Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 éves, óvodaköteles, de nem szobatiszta, fel kell hogy vegyék így is óvodába? fórum

5 éves, óvodaköteles, de nem szobatiszta, fel kell hogy vegyék így is óvodába? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
120. Kisskee (válaszként erre: 118. - 67c816cf2e)
2012. márc. 19. 07:44
Van, de nem biztos hogy oda való a kisfiam. Főleg hogy most pár napja töbször szólt hogy pisilni kell, és a vendégségben is letolta a naciját és mondta hogy menjünk a wc-re, és 2* pisilt is, a beszéde érthető, néha halandzsázik, néha akaratos, nem mindig válaszol h kérdezik, mert nincs kedve, de szépen eszik iszik egyedül, a tányért utána elviszi a mosogatóba, szépen kér ha valamit kar, meg is köszöni, mindenkinek ad puszit, közvetlen, barátságos, öltözni is nagyjából tud, még pólónál és pulcsinál néha segíteni kell, de még 5 hónap van ovikezdésig és biztos vagyok benne hogy ezek is flottul mennek majd. Tehát azért mert kicsit később kezdte a dlgokat egyenletesen szépen fejlődik végik, nem akadt el sehol, csak ez a bilizés dolog de már úgylátom ez is alakulgat. Járt családi napközibe is, ott is részt vett tornaórán, ha másik kisgyerek ment wc-re akkor ő is, csak itthon nem akart. járt egy évet bölcsibe is tavaly előtt, és ott sem volt vele semmi gond, se hiszti, semmi,pedig akkor nem beszélt még, de elmutogatta mit akar.
119. Kisskee (válaszként erre: 113. - Zebracsikó)
2012. márc. 19. 07:38
Ma remélhetőleg tudnak fogadni a szakértői bizottságnál, és választ kapok a kérdéseimre, igazából, az ismerőseim, rokonság pár hónapja nem látták a fiamat, és tegnap voltunk vendégségben náluk, és mndenki mondta hogy nagyon sokat ügyesedett, és meglepődtek milyen szépen érthetően tud beszélni, és szerintük egy spec oviban lehet nála súlyosabb gyerekel vannak, és mondják hogy szeptemberig fejlődik ő annyit hoy elférne a rendes oviban is. Ha netán felveszik oda akkor addig úgyis meglesz az új szakértői vélemény, és akkor még ha úgy látják hogy nem való oda ,akkor még mindig mehet specbe, mert oda is beiratom a biztonság kedvéért:-) és majd ők amit javasolnak az lesz. Majd beszámolok, de bízom benne hogy jól fog alakulni
118. 67c816cf2e (válaszként erre: 116. - Kisskee)
2012. márc. 19. 07:34

Ne haragudj még egyszer, de a fórumcím sem egyértelmű. Persze, ez nem mentség. :(


Egyébként meg nincs valami speciális óvoda az ilyen gyerekek számára?

117. Kisskee (válaszként erre: 113. - Zebracsikó)
2012. márc. 19. 07:34

Szia, na végülis találtam 2 receptet ami végül nem lett kiváltva, és amit a háziorvos adott azon a BNO-kód: J0290 szerepel. A szemészeten amit a szem tapaszolásához a tapaszt írták fel a BNO-kód: H5300.

Nem tudom mond e ez így valamit, de ezek a szakértői vélemény papírjaiban nem szerepel, de a ényeg hogy a dokiknál ez megvan. Van közgyógyigazolványunk is.

116. Kisskee (válaszként erre: 114. - 67c816cf2e)
2012. márc. 19. 07:28
Mi 3 hónapos kora óta dévény tornára, lés úszni vittük, és utána folyamatosan kapja a fejlesztést, ami mellett még kineziológushoz is járatom 2 hetente, és gyerekpszihológushoz vittem, és a nevelési tanácsadó is folyamatban van. nyáriszünetben pedig ezeket a fejlesztéseket magánúton oldottuk meg hogy ne essen ki a fejlődésből. Jól van megbocsájtok, de tényleg előbb kell gondolkozni és aztán beszélni.
115. Kisskee (válaszként erre: 112. - 67c816cf2e)
2012. márc. 19. 07:23

Akkor ne szólj hozzá!!! Még csak 4 éves, csak decemberben lesz 5!!!! Oxigénhiánnyal született a fiam, lélegeztetni is kellett, ez miat károsodott az idegrendszere ,ami miatt megkésett a fejlődése!!!

Tudnék mesélni a gyereknevelésről, de nem mindegy tudod hogy egészséges gyereket kell e nnevelned vagy egy sérültet már bocs!!!!!!!

114. 67c816cf2e (válaszként erre: 113. - Zebracsikó)
2012. márc. 18. 22:23

Már beleolvastam.

Nagy hibám, hogy sokszor hamarabb jár a szám. Ma sajnos amúgy is rossz napom van, persze nem mentség.

Nekem tényleg volt egy ilyen kollégám aki ennyire nem foglalkozott a gyerekével, bár látom itt nem ez a szitu.


Bocsánatot kérek a fórumindítótól. Sajnálom.

113. zebracsikó (válaszként erre: 112. - 67c816cf2e)
2012. márc. 18. 22:18

juj.


akár végig is olvashatnád-

annak ellenére mondom én ezt, hogy a fejlesztők mulasztása nyilvánvaló -és ebben a tanévben a szülőé is.

2012. márc. 18. 22:14

Ne haragudj, végig sem olvasom.

Mit csináltál te 5 évig, gyereknevelés címszó alatt?

2012. márc. 18. 21:57
Nem,így nem vették volna fel a mi óvodánkba.
110. zebracsikó (válaszként erre: 109. - Kisskee)
2012. márc. 18. 21:56
mindegy, hány órát vagytok oviban!
109. Kisskee (válaszként erre: 108. - Giga455)
2012. márc. 18. 21:33

És egésznap ott volt bölcsiben? És az oviba is egésznapos lesz?

Remélem minket is felvesznek majd, holnap megyek érdeklődni a szakértői bizottsághoz, egyáltalán mit mondanak, vagy mit javasolnak. Majd beszámolok

108. giga455 (válaszként erre: 107. - Kisskee)
2012. márc. 18. 21:13
Igen, nem függ össze a kettő :) az enyém 2 éve jár spec bölcsibe, spec ovit kezdünk szeptembertől, és a gyes ugyan úgy jár.
107. Kisskee (válaszként erre: 106. - Giga455)
2012. márc. 18. 20:23
A szemműtétei miatt, most mondta az orvosunk hogy meg fogja hosszabbítani mert olyan tipusú a szembetegsége hogy tartósan kell kezelni.akkor mindegy hogy hány órát jár oviba??
106. giga455 (válaszként erre: 105. - Kisskee)
2012. márc. 18. 20:21
De :) Amíg az orvos a felemelt családis papírt kitölti, addig jár a gyes, ill. max 10 éves koráig...
105. Kisskee (válaszként erre: 103. - Lencsy)
2012. márc. 18. 20:18
Na egy új dolog. ha egész napra felveszik oviba a gyerekem akkor nem fog járni a gyes????
104. Kisskee (válaszként erre: 53. - Zebracsikó)
2012. márc. 18. 20:17
Szia, itthon vagyok megnéztem a szakértőit hogy SNI kategóriában van a gyerekem, de konkrét BNO kódot így nem látok rajta, de az egyik előzetes véleményen F83 van ráírva . de ezt magán a szakértői véleményen már nem találom:-(
103. Lencsy (válaszként erre: 13. - Kisskee)
2012. márc. 18. 14:16
Ez elvileg így is van , viszont itt más a helyzet ugyanis a kora szerint ovi köteles , de fejlődésben visszamaradott ! Ez speciális helyzet ...
102. zebracsikó (válaszként erre: 101. - Kisskee)
2012. márc. 18. 09:35
Csatold a régi szakvéleményeket, kérj a jelenlegi fejlesztőiktől egy rövid írásos jellemzést, és írj Te is egyet a kérelembe: írd le, hogy erről a tanévről lecsúsztatok, a jövő tanévre meg most vannnak a beíratkozások!
101. Kisskee (válaszként erre: 99. - Vaczila)
2012. márc. 18. 07:54
Hát igen, de most tényleg mit csináljak papírokat kell csatolni a jelentkezéshes és csak a régit tudom vinni,ami meg már nem jó, mert azóta nagyon sokat fejlődött.Elvigyem nekik azt, és jelezzem nekik hogy meglesz a papír, csak később???hogy vegyék fel aztán majd meglátjuk?
100. Kisskee (válaszként erre: 98. - Zebracsikó)
2012. márc. 18. 07:52
Lemaradni nem maradhatunk le, mivel óvodaköteles, és a szakértői bizottság pontosan ott van ahol a spec ovi, ez egy épület, és remélem biztosítanak így is helyet nekünk. Tavaly azt mondták, ha nem íratom be,5 évesen akkor is fognak szólni hogy járnunk kell, vagy valami ilyesmi,már nem emlékszem pontosan.Jajj alig bírtam éjjel aludni, csak forgolódtam ez miatt,hogy mi lesz.....
2012. márc. 18. 07:41
Az óvodai felvételnek nem feltétele a szobatisztaság, de szeretik ha megvan.
98. zebracsikó (válaszként erre: 96. - Kisskee)
2012. márc. 17. 21:57

A fejlesztőitek nem állnak a helyzet magaslatán!


A jelen tanévről lemaradtatok, mert nem kaptatok helyet. (ezt meg lehetett volna támadni, mert a gyermeked speciális nevelési szüklségletű)


A következő tanévről meg azért maradtok le, mert nem jelentkeztetek időben (jan-febr) a szakértői bizottsághoz, aminek a papírja kellene a jövő heti beírtaáshoz.


Nem tudom, de valahogy nincsenek tisztában a dolgokkal a fejelsztőitek.

97. Kisskee (válaszként erre: 96. - Kisskee)
2012. márc. 17. 21:13
csak azt szeretném hogy a legjobb helyen legyen, nem szeretném ha betennék egy olyan csoportba ahol nála jóval súlyosabb gyerekek járnak, mert az lehet többet ártana mint használna neki attól félek
96. Kisskee (válaszként erre: 94. - Zebracsikó)
2012. márc. 17. 21:09

igen, kevés, remélem nem csúszunk le az óvodáról idén :-(

és ha áprilisban mindenhonnan elutasítanak, akkor gondolom meg kell hogy sürgessék a dolgot hogy valahova járhasson a gyerekem.

95. Kisskee (válaszként erre: 92. - Zebracsikó)
2012. márc. 17. 21:06
a bölcsit sem a bizottság jelölte ki, csak ráírta a papírra hogy javasolt a bölcsödei gondozás ennyi, ezzel a javaslattal levelet írtam az alapellátások főigazgatójának, és ő szerezte a bőlcsödei helyet, de következőre, már hiába írtam, azt írta vissza hogy nincs hely.
94. zebracsikó (válaszként erre: 93. - Kisskee)
2012. márc. 17. 21:05
nagyon kevés, főleg a logopédia. de a többi is.
93. Kisskee (válaszként erre: 90. - Zebracsikó)
2012. márc. 17. 21:04

sajnos nem jár sehová, csak heti 1 napot családi napközibe a gyerektársaság miatt,. mert jót tesz neki, de drága és nem tudjuk többet vinni:-(

Heti 2 óra mozgásfejlesztés-konduktorral, heti 1 logopédia, és 1 óra látásfejlesztés. ennyi

92. zebracsikó (válaszként erre: 91. - Kisskee)
2012. márc. 17. 21:03
kicsusszant a gyerek a rendszerből közoktatási intémények közti huzavona közben.....
91. Kisskee (válaszként erre: 87. - Zebracsikó)
2012. márc. 17. 21:01
Bakker, én amúgy azért nem izgultam ezen, mert úgy tudtam hogy decemberi, akkor évvesztes és hogy idén úgysem veszik fel sehová, hanem majd csak jövőre amikor már márciusban a jelentkezéskor betöltötte már az 5 évet :-(((( én hülye
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook