig veleés egyik sem mondta hogy izomsorvadása lenne.
39. pipike27 (válaszként erre: 3. - Jak27)
2012. jan. 24. 20:59
Szia.Az én kisfia,Gergő két éves mult októberben.Ő még nemjár én nem is mászik.Másfél évesen kezdet el kúszni,de a lábait nem hajlítja be,mint normál esetben kellene.Koraszülött baba volt,oxigényhiányos állapotban volt még méhen belül.Járunk vele két hónapja a Pető intézetbe,azóta kezdte erősödni a lábacskája.De még most is sokesetben ugyanúgy tartja a lábát,mint a kislányoda videón.Szerintem is nézesd meg sürgösen egy neurológussal.
38. jak27 (válaszként erre: 31. - MelisUK)
2012. jan. 24. 19:40
Hipotón, rongybabás,letapadásról nem tudok.
37. jak27 (válaszként erre: 33. - MelisUK)
2012. jan. 24. 19:38
Igen, hallottam,hogy sajnos vannak ál-Dévényesek,a videót is néztem.A mi gyógytornászunk biztos nem az, ismerősünk.Tavaly 2500, idén 3000Ft egy óra, és a mozgása fejlődik a lánynak,csak a lába nem akar. Mondta,hogy van egy közgazdász anyuka,akivel kérvényezték az oep-nél,hogy támogassák, de sajnos elzárkóznak az ellen,hogy intézményen kívül, magángyógytornászoknál is igénybe lehessen venni ingyenesen a kezelést,azt mondták,menjenek Szegedre.Így viszont ha az útiköltséget számoljuk,még többe is kerülne,mint így.És babakocsival vonaton...
36. Gazania (válaszként erre: 32. - Trapiti)
2012. jan. 24. 17:59

Mi az alapozó terápia?

Lehet nekünk is kell...

35. Gazania (válaszként erre: 34. - Ageeeka)
2012. jan. 24. 17:58
Már vitte. :)
2012. jan. 24. 17:26
Szerintem ahogy már más is javasolta először gyermekneurológushoz vidd el!!!!!!
2012. jan. 24. 16:48

Dévényesekkel olyan szinten vigyázz, hogy vannak ál-Dévényesek. Ezt maga Dévény Anna is mondta egy youtube videón... Nálunk a rokonságban ezt sajnos megjárták. 5ezer forintot kért a nő kezelésenként és még csak a tanfolyama se volt meg... Stagnált a gyerek állapota, egyáltalán nem haladt előre, pedig születéstől fogva jártak a kicsivel...

Van ingyenes Dévény is, nézelődj szét a neten. Az ingyenes Dévény kezeléseken biztos, hogy azt kapod, amit kell, ott nem a pénzsóvárok vannak. Gusztustalan, hogy egyesek mikre nem képesek...

32. trapiti (válaszként erre: 29. - Gazania)
2012. jan. 24. 16:44

Igen :) Nálunk ugyanez, 2 éven keresztül ment.

Most alapozó terápiával folytatjuk.

2012. jan. 24. 16:42
Ami segítségetekre lesz, az a Dévény torna. Azt nem tudom, hogy pontosan mi a baja, hogy letapadt izmai vagy elernyedt, laza izmai vannak. Ha az utóbbi, akkor még meggyógyul a gyerek, ha viszont letapadt izmai vannak, akkor már elkéstetek, mert annál a kezelés születéstől kezdve fél éves koráig számít igazán és akkor is csak 80% az esély, hogy meggyógyul.
30. Gazania (válaszként erre: 1. - Jak27)
2012. jan. 24. 16:25

Egyébként, ha az egyensúly érzékelésével van gond, azt úgy is meg tudod nézni, hogy beleteszed plédbe, és valakivel elkezditek jobbra-balra ringatni. Ha vörös a feje, ordít, és reszket, tuti az "is" a gondja.


Ha van időd, nézd meg ezt: [link]

Érdekes dolgokról szól, egyébként 6 részes sorzat az embergyerek fejlődéséről.

29. Gazania (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2012. jan. 24. 16:21

Igen, mi ezt csináltuk, a férjem csinált olyan fa izét, amire rátettem a gyereket négykézlább és előre-hátra meg jobbra-balra tudtam ingatni.

Meg vettünk gimnasztika labdát. Szintén csinált gördeszkát. :)

28. trapiti (válaszként erre: 25. - Gazania)
2012. jan. 24. 15:54
A TSMT igazán akkor hatékony, ha a szülő otthon csinálja, heti 3-6 alkalommal, ez kb. fél-egy órát vesz igénybe naponta.
27. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Jak27)
2012. jan. 24. 15:42
Ja, látom, már jártok!
26. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Jak27)
2012. jan. 24. 15:39
Dévény-terapeutához vigyétek rögtön!!
25. Gazania (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2012. jan. 24. 15:37

Ok, persze. :)

Csak nekünka kettőt együtt csinálta a Dévényes így könnyebb volt. :)

24. Gazania (válaszként erre: 21. - Gazania)
2012. jan. 24. 15:36
Most néztem a képeinket, 13 hónaposan "csak" feküdt, rá 1 hónappal a gyakorlatok hatására kezdegetett mászni, inkább csak fókázott....
23. trapiti (válaszként erre: 21. - Gazania)
2012. jan. 24. 15:32

Írta is valahol, és látszik is a felvételen, hogy hypoton a kislánya.


Nem feltétlenül kell egy azon gyógytornásznak tudnia a DSGM-et és a TSMT-t, külön is megoldható :)

Egyébként a TSMT jó folytatás lehet a DSGM után.

22. trapiti (válaszként erre: 20. - Mkriszti81)
2012. jan. 24. 15:31
Az hogy mi a "hamar" az adott gyerek állapotától függ... Mi pl. másfél évig jártunk heti 2x. Akinek az 5 kezelés elég, annak szinte semmi baja...
21. Gazania (válaszként erre: 1. - Jak27)
2012. jan. 24. 15:30

Szia,

Megnéztem a videót. Az én fiam is ezt csinálta.

A mi történetünk a köv.:

Császáros szülés (eleve hátrány a mozgásfejlődésre), az első szoptatásnál lila lett, mert a csecsemősök nem szívták ki a tüdejéből a nyákot.

Ennek következményeképp Ő sem csinált semmit, fókázott. 2010 májusban született, és 2011 nyáron kezdett mászni, karácsonykor kezdett járni.


A lényeg, hogy olyan Dévényes gyógytornászhoz menj, aki tud TSMT tornát is csinálni.

Lehet, hogy a lányodnak nem a letapadt izomzatával van gondja, hanem azzal, hogy abszolúte laza az izomzata és mellette rossz az egyensúly érzékelése.

Szóval mi kaptunk cirka 20 gyakorlatból álló feladatsort és itthon csináltuk, most gyógytornászhoz járunk.


Azt nem mondom, hogy ne aggódj, mert én is aggódtam, de az én fiam is dettó ezt csinálta, nem akart a lábára állni.

Ha érdekel írj privit, átküldöm a feladatsort...

20. mkriszti81 (válaszként erre: 17. - Jak27)
2012. jan. 24. 15:28

persze ez hülyeség is (rosszul motiválás)


azt viszont nem egészen értem, miért mondta azt a dévényesetek, hogy "ilyen hamar hatott a kezelés"...

barátunk kislányát 1 évesen vitték el, hogy nem mászik, 5 kezelés után mászott, majd rövidesen fel is állt (ti meg már hónapok óta jártok), és nekünk sem hiszem, hogy sokkal több kell majd

19. aniko.k (válaszként erre: 3. - Jak27)
2012. jan. 24. 15:23
Hat en sok sikert szeretnek kivanni neked, mindenkepp szoritani fogok a kicsinek !
18. githaj (válaszként erre: 13. - Jak27)
2012. jan. 24. 15:17
Mielobb váltsd le azt a gyermekorvost. Mint már elottem is írták, vagy vidd magánúton orvoshoz, vagy menj vissza a gyermekorvoshoz és csapj az asztalára, hogy surgosen kuldje kivizsgálásra a kicsit.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook