Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 5. osztályos kirándulás fórum

5. osztályos kirándulás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. máj. 19. 12:02

szerintem nem is lehet, mit mondani...

itt nincs az, vagyis nem volt arról szó, hogy vigyenek magukkal gyógyszert stb...

csak mentek

67. bared (válaszként erre: 66. - F32049905f)
2009. máj. 19. 11:54
hát erre már nem tudok mit mondani...
66. f32049905f (válaszként erre: 65. - Bared)
2009. máj. 19. 11:53
minden volt az elsősegély dobozban, csak gyógyszer nem. de egy forró teát sem kaptak, holott, lett volna rá lehetőség.
65. bared
2009. máj. 19. 11:43

nálunk a következő a rendszer,le kell adni: TAJ szám, diákigazolvány szám, egyéb személyes adatok, mire érzékeny, van-e valamilyen betegsége ami miatt nem vehet részt X programokon,van-e bármilyen tartós betegsége, ami miatt gyógyszert szed, ételallergiát tapasztaltak-e nála.... a gyógyszereket zacskókban felcímkézve, papírral mellékelve le kell adni az o.főnöknél... és ami a legfontosabb...és ami a legfontosabb korrektül tájékoztatják a szülőket... az is tény: elviszi az o.fő a gyereket magával, ha csak kicsit fáj a torka, ilyesmi, de szólni szoktunk neki....még arról is, ha valamelyik kislány épp a nehezebb napjait éli...

de egy biztos: kötözőszer, fertőtlenítő, lázcsillapító,kullancsirtó, fenistil,naptej,szemcsepp mindig van nála....mert ha fürdenek, ha kirándulnak, bármi adódhat...

és becsülöm azért , hogy ilyen alaposak...nem nagy macera ez szerintem, csak egy kis odafigyelés, meg max pár órával több készülődés...

64. mohonc
2009. máj. 19. 07:58
Egyébként ez a "ki a hibás" hozzáállásról mindig anyukám jut eszembe. Amikor jöttek az unokái szépen sorban, és valamelyik megbetegedett, mindig mi, szülők voltunk a felelősek, mert biztos nem vigyáztunk eléggé, stb. Egyszer az egyik unoka 3 évesen nála volt hétvégén és ott összeszedett egy vírusos hasmenést. Na, ettől kezdve nem volt felelősségre vonás. :)
2009. máj. 19. 01:10

Szia!

Ez egy elég problémás eset. Mindenki hibás más okból kifolyólag.

A felnőttek tudták, hogy megfázhatnak a gyerekek a hideg pancsi után. Én úgy járnék el ebben az esetben, mint osztályfőnök, hogy felhívom a szülőt és megkérdezem tőle, hogy mit adhatok a gyermeknek. Miért nincs a tanároknál semmilyen gyógyszer? Így felelőtlenség elmenni. Anno, mikor mi mentünk, mindig beteg lett valaki és el tudták látni. A kirándulások előtt szétosztottak a résztvevő gyerekeknek egy kérdéssort, melyen be kellett jelölni a felsorolt gyógyszerek közül, hogy probléma esetén mi adható és mi nem a gyermeknek. Ez egy teljesen tiszta megoldás.

Persze ott van az is, hogy a tanár nem tud egyszerre 30 gyerekre figyelni, a szülők meg elvannak a sajátjaikkal és egymással. De ha már ágyba dugták őket, miért nem figyelték az állapotukat? Más gyermek is megbetegedett?


Te is hibás vagy. Ha láttad, hogy valami nem ok a gyermekeddel, akkor te is gondoskodhattál volna gyógyszerről, amit vagy neki adsz oda egy papírral (amire fel van írva, hogy milyen esetben mit), vagy odaadhatod a tanárnak is.


A kérdésem: a tanártól tudtad meg a történteket vagy a gyermekedtől? Mert, ha a tanár nem avatott be, sőt a figyelmed sem hívta fel arra, hogy elképzelhető, hogy beteg lesz, akkor az már tanári felelősség.


Szerintem veszekedni ne menj, csak beszélgetni. Ne akarj rosszat a fiadnak, hogy utána szivassák órán.


Fogalmam sincs, hogy hol voltak, milyen környezetben, de a tulajnál vagy a gondnoknál minden bizonnyal tudtak volna teát főzni, vagy esetleg a konyhán.


Örülj inkább, hogy legalább az ágyba betették őket.


Szumma: hagyd az egészet, csak problémát okozol vele. Max. említsd meg neki, de ne menj bele a vitába. Vagy kérdd meg, hogy legközelebb jobban figyeljen oda.


A gyermeked szólt a tanárnak, hogy rosszul érzi magát?


Jóájszakát mindenkinek!

2009. máj. 18. 23:37
Bocsi a regényért!
2009. máj. 18. 23:37
Végig olvastam a hozzászólásokat.Igen nehéz a szitu.Itt csak akkor van baj,ha az a patak súlyosbította esetleg az enyhébb náthát,ill.lehetnek olyan problémák amik csak hosszú évek múlva jönnek elő.Szóval nehéz.De szerintem ebben a helyzetben nem érdemes felkavarni a dolgokat,főleg miután a fiad még továbbra is oda fog járni.Én azt tudom tanácsolni,hogy legközelebb csinálj neki egy házi patika csomagot,de ne a fiadnak add oda ,hanem a tanárnak.Nehogy esetleg előkerül egy kis alkohol,aztán néhányan bevesznek 1-2 tablettát,mert nem is gondolnánk mikre képesek ilyenkor a gyerekek amikor egy kicsit "szülői felügyelet" nélkül maradnak akár csak egy kis ideig.Én is voltam ugye anno több napos kiránduláson.Ott történt meg életem legcsúnyább berugása.Azóta se sikerült annyira bekarcolnom.Meg itt van anyósom,ő is pedagógus volt egy általános iskolában.Egyik felsős osztályát vitte kirándulni.Mielőtt felszáltak a vonatra csomag ellenőrzés volt,cigi,pia miatt leginkább.Ennek ellenére az egyik diák felcsempészett egy üveg vodkát.Kabinos volt a vonat.Anyósom folyamatosan járkált a kabinok között,meg ment vele egy anyuka.Ennek ellenére az a gyerkőc úgy berugott,mivel kb.9 óra volt reggel amikor elindultak,a többi gyerek nem ivott belőle csak ő majdnem egy üveg vodkát,hogy sajnos kórházba kellett vinni gyomormosásra,és alkohol mérgezéssel.Pedig átnézték a csomagokat,és az összes gyereket.Ilyen helyzetben sem lehet sok mindent csinálni.
60. Zizisicc (válaszként erre: 59. - F32049905f)
2009. máj. 18. 23:26
Szia, jó éjszakát!
2009. máj. 18. 23:23

köszi.

most megyek aludni. jó éjszakát.

58. Zizisicc (válaszként erre: 57. - F32049905f)
2009. máj. 18. 23:18
Nem lehetsz mindig mellette, el kell engedned, és el kell tudnod fogadni, hogy olykor történnek váratlan dolgok ..... senki nem ússza meg ...
2009. máj. 18. 23:15
igen, tisztába vagyok ezzel. érdekes: mellettem soha idáig nem történt baja. mindig csak akkor, ha más vigyáz rá.
56. Zizisicc (válaszként erre: 55. - F32049905f)
2009. máj. 18. 23:13
Azt értsd meg, nem biztos, hogy miattuk történt! Egy kérdés? Melletted még soha, semmilyen bajuk nem történt a gyerekeidnek? Nem estek le mászókáról, nem esett el a fiad biciklivel, nem estek le kicsinek az ágyról ..... értsd meg, sokszor a dolgok csak úgy megtörténnek, nem azért, mert valaki hibázik, csak egyszerűen megtörténnek .....
2009. máj. 18. 23:03

köszönöm, hogy segítettél lelket önteni belém. viszont én látom itthon, milyen rosszul érzi magát, és ahogy mondod, bűnöst/bűnösöket akarok keresni? lehet. de talán csak azért, mert most is azt mondom, hogy a felnőttek voltak a hibásak. A fiam lehet, hogy beteg lett volna akkor is, ha itthon marad, de nem esett volna bele a hideg vízbe.

Még egyszer köszi a segítséged. Még gondolkozom azon, hogy esetleg hogy mondjam meg a tanárnak. Mert szerintem tudnia kell, milyen bajt okozott a figyelmetlenségük.

54. Zizisicc (válaszként erre: 53. - F32049905f)
2009. máj. 18. 22:58

Oké, értem. Akkor sem tuti, hogy a kettőnek köze van egymáshoz. Nem tudhatod, hogy szombaton napközben mennyire volt rosszul a fiad, nem szólt a tanárnak ..... és hangsúlyozom, ez akkor is megtörténhetett volna, ha otthon marad.

Ne haragudj, én úgy érzem, hogy Te most mindenképp felelőst, vagy bűnöst akarsz keresni ..... A gyerekek időnként megbetegszenek, olykor annyira, hogy ab kell. Ez lehet, hogy kivédhető lett volna, lehet, hogy nem. Megtörtént. Van értelme ezen rágódni? Nincs! Eső után köpönyeg ....

Ezzel együtt jobbulást kívánok a fiadnak!

2009. máj. 18. 22:49
most 15-16.án
52. Zizisicc (válaszként erre: 51. - F32049905f)
2009. máj. 18. 22:48
Most hétvégén volt, vagy egy hete? Bocs, nem tiszta ....
2009. máj. 18. 22:44
a múlt pénteken és szombaton. az eset péntek este történt.
50. Zizisicc (válaszként erre: 49. - F32049905f)
2009. máj. 18. 22:42
Na, várj! Időrendben hogy is áll össze a dolog? Mikor volt a kirándulás?
2009. máj. 18. 22:39
persze. viszont vasárnap reggel el kellett vinni a fiamat az ügyeletre, mert borzasztóan rosszul volt. gyógyszert, antibiotikumot írt fel az orvos. ma is rosszul volt. akkor hogy lépjek ezen túl? ma estére szépen be is lázasodott.
48. Zizisicc (válaszként erre: 47. - F32049905f)
2009. máj. 18. 22:36
Értem. Én még mindig azt gondolom, hogy lépj túl ezen. Nem történt olyan nagy baj, hogy érdemes legyen ennyit gyötrődni ezen.
2009. máj. 18. 22:33
igen. abban a kempingben vacsoráztak.
46. Zizisicc (válaszként erre: 45. - F32049905f)
2009. máj. 18. 22:32
Lett volna lehetőségük teát főzni? Teafilter, tűzhely, edény, cukor ..... ???????
2009. máj. 18. 22:26
igen, persze. de engem az aggaszt a legjobban, hogy semmit nem foglalkoztak vele, csak ágyba dugták. forró tea pl. hogy ne fázzon szerencsétlen gyerek. de ott volt 7 felnőtt ember. egyiknek sem jutott eszébe.
44. Zizisicc (válaszként erre: 43. - F32049905f)
2009. máj. 18. 22:18

Gondolom ez első este volt, és a vízbeesésről mondta, hogy ne szóljon a fiad.

Nehéz ügy. A tanárnak is volt némi igaza, hisz otthonról mit tudsz csinálni, csak ideges lettél volna ..... és persze neked is, hogy tudni szeretnél arról, ha történik valami. Valahogy itt is mérlegelni kell és meg találni a középutat .... ha olyan komoly dolog történik, ami pl. beavatkozást igényel, akkor egyértelmű, hogy értesíteni kell a szülőt, de amikor nincs mit tenni, mert nem olyan súlyú a dolog, csak bosszantó, akkor talán jobb csak a hazaérés után megtudni .....

2009. máj. 18. 21:57
idáig jó volt. semmi bajom nem volt vele. de most,a mikor ez történt, azt mondta a fiamnak az o.főnök, hogy ne szóljon nekem, mert csak ideges leszek. és szerencsétlen gyerek megijedt, és nem szólt nekem. akkor este felhívtam a fiamat, akkor mondta el nekem.
42. Zizisicc (válaszként erre: 41. - F32049905f)
2009. máj. 18. 21:52
Akkor szerintem hagyd. Inkább a fiaddal beszélgess arról, hogy legközelebb talán jobb, ha szól. Egyébként milyen a kapcsolata az ofőjével, ill. neked milyen a kapcsolatod vele?
2009. máj. 18. 21:44
az én fiam sajnos olyan, hogy nem szól senkinek, akármilyen baja is van. most sem szólt.
40. Zizisicc (válaszként erre: 39. - F32049905f)
2009. máj. 18. 21:40

Szerintem mérlegelj! Mekkora "kárt" szenvedett a fiad, megéri-e ebből ügyet csinálni, főleg úgy, hogy ő nem akarja.

Ha, ne adj isten, eltörik valamije, az megint más ..... de egy felsőlégúti hurut, ami már a kirándulás előtt is bujkált benne ..... nem tudom ..... ilyen bármikor előfordulhat, szerintem itt nincs olyan, hogy hibás, felelős, én nem csinálnék ügyet belőle.

Ha nagyon izgat a dolog, kérdezd meg, hogy mit tudnak a vízbeesés körülményeiről ..... a fiad egyébként szólt valakinek, hogy rosszul érzi magát?

2009. máj. 18. 21:28
ma azt mondta az én "nagy fiam", hogy ne szóljak a tanárnak, mert még megutál és még 3 évig ez lesz az osztályfőnöke. most mit csináljak?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook