Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 éves, óvodaköteles, de nem szobatiszta, fel kell hogy vegyék így is óvodába? fórum

5 éves, óvodaköteles, de nem szobatiszta, fel kell hogy vegyék így is óvodába? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2012. márc. 17. 19:56

Kicsit félnék amiatt, hogy a többi gyerek nem fogja-e piszkálni, ami esetleg még jobban hátráltatná-e?

Szerintem kérd ki szakember véleményét. Például akihez járatod fejlesztésre.

29. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Kisskee)
2012. márc. 17. 19:54
a szakértői bizottságnak ki kell jelölnie megfelelő óvodát, szerintem vedd fel velük a kapcsolatot, hiszen betöltött 5 évvel már óvodaköteles.
28. egypt (válaszként erre: 13. - Kisskee)
2012. márc. 17. 19:54
Én úgy tudom, hogy ezt megszüntették, és törvény van rá, hogy a szobatisztaság nem lehet feltétel, csak ezt nem kötik a szülők orrára. Mikor én ezt valakinek mondtam, rákérdezett egy óvodavezető ismerősénél, és azt mondta, tényleg így van.
27. Kisskee (válaszként erre: 22. - Rudi anya)
2012. márc. 17. 19:54
Azt tudom hogy köteles vagyok beíratni, de hogy van e esély rá hogy fel is vegyék azt nem tudom, nagyon szeretném ha felvennék, jót tenne neki!Néha muszáj családi napközibe vinnem ha dolgoznom kell, de nagyon szereti, és nincs vele gond
2012. márc. 17. 19:53
25. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Kisskee)
2012. márc. 17. 19:52
megkérdezhetem, milyen diagnózisaitok vannak? és miért nem vette fel a spec. ovi?
24. Kisskee (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2012. márc. 17. 19:52
helyhiányra hivatkoztak
23. Kisskee (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2012. márc. 17. 19:52
dehogyisnem vizsgálta, részképességzavarok vannak kapja a mozgásfejlesztést, látásfejlesztést 2 éves kora óta, és egy éve logopédust is, viszont friss szakértői nincs mert majd ősszel kell majd mennünk.
2012. márc. 17. 19:51

Óvodakötelezettség:

Abban az évben válik a gyermek óvodakötelezetté, amelyben betölti ötödik életévét. Ez év szeptember 1-jétől köteles óvodai nevelésben részt venni, minimum napi 4 órai terjedelemben.


Felmentés az óvodakötelezettség alól:

Kivételes esetekben (ha a gyermek családi körülményei, sajátos helyzete ezt indokolja) a szülő kérheti a gyermek felmentését az óvodai nevelés alól. Az óvodai beiratkozásnak azonban ez esetben is eleget kell tenni a kiírt időszakban. Ezt követően kérheti a szülő a gyermek óvodai felmentését az óvodavezetőtől.

21. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Kisskee)
2012. márc. 17. 19:50

tavaly miért nem vették fel spec. oviba?


Milyen diagnózisaitok vannak?

20. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Kisskee)
2012. márc. 17. 19:49

még nem küldtek Benneteket a SZakértői Bizottsághoz?

Rendes ovi nem fogja felvenni.

Egy év múlva ugyanis tanköteles korú lesz, s akkor úgyis muszáj lenne SZakértői Bizottság elé mennetek beiskolázási javalsat miatt.


Most milyen fejlesztéseket kap?

2012. márc. 17. 19:44

Félek megmondani hogy még pelusos.

Egyedül a spec oviban nem tagadnám le,mert ott úgyis vannak olyanok, de tavaly sem vették fel oda:-(

18. Kisskee (válaszként erre: 15. - Rudi anya)
2012. márc. 17. 19:43

Ezt a törvényt még nem fogadták el nem? Csak tervezet, és 2014.-től lesz elvileg.

Ha óvodaköteles, akkor elvileg sem helyhiányra hivatkozva a (szobatisztaság miatt)sem utasíthatják el???

2012. márc. 17. 19:42

Én úgy tudom, hogy az iskola előtti évben kötelező oviba járni. Érdemes lenne ismét elmenni a körzetes oviba, és megbeszélni az óvodavezetővel, hogy mik a lehetőségek. Ha azt mondják, hogy csak speciális intézményben tudják az igényeit kiszolgálni, akkor máris megvan a megoldás, mert szerintem akár van hely akár nincs, ha kötelező felvenniük, akkor fel is veszik.

Sok szerencsét!

16. Kisskee (válaszként erre: 14. - Rudi anya)
2012. márc. 17. 19:41
Elvileg mehetne, még a fejlesztők is javasolják hogy jót tenne neki, egyébként bölcsibe járt tavaly előtt és égvilágon semmi baj nem volt vele, mindent megértett,bár nem beszélt, elvolt szépen.Mi sem tudjuk hogy mi lenne a jó spec ovi, vagy rendes, de jobb lenne helyben a körzeti oviba mennie, ő nem olyan súlyos, csak kis késésben van, amit mindenki szerint be fog hozni, és felzárkózik majd:-)
2012. márc. 17. 19:39
Több oviba is jelentkezhetsz. A körzetes azért van, mert ha a többi helyhiány miatt elutasítja, köteles felvenni. Most januártól 3 éves kortól köteles felvenni az óvoda.
2012. márc. 17. 19:36

Mivel óvodaköteles, fel kell vegyék, ne titkold a dolgot. Csak az óvonőnek kényelmesebb, ha nem kell pelusozni. De szerintem a gyerkenek is törés lesz, hogy csak őt kell pelusozni. A védőnő és az orvos mit mond, mehet rendes oviba, vagy ajánlott neki a speciális ovi?

Tesóm ilyen helyen dolgozik, és onnan még mehetnek a gyerekek rendes iskolába. Ez csak felzárkoztató ovi.

13. Kisskee (válaszként erre: 10. - Lencsy)
2012. márc. 17. 19:36
Úgy tudom az óvodába felvétel egyik feltétele a szobatisztaság
12. Kisskee (válaszként erre: 9. - Koszorucska)
2012. márc. 17. 19:34
Kecskeméthez tartózó településen ahol csak egy ovi van, körzetileg oda tartoznánk.tanácstalan vagyok. Kecskeméten van spec ovi, de tavaly sem vették fel helyhiány miatt!!hány oviba lehet egyáltalán jelentkezni??
11. Kisskee (válaszként erre: 8. - Cucicsillag)
2012. márc. 17. 19:31
nagy ritkán eszébe jut hogy szól hogy ezt kell vagy azt kell, de az a baj hogy nagyon rászálltunk erre a témára és megmakacsolta magát, és most a gyerekpszihológus azt mondta hogy 2 hónapig hanyagoljuk a témát, csak akkor vigyük wc-re ha ő jelzi hogy menni szeretne
10. Lencsy (válaszként erre: 1. - Kisskee)
2012. márc. 17. 19:31

Esetleg speciális ovi nincs a környéketeken ? Ott a fejlődésében is segítséget tudnának nyújtani .

Szerintem ne titkold el a nem szobatisztaságot, mert ez elvileg nem lehet kizáró ok , és úgyis kiderül . A mi városunkban van speciális ovi, de a normál ovikba is fel szoktak venni "problémás" sőt sérült gyermeket is .

2012. márc. 17. 19:31

Eddig hova hordtad? Ott nem tudnak tanácsot adni?

Milyen településen laksz? (város, falu...)

8. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - Kisskee)
2012. márc. 17. 19:27

Az oviban nem tudnak vmi tanácsot adni,h.ilyenkor mi a teendő?

Nyilván szükséges volna az ovi, szóval bizti van megoldás.

Egyébként van vmi előrehaladás etéren?

7. Kisskee (válaszként erre: 3. - D550c57e19)
2012. márc. 17. 19:27

egyáltalán nem, csak néha szól hogy kell neki, utána elviszem , tehát már tudja miről van szó

. Beszédben ott tart hogy egy két mondókát el tud mondani, csak néha még halandzsázik

6. Kisskee (válaszként erre: 4. - Egypt)
2012. márc. 17. 19:26
szemműtétei voltak, ezért súlyosan fogyatékosnak minősül, fejlesztésre is jár,szemüveges lett, de jól lát., nem akadályozza ez semmiben, csak erősebb szemüvege van az átlagnál, amit fokozatosan ki fog nőni.
5. Kisskee (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2012. márc. 17. 19:23
lehet hogy addig szobatiszta lesz, most a többit nem akarom részletezni, de oxigénhiányos volt, de értelmes gyerek, csak kissé megcsúszott neki a fejlődése beszéd és szobatisztaság terén.reményeim szerint addig szobatiszta lesz, de ha mégsem akkor mi van? Most a beíratáson nem fogom megmondani hogy nem szobatiszta, mert akkor kapásból elutasítják!Tudom mert 2 éve nem veszik fel!!
2012. márc. 17. 19:21
Sérült a kisfiad? Mert akkor szerintem rá más törvények vonatkoznak.
2012. márc. 17. 19:20
szia! Egyáltalán nem szobatiszta vagy csak alvásnál ? Én úgy tudom hogy a délelőtti foglalkozások kötelezőek és nem kell ott aludni ha az gond.
2012. márc. 17. 19:20
Én ilyennel még nem találkoztam. Nem lehet,h.vmi psychologiai dolog áll a háttérben?
2012. márc. 17. 19:16
Sziasztok, kisfiam még nem szobatiszta, viszont ebben az évben decemberben betölti az 5 évet, és elvileg így óvodaköteles, de aggódom hogy felveszik e így is az oviba???Egyáltalán hány oviba jelentkezhetünk? Többe is?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook