Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 éves kislánynak értelmes játékot ajándékba, de mit? fórum

5 éves kislánynak értelmes játékot ajándékba, de mit? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. febr. 17. 16:27
Társasjátèk, lego
42. libikóka (válaszként erre: 41. - Katt2)
2021. febr. 17. 16:14
Régen még a könyveket is tiltották,károsnak gondolták a sok olvasást:))))))
41. katt2 (válaszként erre: 40. - L.luiselotte)
2021. febr. 17. 15:41
Nem is fogod. De azt fogod látni, hogy kitárul előtte a világ.
40. l.luiselotte (válaszként erre: 20. - Katt2)
2021. febr. 17. 15:22
Munkám által a fiam már kiskorában közel került a számítógéphez,lehet hogy káros infokat is szerzett. De ezek sem a tanulására, sem az életére nem nyomtak rá a bélyeget, semmi negatív jelét nem látom.
2021. febr. 17. 15:16
kisbicikli, szánkó ?
38. libikóka (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 15:15
Nem pont játék (bár annak is elmegy) 1 klassz kuckózós babzsák fotel,vagy ha fér a szobába ,egy saját kis csajos sátor,pihepuha párnákkal,szép takarókkal.Baldachin az ágya fölé kedvenc mintával ,színnel.
2021. febr. 17. 15:05
Esetleg ötlet még?
36. katt2 (válaszként erre: 35. - 5236d12e25)
2021. febr. 16. 19:22
Mindenki másképp csinálja...
35. 5236d12e25 (válaszként erre: 20. - Katt2)
2021. febr. 16. 19:19

Hát nem a tablettől az is biztos 🙄 nem vagyok az a fajta szülő aki nyomatja a gyerekét "zseni képzőbe" inkább aki hagyja gyereknek lenni.

Mi kint játszottunk a réten, az erdőben. A pocsolyában, a patakban. Én ezt kívánom a gyerekeimnek. Nem a szar tablettet.

Sokkal fontosabb az élmény, a nagy mozgások a kaland.

És nem, nem a tabletten kell megtanulni mi az a természet.

34. New(l) (válaszként erre: 33. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 16. 18:25
Igen, a gipszet külön szereztük be. Jó volt mikor az ezredik virág képet alkottam meg, csak a szirmok színe változott, amúgy ugyanaz, de olyan örömmel pacsmagoltuk.
33. a97b9a4e4e (válaszként erre: 32. - New(l))
2021. febr. 16. 18:13
Tényleg az volt. Hébo. Volt benne 5-6 minta. Gipsz az nem, azt ugy kellett venni. De meg most is megvan szerintem vhol.
32. New(l) (válaszként erre: 13. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 16. 18:08
Talán Hébónak hívták azt a gipszkiöntőt, én is nagyon szerettem. :)
31. katt2 (válaszként erre: 29. - Df1e1c376c)
2021. febr. 16. 17:46

Te miről beszélsz? Hol írtam én 5 éveset?


Mit jelent az, hogy " voluk "

30. katt2 (válaszként erre: 28. - VendrinerPiroska)
2021. febr. 16. 17:44

Én a telefonról egy szót sem ejtettem.

Ha jól olvasom, akkor a keresztlányodat 6 évesen beíratták egy gyerek programozó tanfolyamra... minek? Hiszen meglátásod szerint elég azt később is. Vagy mégse?


Én egy szóval sem mondtam, hogy azok a gyerekek hátrányt szenvednek, akiknek nincs kütyüjük.


De nagyon kiváncsi lennék, hogy honnan szereznél be annyi információt amire a mai világban szükséged van, ha lekapcsolnák az internetet? És a gyerekeknél is így van, csak az ő szintjükön. Azért nagyon kínos lehet, ha már az első osztályban azt látod, hogy a 30 gyerekből 20 tudja mi az az internet, meg használja is, a maradék 10-nek meg fogalma sincs róla.


A finommotoros képességeket a gyerekek egyébként is tudják fejleszteni, ha van rá motivációjuk. És ahogy korábban írtam, attól, hogy egy gyerek kütyüzik, még játszhat társasjátékot, legót, puzzle-t, stb.


A fiamnak már 15 évesen megvolt a felsőfokúja angolból és mindössze az volt a motivációja, hogy a számítógép "angolul" működik.

29. df1e1c376c (válaszként erre: 15. - Katt2)
2021. febr. 16. 17:35

5 évesen?


Te talán már eltiltott vagy voluk.

28. VendrinerPiroska (válaszként erre: 20. - Katt2)
2021. febr. 16. 17:20

A zsírkréta használatától fejlődik a finommotorikája, ami az íráshoz feltétlenül szükséges, és a képzelete, ami minden máshoz. Olvasáshoz ott vannak a könyvek, amiből akár a természet működését is megtanulhatja. Ahhoz, hogy nyelvet tanuljon valaki, ugyanúgy nem kell a számítógép. Nekem sem volt, mégis gond nélkül megvolt az első középfokú nyelvvizsgám gimi alatt.

Unokatesóm két éve ment nyugdíjba, addig alsósokat tanított. Ő mesélte, hogy azok a gyerekek, akik egyfolytában az okos telefonon lógnak sokkal kevésbe kreatívak, kevésbé képesek önálló feladat megoldásra, mint a kevésbé "okostelefonos" társaik.

Az én keresztlányom most elsős. Sohasem volt saját telefonja, másokét sem használhatja, sőt a számítógépet is csak szülő jelenlétében. Kicsi korától kirakózik, mint a szél, épít, rajzol, fest, kreatívkodik, és lapozgatta az állatos könyveket. Mostanra már olvasgatja a kedvenc könyvét. A szülei beíratták egy gyerek programozó tanfolyamra, amit nagyon szeret és nagyon jól teljesít, tehát még ebben sincs hátránya. A keresztlányom szülei élvezik a gyerekkel töltött időt, és inkább foglalkoznak vele, mintsem hogy a kezébe nyomják a telót. Majd kütyüzik, mikor nagyobb lesz.


Visszatérve a fórum eredeti témájához:

Szerintem nagyon sok jó társasjáték, foglalkoztató füzet és színező van, amit lehet festékkel, filctoll készlettel vagy színes ceruzákkal tuningolni. Lehet venni jobbnál jobb készleteket kreatívkodáshoz. Vagy ha érdeklik a szerepjátékok, ahhoz is vannak készletek - a mi lányunk már a második orvosi táskáját fogyasztja.

27. katt2 (válaszként erre: 26. - Idhikai)
2021. febr. 16. 15:25

Világszerte vannak ilyen iskolák, közös jellemzőjük, hogy baromi drágák. Azt nem hinném, hogy ez üzletemberképző, de az biztos, hogy valamit másképp csinálnak.

Hát, nem a végeredményt, de a részeredmény is nagyon biztató. A végeredményt én már nem fogom meglátni...és nem is akarom.

26. Idhikai (válaszként erre: 25. - Katt2)
2021. febr. 16. 15:08

Budapesten? Ezek kislétszámú osztályokkal működő iskolák, egészen más tantervvel. Üzletember-képző. :)


Mindenesetre 6 évesen még nem a végeredményt látod. De ezek valóban nem átlagos iskolák, tehát szerencsés kishölgy. :)

25. katt2 (válaszként erre: 24. - Idhikai)
2021. febr. 16. 14:58

Hat. A szemünk fénye. A születése után az anyja csak magyarul beszélt hozzá, az apja meg csak angolul. Úgyhogy perfekt...

Egy British Scoolba jár, elsős. Az osztályfönöke az első napon megkérdezte, hogy: Lilike tudsz egy kicsit angolul? Jött a válasz: nem kicsit, hanem nagyon... Már az első héten ő lett a Topdog. Ez valami elismerésféle arrafelé.

24. Idhikai (válaszként erre: 23. - Katt2)
2021. febr. 16. 14:33
Hány éves az unokád?
23. katt2 (válaszként erre: 22. - Idhikai)
2021. febr. 16. 14:31
Nem értek hozzá, csak a végeredményt látom az unokámon.
22. Idhikai (válaszként erre: 20. - Katt2)
2021. febr. 16. 14:23

... egy bizonyos korban valóban rosszabb mint egy vírus!


(kis gyermeklélektan, játékpedagógia?)

21. katt2
2021. febr. 16. 14:19
Gördeszka? Vagy esetleg segway?
20. katt2 (válaszként erre: 17. - 5236d12e25)
2021. febr. 16. 14:13

Szerintem egyáltalán nem érnek rá. Szerinted, egy gyerek a zsírkrétától tanulja meg az írást, olvasást? Az angol nyelvet? A természet működését? Azért mert gyerek, még tanulhat a számítógéptől végtelen sok dolgot a maga szintjén. Ettől nem lesz felnőtt és semmi nem fog hiányozni a játékból. Ugyanúgy elmennek biciklizni, köveket rugdalni a Duna parton, persze a szüleikkel. És ne felejtsd el: minden gyereket érdekel a számítógép, még akkor is, ha ez a felnőttek megítélése szerint helytelen.

Az ő korukban hihetetlenül gyors a felfogóképességük, egész máshogy gondolkoznak, mint a felnőttek.


És még az is, hogy ebben a világban mindenhol kötelező ez. Az egész világunk a számítógépről szól és ez csak egyre rosszabb lesz. Vagy jobb? Nyugodtan mondhatjuk, hogy a kölyköknél ez hozzátartozik az általános műveltséghez, még akkor is, ha ezt a felnőttek nem akarják észrevenni.


De a saját gyerekedet te neveled, de vigyázz, nehogy egy tablett közelébe kerüljön, mert ez rosszabb mint egy vírus. Azonnal fertőz. :)

2021. febr. 16. 14:04

- Szuper Farmer társasjáték

- Enyémnek diavetítője is van, filmekkel

- Qwirkle játék (társas)

- Sakk

- Ki kicsoda társasjáték

- Gazdálkodj okosan!

- Mesterlogika játék

18. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 16. 13:47

4 nap múlva nálunk is szülinap a kislányunknak, ezért talán ötletnek blut. mikrofon, amibe tud énekelni, telefonnal összekapcsolható. A gyerekek szeretik hallani a saját hangjukat, szórakoztató lehet az egész családnak és bekerülhet a videóválogatásba is. De lehet kapni olyan rajzkészletet, ami vízzel múködik. Tehát rajzol a gyermek és 10 perc múlva eltűnik, majd újra rajzol, csak 5ml víz kérdése. Vagy akár ékszerkészítő készletet (igaz nem a legolcsóbb), de nagyon hasznos a gyermeknek. Önjáró kori...

Persze te ismered a gyermeket a legjobban, hogy mi az érdeklődési köre, mi foglalja le.

17. 5236d12e25 (válaszként erre: 15. - Katt2)
2021. febr. 16. 13:43

Isten ments, hogy 2 éves gyereknek tablettet nyomjak a kezébe. Minek is?

Van ceruza,zsírkréta, filc papír. Van puzzle, van lego. Vannak kifestők, vannak mesekönyvek. Miért is nyomkodja inkább a gombokat? Azt meg végképp, hogy a 6 éves gyerekem youtube "sztárnak" képzelje magát, csatornája legyen vagy tiktokon fent legyen.. Nem is értem..

Az meg, hogy 6 évesen így játszon számítógépes játékkal.. Megint csak nem.


Mi jobban szeretnénk ha gyerek lenne. Ha inkább kint játszana, ha a természet érdekelné és nem a számítógép. Bőven ráér még erre. Mert sajnos lassan a könyvek is eltűnnek, még az oktatásban is.

16. Idhikai (válaszként erre: 15. - Katt2)
2021. febr. 16. 13:38

"Pedig a világ a számítógépek irányába mozdul. Nem "tíltani" kellene a kölyköket, hanem megtanítani a helyes használatára. Ha az internet veszélyeire gondolunk, akkor a veszélyek jönnek máshonnan is, nem kell ahhoz a net."


Lehet, hogy szerinted így van, szerintem nem.... és nem, egyáltalán nem tartom OK-nak, hogy egy gyereknek 2 éves kora óta van tabletje. De ez az én véleményem. :)

15. katt2 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 16. 13:20

Pedig a világ a számítógépek irányába mozdul. Nem "tíltani" kellene a kölyköket, hanem megtanítani a helyes használatára. Ha az internet veszélyeire gondolunk, akkor a veszélyek jönnek máshonnan is, nem kell ahhoz a net.


Az unokámnak 2 éves kora óta van tablettje. 5 perc után megtanulta hogyan lehet képeket, rajzokat varázsolni a képernyőre. Persze, csak napi fél órát simogathatta a gépet. Most már fejlődött, 6 éves és van saját Youtube videója is.


[link]

14. df1e1c376c (válaszként erre: 13. - A97b9a4e4e)
2021. febr. 16. 13:19

A gipszonto inkább nagyobb gyerekeknek való, ha önálló játéknak szánjuk.

Nálunk régen az öcsém kapott szilikon dinoszauruszos formákat, amihez o ugyan kicsi volt, és amúgy sem érdekli a kézműveskedes. Párat pacsmagolt a felnőttekkel, felnőttek kedvéért, aztán megmaradtak a formák nekem.

Egy zsák gipsz után már tudtam, hogy kell egy jót kikeverni :D És szerettem festeni, főleg a T-rexet véres pofaval. Művészi mintre vittem ;) És a festék spray használata előtt már gyakorolhattam anyám hajlakkjaval.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook