Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 5. osztályos kirándulás fórum

5. osztályos kirándulás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
38. mohonc
2009. máj. 18. 20:45

Így változik a világ:

6 éve, amikor több napra vittem kirándulni osztályt, nyugodt lelkiismerettel adtam nekik egy kisvárosban másfél óra szabadprogramot. Tavaly ugyanezt már csak írásos szülői beleegyezéssel tettem, idén meg nem is viszem őket csak egy napra, és egy percre sem engedem el őket sehova.

Szomorú.

37. mohonc (válaszként erre: 36. - 73cdbfbb2c)
2009. máj. 18. 20:42

Szerinted minden szobában egy felnőttnek kellett volna lennie?

Az én gyerekem is volt karate-táborban 7 évesen és azóta minden évben. Amikor ott hagytam én a lelkére kötöttem, hogy csak azt teheti és akkor, amikor az edző engedi. És ha kiderül, hogy olyan hülyeségben vesz részt, ami veszélyes rá vagy másokra, velem is meggyűlik a baja. Eddig nagyobb gond nélkül megúsztuk.

2009. máj. 18. 20:10
Én nem támadnám le a tanárokat a helyedben. Elvégre mégiscsak a fiad tanárai és következményei lehetnek. Csak szólnék a dologról, hogy saját maguknak jusson eszükbe, hogy nem figyeltek oda minden szempontból a gyerekekre.Náunk volt egy edzőtábori eset. A fiam 7 éves volt. Karatézott. Egy nagyon fontos kupára készültek, és a fiam nagyon akarta az aranyat ( mivel azelőtt az ezüstöt sikerült megszerezni ), és elengedtem. Feltételem volt, hogy az edzők szeme rajta legyen. Aztán egy telefon: le kéne jönni a gyerekért, mert eltört a karja. A majdnem 200km-ert kb. háromnegyed óra alatt tettem meg. Kiderült, hogy nem edzés közben volt a sérülés, hanem miközben az edzők pihengettek, a fiúk az emeletes ágyról ugráltak lefelé egy kb. 4 nm-es szobában. Ha edzés közbeni baleset lett volna, nem szóltam volna semmit, hiszen benne van a pakliban. De itt szabadidejükben csináltak a gyerekek hülyeséget ( hozzáteszem, a fiam volt a legfiatalabb). Namost ebben az esetben Én úgy gondoltam, hogy igenis a felnőtt felelőssége volt a baleset. Ugyanis ekkora gyerek még nem felelős azért, ha hülyeséget csinál. Ezt egy felnőttnek kellett volna nekik mondani, hogy hagyják abba, mert balesetveszélyes. Csakhogy a felnőttek kipihenték az edzést, amíg a gyerekek azt csináltak felügyelet nélkül amit akartak.
35. Zizisicc (válaszként erre: 33. - F32049905f)
2009. máj. 17. 23:25
Jó éjt! :o))
34. Zizisicc (válaszként erre: 32. - F32049905f)
2009. máj. 17. 23:25
Pfff! :o((
2009. máj. 17. 23:23
köszönöm nektek az eddigi segítségeteket. most megyek aludni. Jó éjszakát!
2009. máj. 17. 23:22
meleg víz az nem volt. tehát nem is tudott megfürödni.
31. Zizisicc (válaszként erre: 30. - F32049905f)
2009. máj. 17. 23:20

Mielőtt bárkit is felelősségre vonsz, beszélj az ofővel és kérdezd meg. Lett volna-e lehetőségük teát főzni, és igen, egy forró zuhany is jól jön ilyenkor - kérdés volt-e melegvíz stb. stb.

Te este láttad a gyereket, amikor rosszul volt, és lázas volt ..... nem biztos, hogy napközben is látszott már rajta .... ez az egyik. Aztán a másik: ha már napközben is lázas volt - a gyógyszerbeadásán kívül - bár én is úgy tudom, hogy a tanár nem adhat be gyógyszert, bár ez lehet, hogy már változott - mit tudtak volna csinálni? hagyták volna a szálláson a vízbeesetteket - a többiek is lebetegedtek? - egy felnőttel? A legtöbb szállást 10h-ig el kell hagyni. Hagyták vona a buszban - ha bérelt busszal utaztak? Vagy csomagoltak volna össze, és jöttek volna azonnal haza a néhány gyerek miatt?

Tény és való, ez egy elég szerencsétlen helyzet.

Nekem 3 gyerekem van, 13, 11, 7 évesek. Mennek erdei iskolába, kirándulásra, edzőtáborba ..... mindig van náluk olyan gyógyszer vagy egyéb készítmény, amire esetleg szükségük lehet. Így kivédhetők az ehhez hasonló esetek.

2009. máj. 17. 23:01
persze, igen, lehetek én is a hibás. De nem volt olyan beteg, hogy itthon kellett volna maradnia. A másik: megtörtént a baj.....az 5 felnőtt közül senkinek nem jutott eszébe, hogy legalább forró teát adjon a gyerekeknek??? fáztak. még jó, mert tiszta hideg volt a víz. semmit nem csináltak, csak bedugták őket az ágyba. köv. nap sem foglalkoztak velük semmit. sőt egész nap jöttek -mentek még és nézelődtek. csak rá kellett volna nézni a fiamra is. a szemén látszott, milyen beteg.
29. Zizisicc (válaszként erre: 28. - F32049905f)
2009. máj. 17. 22:54

Ahogy Inndda is írta, én először csak szsépen érdeklődnék az ofőnél, hogy mi is történt pontosan. Gondolom a gyerekedtől megkérdezted, de azért mindig érdemes meghallgatni a másik oldalt is. Akinek van gyereke, az tudja, hogy pillanatok alatt képesek bajba kerülni, bajt csinálni, figyelmetlenségből, vagányságból, ügyetlenségből .... otthon, vagy lent a játszótéren is történhetnek olyan dolgok, amiket nem tudsz kivédeni, még akkor sem, ha mellette vagy. Akkor gondolj bele, 5 felnőtt, hogy tudná fogni 20-30 gyerek kezét, vagy ott lenni mindegyik mellett.

A másik. Ha a gyerkőc már fájó, vagy érzékeny torokkal ment el, akkor Neked is van felelősséged az ügyben, esetleg Te is küldhettél volna vele lázcsillapítót, vagy nem engeded el. A hideg patak lehet, hogy kihozta azt, ami bujkált benne, de lehet, hogy ha otthon marad, akkor is belázasodott volna, akkor kit hibáztatnál? Szóval szerintem ebből nem kell ügyet csinálni. A gyógyszert megemlítheted, hogy talán legközelebb vinniük kéne ....

2009. máj. 17. 22:41
csak olvasom itt a hozzászólásotokat.... de még mindig tanácstalan vagyok, mit tegyek: szóljak-e az oszt.főnöknek vagy sem?
27. bared (válaszként erre: 26. - 6190a5cfb4)
2009. máj. 17. 22:31

persze, senki sem akar ítélkezni..a nap nagyobbik felében én is problémás gyerekekkel foglalkozom...

ám azért legyünk őszinték: függetlenül attól amit elmondtok, és igazatok is van bennük, nagyon sokszor tapasztalok én is, és a kollégáim is tovább passzolást, érdektelenséget.... nap mint nap látok olyan pedagógusokat akik a fizetésükért dolgoznak...szó szerint....hivatás, és felelőségtudat pedig az ablakban sincs... természetesen azt mondom: akinek nem inge, ne vegye magára... viszont ha elvitte kirándulni felelősséget vállalt érte...

26. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 24. - Bared)
2009. máj. 17. 14:17

Nem is ELitélésre gondoltam én sem, hisz itt senki nem játssza a bíró szerepét. De az olyan vélemény, miszerint a pedagógus a hibás, mert pl. figyelmesebb lehetett volna, hogy ne essen bele a patakba......nem voltunk ott, nem tudjuk, miért nem figyelt PONT erre a gyerekre, mit csinált éppen, stb. "Könnyű" a másikat hibáztatni rögtön.....ezért írtam, a beszélgetős hangnemet.

Amúgy Mohoncnak igazat adok, nálunk sem viszik a kollégák azt a gyereket, akinek a viselkedése kiszámíthatatlan......Úgy látszik, így is, úgy is rajtunk "csattan" az ostor. Ha meg több van ilyen adott osztályban, akkor ugrott a kirándulás. Az itthonmaradottaknak ugyanis aznap tanítás van, és nem mindegy, hány gyerek marad, mennyi menne, hisz a kirándulóknak kellene pl. a teljes buszt fizetni......A maradóknek meg órákat tartani, de ugye harmad, vagy fél osztállyal dolgozni.....

25. mohonc (válaszként erre: 23. - Bared)
2009. máj. 17. 12:12
Elismerésem annak, aki az én osztályomat elvinné több napra kirándulni. Amikor én kezelhetetlen gyerekekről írtam ez azt jelenti, hogy többen hétvégenként csontrészegek (kórházba is eljutott néhány), az iskola kapun kívül nem érdekli őket ki látja - ki nem látja, cigiznek. Egynek olyan ügye volt, hogy csak azért nem lett belőle rendőrségi ügy, mert én hamarabb észrevettem, mint más egy bizonyos dolgot. És tudod, ha én nem vagyok biztos abban, hogy az a gyerek betartja, amit kérek, akkor nem merem vállalni érte a felelősséget. Mert utána, ha baj van, akkor senki más nem hibás, csak a pedagógus. (lásd alább)
24. bared (válaszként erre: 22. - 6190a5cfb4)
2009. máj. 17. 09:33
ítélkezésre akartam még írni: szerintem senki nem elítélni akarja a másikat, ám ha egy kísérő részéről /mindegy, hogy szülő vagy tanár/ fel sem merül, hogy néha ránézzen a gyerek eü. állapotára egy ilyen után, az azért komoly emberi problémákat vet fel...
23. bared
2009. máj. 17. 09:31
mindenkinek igaza van...az egyik és a másik oldalról is , én mindkét oldalról belelátok, de: az o.főnek kötelessége összeírni ki mire érzékeny, és mit nem szedhet ha baj van...nálunk ez teljesen jól működik... kezelhetetlen kölkök mindenütt vannak, ezt kivédeni sem lehet...viszont megdöbbenve olvasom, hogy van aki nem visz több napos kirándulásra gyerekeket... amibe én jártam osztály, messze földön hírhedt volt, és nem a jóságáról... most a gyerekemé sem különben... mégis elmennek 5 napra...szóval akárhogy is: fegyelmezni a pedagógusnak kell ilyen helyen, és ha mégis megfoghatatlan a gyerek, és mégis történik valami, a helyzetet a helyén kell tudni kezelni...
2009. máj. 17. 08:59

A tanár és a felnőttek viselkedéséről szerintem csak az ítélkezzen, aki volt már ilyen helyzetben.

Nem egy gyerek van nálunk is, aki otthon "angyal", a suliban meg nem lehet vele boldogulni. Bármit mondasz neki, bármilyen szépen, gúnyosan végigmér, és "rá van írva a fejére", hogy AKKORIS azt csinálok, amit akarok. Ha a felnőtt ennek ellen mer állni, jön a szülő, hogy az őőőőő gyereke nem olyan....


Én a helyedben CSAK érdeklődnék, hogy történt az eset, és beszélgetős hangnemben nyilvánítanék véleményt.

Pedagógus szülő vagyok, az én fiammal is voltak gondok, pedig itthon ő is mindig angyal volt.:))))) /A legjobb gyerek a világon!!:D/ De ha megtudtam, hogy bármi gond van, és nem tetszett a dolog, bementem, és megkérdeztem a tanárt, ő hogyan látja, és mindig meg tudtunk egyezni.

A fiam iskolájában sokáig nem tudták, hogy én is pedagógus vagyok, nem véletlenül.

21. mohonc
2009. máj. 17. 07:22

Szerintem.

- torok fájósan elengedni felelőtlenség (mert vagy betegebb lesz, vagy fertőzheti a többit) - az itt másodrangú kérdés, hogy ő is szeretett volna menni.

- gyógyszer: elméletileg a tanár nem adhat gyógyszert, ha nem tudja pontosan, mire érzékeny a gyerek. A szülőnek kell küldeni. Tudta a tanár pontosan, mit adhat és mit nem?

- Miért esett be a patakba? Esetleg oda ment és azt csinálta, amit nem szabad?


Egyébként én ezért nem viszem idén több naposra a gyerekeket (8. o.), mert 80%-uk azt hiszi, hogy ott azt csinálhat, amit akar.

Volt egy ötödikes gyerek, aki miatt az egész csapat elkésett egy programról, mert sokadszori figyelmeztetés után sem értette meg, hogy nem a sinek között állva várjuk a vonatot! (nem volt buta gyerek, anyukának szófogadó - de a többiek előtt nagyon vagány akart lenni) Az egész banda visszament a suliba, otthagyták megőrzésben a gyermeket, a többiek meg jól elkéstek.

2009. máj. 17. 00:29

hát ....a dobozban nem volt gyógyszer. a kisfiam átöltözött tiszta ruhába, és ágyba feküdt. arról nem tudok, hogy elment volna valaki gyógyszertárba.

Köszönöm a tanácsokat. Most elmegyek aludni.

2009. máj. 17. 00:12
semmiképp ne hagyd szó nélkül, ennyi felnőtt közt nem igaz, hogy nem tudott senki jobban vigyázni a gyerekekre, és még ráadásul egynek se jusson eszébe, hogy patikába menjen
2009. máj. 17. 00:08
gondolod, hogy ez okos ötlet?
17. Martian (válaszként erre: 15. - F32049905f)
2009. máj. 17. 00:06
szólj az ofőnek, és ne hagyd magad legyen neki kellemetlen, hogy ilyen felelőtlen volt
16. Martian (válaszként erre: 15. - F32049905f)
2009. máj. 17. 00:06

hát nem tették ki az ablakba amit kaptak, és még nekik állt feljebb

meg hogy ők szóltak, hogy vigyen el orvoshoz nem ám ők azonnal, de ha szólnak volna, hogy rosszabb helyzet persze, hogy azonnal vitt volna Anyu

15. f32049905f (válaszként erre: 14. - Martian)
2009. máj. 17. 00:01
nagyon sajnálom. gondolom, anyukád is ki volt borulva ezen az elintézési módon. most én is attól félek, hogy tüdőgyulladást kap a kisfiam. nem is tudom, mit csinálok.
2009. máj. 16. 23:58

de nem kell ehhez két nap, engem az óvodában ért baleset belevágták a lábamba a roller sárhányóját, és ahelyett, hogy elvittek volna orvoshoz, az ovónő és a takarítónő látott el a mosdóban, aztán amikor Anyu értem jött azt mondták, hogy csak egy kis karcolás, este mikor a kötés leesett derült ki, hogy kicsivel nagyobb a seb egy karcolásnál, csak másnap kerültem orvoshoz ahol összevarrtak


mai napig hordom ennek a jelét a lábamon egy mandula nagyságú heg ami lehetne kisebb is, ha rögtön lát orvos

2009. máj. 16. 23:55
köszönöm. akkor nem én gondolom egyedül így.
12. Martian (válaszként erre: 10. - F32049905f)
2009. máj. 16. 23:52
a felnőtté természetesen
11. Martian (válaszként erre: 9. - Bared)
2009. máj. 16. 23:51
igen igazad van, és így engedje el bárki a gyerekét bárhová, ha már egy tanárba se lehet bízni
2009. máj. 16. 23:47
szerintetek ez kinek a hibája? a 11 éves gyereké, vagy a felnőtté?
9. bared (válaszként erre: 8. - Martian)
2009. máj. 16. 23:42
pl...figyelmesebb, hogy ne essenek bele a patakba...de ha mégsem tudja megakadályozni, könyörgöm, azért gyógyszerrel csak legyen már felszerelkezve!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook