Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 60-on túli diéta fórum

60-on túli diéta (beszélgetős fórum)


17. honey005 (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2022. júl. 20. 20:57
Megértelek ha tudsz magadra figyelni és egy kicsit irigyellek is. De igyekszem lemondani az édességről, és odafigyelni az étkezésre is már. Én magamat nem szeretem, ahogyan most épp kinézek, a súlyfelesleg miatt. Ez ellen próbálok most tenni, de kevés a kitartásom. Ezért is kértem itt véleményt, ki hogyan éli meg, s esetleg mit tud ellene tenni, ha tesz.
16. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Honey005)
2022. júl. 20. 18:28

A pandémia óta 2x voltam laborban, az édességről meg ha nem is akarsz lemondani, fogadd el magad így.


Én nem bírom a fájdalmat, utálom magam rosszul érezni, de ha te elvagy így, akkor nincs mit tenni.

15. honey005 (válaszként erre: 14. - Fincsi5)
2022. júl. 19. 19:52
Már évek óta nem voltam háziorvosnál sem. Főként a pandémia ideje alatt nem is lehetett. De 'hál Istennek nem is nagyon kell látogatnom. De igen azért én is felelős vagyok, hogy nem kértem eddig egy vizsgálatot sem. Nem akarok tudomást venni, hogy itt-ott fájnak.. Sajnos az édesség a legnagyobb gyengém. Erről nem tudok lemondani, valamiért a szervezetem nagyon kéri. Tudom, hogy erről le kellene mondanom. De ha egy nap nem ehetek, szó szerint rosszul vagyok.
14. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Honey005)
2022. júl. 19. 17:49

Nekem meg kifejezetten tilos az unokának csoki, kakaós csiga és társai, így csak miattam szokott itthon lenni. A Lidl mogyorós nápolyija valami csuda -nekem, 40 dkg.ot megettem egy film alatt. Most nincs itthon, nem veszünk.

Az édesség utáni vágyam este, már ágyban 2-3 szem abból a nagyon apró, töltetlen kemény cukorkából, azzal elégítem ki, már alig várom, hogy ágyban legyek, mert egyébként nappal nem kívánom, nem olyan jó, de elalvás előtt imádom.


Labor évente 1x muszáj, micsoda háziorvosod van neked?:(

13. honey005 (válaszként erre: 12. - Papája)
2022. júl. 17. 19:54
Köszönöm a javaslatodat. Megfogadom, elmegyek orvoshoz. Szelént azt jelenleg is szedem.
12. papája (válaszként erre: 8. - Honey005)
2022. júl. 17. 19:35

Én is ugyanígy éltem dolgozó koromban. Reggel 1 kávé, rohanás. Délben 1 alma rohanás. Este meg 1 órán át falás...ennek ellenére jó volt a súlyom, mert összességében megfelelő volt a kalóriakeretem.


A baj akkor kezdődött, amikor pm. alulműködő lettem.

Jöttek a kilók és már annak is örülök, ha nem hízok.

Azóta étkezem úgy ,ahogy leírtam.


Javaslom, használd a Kalóriabázist, mert nagyon jó, sokat segít betartani meddig és ne tovább...az evéssel.


Szedem a szerves krómot és a szelént a pm. miatt. A króm a vércukorszintet szabályozza, vagyis csökkenti az édesség iránti vágyat.


Feltétlen menj laborba, nézess pm. hormont esetleg inzulin rezisztenciára is kérj vizsgálatot.

11. honey005 (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2022. júl. 17. 18:33
Igen. Szerintem kell egy labor vizsgálat. Ez lesz a következő lépés. Remélem tudom megcélozni néhány kg. felesleget.
10. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Honey005)
2022. júl. 17. 18:27

Egy labor biztos nem árt.

Hasonló korosztály vagyunk.

A változókorral rám is jött pár kiló, igaz nekem sikerül(t) kordában tartani. Kevesebb kaja és több mozgás.

Más recept szerintem nincs.

Unokák miatt sem kell édességet tartani. Így legalább nincs kísértés.

9. aszparagusz (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2022. júl. 17. 18:23

2-3 kiló ide-oda nem jojózást.Kicsit többet/kevesebbet eszel, több folyadékot iszol, és máris változik a súlyod.

Nincs olyan ember, akinek mindig ugyanannyi a súlya.

Az igazi jojózást a fogyókúrák okozzák. Drasztikusan lefogysz 10 kilót, majd visszaállsz az eredeti étkezéshez és 15-t szedsz vissza.

8. honey005 (válaszként erre: 5. - Papája)
2022. júl. 17. 18:13

Igen igazad van, de sajnos inkább este érek rá. Reggel szaladok. Nem vagyok elég kitartó az elhatározásaimban. Talán ezért is tartok itt, igaz eddig nem is volt súlyproblémám. Édességet igyekszem nem venni, de ha egy nap nem ehetek szó szerint rosszul érzem magam, és bármit felfalok. Az unokáim miatt kénytelen vagyok édességet tartani, amit nem esznek meg - itt hagynak - rögtön rávetem magam.

Pajzsmirigy vizsgálaton már rég voltam. Még vérvételen sem évek óta. Úgy tűnik ezzel kellene kezdenem?!

7. 934dba4365 (válaszként erre: 6. - Honey005)
2022. júl. 17. 18:13
Google: időszakos böjt vagy intermittent fasting. Facebook-csoport: Intermittent Fasting Lifestyle. Van, én is böjtölök, de nem a fogyásért (nem eszek kevesebbet).
6. honey005 (válaszként erre: 4. - 934dba4365)
2022. júl. 17. 18:08
Nem hallottam még róla. Utána tudok nézni a neten? Neked van tapasztalatod?
5. papája (válaszként erre: 3. - Honey005)
2022. júl. 17. 17:48

Azért nem tudsz reggel enni, mert este bőségesen vacsorázol.

Fordíts a dolgokon. Szakíts arra időt, hogy bőségesen reggelizz. Ebédelj szerényen és legfeljebb egy nagyon kevés uzsonna belefér.

Este SEMMI, vagy 1 hatalmas bögre tea, ami eltelít. Hidd el hamar hozzá lehet szokni.

Édesség ne legyen otthon, ez a legbiztosabb módja, hogy ne ess kísértésbe.


Pajzsmirigyed rendben van ?, mert attól nagyon lehet hízni még evés nélkül is.

4. 934dba4365 (válaszként erre: 1. - Honey005)
2022. júl. 17. 17:26
IF-ről (időszakos böjt) hallottál? Évek óta tagja vagyok egy (nem magyar) IF csoportnak, és úgy látom, hogy rengeteg embernél működik, kortól függetlenül.
3. honey005 (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2022. júl. 17. 16:55
Sajnos nálam vészesebb a helyzet. 15 kg felesleggel küzdök 60 évesen. 65 kg-ről 80 kg-ra sikerült. Az benne a legrosszabb, hogy ezt kb. egy év alatt sikerült felszednem. Még dolgozom, így az étkezésem fő része késő estére tolódik ki. reggel még nem tudok enni. Délben ebédet viszek, az rendszeres.. Este viszont 6-8 körül nagy evés inger fog el, nem tudom megállni, hogy ne a hűtőt kerülgessem. Rágcsálni napközben nem szoktam. De iszonyúan szeretem az édességet. Nem tudom megállni, hogy ne nyúljak az édességhez. Talán ez a legnagyobb baj...
2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Honey005)
2022. júl. 17. 16:38
Mennyi az a néhány kg.? Én 67 éves leszek augusztusban, és amikor 61,5-öt mutat a mérleg, megállás van a kajában. Reggelire elég sokat tudok enni, persze nem 8-kor szoktam, hanem 9-10 között. Azután délután nincs rágcsa, pogácsa, este a6-kor valami jégkrém. Nem csoki, attól jobb a jégrém, mert a szervezet dolgozik, hogy felmelegítse ..amit kell, ezt tévében hallottam. 4-5 napig kívánok ezt-azt, aztán megszokom, és 59-nél megállok. Ez a jojózás, gondolom, de másképp nem tudom 60 alatt tartani.
2022. júl. 17. 14:45

Sziasztok !

Biztos vagyok benne, nem vagyok egyedül a problémámmal - igaz ezt sokan nem problémának élik meg -. Nem is az valójában. Szeretnék még 60 éves is jól érezni magam a bőrömben. De sajnos fel kúszott néhány kg felesleg. Ez engem zavar, na és az egészségnek sem tesz jót. Nem tudok úgy mozogni mint régen, nem vagyok olyan fitt. A súlyfelesleg is nagyon zavar. Adnátok tanácsot akik nem szedtek fel felesleges kg-at ebbe a korba, jól érzik magukat a saját bőrükben hogy milyen életvitellel lehet ezt elérni?Vagy ha volt súlyfeleslege és letudta adni, hogyan tette?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook