Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 éves kisfiam súllyos ételallergiában szenved.Milyen ellátásokra vagyunk jogosultak?Emelt családi pótlék, méltányossági gyes? fórum

6 éves kisfiam súllyos ételallergiában szenved.Milyen ellátásokra vagyunk jogosultak?Emelt családi pótlék, méltányossági gyes? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 7. 12:11
köszönöm a választ.az orvos azt mondta ha legközelebb köhög be kell feküdni hogy megálapitsa hogy astma.most egyenlöre az alergia van.
2009. aug. 7. 12:03
Én ugytudom hogy csak allergiára nem jár az emelt családi csak ha asztmával társul.Nekünk sajnos ez van asztma allergia.
2009. aug. 7. 11:39
sziasztok.kislányom 3éves most derült ki hogy pollenalergiás de az asztmát még most vizsgálják.pollenalergiára jár a kiemelt gyes és családi?decemberbe tölti a 3évet.
21. szijjarto (válaszként erre: 6. - Evelyn78)
2009. jún. 12. 16:41

4-5 éves kor után az ételallergia nagyon ritka.

Az ön által felsorolt ételek zömére pedig kifejezetten nem jellemzö, hogy valaki allergiás lenne. A panaszait valószinüleg más ,vagy zömében más okozza. A diagnózist nagyon gyakran tévesen állitják fel az allergia teszt téves értelmezése alapján. Bármily meglepö, de semilyen allergia teszttel nem lehet az allergiát bebizonyitani. Az allergia teszt csak segédeszköz. Az étel allergiát jelenleg a legbiztosabban eliminációs diéta után kettös vak provokációval lehet bizonyitani. Ez azt jelenti, hogy legalább 2-4 hétig a gyanúba fogott ételeket nem kaphatja. Ha ettöl elmúlnak a panaszai, akkor az egyik gyanus ételt emelkedö mennyiségben 30 percenként kell kapnia, amig nem jelentkeznek egyértelmü allergiás tünetei vagy nem kapta meg a maximálsi dózist. Egy hét újabb diéta után a vizsgálatot meg kell ismételni. A vizsgálatkor sem a vizsgált személy sem a vizsgáló orvos nem tudja, hogy valóban a gyanús ételt kapta-e a beteg vagy csak színben szagban ízben hasonlót, de a kérdéses ételt nem.

Egy héttel a vizsgálat után nézik csak meg, hogy meyik alkalommal kapott gyanus ételt és mikor csak egy utánzatot.


Ezzel a módszerrel vizsgálva a pl. tej- allergiásnak hitt gyermekeknek 50-80% áról kiderül, hogy nem allergiásak a tejre.


sajnos nagyon nehezen kivitelezhetöek ezek a vizsgálatok és Magyarországon jelenleg nem igazán hozzáférhetöek. Talán októbertöl Mosonmagyaróváron elkezdjük csinálni.


A másik újdonság, hogy a nehéz és gyakran költséges diéta helyett a hozzászoktatás az új kezelési módszer. Nagyon bíztatóak a kisérleti eredmények.

20. kattyus (válaszként erre: 19. - 9ea67a7a1c)
2009. márc. 5. 09:54
a kezelőorvosnak ezeket tudnia kell. Nekünk ő adott mindenben felvilágosítást.
2009. márc. 3. 11:33

Sziasztok,érdeklődnék én is egy ismerős kislány ügyében.

A gyerek még óvodás,ha jól értelmezem ha a felsorolt szakorvos egyike ad ki igazolást az ételallergiáról akkor kaphat emelt családi pótlékot az anyuka,illetve közgyógyot....már van egy nagyobb gyereke aki sajna halmozottan fogyatékos őutánna kapja a meghosszabitott gyest ,de a kisebbik gyerek szakorvosa nem tudott felvilágositással szolgálni holott nagyon sok mindenre allergiás a kislány igy felajánlottam hogy utánnanézek neki.

Az óvodában mivel rászorultak szerintem ingyen kapják amúgy is az étkezést,de szabályos az ha a kislány étkezéséhez tőlük kérnek dolgokat pl Hullala növényi alapu tejszint stb amit minden hónapban be kell vinniük?

Étkezéshez,élelmiszerek beszerzéséhez jár e bármilyen más támogatás esetleg?Pontos diagnózist nem láttam,nemrég kapták meg Peströl az eredményt és borzasztó sokmindenre allergiás a kislány.

2009. márc. 2. 08:48
Sikerült már elintézni valamit?
17. kattyus (válaszként erre: 16. - 659f3f04e6)
2009. febr. 26. 19:58
Ezt az információt én is tisztelettel megköszönöm:)
2009. febr. 26. 19:56

A MÁK-nál van egy telefonos ügyfélszolgálat, ahol minden ellátással kapcsolatban adnak felvilágosítást. hétfőtől csütörtökig 8-16. 30 és pénteken 8-14 óráig lehet hívni.

06-1/452-29-10 vagy

Az egész ország területén, hálózaton belüli díjjal hívható

06-30-344-0045, 06-70-460-9005 és a 06-20-881-9535

telefonszámokon.

2009. febr. 23. 11:21
Szia! Nővérem is szinte 100%-os étel allergiás és neki még kölön támogatás is jár emiatt
14. kattyus (válaszként erre: 7. - Evelyn78)
2009. febr. 23. 10:44
Váltsatok!! Sürgősen!! Nálunk is ez lett a megoldás. És szerintem igenis jár. Ezt tapasztalatból mondom.
2009. febr. 23. 09:37
Az én kisfiam is súlyos allergiás és emelt csp,a gyes is meg közgyogy .Én most fogom megigényelni a gyest mert a kicsire kaptam eddig és lejár de mivel allergiás a nagyobbik a dokinő kitölti a papirt és remélem kapom tovább a gyest rá.A gyest minden éven meg kell igényelni dokinő mondta aki kitölti a papirt hozzá és 10 éves koráig jár .
2009. febr. 23. 00:52
Emelt családi pótlékra mindenképpen, én úgy tudom.
11. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Evelyn78)
2009. jan. 15. 21:38

én úgy tudom (lisztérzékeny gyerek anyukája mondta), hogy táplálékallergiás gyerekkel 6 éves koráig otthon lehet GYESen maradni!

+emelt családi pótlék jár!

Menj utána a dolognak!

2009. jan. 15. 21:06

A magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegséget vagy fogyatékosságot megállapító igazolás kiadására jogosult szakorvos


A) 1. Anyagcsere- és endokrinbetegségek Endokrinológus szakorvos

Gyermek gasztroenterológus szakorvos

A) 2. Anyagcsere- és gasztroenterológiai betegségek Gyermek gasztroenterológus szakorvos, gyermekpulmonológus szakorvos

2009. jan. 15. 21:04

A 6-os pont rátok is vonatkozik!!!


IGENIS JÁR EMELT CSALÁDI PÓTLÉK, ÚGYHOGY ORDÍTSD LE JÓL A KEZELŐORVOSOD FEJÉT.


Sőt, elvileg az oviban az emelt családi pótlék mellé 50 % étkezési támogatás kapható a betegnek.


Írtam egy cikket és van egy olyan topic, hogy emelt családi pótlék mellé járó kedvezmények, nézd meg mindkettőt.

8. megryan (válaszként erre: 7. - Evelyn78)
2009. jan. 15. 21:02

1. számú melléklet az 5/2003. (II. 19.) ESzCsM rendelethez



A magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségek és fogyatékosságok


A) 1. Anyagcsere- és endokrinbetegségek


1. Phenylketonuria és egyéb enzimbetegségek (laboratóriumilag igazolt, különleges diétát igénylő esetek, pl. laktózérzékenység).

2. Cukorbetegség (diabetes mellitus).

3. Egyéb súlyos endokrin- és anyagcserebetegségek.


A) 2. Anyagcsere és gasztroenterológiai betegségek

1. Coeliákia

2. Dermatitis herpetiformis Duhring, lineáris IgA dermatózis

3. Mucoviscidosis

4. Krónikus gyulladásos bélbetegségek (M. Crohn, colitis ulcerosa)

5. Gastroesophagealis reflux betegség, amely intraoesophagealis pH-méréssel és endoscopos vizsgálattal egyaránt igazolt, valamint 6 hónapnál hosszabb gyógyszeres kezelést igényel

6. Egyéb súlyos gasztroenterológiai betegségek (pl. terheléssel igazolt táplálékfehérje-allergia, mely 2 éves kor felett is fennáll)

2009. jan. 15. 20:58
Na leírtam bövebben is.Köszönöm a hozzászólásokat,tényleg sürgös lenne.Holnap is kell mennünk kontrol vizsgálatra,de már nagyon elgondolkodok,hogy esetleg kezelő orvost kellene váltanunk.lehet hogy orvostól is függ,hogy megadja-e vagy sem.
2009. jan. 15. 20:56
6 éves kisfiam súlyos ételallergiában szenved.A tej és a tojás kivételével mindenre allergiás,de tényleg mindenre...például burgonya,alma,sárgarépa,narancs,lisztfélék,mustár,paradicsom,fűszerkeverékek,szója és még sorolhatnám mi mindenre.A gyerek szinte állandóan köhög,csalán kiütései vannak,amiket véresre vakar,az arca bedagad.Előfordult már az is,hogy annyira bedagadt az arca,hogy nem lehetett ráismerni annyira eltorzult.Az óvodában a speciális étkeztetést nem tudják elvállalni,igy vagy én viszek neki enni ha olyan az ebéd,vagy eszi azt amit a többi gyerek.Eddig nem is volt gond,mert ithol voltam gyesen a kislányommal,viszont betöltötte a 3 évet.Elkellene mennem dolgozni,de hogy.Ki fogja nekem azt elnézni,hogy ha az oviból telefonálnak (ami szinte minden héten előfordul)hogy a gyerek nem jól van,én otthagyom a munkahelyem és megyek a gyerekért az oviba.Egyedül nevelem a két gyerekem így nekem kell megoldanom.A kezelő orvosunk szerint nem jár nekünk sem emelt családi pótlék,sem méltányossági gyes,sem ingyenes kőzgyógy ellátás.Tényleg így van ez?????
2009. jan. 15. 20:43
Nekem most sír a kicsikém etetni kell, de ha tudok később még írok.
2009. jan. 15. 20:43
A gyes 10 éves korig jár tartósan beteg gyermekre. Az én kislányom is 6 éves asztmás és mind a kettőt kapjuk. (emelt családi és gyes is)
2009. jan. 15. 20:41
Illetve ha jól tudom gyes-re is
2009. jan. 15. 20:41
Mivel tartósan beteg emelt családi pótlékra
2009. jan. 15. 20:39
6 éves kisfiam súllyos ételallergiában szenved.Milyen ellátásokra vagyunk jogosultak?Emelt családi pótlék, méltányossági gyes?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook